Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Ahojte Poraďáci...
Na bankovom výpise za január mám výber z bankomatu 30.12.2004, ktorý je spracovaný 3.1.2005. Má byť tento výber zaradený do januára, alebo do decembra?
A ešte jedna otázka... Chodia mi z banky "kreditné resp. debetné avíza k platbám". Tieto avíza mám len evidovať a účtovať len konečné mesačné výpisy, alebo ako to je?
Ďakujem Vám za odpovede.
Naposledy upravil vierkat : 08.03.05 at 05:34
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Záleží aj akú príponu mení, ako náhle zmení gif na jpeg, koniec pohyblivosti obrázku.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ďakujem, potrebovala som, aby mi to niekto potvrdil, lebo to sa aj stalo. Nevieš inú vhodnú príponu? aby to bolo funkčné...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Záleží aj akú príponu mení, ako náhle zmení gif na jpeg, koniec pohyblivosti obrázku.
Máš pravdu. Teraz som zistila, že mne sa to nezmenilo. Prepísala som síce koncovku, ale vrátila sa nazad. Ani som si nevšimla. Vidíš a išla som presviedčať, že to ide. Vďaka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Animovaný obrázok je len gif. Potom radšej zmeň veľkosť obrázku, ale aj tam je risk, že sa nemusí zobraziť tak, ako bola prvotina.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Ďakujem, potrebovala som, aby mi to niekto potvrdil, lebo to sa aj stalo. Nevieš inú vhodnú príponu? aby to bolo funkčné...
Prepáč mi, že som ťa presviedčala o tom, že to ide. Fakt som si nevšimla, že sa tá koncovka vrátila sama od seba.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka, ja som ju prepísala a je tam prepísaná doteraz. Ale farba sa znehodnotila a obrázok nie je pohyblivý.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja keď chcem prepisovať príponu a vyksúšať či funguje, vždy si pôvodný niekam zálohujem, a skúšam na jeho kópii. Lebo teraz už tú pohyblivosť nevrátiš.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ešte jedna vec. Lenka, písala si, že inventarizácia pokladnice sa robí štvrťročne. Ale podnikateľ predsa peniaze z pokladnice vyberá. Ako potom zistím aké bankovky a mince tam doposiaľ boli?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lenkak
Ja keď chcem prepisovať príponu a vyksúšať či funguje, vždy si pôvodný niekam zálohujem, a skúšam na jeho kópii. Lebo teraz už tú pohyblivosť nevrátiš.
Ja som taká chytrá, že som to urobila! Mám aj pôvodný obrázok!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Ešte jedna vec. Lenka, písala si, že inventarizácia pokladnice sa robí štvrťročne. Ale podnikateľ predsa peniaze z pokladnice vyberá. Ako potom zistím aké bankovky a mince tam doposiaľ boli?
Keď vyberá, musí podpísať výdavkový doklad. A to čo tam zostane podlieha inventarizácii.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Keď vyberá, musí podpísať výdavkový doklad. A to čo tam zostane podlieha inventarizácii.
Zas budem mať blbú otázku, ale načo je to potom dobré?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Mimochodom, mala som pravdu, že v tom peňažnom denníku musím zadať funkciu, ak chcem zadať vzorec. Teraz sa mi to podarilo urobiť pri peňažných prostriedkoch v peňažnom ústave. Asi mám iný excel ako Lenka. Ale už to ide.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Zas budem mať blbú otázku, ale načo je to potom dobré?
Janka, rozhodujúce je, komu je zverená hotovosť. Spravidla pokladníkovi. Inventúra je nato, zistiť či zostatok Sk uvedený v pokladničnej knihe je aj skutočne v "kasičke", teda či niečo nechýba. Ak chýba, nasleduje zodpovednosť.
Ak hotovosť drží len podnikateľ, potom on sám sebe urobí inventúru (ty asi len zapisuješ doklady do Pokl.knihy).
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Janka, rozhodujúce je, komu je zverená hotovosť. Spravidla pokladníkovi. Inventúra je nato, zistiť či zostatok Sk uvedený v pokladničnej knihe je aj skutočne v "kasičke", teda či niečo nechýba. Ak chýba, nasleduje zodpovednosť.
Ak hotovosť drží len podnikateľ, potom on sám sebe urobí inventúru (ty asi len zapisuješ doklady do Pokl.knihy).
Áno. Ale to stačí, ak sa hotovosť v pokladnici rovná skutočnosti len 4 x do roka? Aby to bolo k niečomu, tak by sa to malo robiť vždy, keď sa vyberajú peniaze.
0 0
martynko martynko

martynko je offline (nepripojený) martynko

Existujú účty sociálneho fondu a rezervného fondu, kde sa neplatia žiadne poplatky. Úroky z týchto vkladov sa pripisujú na hlavný bežný účet.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Ja si skor myslim, ze poplatky sa platia, ale na hlavnom ucte. Neverim, ze nejaka banka zadarmo vedie niekomu nieco.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

ala13
Ja si skor myslim, ze poplatky sa platia, ale na hlavnom ucte. Neverim, ze nejaka banka zadarmo vedie niekomu nieco.
Vo VUB-ke určite. Poplatky z účtu SF sa platili z "hlavného" účtu.
0 0
Danabard Danabard

Danabard je offline (nepripojený) Danabard

V súčasnosti sa nemusí viesť osobitne účet sociálneho fondu a rezervného fondu. Stačí ich analyticky odčelniť z bežného účtu. Ale ako to je s nedeliteľným a ostatnými fondami? Pomôžte, kto môžte. Ďakujem.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Nedelitelny fond maju len druzstva, o tom na akom ucte ho vedu neviem, lebo druzstvo som nikdy neuctovala, ale mam pocit, ze je to obdoba ZI v sro.
Napr. statutarny fond moze tvorit i sro a praveze to je fond, ktory moze vznikat z nerozdelenych ziskov alebo z podobnych zdrojov a vacsinou je to vtedy, ked na delenie zisku peniaze nie su. Cize je to len fiktivny zdroj financovania majetku, nepotrebujes (a vacsinou nemozes) mat peniaze z neho v banke, ale je tym uz financovane nieco nakupene alebo iny druh majetku (mal by byt dlhodoby, ale nedodrzuje sa to velmi).
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

lenkak
Vyšlá faktúra:
Chcem použiť toto tlačivo faktúry , s tým že si doplním svoje údaje, ale keď ho otvorím, je nepoužiteľné, akési poprehadzované. Dá sa nejako opraviť, alebo mi poraďte prosím Vás inú. Ja som tu už ďalšiu nenašla. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať