Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Chlebík je preliačený dovnútra ak sa dá veľa droždia, alebo tekutiny.
Cesto by pri hnetení malo mať tvar gule- pružnej. Túto konzistenciu sledujem aj keď pečiem zo zmesi.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Áno, dokonca odporúčajú si cesto počas miesenia kontrolovať. Musí sa sa odlepovať od stien, resp. mne keď miesi (raz na jednu stranu, raz na druhú), tak druhá polovica formy je prakticky čistá. Beba, používaš priloženú odmerku alebo normálnu lyžicu a lyžičku?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

beba13 Pozri príspevok
Včera som dala od Oetkera, no ale dnes som dala hotovu zmes a spravilo mi to isté. On neni moc prevalení, len asi 1cm pod urovňou krajov, ale aj tak ma to trápi
Skus o trošičku menej droždia.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

tina1 Pozri príspevok
Do tohto chlebika nejdu kvasnice? Prosim upresni, vyzera celkom dobre, ale nezda sa mi bez kvasníc
Tina, prepáč, prosím ťa, ja mám tento týždeň naozaj bláznivý, do toho chlebíka ide len 1,5 ČL droždia. Dúfam, že si ho už nepiekla.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

usko 1 Pozri príspevok
Tina, prepáč, prosím ťa, ja mám tento týždeň naozaj bláznivý, do toho chlebíka ide len 1,5 ČL droždia. Dúfam, že si ho už nepiekla.
usko1, zatial som ho nepiekla, ale zato piekla tento: http://www.schudnem.sk/2007/08/30/6-zrnkovy-chlieb/ aj ten je fantasticky.

PS. mozem prekopirovat tvoj recept do sekcie receptou pre domacu pekaren, aby boli recepty pokope?
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

tina1 Pozri príspevok
usko1, zatial som ho nepiekla, ale zato piekla tento: http://www.schudnem.sk/2007/08/30/6-zrnkovy-chlieb/ aj ten je fantasticky.

PS. mozem prekopirovat tvoj recept do sekcie receptou pre domacu pekaren, aby boli recepty pokope?
Áno samozrejme.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

otázka Pozri príspevok
Áno, dokonca odporúčajú si cesto počas miesenia kontrolovať. Musí sa sa odlepovať od stien, resp. mne keď miesi (raz na jednu stranu, raz na druhú), tak druhá polovica formy je prakticky čistá. Beba, používaš priloženú odmerku alebo normálnu lyžicu a lyžičku?
Používam priloženú odmerku, včera som robila z celozrnnej múky podla receptu z pekarničky a ten bol pekne zdvihnutý, teda vobec sa neprevalil no a dnes som robila z hotovej zmesi slnečnicový ked cesto kyslo bol krásny nakysnuty a počas pečenia sa prevalil tak ja neviem. Teda nikomu to nevadí detom chutí. pri miesení sa krasne cesto odlepuje, ved formu skoro vobec netreba čistit,Ked chlebík vyklopím tak je forma čista akurat ju poutieram.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Beba zrovna si ma predbehla...práve som to sem chcela napísať, pokiaľ robím z receptov , tak sa mi vždy podarí a je pekne vyklenutý dohora, pokiaľ robím z hotovej zmesi, tak sa mi vrch vždy prepadne. Hoci spočiatku vyzerá vždy , že bude pekný, ale počas pečenia spadne. Neviem čím to je, ale z hotovej zmesi som nikdy ešte nemala vyklenutý dohora. Ale inak býva dobrý aj chutný.Toto je skôr chybička krásy...ako kvality.

Dievčatá..aj chlapci...čo pečiete, keď pečiete z hotovej zmesi, je tam sáčok s droždím, dávate všetko toto droždie?

Mimochodm práve sa mi pečie celozrnný.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Citát:
Pôvodca textu príspevku: kukučka
Chcem vyskúšať a piecť chlebík s kváskom, to vieš, spomienky

budes si ho sama "pestovat" , alebo pouzijes kupeny ... v prasku?

Toto ma zaujalo, ako si "pestujete" kvások? Počula som už o tom, ale nikde som sa k tomu nedostala.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
, ale nedá mi to..Vlasti vitaj.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
, ale nedá mi to..Vlasti vitaj.
Danka ďakujem.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Je to s tým chlebíkom záhadné, mám dojem, že každému to funguje inak. Ja mám odskúšané na 100%, že keď dám čerstvé kvasnice, chlebík mi spadne. Je dobrý, nadýchaný, ale je ako sa hovorí ušatý. Keď použijem sušené kvasnice /pridám trošku čerstvých, len pre chuť asi ako 2 hrášky/, chlebík je vysoký krásny. Skúsila by som aj ten kvások, zatiaľ sušený, ale neviem kde ho kúpim.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

vema Pozri príspevok
Je to s tým chlebíkom záhadné, mám dojem, že každému to funguje inak. Ja mám odskúšané na 100%, že keď dám čerstvé kvasnice, chlebík mi spadne. Je dobrý, nadýchaný, ale je ako sa hovorí ušatý. Keď použijem sušené kvasnice /pridám trošku čerstvých, len pre chuť asi ako 2 hrášky/, chlebík je vysoký krásny. Skúsila by som aj ten kvások, zatiaľ sušený, ale neviem kde ho kúpim.
Ja som zatiaľ vždy robila len zo sušených kvasníc, v návode ku pekárni odporúčajú sušené, tak sa toho držím. Kvások som tiež ešte nevyskúšala.
Vema, keď dáš ten kúsok čerstvého droždia, potom určite dáš o to menej zo sušeného, však? Možno skúsim tiež takto pridať k sušenému trocha čerstvého (napriek návodu, ale ma to láka vyskúšať ).
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Meggi 1 Pozri príspevok
Ja som zatiaľ vždy robila len zo sušených kvasníc, v návode ku pekárni odporúčajú sušené, tak sa toho držím. Kvások som tiež ešte nevyskúšala.
Vema, keď dáš ten kúsok čerstvého droždia, potom určite dáš o to menej zo sušeného, však? Možno skúsim tiež takto pridať k sušenému trocha čerstvého (napriek návodu, ale ma to láka vyskúšať ).
Aj dnes som piekla.Áno, dám nie celkom plnú naberačku /kávová lyžička /odmerka/, tak asi 3mm od vrchu. Kvasníc asi ako 2 - 3 hrášky. Pekne nakysol a nepreliačil sa.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak ten celozrnný včera som mala nejaký nízky síce, ale chrumkavý bol a nepreliačil sa dole... nemôžem si pomôcť, ale najradšej pečiem ten Dášin recept s malými obmenami..ten mám vždy najlepší.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak ten celozrnný včera som mala nejaký nízky síce, ale chrumkavý bol a nepreliačil sa dole... nemôžem si pomôcť, ale najradšej pečiem ten Dášin recept s malými obmenami..ten mám vždy najlepší.
Danka, aj ja keď robím celozrnný, tak je nižší ako biely. Ale chuťove je veľmi dobrý. U celozrnných je to bežné, cesto z celozrnnej múky je také hutnejšie, nekysne tak dobre ako z bielej múky.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

vema Pozri príspevok
Aj dnes som piekla.Áno, dám nie celkom plnú naberačku /kávová lyžička /odmerka/, tak asi 3mm od vrchu. Kvasníc asi ako 2 - 3 hrášky. Pekne nakysol a nepreliačil sa.
Vema ďakujem, najbližšie to skúsim aj s tými čerstvými kvasnicami.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

mám kdesi uložený recept na kvások, nájdem a priložím
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Meggi 1 Pozri príspevok
Danka, aj ja keď robím celozrnný, tak je nižší ako biely. Ale chuťove je veľmi dobrý. U celozrnných je to bežné, cesto z celozrnnej múky je také hutnejšie, nekysne tak dobre ako z bielej múky.
Meggi ty ho robíš podľa akého receptu? Ja som robila podľa tých, čo som dostala ku pekárničke..
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Ahojte pekárky!
Keď som čítala vaše príspevky a ódy na domáci chlebík, dala som sa na to aj ja a už pár dní som majiteľkou tohoto zázraku. Zatiaľ som stačila upiecť štyri chleby, tri boli super, ale ten posledný - zemiakový sa nepodaril. Upiekla som ušiaka. Pri pečení mu spadol stred. Dala som veľa droždia alebo málo? Poradíte nešťastnej začiatočníčke?
Vopred vrelá vďaka!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať