Zavrieť

Porady

Vystavená zálohová faktúra

Dobrý deň,

mám jednu otázku.
Je možné vystaviť zálohovú faktúru na niečo, čo sme ešte nenakúpili ani neuskutočnili???
Príklad: v decembri vystavíme zálohovú faktúru vo výške 100tis. na odberateľa, ten nám ju v decembri ešte uhradí, ale tovar ešte nie je kúpený a dodávka bude uskutočnená tiež až v roku 2008.
Ak je to možné, tak logicky asi musím prijatú platby vyúčtovať a z prijatej platby zaplatiť DPH ešte v 12/2007...
Ale ako je to z pohľadu DzP? tým že túto faktúru vyúčtujem, vstupuje mi automaticky do výnosov, tým pádom sa nevyhnem väčšej DzP skrz túto faktúru??alebo sa dá tomuto nejako vyhnúť?
Prosím poraďte...
ďakujem
Usporiadat
Dúšava Dúšava

Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

Neviem, čo chceš prepočítavať. Keď nemáš zálohovú faktúru zaúčtovanú, nemáš čo prepočítať. Myslíš úhradu? NBS dňom úhrady. A percenta uvádzať nemusíš, len keď to chce odberateľ.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

zálohová faktúra síce neni zaúčtovaná, dala som napr. 1000 eur, ale som zadala aj v softe kurz cudzej meny, takže mi to prerátava aj na koruny.
0 0
Dúšava Dúšava

Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

Aha, už mi to došlo. Keď to nedovolí soft, dala by som kurz NBS dňom vystavenia. V konečnom dôsledku sa Ti to aj tak nikde neobjaví. A do angličtiny to neprekladám, neni to účtovný doklad. Prekladáme len účtovné doklady.
0 0
iskrička113 iskrička113

iskrička113 je offline (nepripojený) iskrička113

Dobrý deň poraďáci, dnes som sa dopočula od jedného ášho dodávateľa,
sa už nemôžu vystavovať zálohové faktúrky. Počuli ste už o tom niečo??
Lebo v zákone o DPH sme sa nič také nedočítali.
ďakujeeeeeme
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať