Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zitulda Zitulda

Zitulda je teraz online Zitulda

A ďaľš dotaz...orchideu dendróbium som tiež zachraňovala proti vlnatkám, úspešne zachránená (iba napadnuté výhonky boli odstránené a teraz kvitne. Pri postreku mi suseda poradila, orezať výhonky, bolo ich veľa a dať do sáčku. Teraz po polroku mi sa v sáčku na niektorých odrezkoch objavujú korienky. Ako ich a do akej zeminy zasadiť?...ako hlboko a ako postupovať aby sa podarili pekné kvetinky vypestovať.
Dendrobium  kvitnúci, z ktorého sú odrezky.jpg  
Dendrobium-delený výhonok zo sáčku a nové korienky.jpg  
1/1
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Zitulda Pozri príspevok
Moja druhá prosba...kto pozná názov tejto kvetinky a ako ďalej s ňou, ako sa pestuje, je potrebné presadiť do vňčšieho kverináča, ako sa rozmnožuje.
Zitulda názov tejto kvetiny neviem ale v databaze rastlin ju nájdeš a rozmnožuje sa odrezkami. Presadiť ju môžeš ale kým kvitne tak ju nechaj tak.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
dobry nakup, ja tam uz nemozem vojst, mali aj ine druhy?
myslím, že áno, bolo to na dvoch stojanoch,ja som chabrala iba phale cybídia som tam videla a tuším aj miltonie, ale neviem presne možno v každom baumaxe budú mat pre nás iné "zdochlinky"
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Jara Pozri príspevok
Babenky, chcem sa poďakovať Ma-Be za radu, aby som premiestnila dendrobium do tepla, lebo som počúvla a hneď sa mi odvďačil kvetmi . Pridávam fotečky momentálne kvitnúcich a tiež nového prírastku, je to miltonia, vraj maceška tak po slovenský asi druh sirôtka. Počúvla som zase Ma-Bu, že treba byť odvážnejší a ísť aj do nových druhov. Tak po črievičke dendrobku a ludisii som sa odvážila aj na miltoniu . Pokochajte sa aj vy...
Sú krásne nech sa im darí a neviem čo je na tom pravdy, ale čítala som že pri orchideach by sa nemalo držať ovocie.
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Jarka - teším sa Tvojim kvietkom, hlavne to Dendrobium ma potešilo.
Miltoniopsis - je to čo máš, často to zamieňajú s Miltoniami. Ja som ju pestovala na okne v kuchyni, kde nemala priame slnko, teplota v zime cez deň cca 20 st, v noci menej. V lete bola vonku na zatienej parapete a na jeseň vyhnala kvetné výhony a kvitla. Krásne vonia.
Teraz je po presadení dúfam, že sa spamätá.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Sú nádherné.Neboj,u Teba im bude dobre.Nech ti robia radosť.
dakujem ked my sme všetky také snaživé , ale niekedy si myslím, že si to tie naše orchidky , pre tie zrady /nehody/ , ktoré nám urobia ani nezaslúžia
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zitulda Pozri príspevok
Prosím poradit...V minulom roku som skoro prišla o nádherné orchidejky, lebo boli napadnuté vlnatkami. Písala som o tom urobila som možné, aj nemožné, a po dvojnásobnom postreku Ciperom ECO mi zmizli. Na niektorých mi odišli aj lístky a teraz mi vyháňajú nové kejky. Problém mám len v tom, čo mám Ďalej robiť, lebo kvetináč je plný koreňov...ako ďalej. Dá sa vybrať , korene skrátiť a znova zasadiť?
Prvý obrázok je z čias, keď mi odhnívali aj listy od srdiečka a na druhom je ten isý kvietok(vlastne črep s korienkami, ale je tam už kejka.
ja som takto robila "omladenie" po hnilobe srdiečka ked vyrástla celá nová rastlina, tak som staré korene odstrihla a použila nové vzdušné
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Kočky v pondelok bude mať lidl orchidey dvoj stonkové po 7.99 €
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
ja v praci mam dve orchidky na parapete a dve na skrinke v blízkosti okna.
A tie na tej parepete kedže sa stále kúri som si všimla, že im mäknú listy
korene cez črepník vyzeraju dobré, ved som ich pred dvoma mesiacmi presádzala.
Zrejme to bude spôsobené tým, že im treba viac zálievky ako tým na skrinke, kedže zo spodu im sála viac tepla........
Máčala som si tam v priemere cca každe dva týždne, tieto na parapete asi skúsim každy tyždeň. Tej jednej ide aj nový lístok - ten je pekný, tvrdý....
Tak snáď im to pomôže............. a trošku viac preberie.....
Dala som im nedávno tyčinkovú výživu na orchidee (snáď ich to nezabije, ale posilní) a každý tyždeň im dávam ešte listovú v spreji
skús polievat hned, ako preschne substrát
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lujza.j Pozri príspevok
dakujem ked my sme všetky také snaživé , ale niekedy si myslím, že si to tie naše orchidky , pre tie zrady /nehody/ , ktoré nám urobia ani nezaslúžia
Veď hej.Ale zase keď sa odvďačia aj po dlhej,dlhej chvíly,tak to je pre nás odmena za ich spásu.Ktovie ako a kde by skončili.Aj keď ich nemôžme zachrániť všetky,čo sa nedá,tak aspoň niektoré.A aj keď si to niekedy nezaslúžia,to sa nedá nestarať sa o ne.No nie?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Veď hej.Ale zase keď sa odvďačia aj po dlhej,dlhej chvíly,tak to je pre nás odmena za ich spásu.Ktovie ako a kde by skončili.Aj keď ich nemôžme zachrániť všetky,čo sa nedá,tak aspoň niektoré.A aj keď si to niekedy nezaslúžia,to sa nedá nestarať sa o ne.No nie?
ved jasné! to je tým, že sme posadnuté týmito kvietkami
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

janka51 Pozri príspevok
Kočky v pondelok bude mať lidl orchidey dvoj stonkové po 7.99 €
nebol by som si istý dvojstonkovými (ilustračné foto)
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

a keď som už tu, tak pár fotiek
IMG_5088_1.jpg  
IMG_5102_1.jpg  
IMG_5105_1.jpg  
IMG_5111_1.jpg  
IMG_5115_1.jpg  

1/1
1 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Razitko Pozri príspevok
nebol by som si istý dvojstonkovými (ilustračné foto)
prečo by si si nebol istý?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá prosím nestretli ste sa u nás s hnojivami:Biplantol, Lignohumát, Vermesfluid , ak ano prosím napíšte kto ich predáva, zzá sa , že zatial sú len v česku
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá prosím nestretli ste sa u nás s hnojivami:Biplantol, Lignohumát, Vermesfluid , ak ano prosím napíšte kto ich predáva, zzá sa , že zatial sú len v česku
Aj u nás, bežne v záhradkárstve. Aspoň v tom, kde nakupujem ja. Ten Lignohumát sa síce volá trošku ináč, ale zloženie je v podstate to isté.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Ahojte, pripájam mail, ktorý ma tak trošku vystrašil, skúste sami niečok tomu povedať, ču je to možné....


"Toto som dostala od kamošky. Musím to podať ďalej.
>>
>> Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala
>> pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí
>> zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere)

>> vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v
>> skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej
>> vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula
>> !!!!
>>
>> Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale
>> začala sa kutrať v kvetináči...."
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

KittyS Pozri príspevok
Ahojte, pripájam mail, ktorý ma tak trošku vystrašil, skúste sami niečok tomu povedať, ču je to možné....


"Toto som dostala od kamošky. Musím to podať ďalej.
>>
>> Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala
>> pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí
>> zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere)

>> vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v
>> skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej
>> vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula
>> !!!!
>>
>> Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale
>> začala sa kutrať v kvetináči...."

rozoberali sme to pár príspevkov dozadu, prečítaj si to, je tam aj vyjadrenie človeka v televízii, či v rádiu......je to proste hlúposť!!!
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

andersenka Pozri príspevok
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?
môžu kľudne zostať v ozdobnom, nemusíš ich vyberať, no ak by si ich chcela mať v priesvitnom, existujú aj ozdobné, ktoré sú priesvitné, ja mám polovicu v nepriesvitných a evidentne im to neprekáža, niektoré tak mám aj 3 a viac rokov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať