Zavrieť

Porady

Riaditeľ tvrdí "narok na paragraf" §141

Milí priatelia! Poradte mi prosím, ako presvedčiť riaditeľa ktorý tvrdí, že zamestnanec môže čerpať aj 7 dni v kuse paragraf podla §141? Vopred Vám ďakujem.
Usporiadat
tímea19 tímea19

tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

Danila Pozri príspevok
Sledujúc Tvoje postoje v téme, tak si jednou z tých, ktorá tu robí učiteľskej komunite medvediu službu.....Učila som síce len chvíľu, ale nezomrela som ani od smädu, ani od hladu, ani som neohluchla z bľabotu, ani som sa necítila menej cenná, či spoločensky znevážená. Nepáčilo sa mi 600 UER, tak som sa živila ako živnostník. Kto, alebo čo Ti bráni buchnúť na škole dverami? Och, ako rada by som za nimi postála...
pravdupovediac už mám plné zuby tej diskuzie o učiteľoch pro a kontra,ale treba si všimnúť dve veci:
ad1 - ja som sa nesťažovala,treba prečítať potom moje reakcie aj s citátmi a nie vyňať z kontextu
ad2 - nikdy by som sa neopovážila pohŕdať inú profesiu (reakcia na neférový príspevok wagnera),tobôž nie človeka s iným názorom nebudem komentovať a kritizovať

s názormi iných možno súhlasiť alebo nie,ale nechamje im ich - o tomto je asertívne správanie sa
PS kto chce bližšie informácie o mojej postoji nech mi nenapíše sem,táto téma je o inom,ale vďačne odpovedám každému a vysvetlím čo a ako som myslela
prešla som celú diskuziu,aby som prišla na to,kde nastal problém,3 strana,neférova reakcia
Naposledy upravil tímea19 : 16.01.10 at 22:05
0 0
tímea19 tímea19

tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

Chobot Pozri príspevok
Radšej nebudem komentovať tvoj postoj, lebo to vyznieva, že učitelia sú najviac vyťažení pracovníci v našom hospodárstve, ale faktom zostáva, že ak niekto bol naozaj u lekára, tak mu môže byť jedno, či si to zamestnávateľ preverí alebo nie. Ak bol skutočne na lek. vyšetrení, tak na to voľno má nárok. Ak u lekára nebol a zaobstaral si "papier", tak nehnevaj sa, ale ide o podvod. To je to isté, ako keby som ja pochoval 4 babky a 5 dedkov a na to čerpal voľno - veď zo zákona mám nárok na voľno pri pohrebe rodinného príslušníka. A nedajbože, aby sa zamestnávateľ spýtal, že ako to, že mám toľkých dedkov a babičiek!!!!! Poviem mu, že čo je ho do toho, tu má papier a ja mám na to nárok!

Nikto z nás neberie zamestnancom nárok na vyšetrenie, ale nech to zamestnanci nezneužívajú. Z tebou napísaného príspevky mám dojem, že obhajuješ fiktívne čerpané dni určené na ošetrenie zamestnanca. AK je medzi z-cami a z-ľom dôvera, nebude preverovať, či z-nec bol skutočne u lekára. Ak ale má podozrenie, prečo mu chceš ubrať to právo a robíš z neho strašiaka?

A ešte otázka - keď tak kritizuješ školstvo a nie si spokojná so zamestnaním, prečo nejdeš robiť do komerčnej sféry?
neverím,že vebi mala v úmysle oklamať zamestnávateľa,aj autor má iba taký dojem,nebyť tej poslednej vety,asi by sme sa neurazili
viem,teraz nasledujú palce:
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

tímea19 Pozri príspevok
neverím,že vebi mala v úmysle oklamať zamestnávateľa,aj autor má iba taký dojem,nebyť tej poslednej vety,asi by sme sa neurazili
viem,teraz nasledujú palce:
Pravda kole oči a to najmä u "tiežučiteľov"
0 0
tímea19 tímea19

tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

wagner Pozri príspevok
Pravda kole oči a to najmä u "tiežučiteľov"
prepáč,ale tomu nerozumiem,vysvetlíš mi,prosím? som rada,že si tu,aspoň môžeme uzavrieť túto d.....ú diskuziu o "oničom"
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Teraz sa pokúsim VRÁTIŤ K TÉME (lebo sa to tu už nebezpečne zvrháva na osobné invektívy).
Ako je to s uznaním priepustky na celý deň ak:
- mám na nej uvedený čas napr. 10 30, ale v čakárni som sedela od siedmej?
-sa po ošetrení už nemám ako dostať na pracovisko mimo mesta - žiaden spoj v tom čase?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Silvernola Pozri príspevok
Teraz sa pokúsim VRÁTIŤ K TÉME (lebo sa to tu už nebezpečne zvrháva na osobné invektívy).
Ako je to s uznaním priepustky na celý deň ak:
- mám na nej uvedený čas napr. 10 30, ale v čakárni som sedela od siedmej?
-sa po ošetrení už nemám ako dostať na pracovisko mimo mesta - žiaden spoj v tom čase?
Odkedy si sedela v čakárni u lekára je zrejme jasné v zaznačení Tvojho odchodu k lekárovi v knihe dochádzky. A ak Ti od pol jedenástej dopoludnia už nejde spoj na pracovisko, tak máš ospravedlnenú neprítomnosť.
P.S. Diskusia je dôležitá, bez komunikácie nie je život. Osobná invektíva vyhovuje ako nástroj pre tých, čo nehľadajú riešenie, ale výhovorky. Nie všetko, čo nepohľadí bruško je osobná invektíva. Pravda, ako napísala wagner je príšerná vec.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Silvernola Pozri príspevok
Teraz sa pokúsim VRÁTIŤ K TÉME (lebo sa to tu už nebezpečne zvrháva na osobné invektívy).
Ako je to s uznaním priepustky na celý deň ak:
- mám na nej uvedený čas napr. 10 30, ale v čakárni som sedela od siedmej?
-sa po ošetrení už nemám ako dostať na pracovisko mimo mesta - žiaden spoj v tom čase?
Keď si v čakárni sedela od 7,00 hod. musíš mať na potvrdení - priepustke alebo tzv. paragrafe vyznačený čas od 7,00 - 10,30 hod. To, že si nemala spoj, záleží na zamestnávateľovi, či Ti uzná viac hodín alebo pridá plus hodinu, dve, podľa toho, koľko stráviš času na cestu od lekára do práce.
Prípadne Ti pripočíta ospravedlnené , ale nie zaplatené hodiny.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať