Zavrieť

Porady

chcem kúpiť auto

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Ušporila som si nejaké peniaze a chcela by som kúpiť nejaké menšie staršie auto. Rozhodujem sa medzi Seat Ibiza, Citroen Saxo a Škoda Fabia. Rozhodujem sa i medzi bezinovým a dieslovým motorom. Doteraz jazdím na Ford Sierre,D, je to pre mňa finančne náročné auto a hľadám menšie auto kvôli spotrebe, náhradným dielom a pod. Prosím niekoho, kto vie poradiť pri výbere, čo si mám všímať a aké kritériá uprednostniť pri výbere. Mám už po 50-tke a už to bude moje posledné auto. Dochádzam na ňom do práce a za mamou... ďakujem
Usporiadat
donMarkone donMarkone

donMarkone je offline (nepripojený) donMarkone

spolocnost rasol (www rasol sk) na slovensku preraba zatial co viem tak sice kamiony a polnohospodarske stroje ale preraba a okrem toho aj vyraba ro ako palivo...
kde je teda pravda? ako to potom na Slovensku funguje s RO ako alternativnym palivom???
zeby to na celom svete bezne fungovalo len u nas to bolo o5 100 za opicami???...divne...alebo "na Slovensku je to tak"?
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Bionda Pozri príspevok
A hlavne ja osobne preferujem, ak jazdené auto, tak kúpené na Slovensku- (mne sa vyplatilo) v servise auto poznali- dala som si urobiť kompletnú veľkú technickú prehliadku ( v mojom servise- značkovom- podľa vozidla). Som spokojná - podarilo sa mi kúpiť vozidlo s reálnymi km 4ročné s 50tis. km- olej ešte dnes farby karamel- nezoženie ani ň...oleja, u benzínu je toho viac- darmo SUV .
Dobrú spotrebu a hlavne auto , ktoré sa nekradne (ja osobne si aj na tento aspekt dávam pozor!!!!) bola Nissan Micra event. Almera. (Hoci keď pozerám na mužovu spotrebuToyoty 6,5l u 2,2motora, tiež radosť).
to akože má kto rozumieť ????????? hovorím dobre po slovensky ale tie šifry a nedokončené myšlienky
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Auto mi vykapalo a veľmi rýchlo potrebujem nové. Rozhodla som sa pre úplne nové, nejazdené. Po prečítaní množstva článkov a ponúk nie som múdrejšia ako predtým. Nevyznám sa v motoroch a preto prosím o pomoc.
Ročne najazdím cca 20 tisíc km, cestujem kdekoľvek - mesto, hory... chcem 5 dverové auto, s manuálnou prevodovkou a s čo najväčším úložným priestorom. Potrebujem od neho spoľahlivosť, pohodlie a nie veľkú spotrebu.
Ak by ste vedeli o nejakej spoločnosti ktorej stačí len doklad totožnosti a akontácia bez potvrdení o príjme, uprednostním tú. Pozrela som že VW a Škoda práve toto ponúkajú, ale tiež som počula že tieto autá sa najviac kradnú...tak teraz neviem .
Jazdím dobre, vodičák mám už 10 rokov bez nehody...teda takej čo by som musela nahlasovať...oškriabanie laku sa nepočíta

Viem že je to kopec požiadaviek a možno niektoré vám nedávajú zmysel, ale poradíte?
Vopred ďakujem.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

velvet Pozri príspevok
Auto mi vykapalo a veľmi rýchlo potrebujem nové. Rozhodla som sa pre úplne nové, nejazdené. Po prečítaní množstva článkov a ponúk nie som múdrejšia ako predtým. Nevyznám sa v motoroch a preto prosím o pomoc.
Ročne najazdím cca 20 tisíc km, cestujem kdekoľvek - mesto, hory... chcem 5 dverové auto, s manuálnou prevodovkou a s čo najväčším úložným priestorom. Potrebujem od neho spoľahlivosť, pohodlie a nie veľkú spotrebu.
Ak by ste vedeli o nejakej spoločnosti ktorej stačí len doklad totožnosti a akontácia bez potvrdení o príjme, uprednostním tú. Pozrela som že VW a Škoda práve toto ponúkajú, ale tiež som počula že tieto autá sa najviac kradnú...tak teraz neviem .
Jazdím dobre, vodičák mám už 10 rokov bez nehody...teda takej čo by som musela nahlasovať...oškriabanie laku sa nepočíta

Viem že je to kopec požiadaviek a možno niektoré vám nedávajú zmysel, ale poradíte?
Vopred ďakujem.
Ak chces spolahlivost, tak ROZHODNE nekupuj novy model ale vzdy ten, ktory sa vyraba uz aspon 3 - 4 roky (nebudes mat ale najnovsi dizajn).

Ak chces pohodlie, musis kupit trocha vacsie auto, nie len kvoli priestoru, ale aj kvoli podvozku.

Ak chces nizku spotrebu tak jednoznacne diesel, odmenou ti bude aj to, ze viac vyuzijes jeho vykon a tiez to, ze v pripade nehody v aute nezhoris.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
mazanova Pozri príspevok
to akože má kto rozumieť ????????? hovorím dobre po slovensky ale tie šifry a nedokončené myšlienky
Čo si nepochopila?

má jeden preklep :

nezoženie ani ň...oleja = nezožerie ani ň oleja

SUV = Terénne autá a najmä ich cestnejšie deriváty označené skratkou SUV
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

alla66 Pozri príspevok
Čo si nepochopila?

má jeden preklep :

nezoženie ani ň...oleja = nezožerie ani ň oleja

SUV = Terénne autá a najmä ich cestnejšie deriváty označené skratkou SUV
vďaka
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

30000 skk za havarijnú poistku?.......Srandujes?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nerieš, platíš to Ty?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať