Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Stevo83 Pozri príspevok
Ahojte. No skusal... a este skusim .. hehe chyba moze byt v tom masle... teraz skusim s palmarinom
Mas trpezlivost. Co robis potom s tym nevydarenym. My sme ho mali cely zliaty, nedopeceny, tak som ho pokrajala na platky a dala na radiator. Starky si ho kazde rano nadrobil do mlieka, ale ini ho nechceli.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ahojte,tak mám konečne aj ja pekáreň na chlieb. Kúpila som si Moulinex XXL, skúšala som chebík zo sáčku. Bol dobrý, ale v strede spľasol, po prečítaní vaších skúseností som zistila,že nemám dať všetky kvasnice. Dal sa zjesť. Večer som pripravila sedliacky podľa receptu,ale aj ten mi v strede spľasol. Mám taký dojem že sú to tie kvasnice. Prosííííííííííííím poraďte. Skúsim ešte ten zemiakový podľa vašich receptov. Napíšte mi prosím na akom stupni mám piecť,aby nebola kôrka veľmi prepečená. Inak je to super.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Stevo83 Pozri príspevok
Ahojte. No skusal... a este skusim .. hehe chyba moze byt v tom masle... teraz skusim s palmarinom
Ja myslím, že čo dáme, stále bude nepodarok, ja som robila pre zmenu vtedy s olejom..
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Štefka 64 Pozri príspevok
Ahojte,tak mám konečne aj ja pekáreň na chlieb. Kúpila som si Moulinex XXL, skúšala som chebík zo sáčku. Bol dobrý, ale v strede spľasol, po prečítaní vaších skúseností som zistila,že nemám dať všetky kvasnice. Dal sa zjesť. Večer som pripravila sedliacky podľa receptu,ale aj ten mi v strede spľasol. Mám taký dojem že sú to tie kvasnice. Prosííííííííííííím poraďte. Skúsim ešte ten zemiakový podľa vašich receptov. Napíšte mi prosím na akom stupni mám piecť,aby nebola kôrka veľmi prepečená. Inak je to super.
Ja som sa minule dosť ponáhľala a mala som v rezerve jeden hotový z Lidlu. Dala som len tú maličkú jednu odmerku droždia, čo je pribalené ku krabici a čuduj sa svete...bol dobrý, tentokrát nespľasol. Ja najradšej pečiem ten, čo tu dala niekde ešte na začiatku Dáša so zemiakom. akurát dám dve lyžičky soli..a obmieňam múky, raz ku hladkej T650 dám špaldovú, inokedy ražnú alebo celozrnnú, a potom raz dám kmín celý, inokedy drvený, striedam aj semiačka a tento chlebík je vždy chutný a vydarený. A to droždie kupujem s tou lastovičkou a dám jednu čajovú lyžičku. Ja nastavujem pekáreň na najvyšší stupeň prepečenia. A gratulujem Štefka k pekárni...si sa už teda definitívne zaradila medzi nás
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Meggi 1 Pozri príspevok
Danka, kúpila som ich v Kauflande pri cereálnych výrobkoch.
Sú balené v priesvitnom obale. Obal sa môže líšiť samozrejme podľa výrobcu, ale pre ľahšiu orientáciu Ti priložím náhľad, aby si sa približne vedela na regále zorientovať, čo hľadať.
Ďakujééém...
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Zdravím pekárky! Tak som aj ja podľahla a zakúpila somsi Moulinex na 1 kg. Dnes som vyskúšala - nepodarok na 6 programe. Zdalo sa mi hneď, že 3xnásobok normálnych kvasníc v porovnaní s práškovými je veľa - bolo to 42 g. skutočne to bolo veľa na necelých 0,5 kg múky. Takže pochopiteľne spľasol. Aj cukru na bábovku sa mi videlo málo a aj ho bolo málo. Nenechám sa však odradiť a budem skúšať. Potom sa ozvem, ako sa mi zadarilo.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ďakujééém...
Rado sa stalo
Danka a ďalší pekári, čo ste skúšali mazanec, vy ho pečiete v pekárni? Z vašich príspevkov som pochopila tak, že áno. No zostala som v úzkych, čo urobiť, lebo v mojom návode ku pekárni sa cesto vypracuje v pekárni a potom sa vytvarujú bochníčky a dajú piecť do elektrickej alebo plynovej rúry.
Práve sa mi dopiekol chlebík, chcela som urobiť mazanec, ale čo s tým pečením??
Jednoduchšie by bolo všetko nahádzať do pekárne a vybrať už len hotový koláčik :-)) a dosť dôležité je aj to, aby sme nemuseli míňať ďalšie zdroje energie ;-)
Naposledy upravil Meggi 1 : 08.03.08 at 16:06
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Tak a som tu zase,práve som dopiekla bábovku, ktorá bola v recepte k pekárni. je super,len som dala menej droždia. Upiekla sa fantasticky a už je polovica spapaná. Idem robiť ten zemiakový chlieb. Potom napíšem ako sa podaril. Ešte by som sa chcela recept na tie slíže. To sú tie klasické domáce,tie tenučké? Poradíte?
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Štefka 64 Pozri príspevok
Tak a som tu zase,práve som dopiekla bábovku, ktorá bola v recepte k pekárni. je super,len som dala menej droždia. Upiekla sa fantasticky a už je polovica spapaná. Idem robiť ten zemiakový chlieb. Potom napíšem ako sa podaril. Ešte by som sa chcela recept na tie slíže. To sú tie klasické domáce,tie tenučké? Poradíte?
Štefka, gratulujem
Bábovku si robila tak, že si suroviny dala do pekárne a aj upiekla v pekárni? Ja som tak chcela robiť mazanec...pozri môj predošlý príspevok.
Hľadala som v mojom návode ku pekárni recept na bábovku, ale recept na bábovku v mojom návode nie je. Ako si ju robila?
Chcela by som urobiť nejaký koláč k nedeľnej kávičke, ale v mojom návode sú len recepty, kde ti cesto pripraví pekáreň a ty upečieš koláč v rúre. Alebo si vymiešaš suroviny v miske a do pekárne dáš upiecť bez hnetacieho háku na programe Pečenie.
Chcela by som niečo také, čo od začiatku do konca urobí pekáreň, ja vyberiem už len hotový koláčik Tá pohodlnosť...
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

SusanaP Pozri príspevok
Ahojte.
Prečítala som všetky príspevky od začiatku, lebo ma to celé dosť zaujalo. Bola som rozhodnutá kúpiť si etu. Ale po tej informácii z lidla, trochu váham. A teraz neviem, či dať o tisícku viac alebo sa vybrať do lidla. Čo hovoríte Vy, skúsení, ktorí to používate?
Ináč čítala som to pomaly a strááášne dlho. Slinky sa mi zbiehajú. Ale neviem, niektorí píšu o váhe a niektorí o lyžiciach. Musím mať aj váhu?
U nás stojí obyčajný chlieb 43 korún, takže tu fakt nie je o čom uvažovať.
SusanaP, mám pekárničku z Lidlu už rok, pečiem denne, niekedy je využitá aj 2 razy za deň- kysnuté cesto, džemy v lete.
Kúpila som je na skúšku- ako sa vobec pečie a či ju budem využívať, povedala som si, že začnem nižšiou triedou. Výsledok: som veľmi spokojná - pečie výborne je to vlastne ETA - len vyrábaná pre Lidl. Vyskúšala som v nej už všetko vrátane lineckého cesta na Vianoce. Odporúčam -kúp - je to smiešna cena.
Čo sa týka váženia, váhu som ešte nepoužila nikdy, používam odmerku na múku. Mala som už predtým taká 1,5 l plastová.
Samozrejme už mám odpozorované aká má byť konzistencia chleba, takže podľa toho prisypem múku, resp. dodám pár kvapiek tekutiny.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Meggi 1 Pozri príspevok
Rado sa stalo
Danka a ďalší pekári, čo ste skúšali mazanec, vy ho pečiete v pekárni? Z vašich príspevkov som pochopila tak, že áno. No zostala som v úzkych, čo urobiť, lebo v mojom návode ku pekárni sa cesto vypracuje v pekárni a potom sa vytvarujú bochníčky a dajú piecť do elektrickej alebo plynovej rúry.
Práve sa mi dopiekol chlebík, chcela som urobiť mazanec, ale čo s tým pečením??
Jednoduchšie by bolo všetko nahádzať do pekárne a vybrať už len hotový koláčik :-)) a dosť dôležité je aj to, aby sme nemuseli míňať ďalšie zdroje energie ;-)
Meggi ten mazanec mám v knižke receptov, ktorá bola pri pekárničke. Takže všetko v jednom, vložíš a pečieš. Ale ja pečiem často briošku. Tá sa mi darí, ale ten mazanec bol nepodarok, cesto bolo mastné, pripadalo mi ako mrvenička na slivkový kysnutý koláč. Vôbec mi to dokopy nezmiešalo. Podľa mňa v tom recepte je chyba, lebo Števo má ten istý recept a tiež sa mu to nedarí... Ten recept na briošku som tu už niekde pridala, takže pohľadaj. Tá je super. Niečo ako vianočka ..mám v recepte maslo, ja dávam ale olej, zdá sa mi lepšia s olejom.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ahojte, pekárky. Tu je recept na bábovku, ja som piekla tú na 1 kg. Toto sa všetko dá do pekárne a ono si to všetko spraví samo.
Bábovka.
120 ml mlieka
3 vajcia
210g masla ( ja som dala heru)
1 čl soli
90 g cukru (môžeš dať aj viac,bude sladšia)
530 g hl.múky (dala som špecial 00)
3 čl droždie
50 g orechy nasekané
100 g hrozienka (tieto mám namočené v chladničke stále v rume)

Presne tak, ako je to napísané, som dala do pekárne, ale orechy a hrozienka neskôr, až po zapípaní pekárne. Piekla som na programe 4, (sladký chlieb) a váhu som dala na 1000 g, piekla na najslabšom pečení.
PS: Bábovka sa momentálne spapkala, mala trvanlivosť od vychladnutia 2 hodiny.
Recepty sú tri. Na 750 g,1000 g, 1500 g.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Meggi ten mazanec mám v knižke receptov, ktorá bola pri pekárničke. Takže všetko v jednom, vložíš a pečieš. Ale ja pečiem často briošku. Tá sa mi darí, ale ten mazanec bol nepodarok, cesto bolo mastné, pripadalo mi ako mrvenička na slivkový kysnutý koláč. Vôbec mi to dokopy nezmiešalo. Podľa mňa v tom recepte je chyba, lebo Števo má ten istý recept a tiež sa mu to nedarí... Ten recept na briošku som tu už niekde pridala, takže pohľadaj. Tá je super. Niečo ako vianočka ..mám v recepte maslo, ja dávam ale olej, zdá sa mi lepšia s olejom.
Danka ten tvoj recept na briošku som si hneď vtedy odpísala, keď si ho sem prilepila. Tak aj tú robíš od začiatku do konca v pekárni? Vyskúšam, potom dám vedieť, ako dopadla.
Ja tiež dávam do všetkých receptov radšej olivový olej namiesto masla.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Štefka 64 Pozri príspevok
Ahojte, pekárky. Tu je recept na bábovku, ja som piekla tú na 1 kg. Toto sa všetko dá do pekárne a ono si to všetko spraví samo. .............
Štefka, ďakujem za recept. Presne takto som to myslela, len vložiť - upiecť - vybrať a papať
Ja som zatiaľ vždy dala cesto na koláč vypracovať v pekárni a piekla potom v rúre. V mojom receptáre k pekárni sú všetky recepty na koláče takto. Alebo tak, ako som písala už vyššie, v miske vymiešať prísady a dať do pekárne len upiecť. To by som mohla potom dať upiecť aj do rúry. Preto som chcela recept, kde by sa koláč od začiatku do konca urobil v pekárni.
Vyskúšam aj tvoju bábovku aj Dankinu briošku. Dám vedieť, ako sa vydarili.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Štefka 64 Pozri príspevok
Tak a som tu zase,práve som dopiekla bábovku, ktorá bola v recepte k pekárni. je super,len som dala menej droždia. Upiekla sa fantasticky a už je polovica spapaná. Idem robiť ten zemiakový chlieb. Potom napíšem ako sa podaril. Ešte by som sa chcela recept na tie slíže. To sú tie klasické domáce,tie tenučké? Poradíte?
Slížiky som robila podľa návodu ku pekárničke, len som robila z troch vajec a tam bolo z piatich.498 g polohrubej múky, 85 ml vody / viac nie, lebo to je už trochu pridané/ 3 vajcia a nie úplnú malú naberačku soli, program 12 cestoviny. To cesto môžeš použiť aj na hrubšie rezance, my sme robili niťovky, máme na to strojček. To s tou vodou musíš odhadnúť, aby nebolo veľmi tvrdé, tak akurát.Tú bábovku si ktorú robila?Už vidím recept.Dík.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ďakujem za recept,slížiky vyskúšam cez týždeň. Dopiekla som ten zemiakový chlebík,super. Musela som ho schovať, lebo by sa zjedol. Krásne vonia,a ako chutí uvidíme ráno. A čo je hlavné, nespľasol.
Zajtra vyskúšam aj ja ten mazanec, som zvedavá čo je to za recept. Keď bude dobrý, prilepím recept.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

iveta22 Pozri príspevok
Zdravím pekárky! Tak som aj ja podľahla a zakúpila somsi Moulinex na 1 kg. Dnes som vyskúšala - nepodarok na 6 programe. Zdalo sa mi hneď, že 3xnásobok normálnych kvasníc v porovnaní s práškovými je veľa - bolo to 42 g. skutočne to bolo veľa na necelých 0,5 kg múky. Takže pochopiteľne spľasol. Aj cukru na bábovku sa mi videlo málo a aj ho bolo málo. Nenechám sa však odradiť a budem skúšať. Potom sa ozvem, ako sa mi zadarilo.

štvrť kocky droždia úplne stačí
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Len pripomínam ..kto chce pekáreň a nechce veľa investovať, od štvrtku bude mať Lidl pekárničku za 1490,- Vyzerá skoro ako moja Moulinex XXL. A podľa toho, čo tam píšu, tak spĺňa všetko tiež ako moja.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ahojte,práve sme papkali ten mazanec. Mne sa podaril Prilepujem recept, je to na 750 g.
Mazanec:
3 PL mlieka
3 vajcia
160 g masla (ja som dala heru)
1 čl soli
5 PL cukor
390 g hl.múky špec.
1 1/2 čl droždie
120 g hrozienka

Všetko dáme do pekárne. Ja som piekla na prog. 4 a na strednú teplotu. Je to trocha tmavšie, tak na budúce budem piecť na najslabšej teplote. Chutí výborne . Zasa sú tu 3 dávky,750 g,1000 g, 1500 g.
Tu je aj fotka.
HPIM4567.jpg  
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Štefka ..super..ako sa ti toto podarilo? Je krásny a je to vlastne ten istý recept, ktorý som piekla ja a mne sa urobil nepodarok.

Ale mne sa práve pečie krásna brioška veľmi podobná na tvoj mazanec. Akurát je svetlejšia.Inak ja moju briošku pečiem tiež s hrozienkami a s citrónovou kôrou postrúhanou. Prevonia to celý byt.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať