Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
Zdeni prosím ta daj foto ako to máš na tom keramzite, ja mám zase dve phaleb v "skleníku" z pet fľaše ale urobila sa mi na nich plieseň
Poumyvas keramzit, das do kvetinaca a nan polozis tu choru, ale aby sa nedotykala mokreho ker., ja som dala do stredu kamen, na tom lezala, okolo kamena mokry keramzit, otvorene, nezakryvat, ked vyschne, namocis ho.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

henrieta3 Pozri príspevok
Poumyvas keramzit, das do kvetinaca a nan polozis tu choru, ale aby sa nedotykala mokreho ker., ja som dala do stredu kamen, na tom lezala, okolo kamena mokry keramzit, otvorene, nezakryvat, ked vyschne, namocis ho.
Ja som dala keramzit do jogurtového kelinka, naspodok urob dierky a zhora prelej. Phalu mám tesne nad keramzitom na špajdli položenú.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdeni, Heni ďakujem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
tinabo Pozri príspevok
Ahojte baby. Na poradu chodím už niekoľko rokov, ale až dnes som si všimla, že je tu aj téma ako záhrada a orchideje. prezerala som si vaše príspevky a hlavne foto a musím povedať, že všetky máte krásne orchidejky. Rozhodla som sa ak sa neurazíte pridať aj ja pár fotiek z mojich orchideí. Pestujem ich už tri roky a nemôžem si ich vynachváliť... Prikladám aj iné zaujímave kvietky, ktoré mám doma.
tinabo----- vítam ťa medzi nani ,nech sa ti tu páči, máš krásne orchidejky
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
vďaka .....zaujímavé
1 0
karmala karmala

karmala je offline (nepripojený) karmala

Dobrý večer,taky potřebuji poradit.Mám Vandu a chci ji do zálivky přidávat Lignohumát myslíte že jí to neuškodí?Na ostatní orchideje ho používám a kořeny mají krásné a nádherně i kvetou.Na Vandu si nejsem jistá.Děkuji za rady
2 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

karmala Pozri príspevok
Dobrý večer,taky potřebuji poradit.Mám Vandu a chci ji do zálivky přidávat Lignohumát myslíte že jí to neuškodí?Na ostatní orchideje ho používám a kořeny mají krásné a nádherně i kvetou.Na Vandu si nejsem jistá.Děkuji za rady
Zaujímavý typ, určite vyskúšam. Myslím, že ani vande by to uškodiť nemalo, ani ona nežije v prírode "zo vzduchu"
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
karmala Pozri príspevok
Dobrý večer,taky potřebuji poradit.Mám Vandu a chci ji do zálivky přidávat Lignohumát myslíte že jí to neuškodí?Na ostatní orchideje ho používám a kořeny mají krásné a nádherně i kvetou.Na Vandu si nejsem jistá.Děkuji za rady
v akom pomere voda: lignohumát to riediš?
1 0
karmala karmala

karmala je offline (nepripojený) karmala

Lignohumát ředím aby měl barvu světlého čaje.Jednu zálivku Lignohumátem a další zálivku dávám hnojivo.Kvetou jako o závod a mají velký nárust i kořenů.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

karmala Pozri príspevok
Lignohumát ředím aby měl barvu světlého čaje.Jednu zálivku Lignohumátem a další zálivku dávám hnojivo.Kvetou jako o závod a mají velký nárust i kořenů.
Uz sa tesime na foto.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Mate niekto skusenost ked,,zhorela,,orchidea od tepla? Manzel ma chcel prekvapit a niesol mi ju pred tyzdnom 2 hodiny autom zabalenu v celofane-vtedy bolo prave teplo.Dnes vyzera takto,listy som zostrihla,to co bolo spalene,korene ma zatial v poriadku.Prikladam aj kvet.
Lucka a Dominika 002.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
Lucka a Dominika.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Vcera zacala rozkvitat dalsia.
Lucka a Dominika 001.jpg  
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Krásna. V tomto prípade by som asi odstrihla aj kvetné stvoly.
Skús ich dať do nádoby s vodou. Čo ak?
2 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
karmala Pozri príspevok
Lignohumát ředím aby měl barvu světlého čaje.Jednu zálivku Lignohumátem a další zálivku dávám hnojivo.Kvetou jako o závod a mají velký nárust i kořenů.
Ahoj napises mi prosim ta co je to ten Lignohumat?
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

jaja82 Pozri príspevok
Ahoj napises mi prosim ta co je to ten Lignohumat?
Zjednodušene povedané: je to tekutý výťažok z kompostu. Obsahuje organické aj minerálne látky. Mnohé firmy ho dodávajú pod rôznymi obchodnými názvami a rôznymi pridanými živinami. Spoločné poznávacie znamenie - tekutina tmavohnedej farby, v obsahu nájdeš humínové kyseliny. Používa sa ako koreňové či listové hnojivo. Riedi sa asi na farbu silného (ako koreňové) alebo slabého (ako listové) čaju. Je použiteľný prakticky pre všetky rastliny.
2 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Silvernola Pozri príspevok
Zjednodušene povedané: je to tekutý výťažok z kompostu. Obsahuje organické aj minerálne látky. Mnohé firmy ho dodávajú pod rôznymi obchodnými názvami a rôznymi pridanými živinami. Spoločné poznávacie znamenie - tekutina tmavohnedej farby, v obsahu nájdeš humínové kyseliny. Používa sa ako koreňové či listové hnojivo. Riedi sa asi na farbu silného (ako koreňové) alebo slabého (ako listové) čaju. Je použiteľný prakticky pre všetky rastliny.
Dakujem. Tak take si kupim len dufam ze to u nas dostanem kupit.
0 0
karmala karmala

karmala je offline (nepripojený) karmala

Silvernola Pozri príspevok
Zjednodušene povedané: je to tekutý výťažok z kompostu. Obsahuje organické aj minerálne látky. Mnohé firmy ho dodávajú pod rôznymi obchodnými názvami a rôznymi pridanými živinami. Spoločné poznávacie znamenie - tekutina tmavohnedej farby, v obsahu nájdeš humínové kyseliny. Používa sa ako koreňové či listové hnojivo. Riedi sa asi na farbu silného (ako koreňové) alebo slabého (ako listové) čaju. Je použiteľný prakticky pre všetky rastliny.
Díky za perfektní výklad
web je raselina.cz ale určitě bude i u vás v obchodech
Přesné ředení je na 20 ml na 10 l vody
0 0
karmala karmala

karmala je offline (nepripojený) karmala

Učím se fotit tak mě omluvte.Skoro všechny jsem našla nekvetoucí u kontejneru,nemohla jsem je tam nechat.Tak jsou už asi dva roky u nás a zatím se jim vede dobře
Kopie - P1010176.JPG  
Kopie - P1010177.JPG  
Kopie - P1010179.JPG  
Kopie - P1010180.JPG  
Kopie - P1010181.JPG  

Kopie - P1010182.JPG  
Kopie - P1010190.JPG  
1/1
10 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
karmala Pozri príspevok
Učím se fotit tak mě omluvte.Skoro všechny jsem našla nekvetoucí u kontejneru,nemohla jsem je tam nechat.Tak jsou už asi dva roky u nás a zatím se jim vede dobře
sú perfektné!!!!!



lignohumát - český výrobok sa predáva aj u nás, a tiež býva aj maďarśký výrobok-humifix
3 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

karmala sú nádherné, nechápem, kto mal to srdce vyhodiť ich
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať