Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Pomóóóóc dievčatá prosím vás poradte mi čo mám robiť! Dnes som s hrôzou zistila, že orchidka, čo som zachraňovala nemá žiadny koreň. Ani jeden! Zdalo sa mi podozrivé, že spodné lístky žltnú a odpadnú ale nevenovala som tomu pozornosť, kedže stále vyrašil nový lístok. No ale ked dnes odpadol aj celkom nový lístok, tak mi to nedalo a vybrala som ju so substrátu a zistila som, že korene sú fuč!!! Písali ste tu o keramzite čo čo? Prosím vás ak máte niektorá skúsenosti, čo s orchidkou čo nemá ani jeden koreň ale lístky ešte sú zatial 2 a 3 sa už tlačí. Poradte!! Ďakujem
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
holky tu sú moje "mladice"
jeeeeeeeeeejdaaaaa...aj ja chcem takeeeee krasne ti rastu...a ten mini listocek mi pripomina ten moj , taky isty
drzim palcek, nech vyzenu aj stonku a puciky
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

foza Pozri príspevok
Pomóóóóc dievčatá prosím vás poradte mi čo mám robiť! Dnes som s hrôzou zistila, že orchidka, čo som zachraňovala nemá žiadny koreň. Ani jeden! Zdalo sa mi podozrivé, že spodné lístky žltnú a odpadnú ale nevenovala som tomu pozornosť, kedže stále vyrašil nový lístok. No ale ked dnes odpadol aj celkom nový lístok, tak mi to nedalo a vybrala som ju so substrátu a zistila som, že korene sú fuč!!! Písali ste tu o keramzite čo čo? Prosím vás ak máte niektorá skúsenosti, čo s orchidkou čo nemá ani jeden koreň ale lístky ešte sú zatial 2 a 3 sa už tlačí. Poradte!! Ďakujem
kup si keramzit, daj ho na podmisku nanho orchidku a daj vody tak, aby orchidka sa nedotykala vody...a potom uz len veeeeela trpezlivosti...drzim palecky...
mne sa sackova metoda neosvedcila, oschidka splesnivela..tak skus ten keramzit
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

foza Pozri príspevok
Pomóóóóc dievčatá prosím vás poradte mi čo mám robiť! Dnes som s hrôzou zistila, že orchidka, čo som zachraňovala nemá žiadny koreň. Ani jeden! Zdalo sa mi podozrivé, že spodné lístky žltnú a odpadnú ale nevenovala som tomu pozornosť, kedže stále vyrašil nový lístok. No ale ked dnes odpadol aj celkom nový lístok, tak mi to nedalo a vybrala som ju so substrátu a zistila som, že korene sú fuč!!! Písali ste tu o keramzite čo čo? Prosím vás ak máte niektorá skúsenosti, čo s orchidkou čo nemá ani jeden koreň ale lístky ešte sú zatial 2 a 3 sa už tlačí. Poradte!! Ďakujem
Je to bojovnicka, asi koren nepotrebuje, ked bez korena aj niekomu kvitne. Tato je moja najbojovnejsia, nesla do sacku, ale na keramzit a pozri, ako sa snazi. To tenke su take nitky, ktore som nechala po odstraneni hnileho korena.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Je to bojovnicka, asi koren nepotrebuje, ked bez korena aj niekomu kvitne. Tato je moja najbojovnejsia, nesla do sacku, ale na keramzit a pozri, ako sa snazi. To tenke su take nitky, ktore som nechala po odstraneni hnileho korena.
nedala sa pripojit fotka
vikt. bojuje.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
nedala sa pripojit fotka
keramzit je v tom bordovom obale, vela a mokry, ked si vsimnes, ide este 1 vyhonok, kvet som odrezala a dala dala do vody, tiez este nezvadol
ale dalsie 2, musel by sa stat zazrak
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
keramzit je v tom bordovom obale, vela a mokry, ked si vsimnes, ide este 1 vyhonok, kvet som odrezala a dala dala do vody, tiez este nezvadol
ale dalsie 2, musel by sa stat zazrak
podla mna to prezije...drzim palecek
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
podla mna to prezije...drzim palecek
dakujem, tato asi ano, ale mam este bielu a 1 od dcery, len to ma drzi, ze to este stale skusam, uz by som ich inak davno zahodila, pozeram sa na ne stale, ako blazniva
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
holky tu sú moje "mladice"
ešte som vám zabudla napísat, že vlastne tá velká v tom zelenom kochly, tak tá mala hnilobu srdiečka teraz tým, že som jej urobila to omladenie tak je to vlastne nová orchidka
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
ešte som vám zabudla napísat, že vlastne tá velká v tom zelenom kochly, tak tá mala hnilobu srdiečka teraz tým, že som jej urobila to omladenie tak je to vlastne nová orchidka
A ako si ich omladila?
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

lesslie Pozri príspevok
kup si keramzit, daj ho na podmisku nanho orchidku a daj vody tak, aby orchidka sa nedotykala vody...a potom uz len veeeeela trpezlivosti...drzim palecky...
mne sa sackova metoda neosvedcila, oschidka splesnivela..tak skus ten keramzit
Ahoj, ja zachraňujem už od júla jednu orchidku. Bola už v sáčku, zemine, zase v sáčku a potom konečne vyzeralo, že budú nové korene. Potom som čítala o keramzite, skúsila som, ale mne sa to neosvedčilo, začala plesnivieť, tak zase som z nej kúsok odrezala, zaškoricovala a dala ten posledný úbohý lístok bez koreňov do pôdy. To bol posledný pokus, ale veľmi neverím v dobrý výsledok.Ak z nej dačo bude, tak napíšem. Inak ostatné sa krásne prebúdzajú, takmer každá má nové lístky alebo vzdušné korene/jedna má 10 nových) alebo kejky. Jar je tu, už to zacítili.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lesslie Pozri príspevok
A ako si ich omladila?
skús si prečítat môj príspevok 6177
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
skús si prečítat môj príspevok 6177
oki.. bud som ho preskocila, alebo nevidela, idem citat
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
skús si prečítat môj príspevok 6177
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj sak viem pardon, za blbu otazku
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
v príspevku č. 5827 /s priloženými foto/ som sa tešila z "drobátka" ktoré som si kúpila a malo cca 23 pukov, z tých však len 3 vykvitli, ostatné schnú a opadávajú a to som sa tešila že keď všetky vykvitnú bude to taký malý pekný zakvitnutý stromček........
Kde robím chybu?
Bojím sa, že tie 2 či 3 z očiek rašiace a pomalinky derúce sa stonky nevyrastú a "zakrpatejú"....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
v príspevku č. 5827 /s priloženými foto/ som sa tešila z "drobátka" ktoré som si kúpila a malo cca 23 pukov, z tých však len 3 vykvitli, ostatné schnú a opadávajú a to som sa tešila že keď všetky vykvitnú bude to taký malý pekný zakvitnutý stromček........
Kde robím chybu?
Bojím sa, že tie 2 či 3 z očiek rašiace a pomalinky derúce sa stonky nevyrastú a "zakrpatejú"....
videla si, co je v kvetinaci? mozno tam bude problem, ale ked idu listky, naco sa bat dopredu, musi sa aklimatizovat, ktovie, ako zila predtym, niekde v tme v sklade
urcite niekto poradi, ja by som suche dala prec, aby mali vyzivu tie listy, kvitnut bude, ked sa ona rozhodne
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
v príspevku č. 5827 /s priloženými foto/ som sa tešila z "drobátka" ktoré som si kúpila a malo cca 23 pukov, z tých však len 3 vykvitli, ostatné schnú a opadávajú a to som sa tešila že keď všetky vykvitnú bude to taký malý pekný zakvitnutý stromček........
Kde robím chybu?
Bojím sa, že tie 2 či 3 z očiek rašiace a pomalinky derúce sa stonky nevyrastú a "zakrpatejú"....
ako sa tu hladaju stare prispevky, treba to cele prelistovat? dakujem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
ako sa tu hladaju stare prispevky, treba to cele prelistovat? dakujem
strana 583
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

henrieta3 Pozri príspevok
ako sa tu hladaju stare prispevky, treba to cele prelistovat? dakujem
Vidíš lištu s číslami strán? Je na začiatku a na konci strany.Keď nachvíľu pridržíš myš na čísle strany, ukáže ti aké čísla príspevkov obsahuje.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

andersenka Pozri príspevok
v príspevku č. 5827 /s priloženými foto/ som sa tešila z "drobátka" ktoré som si kúpila a malo cca 23 pukov, z tých však len 3 vykvitli, ostatné schnú a opadávajú a to som sa tešila že keď všetky vykvitnú bude to taký malý pekný zakvitnutý stromček........
Kde robím chybu?
Bojím sa, že tie 2 či 3 z očiek rašiace a pomalinky derúce sa stonky nevyrastú a "zakrpatejú"....
Ona sa asi len aklimatizuje. Možno máš v izbe vysoké teploty. Keď sa pozrieš cez kvetináč na korene, vyzerajú OK?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať