Zavrieť

Porady

Ako schudnut?

Je milion teorii a variant. Presla som si delenou stravou, v poslednej dobe sa riadim glykemickym indexom potravin. Ake mate skusenosti?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

lujza.j Pozri príspevok
ako si začala cvičiť? treba si to "upratať" v hlave to je dôležité, chudnutie začína v hlave to mi ver
sakra,ako si to mám poupratovať
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
sakra,ako si to mám poupratovať
nemyslieť na to a neriešiť to
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

danushka Pozri príspevok
Lujzinka, aj nechudnutie začína v hlave .
Keď som prestala premýšľať o kilách navyše, prestala som priberať, no na začiatok dobré, no nééé?
Danushka, ty si určite prestala rozmýšľať o kilečkách navyše, keď si sa sústredila na poradu. No a kto chodí na poradu, vie, že niekedy sa od nej nedá odtrhnúť, no a potom zabúdame aj papkať alebo spálime varený obed, či večeru. Takže napríklad odkedy ja čučím na poradu, som schudla 3 kg. Ale inak baby, pravda je taká, že neporadím, lebo neviem, nepoznám vaše problémy, ja som bola celý život tenká. Manžel schudol pri delenej strave, ale keď ho to prestalo baviť, opäť nabral 8 kg. Viem len to, že tá delená strava určite pomáha a hladné nebudete.
2 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

lujza.j Pozri príspevok
nemyslieť na to a neriešiť to
vieš,ako dlho to už neriešim?

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
terezamaria Pozri príspevok
No dobre Juraj, tak sa nevzrušuj, ale ani nezrušuj mňa / neruš /
A mohol by si začať s prvou kapitolou, čo povieš? Ale kapitolou o chudnutí, lebo o vzrušovaní nechcem, som 4 roky vdova.

Keď Ty máš také dobré výsledky, veru hoď na sklo svoje poznatky, budeme sa tešiť viacerí. A keď schudneme, budeme Ťa milovať.
...he .........milovať ?...mne stačí to , čo mám ...

Akože úvod


Diabetes nebolí ...tvrdia neznalí problému ...ja tvrdím občas úplny opak

1.
Svojho času , keď som dostal diabetes , zo začiatku to bolo všeliaké .
Pokiaľ som bol nastavený na liečbu ( najprv tabletky , neskôr inzulín ) vyzeralo to ako tak . Akonáhle som však začal aplikovať inzulín ,vyzeralo to na prd .
Dostal som sa do neustáleho kolotoča ihiel , glukomera a chladničky ...
Dal som si dávku pred jedlom , niečo zjedol a deň ubiehal ...
Raňajky , desiata , obed , olovrant , večera , druhá večera .......tretia večera ....štvrtá večera .......aj o 03,00 som sa niekedy zobudil na pocit ukrutánskeho hladu ...
Ľudovo sa tomu vraví " vlčí hlad " ...je to neustály , ale fakt neustály pocit hladu .


2.
Vtedy do mňa diabetka rúbala statočne ... ...musel som jej všeliaké podklady nosiť ohľadom môjho stravovania .
Nakoniec som si vstúpil do svedomia , nakoľko inak sa proste ani nedalo ( dôvody boli rôzne ,no hlavne tie zdravotné ...) a začal som na sebe pracovať
http://www.porada.sk/t164484-cukrovka.html

3.
Nebudem zbytočne za múdreho , nemá význam....aj tak by som len iné myšlienky opakoval ...a to ani nespomínam , že múdrejšie hlavy by som len citoval .
Moja diéta spočívala v prvopočiatkoch hlavne v drastickom obmedzení stravy , čo do množstva na jedno jedlo .
Mnohí sa domnievajú , že je potrebné jesť 5x denne , čo je chyba .
Správne sa má stravovať 3x denne a ten zvyšok ( desiata , olovrant je len také doplnenie - nič iné ...proste niečo hryznúť a zahnať pocit hladu . Niekedy ani to nie je potrebné ...
O porciách ani nevravím . Nie nadarmo sa vraví aj to ..." oči by jedli , žalúdok nestíha "...radšej menej ako viac , vždy je možnosť pridať si ešte ako spráskať všetko naraz .
Čo sa týka zloženia stravy ???...hm , ako to ???....MUDr. Bukovského a podobných neuznávam ( každý sa ale nejak musí živiť ... ) ...sú proste " diéty " a diéty . Tá moja spočíva v tom , že dovolím si všetko ...aj slaninu , aj sladké , aj múčne , aj ...proste všetko, čo je v zásade pri détach zakázané .
No pri tomto mi nedá spomenúť ale jedno dôležité slovíčko z filmu " Byl jednou jeden král " s V. Burianom a J. Werichom ......." PŘIMĚŘENĚ " ...
Ak by som mal presnejšie dať , týka sa to hlavne pobytu na chalupe , tak tam je asi nasledovný režim dňa - zloženie stravy nedávam :
- raňajky - inzulín , jedlo
- obed - neaplikujem inzulín , jedlo vynechávam
- večera - inzulín , jedlo

V priebehu dňa však pijem dostatok minerálok , pomedzi to aj nejaký sladený nápoj na doplnenie cukru kvôli výdaju energie , poprípade na zahnanie hladu nejaký ten kúsok keksíka ...
Zároveň zasa sa zvýšila pohybová aktivita ...či na chalupe ( tam mám vždy čo robiť ) , či len tak - prechádzky ...k tomu som pridal aj posilňovanie v rámci možností a schopností ...
Pohyb , pohyb ....pohyb .......to je to , čo každý ( správny ) diabetológ spomína , zdôrazňuje ....a je úplne jedno , že kde sa vykonáva ( to zasa tvrdím ja ...)

4.
Keď som svojho času , po tej prvej vlne " nového režimu " prišiel na kontrolu , prvá reakcia sestričky a potom aj diabetky bola tak trochu ...nazvem obdivná ???? ....že čo som so sebou robil . Po vysvetlení sa mi dostalo slov uznania a doktorka upravila dávky inzulínu smerom nadol ...
....a takto fungujem , je to už vyše roka ( teda snažím sa ) , aj doteraz ...

5.
Niekto aj spomenul , že je to aj o tej hlave ...ej , súhlasím veru ....súhlasím ...
Občas je to ťažšie a niekedy až príliš ťažké ...hlava vie narobiť poriadnu šarapatu v rámci celého organizmu , zažil už asi každý . Niekto viac , niekto menej ...
Čo si budem nahovárať ....aj ja .
Vtedy sa snažím buď zamestnať nejakou činnosťou ( ak sa teda vôbec dá ...) alebo to poriešim spánkom .......alebo len obyčajným telefonátom priateľovi .
Niekto zasa porieši poriadnym kusom čokolády alebo porciou zmrzliny ...
Psychologické okienko ale nemienim otvárať ...to je už iná káva ...

Y.
Akože záver

...nik mi momentálne neháda toľko rokov , koľko mám ...každý sa pomýli smerom nižšie ... tých 10 rokov .
Bol by som za blba , ak by som tvrdil , že len ženy sú v tomto smere ješitné ...aj ja sa vtedy potmehúdsky usmievam .

ja doplňam , že ..." nie každý sa cíti na taký vek ,aký má " ...niekedy by mi možno aj plienky bolo potrebné meniť ...

P.S.:
Ako zvyknem vravievať pri takýchto postupoch , sú to len a len moje poznatky , nemusia byt vhodné pre každého .
11 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Juraj,
1 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

lujza.j no ja som začala zumbu,potom tie klasicke brušaky, potom odkukala som nejake cviky z internetu....trva to sice len asi mesiac viem že to pojde velmi pomali ale ja sa prave bojim že umn sa nepohne nič...v minulosti som to takto absolvovala 4 mesiace -jedlo upravila a cvičila a vaha stale rovnaka...mam 79 kil a 170 vyšku myslim že netreba vela len 5-7 kg by som chcela dat dole...a už neviem ako ?
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

všetkym ktory zareagovali na moj,,problem,,velmi dakujem. Cvičit som začala asi pred mesiacom,aj stravu som upravila na 5-6 porcii denne ,vela zeleniny a ovocie,važim 79 kil,vyška 170. Mne by postačilo schudnut na 72 kil...viac-menej....ale nedari sa mi straaašne,pretože aj v minulosti som asi za 4-5 mesiacov to takto skušala,myslim tu stravu a cvičenie a ...nič....cviky no tie klasicke brušaky,niečo som na brucho cviky odkukala z internetu a teraz aj pridala som zumbu....
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

treba kazdodenny pohyb, pravidelnu stravu, samozrejme zdravu vyvazenu, trpezlivost, ved aj vsetky tie kila navyse sa nenalepili za tyzden.
ja mam problem so stitnou zlazou a poznam vela obeznych ludi, ktori svoju "doslova" obezitu zvaluju na tuto chorobu.
musim ale povedat, ze zdravo zijem cely zivot, nic nezdrave, sladke a pod. nejem, nechyba mi to a ani nemam nikdy pocit, ze mi nieco take ide na chut. pride mi to uplne prirodzene, ze to tak ma byt.
kazde rano cvicim ashtanga jogu, 3-4 krat do tyzdna beham a ostatne dni som vposilovni.
urcite vela z vas zalomi rukami, ze kde vziat na to cas. 40 minut rano ma kazdy, tiez behat sa da kedykolvek a kde kolvek. treba si urcit priority, privstat, premoct sa, nerozmyslat nad tym vela, prosto si obut tenisky a ist.
pre mna je to vsetko uplne prirodzene, zila som tak aj pred tym ako mi diagnostikovali znizenu funkciu stitnej zlazy, zijem tak teraz a chcem tak zit stale. ako hovorim, robim to pre zdravie, nechcem sa v 80-ke rosypat....
takze kto ma problem s nadvahou da sa to riesit, kto ma problem so stitnou zlazou tiez nie je pravidlo, ze to znamena okamzitu nadvahu. ano viem si predstavit, ze keby som tak nezila, ze mam asi o 10 -15 kilo viac. ale snad mi by som tak umyselne neskodila sama sebe. vsetko vsetko co denno denne robime, dobre i zle, robime pre seba.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
na stránke mimi bazár -recepty sa venujú téme stop drastickým diétam-Norbiho tajomstvo ,stojí za to si to prečítať
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

aj so záťažou
2 0
Ivka B Ivka B

Ivka B je offline (nepripojený) Ivka B

pozor na ladviny pri pití prasličkového čaju a tiež pupenec - len predpísanú dávku
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Slimacka Pozri príspevok
Ak ťa zaujíma diéta s názvom Glykemický index určite si prečítaj aj ďalšie info o tejto diéte, prípadne prezisti jej negatívne účinky. Väčšina diét končí jojo efektom. Súhlasím s názorom, že najlepšie je začať sa správne stravovať teda nežrať a začať cvičiť
neviem na koho reaguješ? ja som už x krát o glyk. indexe písala...nič nové
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
a čo tak ku glykemickom indexu pridať pojem glykemická nálož?

a čo tak zistiť si ako pracuje klubička v ľadvinách

a čo tak či nie je pasívny žlčník

a čo tak zistiť si či nie je porucha metabolizmu kolagénu, bielkovín , tukov a cukrov?

a čo tak zistiť si či je v poriadku hypotalamus , hypofýza, epifýzy , riadiace orgány nametabolizmus?

a čo tak nejesť zakysľujúce potraviny

ale, keď už je problém, a je zakyslený organizmus, a následne na 99 % prítomnosť parazitov , baktérii,alebi vírusov a plesní...., treba si to zistiť v jednotlivých orgánoch,..., a následne robiť aktivity pre odstránenie príčin- podotýkam nie domnievajúcich, ale skutočných príčin...

ak odstrániš príčiny, ..., postava .... O.K.?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

smutné,že musíš detoxikovať....tak vela šťastia....ja nemusím
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať