Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... závidíme
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
dievčence, bol mi čert dlžen ísť cez obed.prestavku do tesca, od zajtra majú zrejme opäť orchidky v akcii, tak som zas neodolala, dvojstonkové, také drobulinké kvietka a dve som si hneď vybrala - s odôvodnením, že jednu dám mame......ak sa podarí, pridam foto........
Drobulinke? Vcera u nas mali len 2 poriadne suche a znicene, nevies, aky druh? z akeho si mesta?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

foza Pozri príspevok
v Tescu som bola cez obed aj ja...skoro som odpadla, orchidky už mali vyložené dnes. Ani som nevedela, že má byť zase na ne akcia....Boli väčšinou biele a bledo-ružové iné farby som ani nevidela.... cena 7,39€ - myslím....
Prečo akcia? to je nie nizka cena, dokelu, zase mam ist do tesca, vzdy tam miniem aj nato, co nechcem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

henrieta3 Pozri príspevok
Prečo akcia? to je nie nizka cena, dokelu, zase mam ist do tesca, vzdy tam miniem aj nato, co nechcem
V Carreffouri majú po 5,99 €, podobná cena je aj v Kauflande.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Drobulinke? Vcera u nas mali len 2 poriadne suche a znicene, nevies, aky druh? z akeho si mesta?
odfot, som zvedava, ale za tu cenu asi nekupim
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Drobulinke? Vcera u nas mali len 2 poriadne suche a znicene, nevies, aky druh? z akeho si mesta?
som zo ZA.
no mali phaly, nie mini, ale také drobnokveté .............
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá myslim si , že nie je dobré držať sa toho , že pravidelne polievať každých 7-10 , alebo v inom intervale, poliať vtedy keď sú sivé korene, alebo neorosený črepník, mne sa stane , že polejem aj za 2 týždne, ale aj za 5 dní , teraz je tak všeliak vonku a ked sú vlhké nepolejem
Ťažko je radiť ako polievať... na to musí prísť každý sám aj keď ide o rovnaký druh orchidey...tam záleží aj od substratu.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
som zo ZA.
no mali phaly, nie mini, ale také drobnokveté .............
Tie su najkrajsie, aspon ja ich mam velmi rada, tesim sa na foto.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

janka51 Pozri príspevok
Ťažko je radiť ako polievať... na to musí prísť každý sám aj keď ide o rovnaký druh orchidey...tam záleží aj od substratu.
To je myslim, v pestovani to najtazsie, ja by som kludne nepoliala aj 2 tyzdne, dokonca poznam mnohe pribehy zabudnutych a kvitnucich, ale teraz, ked mi vadol kvet, som sa zlakla a poliala som. A chyba bola inde, asi skusim fakt dlhsie nepoliat, snad nevyschnu.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Asi budem za blbca.Čo sú tie pochvaly čo máme v nickoch vedla Nahlás?
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

infinityfx21 Pozri príspevok
Asi budem za blbca.Čo sú tie pochvaly čo máme v nickoch vedla Nahlás?
A to len ja to tam nemám alebo mi to neukazuje aby som náhodou nechválila vlastné príspevky,či ako to je?Som z toho jeleň.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

infinityfx21 Pozri príspevok
A to len ja to tam nemám alebo mi to neukazuje aby som náhodou nechválila vlastné príspevky,či ako to je?Som z toho jeleň.

Kliknes na tu ikonku pri pochvaľ a rozbalia sa Ti tie znacky, kliknes na ktoru chces a pridas pripadne spravu do maleho okienka pod znackami a robis pri tom mene pri, ktorom chces dat pochvalu.
4 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

LusielaL

:-) ďakujem, asi ju dnes behnem predsa len kúpiť, lebo bola fakt krásna :-) trošku sa to bojím pestovať, ale vyskúšam :-)))
Taký maniak orchideový som
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Dievčatá dnes som bola na krv, manžel bol prvý krát so mnou, tak sme išli rovno do mesta, vošli sme do Coopu a tam krásne CAMBRIE, tak som ho hneď presvedčila, že ako bolestné si jednu zaslúžim a tak už ju mám aj doma. Keď sa manžel vráti pridám foto ja to totiž neviem dostať do PC.
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte, včera moj priatel zabudol na moje meniny tak si to prisiel večer vyzehlit doniesol mi tuto orchideu z tesca, je to ta s tymy drobunkymi kvetmi
Snímka0647.jpg  
Snímka0648.jpg  
Snímka0649.jpg  
Snímka0650.jpg  
1/1
5 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

owecka-Neboj,prave tie sa mi zdaju nenarocne,mam jednu a len si tak rastie...
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Tak tu je ten môj nový prírastok a ako krásne vonia
Fotografie-0028.jpg  
Fotografie-0027.jpg  
1/1
2 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

andersenka Pozri príspevok
[ foto3 nova stonka na phale, ktora mi v januari cestou domov zamrzla, kvietky som musela hned odstranit-vyzerali ako zmoknute, no rastlinka to prezila


no ja mám tiež jednu ktorá mi tak ako tebe v januári cestou omrzla.....z kvitntutia som ta veľa netešila, no možno jej ten "šok" pomohol. Už jej narástol jeden list do "dospelosti" a teraz nedávno jej vyšli 3 korene, a štvrtý sa tlačí ..............ale stonka zatiaľ žiadna
neboj sa, budes mat aj stonku, aj ja som si musela pockat, najskor 4 korene a dva listy vyhnala, az teraz stonku nechaj jej cas, nech ma cim papat, ked bude kvitnut
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

janka51 Pozri príspevok
Tak tu je ten môj nový prírastok a ako krásne vonia
Janka

tak tá je fakt nádherná, závidím
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
To je myslim, v pestovani to najtazsie, ja by som kludne nepoliala aj 2 tyzdne, dokonca poznam mnohe pribehy zabudnutych a kvitnucich, ale teraz, ked mi vadol kvet, som sa zlakla a poliala som. A chyba bola inde, asi skusim fakt dlhsie nepoliat, snad nevyschnu.
Aby tu bolo aj nieco negativne, takto mi vysla oncidia, ale naraz sa zastavila, zozltla a zhnila, myslim ten vyhonok. Takze dlho nebude kvitnut, premocena nebola.
onci2.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať