Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dievčatá, ja mám orchidky na parapete nad radiátorom, namáčam ich pravidelne každu sobotu do odstátej vody na 1 hod aj cez zimu. Jedna mi už kvytne a dve sa chystaju čoskoro. A tá posledná sa ulakomila hneď na 2 keiky.Už sa teším na nové prírastky.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?
Nepočula som podobný názor, ani pestovateľskú skúsenosť.
Myslím si, že ak by chcela udržať substrát vlhký dlhšiu dobu malo by to zmysel. Ale nepoznáme jej pestovateľské podmienky, takže nemôžeme posúdiť správnosť toho čo robí a prečo to robí.
Moje podmienky pre pestovanie orchideí mi hovoria, že keramické kvetináče môžem používať, ale veľmi opatrne, niekedy ich úplne vylúčiť.
Ako sme už niekoľkokrát spoločne skonštatovali každá máme iné podmienky a aj vkus. Ak sa orchidkám darí v keramických kvetináčoch nič proti nim, ale ak má orchidea v ňom trpieť len preto, že ju chceme mať krajšiu tak prepáčte mi za výraz - to je hlúposť.
1 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

avonka1 Pozri príspevok
infinity, ešte by si na takej kúpe aj zarobila- predáš tarantulu a môžeš si kúpiť ďalšiu orchidku... :-)))))))))
Dobrý nápad,len neviem kto by tu tarantulu chytil živú.Ja asi nie,brrr.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

babulky!!! dnes v kauflande phaly za 4,90 ....bohuzial, odolala som...bol so mnou manzel
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

Aj zajtra? Lebo ak nie, tak už teraz je kaufland doosť zatvorený a tým pádom info oneskorené...
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

jooj jasne, skor sa nedalo...mali by byt aj zajtra, teda aspov v Kauflande v prievidzi...su mierne za zenitom ale dalo by sa vybrat...snad som to nepokaslala oneskorenim
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
to boli za takú nízku cenu miniorchidky? Všimla som si, že ceny v marketoch vzrástli cca o 2 eurá ako boli v minulom roku.
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

bol som pozrieť v kauflande, ale orchideje mali po 6,99€ to radšej počkám na lidl, neboli bohvieaké, ale mali tam nejaké iné kvety pri nich, teda lepšie povedané kvet, pri ktorom bola cenovka 4,90 ...
1 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Práve som si domov doniesla Miltoniopsis v domnení že je to Miltonia... nevadí.... s tymito orchidkami nemám žiadne skúsenosti.Pestujem len Phaly. V zime pôjde do izby kde sa nekúri.
Vonia tak pomarančovo je krásna



0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Michelle051 Pozri príspevok
Práve som si domov doniesla Miltoniopsis v domnení že je to Miltonia... nevadí.... s tymito orchidkami nemám žiadne skúsenosti.Pestujem len Phaly. V zime pôjde do izby kde sa nekúri.
Vonia tak pomarančovo je krásna



Už sa teším na foto
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Foto je tu :



0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Michelle051 Pozri príspevok
Práve som si domov doniesla Miltoniopsis v domnení že je to Miltonia... nevadí.... s tymito orchidkami nemám žiadne skúsenosti.Pestujem len Phaly. V zime pôjde do izby kde sa nekúri.
Vonia tak pomarančovo je krásna



mne sa fotky nedaju otvorit, hod este raz
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

túto som dostala v novembri, pomaličky začala kvitnúť, lebo bola ošľahnutá mrazom a v takejto podobe mi robí radosť už nejaký ten mesiac
100_3369.JPG  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

iriska Pozri príspevok
túto som dostala v novembri, pomaličky začala kvitnúť, lebo bola ošľahnutá mrazom a v takejto podobe mi robí radosť už nejaký ten mesiac
krasna farba a bohate kvety, teda, cim ju krmis, ze je taka usilovna?
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

henrieta3 Pozri príspevok
krasna farba a bohate kvety, teda, cim ju krmis, ze je taka usilovna?
darovaná z lásky... čo narobím?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte,
prikladam foto ako som slubila, ta stredna je tá vanda, ktorú pestujem len tak v tom sklennom valci.
Dufam, ze sa Vam budu pacit a idu mi kvitnut dalsie 2 tak potom prilozim foto.
Prijemny zbytok vikendu.
2.jpg  
1.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

1/1
3 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..já som si dnes kúpila dalšiu pre potešenie, ked tie ostatné už pomaličky odkvitajú, a či vôbec zakvitnú neviem..no dúfam že ano
orch.bledoružová.jpg  
orch.bledoružová2.jpg  
orchidea bledoružová.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
..já som si dnes kúpila dalšiu pre potešenie, ked tie ostatné už pomaličky odkvitajú, a či vôbec zakvitnú neviem..no dúfam že ano
peknučká ty nepochybuj či u teba zakvitnú, určite áno!!!
0 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

andika5 Pozri príspevok
ahojte,vsimla som si na korienkoch take zeleno modre skvrny,ako keby to bola plesen,neviete nahodou co to je?a este som nasla na spodku listu taky hnedy fliacik.mozte miporadit?
ahojte neviem ci niekto cital moj prispevok tak pisem este raz naozaj neviem co to moze byt a bojim sa aby to nepreslo na tu druhu orch.,a mam este jednu otazocku dneska som si kupila dalsiu phalu ale vsimla som si az doma ze na crepniku ma taky zeleny flak vyzera to ako mach,moze to byt z vody a polievania?dakujem
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Tak foto ešte raz :


1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať