Zavrieť

Porady

Ako schudnut?

Je milion teorii a variant. Presla som si delenou stravou, v poslednej dobe sa riadim glykemickym indexom potravin. Ake mate skusenosti?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

wagner Pozri príspevok
Doporučujem nechodiť do témy Recepty, lebo od tej témy sa priberá a najmä nie vtedy, keď je človek hladný.

úplný súhlas a ešte doplním, že ani časté prechádzanie z témy Recepty do témy Ako schudnúť nespáli veľa kalórií, aj keby ste sa preklikávali myšou 1000 x za sekundu
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

JaDo Pozri príspevok
Dnes (v sobotu) som si domov nekúpila žiadnu sladkosť ani slanosť.
Neviete si predstaviť, čo sa nachodím do kuchyne, či neobjavím niečo zabudnuté. A ako sa mi pohybujú mozgové závity, či si nespomeniem na nejaký recept "ako z ničoho vyrobiť niečo dobré".
A tak sa vás pýtam, nemáte nejaký nápad?
Vopred ďakujem a ospravedlňujem sa, že som trocha
JaDo

P.S.
Aby sme úplne nezmenili tému, možno máte recept na zdravé a nekalorické mlsanie pre tých čo nechcú priberať, resp. chcú chudnúť a dopriať si aj niečo dobré.
Dnes mi sľúbila jedna pani, že mi donesie recept na výrobu domácej chalvy. Robí sa z pomletých slnečnicových semienok a pridávajú sa hrozienka, vanilka a pod. Som zvedavá, aká bude. Kupovaná je veľmi dobrá.
ad.1 ak často myslíme na jedlo, čo zjesť a kontrolujeme stav zásob v chladničke tak samozrejme tomu venujeme viac času aj viac spapáme (však monika74? - to bola sebakritická otázka mňa )

ad. 2 som sa tu dozvedela niečo nové jedlo - chalva. Idem si to vygúúúgliť na webe....zatiaľ to podráždilo moju zvedavosť, či to podráždi aj chuťové poháriky sa ešte uvidí
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ako sa snažím schudnúť? Musím najskôr povedať, že žena po štyridsiatke (tak ako ja), má väčší problém, ako sa zbaviť pribúdajúcich kíl, ako žena mladšia. Ďalší úlohu v tom zohráva aj dedičnosť, poprípade aký má žena metabolizmus. V poslednej dobe (myslím tým asi štyri mesiace) sa mi podarili zhodiť štyri kilá. Možno to je pre niekoho málo, ale ako som napísala, v mojom veku je to úspech. Pri výške 158 cm teraz vážim 52,4 kg. Prestala som toľko jesť, ako predtým. Chodím dvakrát do týždňa cvičiť a dvakrát do týždňa chodím plávať. Čiže všetko je to o disciplíne. Ak chceme niečo pre svoje telo spraviť, musíme mať hlavne pevnú vôľu. Nemôžeme čakať, že všetko sa zmení za týždeň, dva. Je to trochu dlhší čas, ale ten čas stojí za to! Hlavne, ten výsledok je viditeľný. Takže všetkým, ktorí chcú pre svoje telo niečo spraviť, držím palce, aby vydržali! a skutočne to nevzdávali!
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

rodina1 Pozri príspevok
Ako sa snažím schudnúť? Musím najskôr povedať, že žena po štyridsiatke (tak ako ja), má väčší problém, ako sa zbaviť pribúdajúcich kíl, ako žena mladšia. Ďalší úlohu v tom zohráva aj dedičnosť, poprípade aký má žena metabolizmus. V poslednej dobe (myslím tým asi štyri mesiace) sa mi podarili zhodiť štyri kilá. Možno to je pre niekoho málo, ale ako som napísala, v mojom veku je to úspech. Pri výške 158 cm teraz vážim 52,4 kg. Prestala som toľko jesť, ako predtým. Chodím dvakrát do týždňa cvičiť a dvakrát do týždňa chodím plávať. Čiže všetko je to o disciplíne. Ak chceme niečo pre svoje telo spraviť, musíme mať hlavne pevnú vôľu. Nemôžeme čakať, že všetko sa zmení za týždeň, dva. Je to trochu dlhší čas, ale ten čas stojí za to! Hlavne, ten výsledok je viditeľný. Takže všetkým, ktorí chcú pre svoje telo niečo spraviť, držím palce, aby vydržali! a skutočne to nevzdávali!
tiež som po 40-tke, síce iba 1/2roka, ale viem o čom píšeš. ja síce celý život bojujem z váhou, ale 2roky sa stravujem podla glykem. indexu chodím pravidelne cvičiť a konfekčnú velkost 46 som vymenila za 38-40.okrem stravovania som si to inak uložila v hlave-život nie je iba o jedle!!!! a cvičenie je pre mňa niečo ako, že ráno si umyjem zuby a bez disciplíny v stravovaní a v cvičení sa nikdy nadbytočných kíl nikto nezbaví
1 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Súhlasím s tým, že je treba si váhu strážiť a stravovať sa zdravo. Samozrejme najmä kvôli zdraviu.
Chcem však podotknúť, že nie každá dosiahnutá "ideálna váha" je ideálna aj v skutočnosti. Nehovoriac o vzhľadu, pretože veľmi často je vidieť krásnu postavu s vychudnutou tvárou (čo je častejšie vidieť u tých, ktorí majú cez 40).
Som len toho názoru, že každý by si mal strážiť to, čo mu celkovo pristane a v akom "objeme" je zdravotne na tom dobre.

JaDo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

JaDo Pozri príspevok
Súhlasím s tým, že je treba si váhu strážiť a stravovať sa zdravo. Samozrejme najmä kvôli zdraviu.
Chcem však podotknúť, že nie každá dosiahnutá "ideálna váha" je ideálna aj v skutočnosti. Nehovoriac o vzhľadu, pretože veľmi často je vidieť krásnu postavu s vychudnutou tvárou (čo je častejšie vidieť u tých, ktorí majú cez 40).
Som len toho názoru, že každý by si mal strážiť to, čo mu celkovo pristane a v akom "objeme" je zdravotne na tom dobre.

JaDo
ja mám také moto, že radšej mat trochu väčší zadok ako vráskavý ksycht
0 0
mamiatko mamiatko

mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

Manželovi sa podarilo schudnúť od Vianoc neuveriteľných 10 kg. Výrazne obmedzil chlieb a zemiaky, do jedálnička sme miesto toho zaradili koreňovú zeleninu, nech sa deje čokoľvek po 19,00 hod neje.Ráno po prebudení sa najskôr naje, čo predtým nerobil. Obeduje všetko čo sa navarí, porcie sú o trochu menšie. V priebehu dňa si dopraje aj malú maškrtu. Večere sú ľahké - ovocie, surová zelenina, jogurt. Dobrá kamarátka nám požičala lavičku na cvičenie - cvičí cca 5 x denne teraz po 100 cvikov, začínal s 10 cvikmi. Ale z môjho pohľadu najdôležitejšia bola motivácia. Lekárka mu pohrozila hospitalizáciou s následnou ťažkou operáciou. Dnes sa podstatne lepšie cíti a aj zdravotný stav sa zlepšil. Takže ak rátať, tak cviky aj keď si myslíte že pohybu máte dosť. A tak na okraj , ja som za tú dobu pribrala 3 kg, a to som vždy chcela pribrať a nedarilo sa.
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja som vyskúšal rôzne diéty, ale všetko má JOJO- efekt, ak sa to nedrží stále. Najviac sa mi osvedčila nie diéta, ale spôsob stravovania. Hladný som nebol a jedol som všetko, ale tiež to treba držať. Samozrejme telesná aktivita je výborná vec, hocijakého druhu
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

JaDo Pozri príspevok
Súhlasím s tým, že je treba si váhu strážiť a stravovať sa zdravo. Samozrejme najmä kvôli zdraviu.
Chcem však podotknúť, že nie každá dosiahnutá "ideálna váha" je ideálna aj v skutočnosti. Nehovoriac o vzhľadu, pretože veľmi často je vidieť krásnu postavu s vychudnutou tvárou (čo je častejšie vidieť u tých, ktorí majú cez 40).
Som len toho názoru, že každý by si mal strážiť to, čo mu celkovo pristane a v akom "objeme" je zdravotne na tom dobre.

JaDo
Moje staršie kolegyne už pred 20 rokmi hovoli, že žena po 40-ke sa má rozhodnúť či chce peknú tváričku alebo peknú riťku. Obidvoje sa už v tom veku nedááá.
0 0
Fellini Fellini

Fellini je offline (nepripojený) Fellini

Syn bude mať 1 a pol roka a tlstú mater k tomu, pretože som paradoxne pribrala po pôrode a za nič na svete to neviem zhodiť. Chodím do fitka, mám osobného trénera (je pravda, že tvrdú diétu nedržím, lebo veď načo žijeme:-))))) ale sladké nejem, pijem vodu a k tomu kopec zeleniny, ovocia, cestovín, nejem údeniny, atď, snažím sa jesť v prvom rade zdravo, ale nechudnem. PREČO? Po pol roku trápenia som zhodila 2 kg tuku, ale chcelo by to ďalších 6. Vie mi niekto poradiť, ako na to? Fajn, poviete si, nejedz, lenže keď nebudem jesť, síce zhodím, ale po návrate k normálnemu jedálničku priberiem dvakrát toľko, jojo efekt ako vyšitý, takže babo raď:-)))
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Fellini Pozri príspevok
Syn bude mať 1 a pol roka a tlstú mater k tomu, pretože som paradoxne pribrala po pôrode a za nič na svete to neviem zhodiť. Chodím do fitka, mám osobného trénera (je pravda, že tvrdú diétu nedržím, lebo veď načo žijeme:-))))) ale sladké nejem, pijem vodu a k tomu kopec zeleniny, ovocia, cestovín, nejem údeniny, atď, snažím sa jesť v prvom rade zdravo, ale nechudnem. PREČO? Po pol roku trápenia som zhodila 2 kg tuku, ale chcelo by to ďalších 6. Vie mi niekto poradiť, ako na to? Fajn, poviete si, nejedz, lenže keď nebudem jesť, síce zhodím, ale po návrate k normálnemu jedálničku priberiem dvakrát toľko, jojo efekt ako vyšitý, takže babo raď:-)))


Pomalé chudnutie je najistejšie chudnutie. Ver, že keď budeš tento režim trvalo dodržiavať, tak sa ti váha zrovná na úroveň, ktorá je pre teba najideálnejšia. Možno len prehodnoť tuky (aké používaš a koľko) a objemy (asi by stačilo len malé zníženie). Zdá sa, že po stránke výberu potravín je to veľmi dobré. A po psychickej stránke sa maj rada aj taká, aká si.
Ak už máš takú pevnú vôľu, tak buď len trpezlivá.
Prajem všetko dobré
JaDo
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Fellini Pozri príspevok
Syn bude mať 1 a pol roka a tlstú mater k tomu, pretože som paradoxne pribrala po pôrode a za nič na svete to neviem zhodiť. Chodím do fitka, mám osobného trénera (je pravda, že tvrdú diétu nedržím, lebo veď načo žijeme:-))))) ale sladké nejem, pijem vodu a k tomu kopec zeleniny, ovocia, cestovín, nejem údeniny, atď, snažím sa jesť v prvom rade zdravo, ale nechudnem. PREČO? Po pol roku trápenia som zhodila 2 kg tuku, ale chcelo by to ďalších 6. Vie mi niekto poradiť, ako na to? Fajn, poviete si, nejedz, lenže keď nebudem jesť, síce zhodím, ale po návrate k normálnemu jedálničku priberiem dvakrát toľko, jojo efekt ako vyšitý, takže babo raď:-)))
skús zmeniť cvičenie, ja som sa zmenšila - vyskákala, som si "slaninku" najprv na body-worku a teraz pokračujem na tae-bo. a stravujem sa podľa glykemic. indexu.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Fellini Pozri príspevok
Syn bude mať 1 a pol roka a tlstú mater k tomu, pretože som paradoxne pribrala po pôrode a za nič na svete to neviem zhodiť. Chodím do fitka, mám osobného trénera (je pravda, že tvrdú diétu nedržím, lebo veď načo žijeme:-))))) ale sladké nejem, pijem vodu a k tomu kopec zeleniny, ovocia, cestovín, nejem údeniny, atď, snažím sa jesť v prvom rade zdravo, ale nechudnem. PREČO? Po pol roku trápenia som zhodila 2 kg tuku, ale chcelo by to ďalších 6. Vie mi niekto poradiť, ako na to? Fajn, poviete si, nejedz, lenže keď nebudem jesť, síce zhodím, ale po návrate k normálnemu jedálničku priberiem dvakrát toľko, jojo efekt ako vyšitý, takže babo raď:-)))
Ja som tiež paradoxne pribrala až po pôrode, keďže som si dožičila v noci jedlo, keď sa malá budila. Schudla som minulý rok od mája do decembra 9 kg. Začala som rýchlou chôdzou, nohy mi zoštíhleli, ale na bruchu nebolo vidieť nič (hlavne to som chcela riešiť), Ďalší krok: zmenšila som porcie na večeru, išli dole cca 2 kg. Asi v septembri som pridala cvičenie - chodím do takého stroja, ktorý produkuje telotu cca 70 stupňov a bicykluje sa v ňom po stojačky - ubudlo mi cca 2 kg, ale zase hlavbne na nohách, ktoré som aj tak nemala veľmi silné. ALe dosť sa mi zmenili proporcie. Potom som začala s 90 dňovou diétou. Už som mala žalúdok trochu scvrknutý, lebo večere som obmedzovala už nejaký čas. A stal sa zázrak, začala som chudnúť cca 1 kg týždenne, teda spolu: 2 + 2 + 5 = 9 kg. Váhu som si držala do januára, aj keď som delenú stravu tak prísne nedodržiavala. Ale prišli uzávierky, kávičky so šľahačkou, nepravidelná strava a šup 2 kg sú späť. Ale chcem v tom opäť pokačovať. Asi to chce doživotnú zmenu stravovania. Zistila som až pri príprave jedál 90 dňovej diéty, že som vlastne predtým jedla minimum zeleniny.
1 0
Inqvizitor Inqvizitor

Inqvizitor je offline (nepripojený) Inqvizitor

Som: Inqvizitor(zavináč)azet.sk ...viac
Poradiť ťažko, lebo a jtak to nedodržíš !
Ale:
Ak máš ozaj pevnú volu a ciel, tak to ide.
Znížiť chuť do jedla.
Ja som schudol z 98 kg na terajšie 75 kg !!!
a to bez kadejakých " zaručených " metód.
Chuť Ti viem " Upraviť " osobne
Naposledy upravil arizona : 03.04.10 at 20:53 Dôvod: zmazanie spamu
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Vyskúšajte cvičiť brušáky, ľahnúť na podlahu na chrbát, stačí len ruky za hlavu a dvíhať nohy asi 20 cm nad podlahu. A prasličkový čaj, 3x denne, dobre odvodňuje telo...Aj čaj z pýru plazivého tiež dobre odvodňuje.
1 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Žiadne diéty, diéty su hlúposť...

Ak by existovala nejaká diéta, ktorá funguje, bola by jedna a nie 1000.

Jedne recept. Krotiť sa v jedení - neprežierať sa, a obmedziť prísun tukov a alkoholu.

.
0 0
bnorika bnorika

bnorika je offline (nepripojený) bnorika

Mám 72 kg, chcela by som schudnúť pribl. 10 kg.
Keby som obmedzila chlieb, sladkosti, a na večeru by
som si dala iba zeleninu alebo niečo ľahké , a ešte by som
k tomu behala každý deň buď večer alebo ráno, za aký čas by som schudla
tých 10 kg?
Vie mi niekto odpovedať????
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bnorika Pozri príspevok
Mám 72 kg, chcela by som schudnúť pribl. 10 kg.
Keby som obmedzila chlieb, sladkosti, a na večeru by
som si dala iba zeleninu alebo niečo ľahké , a ešte by som
k tomu behala každý deň buď večer alebo ráno, za aký čas by som schudla
tých 10 kg?
Vie mi niekto odpovedať????
prečo riešiš čas za aký schudneš 10kg? chudnutie nie je o čase, chudnutie začína v hlave, čím viac to budeš riešit tým horšie to pôjde. chlieb - celozrnné pečivo ja jem iba na raňajky, sladkosti si dám ale iba 70 a viac % čokoládu, na večeru zeleninový šalát, rybu, kuracinu a pod. ak ta baví beh tak behaj. najlepšie si najst šport, ktorý ta bude bavit
2 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Máte niekto skúsenosti s chudnutím pomocu ovládnutého podvedomia ?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
DIÉTA, KTORÁ ZABERÁ

STRAVUJTE SA AKO DVOJROČNÉ DIEŤA a zaručene schudnete !


Dlhé roky je známe, že skoro všetky dvojročné deti sú štíhle. Z toho
vyplýva nasledujúca lacná a rôznorodá diéta. Pred jej vyskúšaním sa radšej
poraďte s lekárom (inak by ste za ním asi museli zájsť behom jej
aplikácie).
---------
Prvý deň:
Raňajky: Praženica a hrianka s džemom. Zjedzte dve sústa praženice
(použite prsty), zvyšok hoďte na zem. Jedenkrát si odhryznite z hrianky a
zvyšok džemu rozmažte po tvári a šatách.
Obed: štyri pastelky (na farbe nezáleží), hrsť rozdrvených zemiakových
lupienkov a pohár mlieka (trikrát si usrknite a zvyšok rozlejte).
Večera: Čokoládová tyčinka, dva kusy eurocentíky, jeden päťdesiatcentík a
4 dúšky zvetraného piva.
Zákusok pred spaním: Opečte si hrianku a hoďte ju v kuchyni na zem.
----------
Druhý deň:
Raňajky: Zodvihnite suchú hrianku zo zeme v kuchyni a zjedzte ju. Zapite
polovicou fľaše vanilkovej príchuti alebo flaštičkou stolného oleja.
Obed: Polovica fialového rúžu a cigareta (zjesť - nie vyfajčiť). Podľa
chuti kocka ľadu.
Olovrant: Oblížte lízatko - až bude lepkavé - a pustite ho vonku do
prachu. Zdvihnite ho a olížte do čista. Vráťte sa s ním domov a pustite ho
na koberec.
Večera: Kamienok alebo fazuľa (strčiť do nosa). Vylejte kolu do zemiakovej
kaše a jedzte lyžičkou.
----------
Tretí deň:
Raňajky: Dva lievance s veľa sirupom. Jedzte prstami a tie si utierajte o
vlasy. Fľaša mlieka - polovicu vypite, do druhej napchajte lievance. Po
raňajkách odlepte z koberca lízatko, olížte ho a hoďte na gauč s
najkrajšími vankúšmi.
Obed: Tri zápalky, pomazánka z arašidov a chlieb s lekvárom. Niekoľko súst
vypľujte na podlahu. Pohár mlieka vylejte na stôl a vylížte.
Večera: Miska zmrzliny, hrsť lupienkov, trocha vína a káva.
--------------
Záverečný deň:
Raňajky: štvrť tuby zubnej pasty (ľubovoľný druh), kúsok mydla a oliva.
Misku vločiek zalejte mliekom a posypte práškovým cukrom. Keď su vločky
nasiaknuté, vypite mlieko a vločkami nakŕmte psa.
Obed: Vylížte lupienky z podlahy v kuchyni a z koberca v obývačke. Nájdite
to lízatko a dojedzte ho.
Večera: Pohár špagiet s čokoládovým mliekom. Rozžuvané mäso nechajte na
tanieri. Ako zákusok si dajte opaľovací krém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať