Zavrieť

Porady

Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim vedel mi niekto povedat kolko je nezdanitelna ciastka na rok.2009?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na rok 2009 je to 3435,27€, mesačne to činí 286,27€.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás,chcem sa opýtať,prosím keď má daňovník ZD 460 tis Sk,môže si uplatniť celú odpočit.položku na daňovníka?Neviem či sa to od min.roka nezmenila tá hranica.ďakujem
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás,chcem sa opýtať,prosím keď má daňovník ZD 460 tis Sk,môže si uplatniť celú odpočit.položku na daňovníka?Neviem či sa to od min.roka nezmenila tá hranica.ďakujem
hranica je 513tis Sk..
ospravedlňujem sa,už som to našiel
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
http://www.porada.sk/930765-post30.html
V tabulke si zadaj príjem 461000,00 výdaj 1,00 Sk a odpočítateľnú položku ti to vyráta (na daňovníka, na manželku treba zadať hodnotu, pre výpočet by bolo treba viac vstupov).
Môžeš si vyskúšať aj iné sumy. Treba zadať ale príslušný rok.
0 0
lordsoft lordsoft

lordsoft je offline (nepripojený) lordsoft

Vsade sa tu rozobera manzelka pokial ma prijem, avsak ja mam opacny problem a to:

Manzelka nemala v roku 2008 ziaden prijem. Kolko si na nu mozem odpisat?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lordsoft Pozri príspevok
Vsade sa tu rozobera manzelka pokial ma prijem, avsak ja mam opacny problem a to:

Manzelka nemala v roku 2008 ziaden prijem. Kolko si na nu mozem odpisat?
Ak je tvoj Základ dane maximálne 513000.-Sk, za predpokladu, že nemala žiaden príjem, a nebola ani dôchodcom, môžeš si uplatniť celú NČ 98496.-.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lordsoft Pozri príspevok
Vsade sa tu rozobera manzelka pokial ma prijem, avsak ja mam opacny problem a to:

Manzelka nemala v roku 2008 ziaden prijem. Kolko si na nu mozem odpisat?
celú NČZD = 98 496,-
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Ak živnostník má teda príjem do 513 tis. Sk a jeho manželka v danom roku nemala žiaden príjem zo záv. činnosti. Poberala len materskú cca 5 tis. Sk mesačne, čiže SZČO si môže odpočítať od základu dane aj čiastku
98.496 - 60.000 (12*5 tis.Sk) = 38.496,- Pochopila som to správne?
Aké bude potrebovať doklady na uplatnenie si manželkinej NČZD? Doklad z Úpsvar o poberaní dávok?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

denisie Pozri príspevok
Ak živnostník má teda príjem do 513 tis. Sk a jeho manželka v danom roku nemala žiaden príjem zo záv. činnosti. Poberala len materskú cca 5 tis. Sk mesačne, čiže SZČO si môže odpočítať od základu dane aj čiastku
98.496 - 60.000 (12*5 tis.Sk) = 38.496,- Pochopila som to správne?
Aké bude potrebovať doklady na uplatnenie si manželkinej NČZD? Doklad z Úpsvar o poberaní dávok?
Uplatní si to ako píšeš a a doloží Čestným prehlásením....
§37
a) predložením dokladu preukazujúceho oprávnenosť nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 3 a 4 vystaveného oprávneným subjektom a čestným vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

denisie Pozri príspevok
Ak živnostník má teda príjem do 513 tis. Sk a jeho manželka v danom roku nemala žiaden príjem zo záv. činnosti. Poberala len materskú cca 5 tis. Sk mesačne, čiže SZČO si môže odpočítať od základu dane aj čiastku
98.496 - 60.000 (12*5 tis.Sk) = 38.496,- Pochopila som to správne?
Aké bude potrebovať doklady na uplatnenie si manželkinej NČZD? Doklad z Úpsvar o poberaní dávok?
MD nie je 12 mesiacov, tak prečo počítaš 60000?.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tweety správny postreh

P.s. Bolo to dávno
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Tweety Pozri príspevok
MD nie je 12 mesiacov, tak prečo počítaš 60000?.
hups, to som nevedela. Materskú som ešte nepoberala, takže tipujem. A koľko vlastne trvá?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

denisie Pozri príspevok
hups, to som nevedela. Materskú som ešte nepoberala, takže tipujem. A koľko vlastne trvá?
Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
§ 166
(1) V súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 28 týždňov. Ak žena porodila zároveň dve deti alebo viac detí alebo ak ide o osamelú ženu, patrí jej materská dovolenka v trvaní 37 týždňov. V súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa patrí aj mužovi od narodenia dieťaťa rodičovská dovolenka v rovnakom rozsahu, ak sa stará o narodené dieťa.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

denisie Pozri príspevok
hups, to som nevedela. Materskú som ešte nepoberala, takže tipujem. A koľko vlastne trvá?
6 mesiacov alebo 9 v prípade slobodnej mamičky

P.s. ale správna výška toho príjmu je na zamestnancovi....
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

Poraďte Som SZČO Môj príjem za rok 2008 bol 108 855 sk Zdravotnú som zaplatila 13608 sk/za rok Keď uplatním odpočitateľnú položku 98 496 sk vyjde mi platenie odvodov? Doteraz som do sociálnej odvody neplatila Taktiež si chcem ulatniť daňový bonus na 2 deti (9 a 14 rokov) Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

janajaku Pozri príspevok
Poraďte Som SZČO Môj príjem za rok 2008 bol 108 855 sk Zdravotnú som zaplatila 13608 sk/za rok Keď uplatním odpočitateľnú položku 98 496 sk vyjde mi platenie odvodov? Doteraz som do sociálnej odvody neplatila Taktiež si chcem ulatniť daňový bonus na 2 deti (9 a 14 rokov) Ďakujem
kedže si za rok 2008 prekročila hranicu príjmu 106.827 tak budeš od 1.7.2009 povinným platcom na SP. Neberie sa príjem očistený od výdavkov ale celkový " hrubý" príjem
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

Ďakujem A dá sa tomu nejako vyhnúť? Aby som neplatila
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

janajaku Pozri príspevok
Ďakujem A dá sa tomu nejako vyhnúť? Aby som neplatila
keby si mala za rok 2008 príjem ako szčo menej ako 106.827 tak by si platiť nemusela. Ale príjem máš väčší
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

a čo by sa stalo keby som teraz ukončila činnosť a bola na úrade práce?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať