Zavrieť

Porady

Ako schudnut?

Je milion teorii a variant. Presla som si delenou stravou, v poslednej dobe sa riadim glykemickym indexom potravin. Ake mate skusenosti?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

ako dlho to trvá,čo si upravila stravu a začala cvičiť?
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
kolko vazis a na kolko chces ist?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

nunik Pozri príspevok
Dobry den. Chcela by som sa poradit. Kto by mi vedel poradit ,ako postupovat pri chudnuti. Prečitala som už toho strašne vela,upravila stravu,začala cvičit ale vysledok nulovy ! Uvitam každu radu...Dakujem
Ak chceš schudnúť, musíš si dávať pozor aj na tep pri cvičení. Ak prekročíš hodnoty neschudneš, tuky preč nepôjdu.
Pripájam tabuľku:
Maximálna tepová frekvencia
Najjednoduchší je vzorec 220 mínus vek. Ním zistíte svoju maximálnu tepovú frekvenciu.

Napríklad teraz mám 42 rokov, takže maximálna tepová frekvencia pre mňa je 220 – 42 = 178 pulzov.
20 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 200 pulzov za minútu.
30 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 190 pulzov za minútu.
40 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 180 pulzov za minútu.
50 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 170 pulzov za minútu.
60 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 160 pulzov za minútu.
Maximálnu frekvenciu neprekračujte, podľa možnosti ani krátkodobo.

Aj čas, po aký má byť tento tep udržiavaný sa podľa rôznych zdrojov líši – bežne sa stretnete s odporúčaním cvičiť minimálne 20 až 40 minút.
4 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
nic v zlom ale to su take tabulkove kravinky! nemoze predsa nejaka tabuka skatulkovat cloveka ktoreho ani nepozna. nevies jej zdravotny stav, nevies zivotny styl nevies nic tak taka tabulka je na dve veci!
ak to mylsli vazne a skutocne chce nieco spravit tak nech vyhlada odborneho cloveka kt. sa venuje tymto veciam, nastavi jej jedalnicek, spravi cvicenia na mieru a bude ju kontrolovat
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

video1983 Pozri príspevok
nic v zlom ale to su take tabulkove kravinky! nemoze predsa nejaka tabuka skatulkovat cloveka ktoreho ani nepozna. nevies jej zdravotny stav, nevies zivotny styl nevies nic tak taka tabulka je na dve veci!
ak to mylsli vazne a skutocne chce nieco spravit tak nech vyhlada odborneho cloveka kt. sa venuje tymto veciam, nastavi jej jedalnicek, spravi cvicenia na mieru a bude ju kontrolovat
Nie sú to blbosti, samozrejme, že všetko sa individuálne prispôsobí človeku, podľa jeho zdravotného stavu. Je to o tom, že chudnúci človek nemá cvičiť na doraz svojich síl, vtedy , podľa názoru odborníkov sa nespaľujú tuky, ale cukry.
Ja som to nevymyslela
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...toto je " A "

truch Pozri príspevok
Ak chceš schudnúť, musíš si dávať pozor aj na tep pri cvičení. Ak prekročíš hodnoty neschudneš, tuky preč nepôjdu.
Pripájam tabuľku:
Maximálna tepová frekvencia
Najjednoduchší je vzorec 220 mínus vek. Ním zistíte svoju maximálnu tepovú frekvenciu.

Napríklad teraz mám 42 rokov, takže maximálna tepová frekvencia pre mňa je 220 – 42 = 178 pulzov.
20 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 200 pulzov za minútu.
30 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 190 pulzov za minútu.
40 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 180 pulzov za minútu.
50 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 170 pulzov za minútu.
60 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 160 pulzov za minútu.
Maximálnu frekvenciu neprekračujte, podľa možnosti ani krátkodobo.

Aj čas, po aký má byť tento tep udržiavaný sa podľa rôznych zdrojov líši – bežne sa stretnete s odporúčaním cvičiť minimálne 20 až 40 minút.
...keď poviem " A " , zvykne nasledovať aj " B "...a až po " Z " by bolo potrebné , no je toho toľko , že ešte aj MUDr. Bukovský to neovláda a to je už teda " odborník ....

... a toto zasa " B " ....

Teraz poznáte orientačné hodnoty tepovej frekvencie, ktorú by ste mali zhruba dodržiavať počas cvičenia. Nemusíte dbať o striktnú presnosť, mierne kolísanie je celkom v poriadku. Jediné, čím sa musíte riadiť striktne je aby ste nikdy necvičili tak intenzívne, že by ste sa dostali cez MTF.

Radím, aby ste si rady o optimálnej intenzite cvičenia prispôsobili.
Začnite na nižších hodnotách – v oblasti 50 až 60 % maximálnej tepovej frekvencie. Až po pár týždňoch bezproblémového cvičenia začnite pridávať intenzitu.
Necvičte 40 minút na prvý raz. Prvé cvičenie môže mať pokojne 5 minút, alebo o niečo viac, ak vládzete. A DOSŤ! Postupne pridávajte, takže ku pol hodine či viac sa možno dopracujete až po pár týždňoch postupného pridávania času tréningu.

Nepreťažte svoj netrénovaný organizmus nezmyselne ťažkou úlohou, inak budete mať druhý deň takú "svalovicu", že vás môže celkom odradiť od ďalšieho cvičenia. Cvičenie musí byť príjemné a aj po jeho skončení by ste sa mali cítiť dobre, alebo lepšie. (Mierna únava je v poriadku.) Aj tu platí to, čo pri chudnutí máme už hádam aj zlatým písmom napísané "pomaly ďalej zájdeš". Radšej začnite s cvičením "príliš opatrne a pomaly", ako by ste sa mali hneď na úvod zničiť na celý ďalší týždeň tak, že budete len ležať a preklínať, ktorý blbec vás to na cvičenie vlastne nahovoril. Radšej nech prvé cvičenia sú málo účinné, ako by vás mali odradiť.

Ak sa vám tepová frekvencia nechce počítať, môžete intenzitu cvičenia zhruba testovať aj pomocou kontroly rozprávaním.
Ak pri cvičení môžete normálne rozprávať, nie ste ani veľmi zadýchaní, je intenzita cvičenia veľmi slabá. (Napríklad bežná prechádzka po chodníku, alebo po lese…)
Správne cvičíte vtedy, ak dýchate intenzívne, hovoriť môžete, ale dosť namáhavo. (Túra, bicyklovanie.)
Príliš intenzívne cvičenie je v prípade, že už nemôžete hovoriť, pretože potom by ste už lapali po dychu. Okamžite uberte intenzitu, netrénovaný človek by sa nemal až tak zaťažovať – môže to byť nebezpečné. (Rýchly beh…) Ak neviete povedať súvislo ani tri slová, je to signál, že treba rázne ubrať na intenzite.


...he ...pulzy , diéty , rady ........každý si musí to svoje vziať z toho všetkého ..
Tú moju diétu by ste asi nechceli ...a aj tak nedám .......za 2-3 mesiace cca ......ajajááááj .....
Ale váhu si držím a ešte aj dole ide ...síce pomalšie teraz ,ale ide ...
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No ale prestaňte už. Kto to tu má počúvať!
Zmierte sa so sebou a ľúbte sa s kilami navyše tak ako som to urobila ja.
Viete o tom, že my bacuľatí sme väčší srandisti a menej dotkliví a lepšie čelíme stresu?
Furt by len všetci chudnúť chceli. No nemáte lepšej roboty?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
danushka Pozri príspevok
No ale prestaňte už. Kto to tu má počúvať!
Zmierte sa so sebou a ľúbte sa s kilami navyše tak ako som to urobila ja.
Viete o tom, že my bacuľatí sme väčší srandisti a menej dotkliví a lepšie čelíme stresu?
Furt by len všetci chudnúť chceli. No nemáte lepšej roboty?
Danuška dobre sa Ti hovorí, keď si štíhla. Vy paličky veru diétu držať nemusíte. Ja si asi dám školenie u Juraja, ako to robí. Ak ma ovšem nezruší. Tiež mám cukrovku, takže tá jeho rada by mohla byť veľmi osožná.
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
a zevraj baculky su lepsie v sexe
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Danuška dobre sa Ti hovorí, keď si štíhla. Vy paličky veru diétu držať nemusíte. Ja si asi dám školenie u Juraja, ako to robí. Ak ma ovšem nezruší. Tiež mám cukrovku, takže tá jeho rada by mohla byť veľmi osožná.
...žiadne vzrušovanie nebude...

...školenie ???...a ako sa to robí ???

Neblázni ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

video1983 Pozri príspevok
a zevraj baculky su lepsie v sexe
no Ty aby si niekde chýbal na Porade...



terezamaria Pozri príspevok
Danuška dobre sa Ti hovorí, keď si štíhla. Vy paličky veru diétu držať nemusíte. Ja si asi dám školenie u Juraja, ako to robí. Ak ma ovšem nezruší. Tiež mám cukrovku, takže tá jeho rada by mohla byť veľmi osožná.
Jój Terezká moja, to už je minulosť, ja som už Vaša, Vaša bacuľatá a
sama neviem ako, zistila som, že aj z nedostatkov sa dajú robiť prednosti .
3 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

video1983 Pozri príspevok
a zevraj baculky su lepsie v sexe
vraj?? ešte si nevyskúšal?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
buchač Pozri príspevok
...žiadne vzrušovanie nebude...

...školenie ???...a ako sa to robí ???

Neblázni ...
No dobre Juraj, tak sa nevzrušuj, ale ani nezrušuj mňa / neruš /
A mohol by si začať s prvou kapitolou, čo povieš? Ale kapitolou o chudnutí, lebo o vzrušovaní nechcem, som 4 roky vdova.

Keď Ty máš také dobré výsledky, veru hoď na sklo svoje poznatky, budeme sa tešiť viacerí. A keď schudneme, budeme Ťa milovať.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

danushka Pozri príspevok
Jój Terezká moja, to už je minulosť, ja som už Vaša, Vaša bacuľatá a
sama neviem ako, zistila som, že aj z nedostatkov sa dajú robiť prednosti .
kaderníčka mi vraví:pani,že vy ste schudli? a ja: nie,to ja sa iba tak tvárim
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

terezamaria Pozri príspevok
No dobre Juraj...

Keď Ty máš také dobré výsledky, veru hoď na sklo svoje poznatky, budeme sa tešiť viacerí. A keď schudneme, budeme Ťa milovať.
ale iba virtuálne
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...som len išla okolo a reku, kuknem, ako sa chudne...a idem hneď het...lebo ja sa teda nejdem siliť do zbavovania mojich kilečiek, rokmi statočne naskladaných...
...a čo sa týka cukrovky-tam by dobré tipy možno padli na úrodnú pôdu..hoci aj za cenu virtuálnej lásky))))
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nunik Pozri príspevok
Dobry den. Chcela by som sa poradit. Kto by mi vedel poradit ,ako postupovat pri chudnuti. Prečitala som už toho strašne vela,upravila stravu,začala cvičit ale vysledok nulovy ! Uvitam každu radu...Dakujem
ako si začala cvičiť? treba si to "upratať" v hlave to je dôležité, chudnutie začína v hlave to mi ver
2 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
[QUOTE=danushka;1798621]no Ty aby si niekde chýbal na Porade...




sak uz tu nebudem onedlho dovolenka volaaa hola holaaa
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Gina Er Pozri príspevok
vraj?? ešte si nevyskúšal?

teraz neviem co bude lepsie napisat aby som niekoho neurazil
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

lujza.j Pozri príspevok
ako si začala cvičiť? treba si to "upratať" v hlave to je dôležité, chudnutie začína v hlave to mi ver
Lujzinka, aj nechudnutie začína v hlave .
Keď som prestala premýšľať o kilách navyše, prestala som priberať, no na začiatok dobré, no nééé?
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať