Zavrieť

Porady

Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

janajaku Pozri príspevok
a čo by sa stalo keby som teraz ukončila činnosť a bola na úrade práce?
Ak k 1.7 2009 nebudeš SZČO tak platiť nemusíš
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

A ak sa o pol roka zamestnám znova ako SZČO tak mi to nenabehne ako dlh?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janajaku Pozri príspevok
A ak sa o pol roka zamestnám znova ako SZČO tak mi to nenabehne ako dlh?
SZČO nie je zamestnanec. Ak si živnosť obnovíš po 2.7.09 - ak sa dovtedy nezmení zákon, nebudeš povinným platitelom odvodov do SP.
0 0
mery29 mery29

mery29 je offline (nepripojený) mery29

som asi ale chcela by som sa opytat ci socialny fond zamestnanca je pripocitatelna polozka k zakladu dani a ci je aj danove odpisy prip. polozkou
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mery29 Pozri príspevok
som asi ale chcela by som sa opytat ci socialny fond zamestnanca je pripocitatelna polozka k zakladu dani a ci je aj danove odpisy prip. polozkou
zaraď sa do témy, už si dostala odpoveď tam, kde si napísala pôvodný príspevok.
0 0
mery29 mery29

mery29 je offline (nepripojený) mery29

veronikasad Pozri príspevok
zaraď sa do témy, už si dostala odpoveď tam, kde si napísala pôvodný príspevok.
najprv som tu napisala a az tak som dostalaodpoved na moju temu neviem co je na tom zle ked som sa tu chcela opytat ved som dala ze je to asi mino temy
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mery29 Pozri príspevok
najprv som tu napisala a az tak som dostalaodpoved na moju temu neviem co je na tom zle ked som sa tu chcela opytat ved som dala ze je to asi mino temy
nič na tom nie je zlé, v príspevku píšeš, že si mimo témy. Ten druhý príspevok som videla skôr...
0 0
mery29 mery29

mery29 je offline (nepripojený) mery29

veronikasad Pozri príspevok
nič na tom nie je zlé, v príspevku píšeš, že si mimo témy. Ten druhý príspevok som videla skôr...
dakujem ti za odpoved a nerobis uctovnictvo nahodu v money
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mery29 Pozri príspevok
dakujem ti za odpoved a nerobis uctovnictvo nahodu v money
nie nerobím, mám DATALOCK a KROS
0 0
mery29 mery29

mery29 je offline (nepripojený) mery29

veronikasad Pozri príspevok
nie nerobím, mám DATALOCK a KROS
lebo neviem cimam na konci roka zauctovat zisk 710/702 alebo to spravi pri uzavierke ci zavierke program
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

mysimis Pozri príspevok
Na rok 2009 je to 3435,27€, mesačne to činí 286,27€.

Tá ročná je správne?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Je správne :-)
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

veronikasad Pozri príspevok
SZČO nie je zamestnanec. Ak si živnosť obnovíš po 2.7.09 - ak sa dovtedy nezmení zákon, nebudeš povinným platitelom odvodov do SP.
Ešte jedna otázočka A ak budem riadne zamestnaná tak čo?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janajaku Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka A ak budem riadne zamestnaná tak čo?
Ak budeš mať aktívnu živnosť k 1.7.09 a za rok 2008 si prekročila stanovený príjem, budeš mať povinnosť platiť odvody do SP aj pri súbehu so zamestnaním
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

myslela som to tak ,že dajme tomu od 1.7.2009 budem nezamestnaná a od 1.9.2009 budem riadne zamestnaná tak budem musieť platiť odvody vypočítané z roku 2008?
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Ako zamestnanec budeš spolu so zamestnávateľom platiť odvody do SP z príjmu zo závislej činnosti. Ty 9,4%, zamestnávateľ 25,2% z hrubej mzdy. Plus ešte zdravotná poist. ty 4% zamestnáv.10% z hrubej mzdy.
Naposledy upravil dopravca : 06.02.09 at 11:46
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

Ešte by som sa chcela spýtať kde všade sa mám odhlásiť ak chcem ukončiť živnosť a prihlásiť sa na úrad práce A či mám ukončiť alebo pozastaviť činnosť ,čo je lepšie ak uvažujem že sa znova vrátim trebárs o 3-4 mesiace (ide mi o to aby som neplatila odvody, preto chcem ukončiť alebo prerušiť živnosť) Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak prerušíš živnosť tak doba na ktorú ju prerušíš je minimálne 6 mesiacov. Ak ukončíš živnosť, vybavíš si novú kedykoľvek. Nahlasuješ to na SP, ZP, DÚ a prihlásiš sa na ÚP. Ak si mala prevádzku nezabudni si odhlásiť na ŽÚ aj tú.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janajaku Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať kde všade sa mám odhlásiť ak chcem ukončiť živnosť a prihlásiť sa na úrad práce A či mám ukončiť alebo pozastaviť činnosť ,čo je lepšie ak uvažujem že sa znova vrátim trebárs o 3-4 mesiace (ide mi o to aby som neplatila odvody, preto chcem ukončiť alebo prerušiť živnosť) Ďakujem
Prerušenie živnosti je možné najmenej na obdobie 6 mesiacov. Ukončiť a znovu otvoriť živnosť môžeš hocikedy. Ak nechceš aby sa ti od 1.7.09 bral do úvahy vymeriavací základ do SP z príjmu za rok 2008, nesmieš mať živnosť k 1.7.09
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

Veľmi pekne ďakujem za odpovede
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať