Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Štýl fotenia je naozaj veľmi pekný. Ale asi by som sa viac zamerala na detail kvetu ako je prvé foto a posledné dve. Teda ak by som chcela ukázať orchidky.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ma-Ba Pozri príspevok
Štýl fotenia je naozaj veľmi pekný. Ale asi by som sa viac zamerala na detail kvetu ako je prvé foto a posledné dve. Teda ak by som chcela ukázať orchidky.
Razítko - Presne tak som to chcela napísať. Viac priblížiť kvet, lebo ho nie je dobre vidieť.
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Razitko Pozri príspevok
Takže sú na svete nejaké foto
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(

Fakt nááááádhera. a kde ich máš umiestnené?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
prikladám foto 2 orchidiek, ktoré som si včera ukoristila v LIDLI )
Tej bielo-fialovej sa dokonca tlačia z očiek 3 bočné výhonky.
A posledné dve foto sú foto ako to vyzera na mojom okne.
Prvá zľava a predposledná - tie mám asi 3 týždne a tá úplne vpravo - tú mam od 11.2. a stále pekne kvitne, tiež sa jej bočný výhonok tlačí .......
DSC00214.jpg  
DSC00217.jpg  
DSC00218.jpg  
DSC00219.jpg  
DSC00220.jpg  

DSC00222.jpg  
DSC00227.jpg  
DSC00229.jpg  
1/1
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
andersenka Pozri príspevok
prikladám foto 2 orchidiek, ktoré som si včera ukoristila v LIDLI )
Tej bielo-fialovej sa dokonca tlačia z očiek 3 bočné výhonky.
A posledné dve foto sú foto ako to vyzera na mojom okne.
Prvá zľava a predposledná - tie mám asi 3 týždne a tá úplne vpravo - tú mam od 11.2. a stále pekne kvitne, tiež sa jej bočný výhonok tlačí .......

juuuuj Andersenka, krásny úlovok.... a to okno vidno, že ťa orchidky fakt fascinujú. nech sa im len darí
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

Zdenka175 Pozri príspevok
Razítko - Presne tak som to chcela napísať. Viac priblížiť kvet, lebo ho nie je dobre vidieť.
Začal som fotiť celkové pohľady, s tým, že potom vymením objektív a nafotím detaily, ale ako píšem, skapal mi foťák, takže nabudúce.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

andersenka Pozri príspevok
prikladám foto 2 orchidiek, ktoré som si včera ukoristila v LIDLI )
Tej bielo-fialovej sa dokonca tlačia z očiek 3 bočné výhonky.
A posledné dve foto sú foto ako to vyzera na mojom okne.
Prvá zľava a predposledná - tie mám asi 3 týždne a tá úplne vpravo - tú mam od 11.2. a stále pekne kvitne, tiež sa jej bočný výhonok tlačí .......
Krásne,krásne.Aj ja chcem také okno.
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

jacekova Pozri príspevok
Fakt nááááádhera. a kde ich máš umiestnené?
Okná mám na juhozápad, viac na juh, takže ich nemám priamo na okne, lebo je tam poobede silné slnko, mám ich na poličke na stene, jedna je zatiaľ na stole, ale robím väčšiu poličku, ešte schne lak, potom budú vedľa seba :-)
takto:
100_3701_m.jpg  
2 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

A neviem či sa chváliť alebo prosiť o radu.Takto rastú tie stonky na orchidke čo má len vzdušné 3 korene.Je už v kôre,ale dala som to ešte na keramzit.Stonky jej rastú,korienky som videla dva také asi 2mm,ale na konci tmavé a stoja,nerastú.Listy má zošuverené,vrchné dva sa jej dvihli,spodné sú úplne žlté.Tak a teraz že čo s ňou?Mám ju nechať tak,alebo odstrihnuť tie stonky?Zatial jej len rosím substrát,bojím sa poliať.
SP_A0129.jpg  
SP_A0131.jpg  
SP_A0132.jpg  
1/1
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Razitko Pozri príspevok
Okná mám na juhozápad, viac na juh, takže ich nemám priamo na okne, lebo je tam poobede silné slnko, mám ich na poličke na stene, jedna je zatiaľ na stole, ale robím väčšiu poličku, ešte schne lak, potom budú vedľa seba :-)
takto:

juuuj, takže to sa im teda páči a odvďačujú sa tým, aké sú krásne. nám by sa tiež hodila taká polička do kuchyne ale fakt neni kam ju dať.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ďakujem všetkým za pochvalu..........a ak mi nejaká staršia zakvitne, určite sa nezabudnem pochváliť.
Tieto sú v podstate nové, najstaršia kvitnúca dvojmesačná....... ale aj tie minuloročné sa pomaličky prebúdzajú...
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

infinityfx21 Pozri príspevok
A neviem či sa chváliť alebo prosiť o radu.Takto rastú tie stonky na orchidke čo má len vzdušné 3 korene.Je už v kôre,ale dala som to ešte na keramzit.Stonky jej rastú,korienky som videla dva také asi 2mm,ale na konci tmavé a stoja,nerastú.Listy má zošuverené,vrchné dva sa jej dvihli,spodné sú úplne žlté.Tak a teraz že čo s ňou?Mám ju nechať tak,alebo odstrihnuť tie stonky?Zatial jej len rosím substrát,bojím sa poliať.
Listy mohli zmäknut aj po presadzani,ale ked ma korene aj ked len ake take,daj ju na svetlo,ta vlhkost by mala pomoct aby sa korene rozbehli.S kvetnou stonkou by som este pockala,co sa bude dalej diat.Aspon keby vydrzala kym zakvitne,aby Ti robila radost vo vaze.
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

1. takto sa rozhodla predlžiť kvitnutie a mne radosť jedna moja phala
2. rozrastajúca sa ludísia
3. tu potrebujem poradiť, nová rastlinka vyrastajúca z poškodeného srdiečka na ktorom zostal len jeden poškodený list - mám ho tam nechať alebo odstrániť? pritom nová rastlinka si už vyháňa dva svoje korene...pôvodná rastlinka bola také nikde nič a už mi porodila jednu kejku a teraz toto takže nezáleží na tom či je za 5€ alebo 7 € je to lotéria
4. krásne voňajúca miltonia - teda tak má napísané na lístočku
P1010017.jpg  
P1010019.jpg  
P1010022.jpg  
P1010023.jpg  
1/1
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja sa tiež teším z jednej orchidej, až teraz sa prebrala. Čo mojej mame odpadli naraz všetky kvety a listy zvráskaveli /nejak v novembri,podľa mňa od chladu, často vetrá/. Odstrihla som kvetné stonky, presadila do menšieho. Už rastú asi 5 cm nové stonky a zo stredu rastie aj list.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

lusielaL Pozri príspevok
Listy mohli zmäknut aj po presadzani,ale ked ma korene aj ked len ake take,daj ju na svetlo,ta vlhkost by mala pomoct aby sa korene rozbehli.S kvetnou stonkou by som este pockala,co sa bude dalej diat.Aspon keby vydrzala kym zakvitne,aby Ti robila radost vo vaze.
Vďaka za radu.Je na svetle.Tak ju teda nechám radšej tak.Len ju každý deň pozorujem jak blbá,čo sa s ňou deje.A snáď aj onedlho zakvitne,aspoň to tak naznačuje.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ja by som Ti tiež priala, aby zakvitla a aby si mala z nej radosť. Listy zmäkli lebo orchidka mala zlý alebo žiadny koreňový systém. Na obrázku listy vyzerajú veľmi biedne a kvitnutie ktoré naznačuje a dosť bohaté jej určite nepomôže zotaviť sa. Trvá to dlho aj bez kvetného stvola.
Odstrihnúť kvetnú stonku býva "bolestivé" asi pre obidve strany, ale zváž čo je lepšie.
3 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Maruška - pokiaľ listy nie sú napadnuté nejakou chorobou, alebo celkom nezožltli nie je potrebné ich odstraňovať. Listy sú pľúcami orchideí.
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ešte pridám 2 nové obyvateľky našich okien.
Obrázok 757.jpg  
Obrázok 758.jpg  
Obrázok 759.jpg  
1/1
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ma-Ba Pozri príspevok
Ešte pridám 2 nové obyvateľky našich okien.
Ma-Ba ďakujem... a tá tvoja marhulková je nádherná
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Maruška54 Pozri príspevok
Ma-Ba ďakujem... a tá tvoja marhulková je nádherná
Ma-Ba to je nádhera, kam ti chodíš na také krásky?
Ja sa vytešujem vždy z nových, ale keď vidím tie tvoje - padne mi sánka.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať