Zavrieť

Porady

Predaj pozemkov

Moj otec vlastnil pozemky (polnohospodarsku podu), pozemky neboli zapisane na liste vlastnictva bol vyhotoveny len tzv. pridelovy list na jeho meno a na tieto parcely. Po jeho smrti som pozemky zdedil (syn) a po dedicskom konani ich kataster uz zapisal aj na list vlastnictva. Po roku som pozemky musel predat - vystavba cesty. Moja otazka znie som takyto prijem z predaja pozemkov povinny zdanit danou z prijmu lebo som pozemky nevlastnil viac ako 5 rokov (neboli zapisane na liste vlatnictva) alebo sa do doby pocita aj doba ked ich vlastnil este moj otec (pribuzny v priamom rade) hoci neboli vtedy este zapisane na liste vlastnictva a bol vyhotoveny len pridelovy list.

Dakujem za nazory Robert
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podla môjho názoru je to predmetom dane - odpočítať si môžeš hodnotu dedičstva.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Itka, tu prikladám link, kt. hovorí o prídelových listoch a dedičstve.

    http://bulejcik.blog.sme.sk/c/8167/D...stnim-nic.html

    Ak poručiteľ vlastnil nehnuteľnosť viac ako 5 rokov, je príjem z predaja oslobodený od dane podľa 9/1/c. Vy ste v priamom rade s otcom. (i starým otcom)
    do doby vlastníctva sa zarátava doba vlastníctva otca, nič na oslobodení od dane nemení situácia, že vy nie ste vlastníkom nehnuteľnosti - pozemku aspoň 5 rokov.

    9/1/e- mi hovorí, že je oslobodený predaj nehnuteľností, nadobud. v reštitúcii.

    moj názor: prídelový list je ako list vlastníctva. Teda príjem z predaja je oslobodený od dane, ak ocino bol vlastníkom pozemku aspoň 5 rokov.
    Ešte by som ohľadom prídelového listu-zadala otázku na porade do oblasti práva, tam sa môžu vyjadriť i právnici naši.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    betka Pozri príspevok
    Itka, tu prikladám link, kt. hovorí o prídelových listoch a dedičstve.

    http://bulejcik.blog.sme.sk/c/8167/D...stnim-nic.html

    Ak poručiteľ vlastnil nehnuteľnosť viac ako 5 rokov, je príjem z predaja oslobodený od dane podľa 9/1/c. Vy ste v priamom rade s otcom. (i starým otcom)
    do doby vlastníctva sa zarátava doba vlastníctva otca, nič na oslobodení od dane nemení situácia, že vy nie ste vlastníkom nehnuteľnosti - pozemku aspoň 5 rokov.

    9/1/e- mi hovorí, že je oslobodený predaj nehnuteľností, nadobud. v reštitúcii.

    moj názor: prídelový list je ako list vlastníctva. Teda príjem z predaja je oslobodený od dane, ak ocino bol vlastníkom pozemku aspoň 5 rokov.
    Ešte by som ohľadom prídelového listu-zadala otázku na porade do oblasti práva, tam sa môžu vyjadriť i právnici naši.
    Pridávm pokyn Ministerstva vnútra, že prídelový list preukazuje vlastníctvo...http://www.civil.gov.sk/archiv/OMS/OBS2209.doc
    človiečik Vladimír Ozimý
    Danilka kde to tam je zadefinované snažil som sa to pozerať aleee je to strašne nudné na čítanie ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.