Zavrieť

Porady

Usporiadat
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

mám plynovú varnú dosku a za ňou na stene dosku takú istú ako pracovnú, len tenšiu a úplne v pohode, nič sa neprehrieva.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
ahoj, môžeš poslať foto? Vieš, ja nie som odborník, nehovorím, že to tak musí byť, to je moja skúsenosť! Kuchyňu mi robili v kuchynskom štúdiu na objednávku a vtedy som sa dozvedela, že z bezpečnostných dôvodov sa nesmie takáto doska dať za plynovú varnú dosku. Bolo to pre mňa sklamanie. Ale naozaj tam mám priestor od steny iba pár centimetrov od najväčšieho horáka, ktorý je vzadu. A teraz si tam predstav veľký hrniec alebo panvicu.
DSC02312.jpg  
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

najväčší horák mám vpredu a horáky od dosky sú vzdialené 15cm. Samotná platňa dáke 4cm, tá sa dáva presne do stredu pracovnej dosky.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
nela88 Pozri príspevok
najväčší horák mám vpredu a horáky od dosky sú vzdialené 15cm. Samotná platňa dáke 4cm, tá sa dáva presne do stredu pracovnej dosky.
ahoj nela88, tú vzdialenosť mám aj ja, varná doska je v strede pracovnej, len keď mám na zadnom veľkom horáku veľký hrniec, to rozpätie plynu veľkého horáka po dne hrnca je väčšie. Takže poučenie pre ostatných - treba pozerať aj na takéto maličkosti a treba si všetko dobre premyslieť. Možno týmto niekomu pomôžeme.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Dnes sú už v ponuke aj pracovné dosky širšie ako klasických 60 cm. Aj to by bola možnosť, ako uchrániť zástenu od ohoretia.
0 0
dodo g dodo g

dodo g je offline (nepripojený) dodo g

No a keď už velmi chceme mať linku podľa svojich predstáv, teda drevenú zástenu, tak v obchode s krbovými kachlami predávajú tie ochranné nehorľavé dosky ku krbom.Jednoducho keď dám velký hrniec na zadný horák tak opriem o stenu tú nehorľavú dosku a hotovo...
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
dodo g Pozri príspevok
No a keď už velmi chceme mať linku podľa svojich predstáv, teda drevenú zástenu, tak v obchode s krbovými kachlami predávajú tie ochranné nehorľavé dosky ku krbom.Jednoducho keď dám velký hrniec na zadný horák tak opriem o stenu tú nehorľavú dosku a hotovo...
Ahoj, moja kuchyňa je v príspevku č. 90 a tam uvidíš moju provizórnu ochranu, je to alobal. Ale skúsim si obzrieť aj tú krbovú dosku.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

dodo g Pozri príspevok
No a keď už velmi chceme mať linku podľa svojich predstáv, teda drevenú zástenu, tak v obchode s krbovými kachlami predávajú tie ochranné nehorľavé dosky ku krbom.Jednoducho keď dám velký hrniec na zadný horák tak opriem o stenu tú nehorľavú dosku a hotovo...
aj ja som rozmýšľala, že za tú varnú dosku dať nejakú nerezovú platňu.
ale neviem, či by to nevyzeralo blbo, kedže varná doska bude plyn na sklokeramike
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

nela88 Pozri príspevok
mám plynovú varnú dosku a za ňou na stene dosku takú istú ako pracovnú, len tenšiu a úplne v pohode, nič sa neprehrieva.
neli, a nemohla by si priložiť fotočku?
dík
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Heni Pozri príspevok
aj ja som rozmýšľala, že za tú varnú dosku dať nejakú nerezovú platňu.
ale neviem, či by to nevyzeralo blbo, kedže varná doska bude plyn na sklokeramike
teraz si to musíš veľmi dobre premyslieť, potom už bude neskoro.
a daj pozor aby si to neprekombinovala!!!!!
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Heni Pozri príspevok
neli, a nemohla by si priložiť fotočku?
dík
Neli - aj mňa by fotočka potešila!!!!
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
no kuchyňu sme prerobili, varnú dosku uložili, a čo tak okomentovať umývačku riadu v novej kuchyni, mám zabudovanú umývačku 40 cm ale niekedy mám pocit, že som mala kúpiť 60cm
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Nachtigal Pozri príspevok
no kuchyňu sme prerobili, varnú dosku uložili, a čo tak okomentovať umývačku riadu v novej kuchyni, mám zabudovanú umývačku 40 cm ale niekedy mám pocit, že som mala kúpiť 60cm
osobne si myslím, že 60 cm je lepšia, my sme síce len 3, ale napr. v sobotu alebo v nedeľu ju púšťam aj 2x. Cez týždeň pomenej tak raz za dva dni.
Sestra má 40 cm, ale mám pocit, že sa jej do spodného koša nevmestí napr. väčší hrnec. Alebo keď áno, tak sa jej tam nič iné nevojde.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
janaGT Pozri príspevok
osobne si myslím, že 60 cm je lepšia, my sme síce len 3, ale napr. v sobotu alebo v nedeľu ju púšťam aj 2x. Cez týždeň pomenej tak raz za dva dni.
Sestra má 40 cm, ale mám pocit, že sa jej do spodného koša nevmestí napr. väčší hrnec. Alebo keď áno, tak sa jej tam nič iné nevojde.
to je pravda, s väčšími hrncami mám problém, vtedy tam nemôžem dať toľko tanierov alebo príborník , máš zabudovanú alebo voľne stojacu?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Nachtigal Pozri príspevok
to je pravda, s väčšími hrncami mám problém, vtedy tam nemôžem dať toľko tanierov alebo príborník , máš zabudovanú alebo voľne stojacu?
ja mám niečo medzi tým, je to podstavná umývačka:
http://www.bosch-spotrebice.sk/produ..._shop_item=323

http://www.bosch-spotrebice.sk/files..._leto_2006.pdf
Naposledy upravil janaGT : 18.08.09 at 10:28
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
pozerala som tú stránku, doteraz som o podstavnej umývačke nepočula. Mám dotaz - aká je predná stena tvojej umývačky, máš drevo kuchynskej linky alebo..? moja vyzerá takto nemôžeš pridať fotočku? Díky
DSC02318.jpg  
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Nachtigal Pozri príspevok
pozerala som tú stránku, doteraz som o podstavnej umývačke nepočula. Mám dotaz - aká je predná stena tvojej umývačky, máš drevo kuchynskej linky alebo..? moja vyzerá takto nemôžeš pridať fotočku? Díky
ahoj,
zatiaľ mám prednú stenu nerezovú, ako bola ale to kvôli tomu, že mám umývačku ešte v záruke a technik mi povedal, že aby som si ju vymenila až keď skončí záruka. Takže to bude teraz v novembri. Dvierka budú také isté ako kuchyňa.
Prikladám aj fotku.
Tu sú aj ostatné fotky:
http://www.porada.sk/t68581-p8-inspi...e-kuchyne.html - príspevok 78
P3250216.JPG  
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
super, v kuchyni máš veľmi veľa miesta, páči sa mi! dočiahneš aj do horných skriniek? ja moc nie
takže ak som dobre pochopila, nadstavná umývačka je flexibilná, môžeš ju použiť namiesto vstavanej a aj samotne stojacej! dobre vedieť!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Nachtigal Pozri príspevok
super, v kuchyni máš veľmi veľa miesta, páči sa mi! dočiahneš aj do horných skriniek? ja moc nie
takže ak som dobre pochopila, nadstavná umývačka je flexibilná, môžeš ju použiť namiesto vstavanej a aj samotne stojacej! dobre vedieť!
ďakujem,
do horných dočiahnem tak spolovice, len do spodnej časti hornej skrinky.
A v hornej časti mám uložené veci, ktoré často nepoužívam.
Ešte doplním, že fotky sú robené hneď po montáži kuch.linky, takže to tam nie je všetko ako má byť. Je to tam trošku nedokončené.
Naposledy upravil janaGT : 19.08.09 at 12:24
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
presne ako ja, ja som taká krpatá, ale aj tak sa z kuchyne vytešujem, že si sa na novú kuchynu nemohla vynadívať!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať