Zavrieť

Porady

Rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

Firma ukončila so zamestnacom pracovnú zmluvu v skušobnej dobe.Aký § mám použiť na rozviazanie pracovného pomeru? Nemá niekto vzor ako by som mohla napísať rozviazanie pracovného pomeru?
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
xena77
ahojte, este mam jednu otazocku. Vypovedna lehota, ked dava vypoved zamestnanec je vzdy len 2 mesiace? Bo ja sa v tom zakonniku akosi nevyznam, je tam aj cosi o 3 mesacnej vypovednej dobe. Zamestnanec totiz pracuje vo firme uz viac ako 5 rokov. Nie je to nejako ovplyvnene tymi odpracovanymi rokmi? Ci to len vtedy, ked dava vypoved zamestnavatel?:-) Prosim poradte mi este v tomto..:-) mam v tom hokej..:-) Dakujem
Keď dáva výpoveď ZC, je to vždy 2 mesiace.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

dana9
Keď dáva výpoveď ZC, je to vždy 2 mesiace.
dakujem velmi pekne:-) aj som si myslela, len som to potrebovala upresnit :-) pekny zvysok dna prajem..:-)
0 0
elena21 elena21

elena21 je offline (nepripojený) elena21

pracovník nenastúpil do práce 5.2. bez udania dôvodu ani po písomnom vyzvaní na oznámenie dôvodu. 6.2. mu skončila skúšobná doba ako dalej postupovať
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

elena21 Pozri príspevok
pracovník nenastúpil do práce 5.2. bez udania dôvodu ani po písomnom vyzvaní na oznámenie dôvodu. 6.2. mu skončila skúšobná doba ako dalej postupovať
Pokiaľ ste neskončili prac. pomer v skúšobnej dobe do 6.2., čo ste asi neskončili, tak podľa § 68 ZP Okamžité skončenie prac. pomeru ods. 1 písm. b) závažé porušenie prac. disciplíny - absencia.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

elena21 Pozri príspevok
pracovník nenastúpil do práce 5.2. bez udania dôvodu ani po písomnom vyzvaní na oznámenie dôvodu. 6.2. mu skončila skúšobná doba ako dalej postupovať
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

Keďže ste to neobdržali, môžete s ním okamžite skončiť pracovný pomer z dôvodu závažého porušenia pracovnej disciplíny, ako je to uvedené vyššie (dalilada).
Naposledy upravil jozefstefan : 14.02.08 at 04:20
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím - a môžem ukončiť prac.pomer-v skúšobnej dobe,keď nám zamestnanec 2 týždne neprišiel do práce bez uvedenia dôvodu-napr. kzajtrajšiemu dátumu,mu zašleme dohodu o ukončení prac.pomeru v skúš . lehote?
Môže byť?Ďakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Erika H, skoro môže byť.
Skoro preto, že nejde o "dohodu" (na to by ste museli byť dvaja a ty jeho súhlas nepotrebuješ). Len mu oznám, že jeho PP končí dnom ... v skúšobnej dobe podla § 72 ZP.
ak zasielaš poštou, samozrejme doporučene s doručenkou do vlastných rúk
Naposledy upravil brčko : 14.05.08 at 16:21
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

brčko Pozri príspevok
Erika H, skoro môže byť.
Skoro preto, že nejde o "dohodu" (na to by ste museli byť dvaja a ty jeho súhlas nepotrebuješ). Len mu oznám, že jeho PP končí dnom ... v skúšobnej dobe podla § 72 ZP.
ak zasielaš poštou, samozrejme doporučene s doručenkou do vlastných rúk
Ďakujem ti Brčko
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Dobrý deň, chcem Vás aj ja poprosiť o radu. Zamestnanec, ktorý je v skúš. dobe mi nenastúpil do práce, nič neoznámil, telefón nebral. Absentoval od 17.6. 08. Poslala som mu oznámenie o skončení PP s doručenkou (skončenie PP v SD dňom doručenia), táto sa mi vrátila 23.6.08. Týmto dňom ho teda odhlasujem zo SP a ZP. Chcem sa opýtať, či môj postup bol správny, a druhá otázky je, či mu od 17.6. - 23.6 vrátane mám písať absenciu? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Džanka Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem Vás aj ja poprosiť o radu. Zamestnanec, ktorý je v skúš. dobe mi nenastúpil do práce, nič neoznámil, telefón nebral. Absentoval od 17.6. 08. Poslala som mu oznámenie o skončení PP s doručenkou (skončenie PP v SD dňom doručenia), táto sa mi vrátila 23.6.08. Týmto dňom ho teda odhlasujem zo SP a ZP. Chcem sa opýtať, či môj postup bol správny, a druhá otázky je, či mu od 17.6. - 23.6 vrátane mám písať absenciu? Ďakujem
Áno týmto. Ak ste sa rozhodli, že dátumom doručenia,tak týmto. Na dni, keď nebol v práci potom dáte A.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Skončenie som dala 17.6.2008 a do zátvorky doručením výpovede, keďže som ju ináč nevedela doručiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Džanka Pozri príspevok
Skončenie som dala 17.6.2008 a do zátvorky doručením výpovede, keďže som ju ináč nevedela doručiť.
Tak skončíte 17.6., nemusíte dávať A.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať