Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
foza Pozri príspevok
Včera sme boli blahoželať svokre k narodkám, kúpila som jej oncídium. Tak sa potešte aj vy
Je krásna nech jej dlho robí radosť.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

foza Pozri príspevok
Včera sme boli blahoželať svokre k narodkám, kúpila som jej oncídium. Tak sa potešte aj vy
Je krasne, mam taku Sarlotu, ale este doma nezakvitla, moja aj vonala.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ja som polievala klasicky, keď preschol substrát Zdeni, korene sú ok?
Asi uz budem len polievat, nenamacat, zda sa mi tieaz, ze su velmi mokre, minule som presadzala, a kora bola celkom mokra, cierna. Mam aj diery, tieh z tesca su aj horizontalne prerezane, asi to urobim
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ja som polievala klasicky, keď preschol substrát Zdeni, korene sú ok?
ale toto sa mi stalo nedavno, kvet vadol, musela som ho odrezat a vo vaze sa spamatal, asi bola niekde stonka vyschnuta
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

foza Pozri príspevok
Včera sme boli blahoželať svokre k narodkám, kúpila som jej oncídium. Tak sa potešte aj vy
...Ty si aká dobrá nevesta
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, neviete mi niektora poradit? Moju Vandu mam na balkone a nejak jej ozltli listy. Nie vsetky a nie cele, ale nepaci sa mi to. Neviete kde robim chybu? Balkon mam na zapadnu stranu a slniecko ma iba cca po 17.00, polievam ked ma napadne a hnojila som asi pred mesiacom. dakujem za rady.
Ty ju máš na balkóne v skle? Z tohoto PC nevidím dobre na fotky. V prírode visia na vrchole stromov a ofukuje ich vetrík a zároveň suptropické dažde a zas ich usuší vietor. Dokelu nevidím poriadne na tomto PC
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Podarilo sa mi odfotiť tú novú rastlinku, čo tlačí z koreňov. Je to tá žlto zelená.... a tiež pripájam aj keiku, zasadenú 18.3.2010, ktorej vyrástol už 2 lístok.....
P1010004.JPG  
P1010016.JPG  
P1010007.JPG  
P1010008.jpg  
1/1
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zdenka175 Pozri príspevok
Ako často ste polievali minulý týždeň phaly? Ja som poliala v pondelok a v nedeľu mi na jednej čo kvitne len od 9.6. začali 2 kvety schnúť. V prievane nebola, nepremiestnila som ju. Tak som ju musela v nedeľu preliať a kvety ostali také
ja polievam podla toho,ako je teplo, to znamená že v zime ked sa kúri, tak ich namáčam každú sobotu na 1 hodinu, ked prestali kúrit a bolo chladno , tak stačí, ked ich namočím na 10 minút raz za týžden a ked boli horúčavy tak som ich namáčala podla potreby a denne rosila korene aj 2x+ voda v podmiskách na zvhčenie vzduchu a musím povedat, že sa im zatial darí velmi dobre, už 3 sa chystá čo nevidiet rozkvitnút
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

foza Pozri príspevok
Podarilo sa mi odfotiť tú novú rastlinku, čo tlačí z koreňov. Je to tá žlto zelená.... a tiež pripájam aj keiku, zasadenú 18.3.2010, ktorej vyrástol už 2 lístok.....
krasne, budem musiet prehodnotit svoje namacanie, vidim, ze ich mas dost suche
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Ako často ste polievali minulý týždeň phaly? Ja som poliala v pondelok a v nedeľu mi na jednej čo kvitne len od 9.6. začali 2 kvety schnúť. V prievane nebola, nepremiestnila som ju. Tak som ju musela v nedeľu preliať a kvety ostali také
ja som mala v januári takú čo bola už celá stonka rozkvitnutá a kvety začali byť také divné ani nie že by hneď vädli ale ako keby z nich voda odchádzala a ešte proste nebol čas na odkvitnutie, chyba bola v koreňoch
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
henrieta3 Pozri príspevok
krasne, budem musiet prehodnotit svoje namacanie, vidim, ze ich mas dost suche
No ja ich polievam cca každých 7-10 dní ako kedy. Ale radšej menej. Stále dievčatá píšu, že veľa polievať im škodí.....
1 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

2009 Pozri príspevok
Ty ju máš na balkóne v skle? Z tohoto PC nevidím dobre na fotky. V prírode visia na vrchole stromov a ofukuje ich vetrík a zároveň suptropické dažde a zas ich usuší vietor. Dokelu nevidím poriadne na tomto PC
Nemam ju v skle ( to sa mi podarilo rozbit ) Mam ju zavesenu na pradelnej snure a pekne ju ofukuje.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
milka 60 Pozri príspevok
Ak to máš chladnomilné počkaj na Ma-Ba , ona to vie , je tam treba nejaký čas bez vody a chladno, http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=62&t=138 skús pohladať niečo čo ti pomôže
Majka prepáč mi , až teraz som prišla na to , že kým som napísala a poslala už to tam bolo
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá myslim si , že nie je dobré držať sa toho , že pravidelne polievať každých 7-10 , alebo v inom intervale, poliať vtedy keď sú sivé korene, alebo neorosený črepník, mne sa stane , že polejem aj za 2 týždne, ale aj za 5 dní , teraz je tak všeliak vonku a ked sú vlhké nepolejem
Naposledy upravil milka 60 : 21.06.10 at 21:22 Dôvod: doloženie
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá myslim si , že nie je dobré držať sa toho , že pravidelne polievať každých 7-10 , alebo v inom intervale, poliať vtedy keď sú sivé korene, alebo neorosený črepník, mne sa stane , že polejem aj za 2 týždne, ale aj za 5 dní , teraz je tak všeliak vonku a ked sú vlhké nepolejem
úúúplne súhlasím! presne ako ja
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence, bol mi čert dlžen ísť cez obed.prestavku do tesca, od zajtra majú zrejme opäť orchidky v akcii, tak som zas neodolala, dvojstonkové, také drobulinké kvietka a dve som si hneď vybrala - s odôvodnením, že jednu dám mame......ak sa podarí, pridam foto........
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

dnes som bola v kvetinárstve a mali tam myslím cymbrium- chcela som ju kupiť, ale nemala žiadne vzdušné korene - inak bola zdravá...môže to tá cambria tak mať?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
v Tescu som bola cez obed aj ja...skoro som odpadla, orchidky už mali vyložené dnes. Ani som nevedela, že má byť zase na ne akcia....Boli väčšinou biele a bledo-ružové iné farby som ani nevidela.... cena 7,39€ - myslím....
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

owecka27 Pozri príspevok
dnes som bola v kvetinárstve a mali tam myslím cymbrium- chcela som ju kupiť, ale nemala žiadne vzdušné korene - inak bola zdravá...môže to tá cambria tak mať?
Cambria ma tensie korene ako phaly a ma ich v substrate.Ja som odfotila moje cattleye-nove vyhony.
Lucka a Dominika 025.jpg  
Lucka a Dominika 026.jpg  
1/1
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Cambria ma tensie korene ako phaly a ma ich v substrate.Ja som odfotila moje cattleye-nove vyhony.

mne na katley ide 5 nových výhonkov.......dúfam,že dorastú do dospelosti. Minulý rok som nevedela že ho treba dať von, prežila, a tento rok som to napravila... aj korene jej pekne idú nové...
Naposledy upravil andersenka : 22.06.10 at 13:35
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať