Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

janakova29 Pozri príspevok
Podarilo sa, fakt. Želám veľa radosti z neho.
Ďakujem, no musím naštudovať čo to o cymbídku, nakoľko také ešte nemám...už som nechcela ani kupovať žiadne iné ako phaly, lebo phaly kvitnú najdlhšie, najčastejšie a sú totálne nenáročné, no ale tá cena ma prehovorila, lebo phaly majú v akcii teraz po 7€...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Zuzi - tú bez koreňov daj do kvetináča a ten daj do sáčka, 1x za týždeň ho otvor a vyvetraj, nepolievaj, neros, žiadna voda, po čase by mali začať rásť korene. O listy pravdepodobne prídeš, ale ak budú korene, tak listy sú nepodstatné a ak bude dosť koreňov a zasadí sa, budú aj nové listy. Ale bude to trvať možno aj pár mesiacov, alebo si tu naštuduj sáčkovú metódu, ja som ju ešte nepoužila, preto som ti to tak zhrnula, ovládam ju len zbežne...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

aha, čítam až teraz, radila som ti podľa foto...som myslela, že posledná foto je orchidka a to sú tie opadané listy a orchidka je foto 3
no prenechám skúsenejším, takéto niečo som ešte nemala...
0 0
Zuzana Bene Zuzana Bene

Zuzana Bene je offline (nepripojený) Zuzana Bene

dominica Pozri príspevok
Zuzi - tú bez koreňov daj do kvetináča a ten daj do sáčka, 1x za týždeň ho otvor a vyvetraj, nepolievaj, neros, žiadna voda, po čase by mali začať rásť korene. O listy pravdepodobne prídeš, ale ak budú korene, tak listy sú nepodstatné a ak bude dosť koreňov a zasadí sa, budú aj nové listy. Ale bude to trvať možno aj pár mesiacov, alebo si tu naštuduj sáčkovú metódu, ja som ju ešte nepoužila, preto som ti to tak zhrnula, ovládam ju len zbežne...
Ďakujem za radu, vyskúšam, čítala som už o tej sáčkovej metóde, ale vždy ako som si to predstavila, vidím smrad a hnilobu a mám ju do toho sáčku dať celú ako je aj s kvetináčom? či vybrať ju zo susbtrátu a iba tak naholo? zajtra budem mať viac času, tak si to tu nalistujem ale aj tak, je mi ich lúto.. a hlavne tej druhej, čo mi len tak z čista jasna zostali listy v ruke.. myslíš, že vyrastú nové?
0 0
Zuzana Bene Zuzana Bene

Zuzana Bene je offline (nepripojený) Zuzana Bene

dominica Pozri príspevok
aha, čítam až teraz, radila som ti podľa foto...som myslela, že posledná foto je orchidka a to sú tie opadané listy a orchidka je foto 3
no prenechám skúsenejším, takéto niečo som ešte nemala...
No ja som si odmyslela to "tú bez koreňov" a pochopila som si to tak, že tú prvú ale aj tak ďakujem, uvidím, čo z toho bude..ak bude
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zuzana Bene Pozri príspevok
Ano? prežili? jeeej a poradíš mi prosím ťa čo s ňou mám urobiť? presadila som ju, ošmykala som korene zlé, a zase čakám, a nič.. hlavne ten komplet čierny stred sa mi nepáči.. tej už asi nebude pomoci
moje obe mali zdravé korene, tak polievala a polievala až kým zo spodu nevyhnali nové rastlinky. obr.1 už vyrástla tak, že už aj kvitla a teraz nedávno som na nej robila "omladenie rastlinky", obr. 2, to je momentálny stav, ale tam som tiež experimentovala, ked sa podarí to čo som chcela docielit dám foto
Snímka0372.jpg  
Snímka0267.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Zuzi, takže ešte raz...
tú 1 by som nechala tak ako je - ak má zdravé korene, treba len čakať, že jej začnú rásť nové listy a vzchopí sa, určite potrebuje veľa času, čiže aj pár mesiacov. Ťažko povedať z čoho sa to stalo, možno jej už niečo bolo pri kúpe a nebolo to vidieť voľným okom...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

no a tá druhí orchidka - skontrolovala by som korene, ak sú ok, tak je podľa mňa šanca, že jej začnú vyháňať nové listy, ale tiež to bude trvať určite pár mesiacov a tie listy ak sú v kope, čo mi podľa foto vyzerá, tak by som skúsila tú sáčkovú metódu...hniť to nebude, ak sa nebude polievať, ani rosiť, bude tam sucho, čiže hniť to nemá z čoho.
ale ako som písala, vôbec nemám skúsenosti s takým niečím...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zuzana Bene Pozri príspevok
Ahojte, mám taký pocit, že mám poriadny prúser už na jeseň som písala o orchidejke, čo som v lete dostala od priateľa. Nádherná bola, ale keď som podávala dole všetky tie okrasné papiere čo v nich bola zabalená, tak som zistila že celé srdiečko je odhnité.. tak som podávala dole všetko rozmočené, zasypala škoricou a čakám.. už 7 mesiacov, a nič, ona je stálle rovnaká - foto 1.. stred zčernalý, v liste diera, zelená bylka s púčikmi na koncoch, ako keby sa zastavil čas sa čudujem, že nezhnila alebo nevyschla alebo čo, stále vyzerá rovnako, aj keď teda chúďatko katastrofálne.. a druhá orchidejka ( foto 2, 3, 4).. som včera skoro umrela .. zbadala som taký načernalý "venček" okolo srdiečka, chytila som listy do ruky.. a ostali mi v nej ...a teraz čo? odhnila? polievam ich podľa potreby všetkých 6 čo mám, nevyzerajú premáčane, polievam až keď je substrát suchý, tak mi to celkom neni jasné.. ale čo ma štve najviac.. už cca 6 mesiacov mi ani jedna jediná nekvitne.. a všetkým okolo po dvoch troch mesiacoch keď to takto pôjde ´dalej.. neviete mi prosím vás niekto niečo poradiť?
na tú druhú keby si chcela môžeš skúsit keramzitovú metódu, pozri príspevky spät, ale bolo by dobré skúsit odstránit tú hnilobu a dezinfikovat, škoricou, endiaronom alebo živočíšnym uhlím. no a ešte niečo trpezlivosť
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

dominica Pozri príspevok
Ďakujem, no musím naštudovať čo to o cymbídku, nakoľko také ešte nemám...už som nechcela ani kupovať žiadne iné ako phaly, lebo phaly kvitnú najdlhšie, najčastejšie a sú totálne nenáročné, no ale tá cena ma prehovorila, lebo phaly majú v akcii teraz po 7€...
Tiež som neodolala a kúpila som si cymbidium vo výpredaji a hľadám informácie ako naň. Určite ho po mrazoch vyložím von na terasu. Vraj to má rado. Tak si môžme posúvať svoje skúsenosti.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

janakova29 Pozri príspevok
Tiež som neodolala a kúpila som si cymbidium vo výpredaji a hľadám informácie ako naň. Určite ho po mrazoch vyložím von na terasu. Vraj to má rado. Tak si môžme posúvať svoje skúsenosti.
no ja som sa dosť unáhlila, keďže som ho najprv kúpila a až potom študovala - mám 2-izb. byt, čiže nič preňho, tak teraz zvažujem čo...teoreticky podmienky pre zakvitnutie mu viem splniť, ale neviem mu dožičiť letnenie, tak možno poputuje k svokre do rod. domu...

Týmto chcem všetky pestovateľky, ktoré vlastnia cymbídium POPROSIŤ o nejaké rady a skúsenosti , lebo sa mi nechce listovať dozadu a prehrabávať sa
ĎAKUJEM
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Podla mojich vedomosti moze byt oncidium,cambria,cattleya,cimbidium v nepriehladnych,tak sa aj predavaju,hoci ja mam napr.cattleye aj cambriu v priehladnom,niektore v nepriehladnom a nevadi im ani jeden sposob.Na Henrietinom obrazku je len jedno oncidium.
no ja som catleu aj cambriu nedávno presadila do priehľadného. A vzhľadom k tomu, že sa prezentuje, že orchidky potrebujú svetlo kvôli koreňom, tak myslím, že zle neurobím, keď oncidko presadím do priehľadného........vyháňa mi 3 nové výhonky z pahlúz a keby v priebehu roka zakvitlo, bolo by to fajn
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

dominica Pozri príspevok
Ahojte, keďže som na Valentína nič nedostala a manžel na MDŽ doma nebude, tak som si povedala, že si urobím radosť. Chcela som si kúpiť orchidku v akcii v Kauflande, ale najprv som zašla do kvetinárstva, ktoré v Kauflande máme a aha čo mám...cymbídium vo výpredaji, stálo 5€, no nekúp ho
Je krasna, skoda, ze to kvetinarstvo nie je v BA, hned by som si isla kupit nejaku krasavicu.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Mam taku otazocku - orchidei zvyknem rosit rozprasovacom. Voda je prevarena. Na listoch mi ale ostavaju biele flaky, predpokladam ze je to vodny kamen.. co s tym? Alebo staci orchidky raz za tyzden dat do vody na hodinku a rosit nie je potrebne?
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

dominica Pozri príspevok
no ja som sa dosť unáhlila, keďže som ho najprv kúpila a až potom študovala - mám 2-izb. byt, čiže nič preňho, tak teraz zvažujem čo...teoreticky podmienky pre zakvitnutie mu viem splniť, ale neviem mu dožičiť letnenie, tak možno poputuje k svokre do rod. domu...

Týmto chcem všetky pestovateľky, ktoré vlastnia cymbídium POPROSIŤ o nejaké rady a skúsenosti , lebo sa mi nechce listovať dozadu a prehrabávať sa
ĎAKUJEM
Skús na www.abecedazahrady.cz, je tam veľa zaujímavého aj o iných druhoch.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ja po tom, co som s mojimi urobila, vela rosila, stale presadzala a nakoniec ich par musim zachranovat, mam nazor, uz to na podobnom fore niekto pisal, ze im je najlepsie, ked maju co najvacsi pokoj a nie prilis castu opateru, tak aj teraz budem s nimi zaobchadzat. Nove necham tiez tak, ako som ich kupila, pokia to nebude nejaka chora, slaba na zachranu.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

janakova29 Pozri príspevok
Skús na www.abecedazahrady.cz, je tam veľa zaujímavého aj o iných druhoch.
aj tu najdes vela rad
http://www.orchideje.freepage.cz/cymbidium/
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dalid Pozri príspevok
Mam taku otazocku - orchidei zvyknem rosit rozprasovacom. Voda je prevarena. Na listoch mi ale ostavaju biele flaky, predpokladam ze je to vodny kamen.. co s tym? Alebo staci orchidky raz za tyzden dat do vody na hodinku a rosit nie je potrebne?
dalid - ak nechceš mať biele fľaky prestaň rosiť, alebo ich jemne zotri.Polievať treba podľa toho ako rýchlo vysychá substrát a podľa jeho zloženia. Rosenie sa odporúča, keď je veľmi suchý vzduch, ale často spôsobuje choroby orchideí.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

henrieta3 Pozri príspevok
Je krasna, skoda, ze to kvetinarstvo nie je v BA, hned by som si isla kupit nejaku krasavicu.
ďakujem
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

janakova29 Pozri príspevok
Skús na www.abecedazahrady.cz, je tam veľa zaujímavého aj o iných druhoch.
tam som už pozerala, ale baby si tam píšu všetko možné, len nie to, čo treba..., ale v podstate ako ju pestovať som si na nete našla, len by ma zaujímali nejaké postrehy pestovateliek, čo ju majú...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať