Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem veľmi pekne za pochvalu Oncídia .
Henrietka, Andersenka, nepraktizovala som žiadnu špeciálnu starostlivosť, mám ho umiestnené na severovýchodnej parapete a starám sa o ňho ako o ostatné Phalenky, robím kúpeľ cca každách 9 dní, pri každom druhom kúpaní pridávam aj hnojivo a tak sa odvďačilo
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za pochvalu Oncídia .
Henrietka, Andersenka, nepraktizovala som žiadnu špeciálnu starostlivosť, mám ho umiestnené na severovýchodnej parapete a starám sa o ňho ako o ostatné Phalenky, robím kúpeľ cca každách 9 dní, pri každom druhom kúpaní pridávam aj hnojivo a tak sa odvďačilo
...pre mňa ste všetky, ktoré máte doma "funkčné" iné orchidky ako phale, teda zakvitli vašou starostlivosťou strašné šikulky
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte zas potrebujem vasu radu...tuto orchideu som si kupila v aprili v baumaxe, polievam ju ako aj ostatne, len tejto uplne zvadli listy aj korene ma cele take suche, jeden spodny list jej uz zacina aj zltnut( foto 1), a popri tom zo stredu jej ine novy list aj z kvetnou stonkou ( foto 2), ma aj novy korienok (foto3) a nahadzuje aj nove puky (foto 4)
Podľa mňa je suchá. Skúsila by som ju namočiť do vody aj na pol dňa.
Ak to nepomôže chyba bude niekde inde. Korene sa mi zdajú v poriadku ale sú suché.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.....jedna z mojich "neúnavných" hodila aj kvet s "deformovaným" pyskom, kvety ktoré vyrástli zo spiaceho očka majú pysk - "jazýčisko" väčší ako kvet je zvláštne, že jedna rastlina "hodila" rôzne kvety
Snímka0662.jpg  
Snímka0663.jpg  
Snímka0664.jpg  
Snímka0665.jpg  
Snímka0667.jpg  

Snímka0668.jpg  
Snímka0669.jpg  
1/1
4 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Parapet sa mi zapĺňa... A po roku mi rozkvitá moja favoritka! Jupí
P6151140.jpg  
P6151147.jpg  
P6151148.jpg  
P6151149.jpg  
P6151151.jpg  

P6151153.jpg  
P6151154.jpg  
P6151156.jpg  
1/1
2 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

1. a 3. táto orchidea mi kvitne od 8.marca a už tretíkrát nasádza puky
2. miniorchidka ktorú som kúpila veľmi premočenú a je zasadená v machu, namáčam ju raz za dva týždne a darí sa jej, ženie nový lístok
4. bude mi kvitnúť cambria
5. ďaľšia s novým lístkom a koreňom
P1010046.jpg  
P1010047.jpg  
P1010048.jpg  
P1010049.jpg  
P1010050.jpg  

1/1
1 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu ohladom tej mojej cambrie, ktoru som dostala cca pred 3 tyzdnami. Stale jej zltnu listy a postupne opadavaju. Dakde som citala, ze to moze byt napirklad od nepravidelnej zalievky. Polievam ju raz tyzdenne ako phaly namocenim do vody na par minut. Mozno je to malo. Je umiestnena na skrinke asi 2m od vychodneho okna. Nepotrebuje svetlejsie miesto? Inak mi nenapada nic, co by jej este mohlo prekazat. Dakujem za rady.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lenus Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu ohladom tej mojej cambrie, ktoru som dostala cca pred 3 tyzdnami. Stale jej zltnu listy a postupne opadavaju. Dakde som citala, ze to moze byt napirklad od nepravidelnej zalievky. Polievam ju raz tyzdenne ako phaly namocenim do vody na par minut. Mozno je to malo. Je umiestnena na skrinke asi 2m od vychodneho okna. Nepotrebuje svetlejsie miesto? Inak mi nenapada nic, co by jej este mohlo prekazat. Dakujem za rady.
nie som žiaden odborník ,ale aspoň moje poznakty ti napíšem - 2m od okna je veľa, či už pre cambriu, phalu alebo akukoľvek orchidku. má rada svetlo, teraz môže byť až do jesene vonku, niekde na zatienenom mieste..........
Moja minuloročná tiež odchádza listy jej už opadali, aj hľuzy sa jej špatia..............ale kupila som si odkvitnutu cambriu, tiež je vonku a tá je krásna..........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Maruška54 Pozri príspevok
1. a 3. táto orchidea mi kvitne od 8.marca a už tretíkrát nasádza puky
2. miniorchidka ktorú som kúpila veľmi premočenú a je zasadená v machu, namáčam ju raz za dva týždne a darí sa jej, ženie nový lístok
4. bude mi kvitnúť cambria
5. ďaľšia s novým lístkom a koreňom
a máš aj vonku tú cambriu, keď ti tak krásne ženie na kvet? ticho závidím ale v dobrom..............
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zuzkahris Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za pochvalu Oncídia .
Henrietka, Andersenka, nepraktizovala som žiadnu špeciálnu starostlivosť, mám ho umiestnené na severovýchodnej parapete a starám sa o ňho ako o ostatné Phalenky, robím kúpeľ cca každách 9 dní, pri každom druhom kúpaní pridávam aj hnojivo a tak sa odvďačilo
no moje oncidko sa celú zimu držalo a teraz je akési ošpatnené
nové výhonky -akoby aj odísť chceli niektoré..........a to som sa tešila, že mi na ňom niečo "nové ide"......
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

andersenka Pozri príspevok
nie som žiaden odborník ,ale aspoň moje poznakty ti napíšem - 2m od okna je veľa, či už pre cambriu, phalu alebo akukoľvek orchidku. má rada svetlo, teraz môže byť až do jesene vonku, niekde na zatienenom mieste..........
Moja minuloročná tiež odchádza listy jej už opadali, aj hľuzy sa jej špatia..............ale kupila som si odkvitnutu cambriu, tiež je vonku a tá je krásna..........
dakujem, skusim ju teda premiestnit na ine miesto, snad sa spamata.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lenus Pozri príspevok
dakujem, skusim ju teda premiestnit na ine miesto, snad sa spamata.
ale určite ti viac rád dajú odborníčky
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
no moje oncidko sa celú zimu držalo a teraz je akési ošpatnené
nové výhonky -akoby aj odísť chceli niektoré..........a to som sa tešila, že mi na ňom niečo "nové ide"......
vyhana mi este 1, ale neviem..., to, co zhnilo, malo uz 2x vyhonok, nemala som ho radsej presadit a oddelit od toho stareho?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
vyhana mi este 1, ale neviem..., to, co zhnilo, malo uz 2x vyhonok, nemala som ho radsej presadit a oddelit od toho stareho?
ja nechcem zbytočne oddeľovať keď sa "netlačia" v kochlíku......a čítala som že keď sa oddelia, potom dlho trvá kým zakvitnú, ak vôbec zakvitnú.......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
ja nechcem zbytočne oddeľovať keď sa "netlačia" v kochlíku......a čítala som že keď sa oddelia, potom dlho trvá kým zakvitnú, ak vôbec zakvitnú.......
uvidime, teraz sa nacakam, kym sa objavi novy, snad na 2. sa nieco podari, tiez uz ma asi 5 cm
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

andersenka Pozri príspevok
a máš aj vonku tú cambriu, keď ti tak krásne ženie na kvet? ticho závidím ale v dobrom..............
nemám ju vonku lebo mám slnečný balkon a bojím sa ju dať von aby ju nespálilo, mám ju na okne a tiež som kukala jak puk lebo ja ich každý deň sledujem a pohládzam pohľadom a naraz tam bola stonka aj s tými pukmi
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Maruška54 Pozri príspevok
nemám ju vonku lebo mám slnečný balkon a bojím sa ju dať von aby ju nespálilo, mám ju na okne a tiež som kukala jak puk lebo ja ich každý deň sledujem a pohládzam pohľadom a naraz tam bola stonka aj s tými pukmi
no tak to je super, blahoželám a aj informácia že môže cambria zakvitnúť aj keď nie je vonku............a po akej dlhej dobe po odkvitnutí ti takto vyháňa stonku?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

andersenka Pozri príspevok
no tak to je super, blahoželám a aj informácia že môže cambria zakvitnúť aj keď nie je vonku............a po akej dlhej dobe po odkvitnutí ti takto vyháňa stonku?
dostala som ju v máji minulý rok ako kvitnúcu, potom zakvitla v auguste a teraz tretíkrát
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Maruška54 Pozri príspevok
dostala som ju v máji minulý rok ako kvitnúcu, potom zakvitla v auguste a teraz tretíkrát
no tak to mas uplne super ............ja som ju nejak v auguste tuším kupovala, odkvitla, odvtedy nič, akosi chátra.......ale som zvedava na tú čo som odkvitnutú kúpila, že aká je a či vlastne zakvitne.....
nemaš foto tej tvojej?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

andersenka Pozri príspevok
no tak to mas uplne super ............ja som ju nejak v auguste tuším kupovala, odkvitla, odvtedy nič, akosi chátra.......ale som zvedava na tú čo som odkvitnutú kúpila, že aká je a či vlastne zakvitne.....
nemaš foto tej tvojej?
v príspevku 1930 v tejto téme je foto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať