Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
podla mna ti vyschla, ma aj suche korene, ako achranit, neviem
moltonia odisla aj mne, ani si dalsiu nekupim
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

henrieta3 Pozri príspevok
moltonia odisla aj mne, ani si dalsiu nekupim
Mne odchádza už tretia miltonka, asi to tiež vzdám.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Silvernola Pozri príspevok
Mne odchádza už tretia miltonka, asi to tiež vzdám.
Mala som1, rozsadila som ju, ale odisli obidve, 1 vyhnala aj kvet, ale bol hnily, uz ju nebudem kupovat, asi sa jej u nas nepacilo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá dostala som sms, že v IKEA sú orch. za 4,99e, ale druhy konkretizované neboli
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

evaj63 Pozri príspevok
smútim s tebou, mne takto štrajkuje cymbidko,aj keby som mu dušu dala nič nepomáha, schne ako besné ,ale miltonke sa zatial darí dobre, tak ti držím palce,aby sa tá tvoja spametala.
Moja miltonia trucuje už minimálne pol roka,žiadne výhonky,úplne nič,je však stále zelená.Cambria vyháňa kvetný stvol aj dendrobium a oncidium má nové výhonky,phale mi kvitnú všetky,tak sa teším.Fotky pridať nemôžem,mám pokazený fotoaparát.
0 0
hoya_bella hoya_bella

hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

kristinagabi Pozri príspevok
Betina,byvam v panelaku. Tiez som si kupila dve vandy. Jednu som zavesila,druhu dala do vazy. Ktora bola zavesena,mi neprezila a ktoru mam vo vaze,uz mi vyhana nove korene a list. Mame velmi suchy vzduch,mozno preto sa dari tej vo vaze...
Mozno chyba bola inde,keby som ju dala do vazy,mozno ani vtedy by neprezila. Neviem. To je moja skusenost
mozno si tu zavesenu malo rosila. ja mam takych zavesnych 5, a vsetky rastu. maju bohaty korenovy system a jedna mi uz po 2-3 mesiacoch znova nasadzuje kvety. pravda, teraz su na balkone, takze ich aj castejsie orosujem.. 1-2x za den im namacam korene vo velkom lavore. do vazicky, aj ked konickej, by som ju nedavala. staci, ked vidim, ake su tie korene pokrutene..
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

rozborova Pozri príspevok
Moja miltonia trucuje už minimálne pol roka,žiadne výhonky,úplne nič,je však stále zelená.Cambria vyháňa kvetný stvol aj dendrobium a oncidium má nové výhonky,phale mi kvitnú všetky,tak sa teším.Fotky pridať nemôžem,mám pokazený fotoaparát.
Mne miltonka vyhána 3 nové výhonky, či aj zakvitne, to neviem zygo má 2 výhonky a ten mladší dokonca aj kvetný stvol+ som našla 2 úplne malilinké vyhonky, tak sa z toho vytešujem, a chladné dendrobko už čoskoro pokvitne
P3040038.jpg  
P3040039.jpg  
P3040040.jpg  
P3040041.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
evaj63 Pozri príspevok
Mne miltonka vyhána 3 nové výhonky, či aj zakvitne, to neviem zygo má 2 výhonky a ten mladší dokonca aj kvetný stvol+ som našla 2 úplne malilinké vyhonky, tak sa z toho vytešujem, a chladné dendrobko už čoskoro pokvitne
a čo si robila s chlad.dendrobkom, že ti kvitnúť ide už?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak takto bohato na pahľuzy som si dendrophalu kúpila snáď ju aj po odkvete oddelím...... má asi 11 pahľúz....
DSC00504.JPG  
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Moje posledné prírastky z Tesca.
DSC01564.jpg  
DSC01566.jpg  
DSC01567.jpg  
DSC01572.jpg  
DSC01576.jpg  

DSC01579.jpg  
1/1
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

andersenka Pozri príspevok
a čo si robila s chlad.dendrobkom, že ti kvitnúť ide už?
nič zvláštne, v máji somho dala von a to je všetko,je na severnej strane, lebo mám len 1 okno južné a ostatné severné, takže moc na výber nemám
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
divokova Pozri príspevok
Moje posledné prírastky z Tesca.
u vas bol taky dobry vyber?to posledne je cambria ?
krasa
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
jajax Pozri príspevok
u vas bol taky dobry vyber?to posledne je cambria ?
krasa
Každý deň dokladali nejaké nové.Je to cambria-Brassidium
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Neviete, čo je toto za škodcu a ako sa ho zbaviť ??? Mám na balkóne poličky s orchideami a týchto potvor mám plnú omietku a nasťahovali sa mi aj do 2 orchideí Veľké sú cca 05 - 1 mm, priesvitné a dospelé jedince sú trošičku do hneda.
h3.jpg  
h1.jpg  
h2.JPG  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jess Pozri príspevok
Neviete, čo je toto za škodcu a ako sa ho zbaviť ??? Mám na balkóne poličky s orchideami a týchto potvor mám plnú omietku a nasťahovali sa mi aj do 2 orchideí Veľké sú cca 05 - 1 mm, priesvitné a dospelé jedince sú trošičku do hneda.
nevytvárajú chumačky , ako vata?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
nie...

sú poschovávané v omietke pomedzi zrnká kerzapetu.....na orchideách ich mám na spodnej strane listov...strašne rýchlo behajú
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

U nás to krásne rozkvitá :
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

6.jpg  
7.jpg  
8.jpg  
1/1
3 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

jess Pozri príspevok
Neviete, čo je toto za škodcu a ako sa ho zbaviť ??? Mám na balkóne poličky s orchideami a týchto potvor mám plnú omietku a nasťahovali sa mi aj do 2 orchideí Veľké sú cca 05 - 1 mm, priesvitné a dospelé jedince sú trošičku do hneda.
Nevidno veľmi dobre, ale nemôže to byť druh vošky ? Aj k nám na balkón sa nasťahovali ...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
zuzkahris Pozri príspevok
Nevidno veľmi dobre, ale nemôže to byť druh vošky ? Aj k nám na balkón sa nasťahovali ...
bohužiaľ, ani vošky to nie sú...toto sú také malilinké, ploché chrobáčiky....nie sú to ako vošky na ružiach .... tie sú väčšie...už som prešla aj internet a škodcov na orchideách, ale tento druh som ešte neobjavila
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
bohužiaľ, ani vošky to nie sú...toto sú také malilinké, ploché chrobáčiky....nie sú to ako vošky na ružiach .... tie sú väčšie...už som prešla aj internet a škodcov na orchideách, ale tento druh som ešte neobjavila
ja by som to vystriekala nejakým strašne zákerným "hubičom"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať