Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

janka51 Pozri príspevok
prečo by si si nebol istý?
Lebo je to Ilustračné foto, vôbec nemusia byť dvojstonkové :-)
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sayly Pozri príspevok
môžu kľudne zostať v ozdobnom, nemusíš ich vyberať, no ak by si ich chcela mať v priesvitnom, existujú aj ozdobné, ktoré sú priesvitné, ja mám polovicu v nepriesvitných a evidentne im to neprekáža, niektoré tak mám aj 3 a viac rokov
no lebo som sa po prečítaní toho príspevku zháčila..........kupila som si nie síce "orchideové" ozdobné črepníky, ale také obyčajné farebné plastové a dala do nich, na spodok kameň, aby mali viac vzduchu.... a pekne v nich ukážu..........
A zakvitli ti tie tvoje orchid už aj znova od zakúpenia?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

janka51 Pozri príspevok
Sú krásne nech sa im darí a neviem čo je na tom pravdy, ale čítala som že pri orchideach by sa nemalo držať ovocie.
Janka, aj ja som to čítala, že pri orchideach sa nemá držať ovocie. To bolo len náhodou na stole... . Orchidejky mám na parapetách, to som len pozberala tie, čo práve kvitnú a už ich tam nemám, len na fotenie tam boli.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Razitko Pozri príspevok
Lebo je to Ilustračné foto, vôbec nemusia byť dvojstonkové :-)
posunte link na tú stranku, nemôžem sa na ich stránke dopracovať k akcii na orchidey. To budú iba phaly, či mix?
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

KittyS Pozri príspevok
Ahojte, pripájam mail, ktorý ma tak trošku vystrašil, skúste sami niečok tomu povedať, ču je to možné....
"Toto som dostala od kamošky. Musím to podať ďalej.
Kúpila si v IKEA orchideu, ...
Je to skrátka hoax (V počítačovém světě slovem HOAX nejčastěji označujeme poplašnou zprávu, která varuje před neexistujícím nebezpečím.)

Verze slovenská (r. 2010)

Práve mi kolegyňa hovorila zážitok. Musím to podať ďalej.

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!

Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale začala sa kutrať v kvetináči....

[hore]Poznámka redaktora


Vyjádření obchodního řetězce OBI (r.2002):

"Tato celá historka je smyšlená. Veškeré dovážené palmy nejsou
z volné přírody, ale ze zahradnických kultur, kde jsou množeny.

Veškeré rostliny mají také tzv. FYTO (rostlinolékařské povolení)."


Líbila se mi připomínka od jednoho čtenáře:

"Kolega, čo má v kancelárií tarantulu, ju začal učiť pískať, ale potvora nechce....."

:-DD
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Zitulda Pozri príspevok
Prosím poradit...V minulom roku som skoro prišla o nádherné orchidejky, lebo boli napadnuté vlnatkami. Písala som o tom urobila som možné, aj nemožné, a po dvojnásobnom postreku Ciperom ECO mi zmizli. Na niektorých mi odišli aj lístky a teraz mi vyháňajú nové kejky. Problém mám len v tom, čo mám Ďalej robiť, lebo kvetináč je plný koreňov...ako ďalej. Dá sa vybrať , korene skrátiť a znova zasadiť?
Prvý obrázok je z čias, keď mi odhnívali aj listy od srdiečka a na druhom je ten isý kvietok(vlastne črep s korienkami, ale je tam už kejka.
Zitka, ty si šikuľka, keď sa ti to tak krásne podarilo. Toto ja považujem za úspech, keď máš takú nádhernú rastlinku ktorú si sama zachránila. Ja by som ju nechala tak. Darí sa jej a čo ak presadzaním jej ublížiš. Veď tie korene sú nádherné. Svedčia o tom, že je v poriadku, keď ich má toľko veľa. Tá kejka sa pekne rozrastá. Držím prsty nech ťa obdarí aj kvietkom.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ja mam doma asi 30 orchidei, kazde iny druh, teda skoro, pretože u nas zakupit okrem phalenophipsu, cimbidia, zygotamusu alebo vandy je trošku problem, ale všetky, ktore mam už od zakupenia zakvitli, i ked som sa trosku potrapila, s tym, ze niektore potrebuju i trosku priameho slnka, niektore i viac, ale ani jedna mi neodumrela, dokonca uz mam i svoje nove vypestovane, tie samozrejme este nezakvitli. Je jedno v akom su crepniku vonkajsom, ci priesvitnom alebo okrasnom plnom, az na Vandu, ktora sa pestuje len volne (ja ju mam v takom sklenenom valci, bez zeme, kamienkov) a kvitne, ale potrebuje neskorsie poobedne slnko.Skratka naozaj ich staci jedenkrat tyzdenne namocit na hodinku do vody do pol crepnika, nechať odtiecť, uloziť do okrasneho, alebo akehokolvek, po dvoch dnoch trosku prihnojit, nesmu sa hnojit suche na to pozor a uvidite, ze okrem vegetacneho pokoja co je 2-3 mesiace v roku budu kvitnut stale.Moje maju zrovna teraz vegetacny pokoj, ale ide mi kvitnut Vanda , tak ked zakvitne poslem foto.Prajem vsetkym vela uspechov.
3 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

andersenka Pozri príspevok
posunte link na tú stranku, nemôžem sa na ich stránke dopracovať k akcii na orchidey. To budú iba phaly, či mix?
Je to v letáku, včera som ho našiel v schránke:
Phalaenopsis priemer kvetináča 11,8cm výška cca 55cm kus 7,99€

Platí od 12.4.2010 do vypredania zásob
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ja mam doma asi 30 orchidei, kazde iny druh, teda skoro, pretože u nas zakupit okrem phalenophipsu, cimbidia, zygotamusu alebo vandy je trošku problem, ale všetky, ktore mam už od zakupenia zakvitli, i ked som sa trosku potrapila, s tym, ze niektore potrebuju i trosku priameho slnka, niektore i viac, ale ani jedna mi neodumrela, dokonca uz mam i svoje nove vypestovane, tie samozrejme este nezakvitli. Je jedno v akom su crepniku vonkajsom, ci priesvitnom alebo okrasnom plnom, az na Vandu, ktora sa pestuje len volne (ja ju mam v takom sklenenom valci, bez zeme, kamienkov) a kvitne, ale potrebuje neskorsie poobedne slnko.Skratka naozaj ich staci jedenkrat tyzdenne namocit na hodinku do vody do pol crepnika, nechať odtiecť, uloziť do okrasneho, alebo akehokolvek, po dvoch dnoch trosku prihnojit, nesmu sa hnojit suche na to pozor a uvidite, ze okrem vegetacneho pokoja co je 2-3 mesiace v roku budu kvitnut stale.Moje maju zrovna teraz vegetacny pokoj, ale ide mi kvitnut Vanda , tak ked zakvitne poslem foto.Prajem vsetkym vela uspechov.
ďakujem za radu a podporu....
Čo sa týka hnojiva - používam "listovú výživu na orchidey" v spreji, v tomto období je odporučené 1x týždenne a ešte som do substratu dala tyčinky na orchidey....

Ja okrem phal mam aj oncidium - tomu sa darí, idú mu nové výhonky asi 3, catleu mam jednu - je biedna, ale idu jej tiež asi teraz 3 nové výhonky, tak sa snáď spamätáva.......a cambriu - ta akosi vegetuje, žiaden nový výhonok....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?
Kolko pestovatelov, tolko rad, moja kamoska ich ma zasadene v normalnej zemine, priviezla si ich zo zahranicia, v ozdobnych hlinenych kvetinacoch, krasne kvitnu, mne tak skoro vsetky zhnili a splesniveli, polieva tiez raz za t.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

KittyS Pozri príspevok
Ahojte, pripájam mail, ktorý ma tak trošku vystrašil, skúste sami niečok tomu povedať, ču je to možné....


"Toto som dostala od kamošky. Musím to podať ďalej.
>>
>> Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala
>> pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí
>> zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere)

>> vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v
>> skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej
>> vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula
>> !!!!
>>
>> Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale
>> začala sa kutrať v kvetináči...."
Ahoj myslím že sa toho nemusíš obávať,podla vyjadrenia z rádia,čo som tu čítala,moja blbá pamäť už nevie od koho..Naše orchidky sú pestované u pestovatelov od bábätka.Nie sú vykopané niekde v pralese aj s prekvapením.Je to síce nepríjemné HALO ale ja už nad tým nerozmýšlam.A ked mi niektorá kráska padne do oka,tak aj keby tam bola tarantula,tak ju kúpim a to mám z pavúkov strach.A tarantula vraj nepíska.Tak iba tolko.Pekný deň.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

infinity, ešte by si na takej kúpe aj zarobila- predáš tarantulu a môžeš si kúpiť ďalšiu orchidku... :-)))))))))
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

andersenka Pozri príspevok
no lebo som sa po prečítaní toho príspevku zháčila..........kupila som si nie síce "orchideové" ozdobné črepníky, ale také obyčajné farebné plastové a dala do nich, na spodok kameň, aby mali viac vzduchu.... a pekne v nich ukážu..........
A zakvitli ti tie tvoje orchid už aj znova od zakúpenia?
samozrejme, že zakvitli, dokonca niekoľko krát, aj keiky vyhnali, na jednej mi ide už druhá keika v poradí a okrem toho vyháňa novú kvetnú stonku, minulý rok mi na nej kvitla súčasne aj keika aj nová stonka, pozri do albumu, tam ju mám odfotenú, momentálne sa väčšina chystá kvitnúť, tak sa teším a potom sa aj pochválim
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Razitko Pozri príspevok
Je to skrátka hoax (V počítačovém světě slovem HOAX nejčastěji označujeme poplašnou zprávu, která varuje před neexistujícím nebezpečím.)

Verze slovenská (r. 2010)

Práve mi kolegyňa hovorila zážitok. Musím to podať ďalej.

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!

Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale začala sa kutrať v kvetináči....

[hore]Poznámka redaktora


Vyjádření obchodního řetězce OBI (r.2002):

"Tato celá historka je smyšlená. Veškeré dovážené palmy nejsou
z volné přírody, ale ze zahradnických kultur, kde jsou množeny.

Veškeré rostliny mají také tzv. FYTO (rostlinolékařské povolení)."


Líbila se mi připomínka od jednoho čtenáře:

"Kolega, čo má v kancelárií tarantulu, ju začal učiť pískať, ale potvora nechce....."

:-DD
Tak to som fakt rada:-)))
0 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

ahojte,vsimla som si na korienkoch take zeleno modre skvrny,ako keby to bola plesen,neviete nahodou co to je?a este som nasla na spodku listu taky hnedy fliacik.mozte miporadit?
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Razitko Pozri príspevok
Lebo je to Ilustračné foto, vôbec nemusia byť dvojstonkové :-)
Je pravda že nemusia ale ja najradšej kupujem tam väčšinou dvojstonkové sú a aj sa veľmi dobré držia.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
andersenka Pozri príspevok
posunte link na tú stranku, nemôžem sa na ich stránke dopracovať k akcii na orchidey. To budú iba phaly, či mix?
pravdepodebné phaly nepíše sa nič o mixe.
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

janka51 Pozri príspevok
pravdepodebné phaly nepíše sa nič o mixe.
skrátka je tam toto:
odchidlidl.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?
andersenka, tá pani tam aj písala, že to má podľa nej nejaký význam?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Vseobecne je zname ze korene potrebuju svetlo.Ale nase pestovatelske rôznorodosti hovoria za vsetko.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať