Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Heni mrkni do albumu,myslím Evineho
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mata10 Pozri príspevok
Heni mrkni do albumu,myslím Evineho
ano, uz som pisala, ze som ju videla v albume, evka, pekne ju vychovaj a priprav mladatko, vymenim za nieco, napr. mam peknu rozdelenu bielu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
ano, uz som pisala, ze som ju videla v albume, evka, pekne ju vychovaj a priprav mladatko, vymenim za nieco, napr. mam peknu rozdelenu bielu
dakujem, matka za radu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
dakujem, matka za radu
a zacinaju mi rasit, malicke, mm vyhonky z oncidiek, chudatiek presadenych, uz sa ich ani nedotknem tyzden, len ich trosku polejem na kamene, lebo maju rady viac vody
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
manželovi už úplne rozkvitla orchidea (prvá fotka je pred 3týždňami a ostatné dnes):
P1010214.jpg  
P1010554.jpg  
P1010555.jpg  
P1010557.jpg  
P1010558.JPG  

1/1
1 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

jacekova Pozri príspevok
manželovi už úplne rozkvitla orchidea (prvá fotka je pred 3týždňami a ostatné dnes):
ta je ale krasna
Naposledy upravil Dianka2401 : 11.04.10 at 22:31
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

jacekova Pozri príspevok
manželovi už úplne rozkvitla orchidea (prvá fotka je pred 3týždňami a ostatné dnes):
Ten manželov vzťah k takým krásnym orchidkám len tíško a s plačom závidím.
0 0
Razitko Razitko

Razitko je offline (nepripojený) Razitko

infinityfx21 Pozri príspevok
Ten manželov vzťah k takým krásnym orchidkám len tíško a s plačom závidím.
Možno iba kúpila manželovi orchideu sebe pre radosť
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Razitko Pozri príspevok
Možno iba kúpila manželovi orchideu sebe pre radosť
orchideu sme dostali ako svadobný dar v juli 2009. Mesiac bola pekná, potom odkvitla a nové kvety "vykukli" až v marci vďaka manželovej trpezlivosti (čiže vyše pol roka to bola len suchá stonka)
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Tak potom prosim Ta daj vediet ako vysiel ten Tvoj pokus, ja totiz mam tiez uz takych asi 6, ale doteraz co pestujem som sa nato neodvazila nakolko i po vegetacnom pokoji niektore zvykli kvitnut prave cez tieto stonky, ktore ostali zelene, vzdy niekd vyhnali nove a to nad vyhonkami potom uschlo a az to som strihala.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
iriska Pozri príspevok
túto som dostala v novembri, pomaličky začala kvitnúť, lebo bola ošľahnutá mrazom a v takejto podobe mi robí radosť už nejaký ten mesiac
mne tiež jedna prežila pri prenose mráz -11stupňov.........zhodila kvety, aj puky ( bola som smutná, ale tak mi treba za moju blbosť, že som ju nechránila........... ale teraz nedávno som zistila, že nový lístok mi vyháňa, čo ma potešilo
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak dievčence, ráno som šla do LIDLU na orchidky..........a hneď dve som si odniesla, nevedela som sa rozhodnúť medzi nimi, tak som to vyriešila kúpou oboch...........zajtra pridám foto
Dnes nie je práve najteplejšie počasie tu u nás v ZA, poradte pri prenose domov, treba ich niečim chrániť? (napr. igelit.tašku na ne na vrch) ?
ďakujeeem za radu..............
A niektorá z Vás si tiež v lidli niečo "ukoristila"?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
VieraPopluharova Pozri príspevok
Tak potom prosim Ta daj vediet ako vysiel ten Tvoj pokus, ja totiz mam tiez uz takych asi 6, ale doteraz co pestujem som sa nato neodvazila nakolko i po vegetacnom pokoji niektore zvykli kvitnut prave cez tieto stonky, ktore ostali zelene, vzdy niekd vyhnali nove a to nad vyhonkami potom uschlo a az to som strihala.

naša 1 orchidea odkvitla vtedy, keď sme ju premiestnili z 1 okna na druhé a ďaľšia odkvitla lebo sa dostala do prievanu. toho sa treba vyvarovat. treba ich mať v priesvitných kochlíkoch a radšej v okne kde svieti doobednajšie slnko.

potom nechať všetko čo je zelene tak a čo je hnedé odstrihnúť. naďalej polievať štýlom "namáčanie vo vodnom kúpeli" a prihnojovať 1x do mesiaca.

a čuduj sa svete, vyšlo to a je z toho takáto nádhera.

a ešte jeden zásadný rozdiel. nie je orchidea ako orchidea. keď sme kupili lacnu z ikey, má maličké kvietky a nič moc (foto č.1) a druhá drahá kupovaná v riadnom obchode má nádherné raz tak veľké kvety (foto č.2)
P1010561.jpg  
P1010560.JPG  
1/1
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andika5 Pozri príspevok
ahojte neviem ci niekto cital moj prispevok tak pisem este raz naozaj neviem co to moze byt a bojim sa aby to nepreslo na tu druhu orch.,a mam este jednu otazocku dneska som si kupila dalsiu phalu ale vsimla som si az doma ze na crepniku ma taky zeleny flak vyzera to ako mach,moze to byt z vody a polievania?dakujem
Ešte k tej prvej otázke - zeleno-modré škvrny na koreňoch je plieseň, tam je dôležitý substrát. Pravdepodobne dlhšie vysychá a môže spôsobiť odhnitie koreňov. Ďalší zelený fľak je spôsobený tiež nepresychavosťou substrátu a vytvára sa tam - neviem, či mach - ale skôr mi to pripomína miesto kde dlho stojí voda takú "žaburinu".
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

VieraPopluharova Pozri príspevok
Co sa tyka zeleneho flaku na crepniku, ak to vyzera ako mach, tak to tam mozes nechat, pretoze orchidei su v podstate paraziti, ktory ziju z druhych , napr.: stromov, machu a pod., toho sa nemusis bat, len to sleduj ci je to naozaj mach a ak sa velmi bojis, tak to odstran, ale ja ked som si ista , ze ide o mach, tak ho tam nechavam.
Vierka - tu s Vami nesúhlasím, pretože orchidey nie sú parazity, ale epifyty.
Epifyty - sú organizmy rastúce na žijúcich rastlinách, ale vyživujúce sa samostatne, t.j. ani čiastočne na nich neparazitujú. Živia sa rastlinným humusom.
Parazity - odoberajú živiny živému organizmu. Do hostiteľskej rastliny vnikajú pomocou premenných koreňov, vnikajú do lykovej a drevnej časti cievnych zväzkov hostiteľa, odkiaľ čerpajú organické a anorganické živiny.
Ešte k tomu zelenému "machu", ja mám radšej čisté kvetináče. Odporúča sa pri presadení vždy vyčistiť kvetináč, pretože inak sa môžu šíriť rôzne baktérie, ktoré môžu spôsobiť chorobu orchideí. /Čisto laický popis./
6 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jacekova Pozri príspevok
naša 1 orchidea odkvitla vtedy, keď sme ju premiestnili z 1 okna na druhé a ďaľšia odkvitla lebo sa dostala do prievanu. toho sa treba vyvarovat. treba ich mať v priesvitných kochlíkoch a radšej v okne kde svieti doobednajšie slnko.

potom nechať všetko čo je zelene tak a čo je hnedé odstrihnúť. naďalej polievať štýlom "namáčanie vo vodnom kúpeli" a prihnojovať 1x do mesiaca.

a čuduj sa svete, vyšlo to a je z toho takáto nádhera.

a ešte jeden zásadný rozdiel. nie je orchidea ako orchidea. keď sme kupili lacnu z ikey, má maličké kvietky a nič moc (foto č.1) a druhá drahá kupovaná v riadnom obchode má nádherné raz tak veľké kvety (foto č.2)
To je pravda, že orchidea nie je ako orchidea. Veľkosť kvetu, vzrast rastliny nezávisí od ceny, ale od kríženia tkzv. rodičov, po ktorých má svoj vzrast a kvet. Pri hybridných Phalaenopsisoch ich určiť je takmer nemožné.
Mám Phal za 5 EUR foto priložím neskôr.
Ale máte ich krásne či s menším, alebo väčším kvetom, poteší každá.
Nech sa darí.
Naposledy upravil Ma-Ba : 12.04.10 at 10:41
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jacekova Pozri príspevok
naša 1 orchidea odkvitla vtedy, keď sme ju premiestnili z 1 okna na druhé a ďaľšia odkvitla lebo sa dostala do prievanu. toho sa treba vyvarovat. treba ich mať v priesvitných kochlíkoch a radšej v okne kde svieti doobednajšie slnko.

potom nechať všetko čo je zelene tak a čo je hnedé odstrihnúť. naďalej polievať štýlom "namáčanie vo vodnom kúpeli" a prihnojovať 1x do mesiaca.

a čuduj sa svete, vyšlo to a je z toho takáto nádhera.

a ešte jeden zásadný rozdiel. nie je orchidea ako orchidea. keď sme kupili lacnu z ikey, má maličké kvietky a nič moc (foto č.1) a druhá drahá kupovaná v riadnom obchode má nádherné raz tak veľké kvety (foto č.2)
V niecom mas pravdu, ale podla mna pochadzaju z rovnakeho zdroja, okrem kupenych v kvetinarstvach, tam je niekedy vidiet rozdiel. Ale velkost kvetov nezavisi od miesta kupy, su rozne velkosti, osobne si radsej kupujem tie stredne, lebo sa mi pacia viac, ako obrovske, teda, maju aj mensie kvety a nemam tolko miesta, nechcem ich mat v celom byte. Aspon podla obrazku vyzera ta tvoje 1., ze je ten stredny druh.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
V niecom mas pravdu, ale podla mna pochadzaju z rovnakeho zdroja, okrem kupenych v kvetinarstvach, tam je niekedy vidiet rozdiel. Ale velkost kvetov nezavisi od miesta kupy, su rozne velkosti, osobne si radsej kupujem tie stredne, lebo sa mi pacia viac, ako obrovske, teda, maju aj mensie kvety a nemam tolko miesta, nechcem ich mat v celom byte. Aspon podla obrazku vyzera ta tvoje 1., ze je ten stredny druh.
Navyse ma bavi si kupit nejaku chuderku a pekne ju postavit na nohy, nejde ani o tych par eur, ale mam z toho radost, ona sa 2nasobne odvdaci. Mne sa pacia obidve, ktore mas na obrazku.
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Sľúbený Phal
Obrázok 750.jpg  
Obrázok 753.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Sľúbený Phal
krásna ))
Ma-Ba uškodí pri dnešnom chladnejšom počasí prenos len tak bez nejakého zakrytia? či treba chrániť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať