Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
zmrzka333 Pozri príspevok
Ano avsak, ak nema korene tak bud sackova metoda alebo ulozit na keramzit (o perlite som nepocula)
Ale inak je to tak
samozrejme som myslela keramzit
0 0
cibusik cibusik

cibusik je offline (nepripojený) cibusik

henrieta3 Pozri príspevok
Ak myslis tu, co je na foto, novu, v kvetinarstve na Vajnorskej, hned na zaciatku, ma velky vyber, papucu uz nemala, ale vela inych, krasnych, ked pojds okolo, zastav sa tam.
Myslim, ze si spominala v nejakom prispevku kvetinarstvo, kde maju papucky. Aj ta na fotke je krasna, ale podobnu, uz mam a chcela by som teraz taku viackvetu. Urcite sa vsak pojdem pozriet do toho kvetinarstva! Dakujem Ti za info
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

henrieta3 Pozri príspevok
Beba, mam taku istu zltu, ako mas v albume, dolu vyhanaju 3 male cervicky, asi korene, uz sa tesim, bola velmi pekna a vonala
.ano to je ona z albumu, vieš že som ani nepostrehla či vonia, veľmi sa mi páčila a dlho kvitla, no dúfam že znova zakvitne, neviem sa už dočkať
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..nový prírastok, k MDŽ..síce len taká malá, aby nezabrala veľa miesta, ale potešila
P3091477.jpg  
P3091479.jpg  
P3091481.jpg  
1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lusielaL Pozri príspevok
Jar je aj u nas,kvetne stonky rastu,uz som zacala prihnojovat.Puky uz neopadavaju a na tej trojstonkovej vyhana aj stvrta kvetna stonka,o to väcsia radost ze toto povyhanalo uz u mna.
Helka a prihnojuješ len kvitnúce, alebo všetky? já som v sobotu hnojila ale všetky tak dúfam že im to neuškodí
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Beba 13, to nevadí, že je menšia, je pekná .Ja keď som si vyberala na Valentína tiež som sa nevedela rozhodnúť. Mali takú už neviem presne koľko mala stoniek ale možno aj 4 a bola len za 12e. Nezobrala som ju ,zabrala by mi pol okna, toľko mala kvetov. Vybrala som si vtedy radšej tiež menšiu.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

beba13 Pozri príspevok
Helka a prihnojuješ len kvitnúce, alebo všetky? já som v sobotu hnojila ale všetky tak dúfam že im to neuškodí
Ahoj,tak do nedavna som hnojila vsetky rovnako,raz za cas tym hnojivom co naposledy niektora kamoska odfotila od ,,agro,,Orchidea.Ale teraz mam zvlast hnojivo na rast rastliny a zvlast na kvet-take ako nedavno pisala Ma-Ba.Tak som hnojila nekvitnuce prvym a tie co tlacia na kvet druhym.
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

beba13 Pozri príspevok
..nový prírastok, k MDŽ..síce len taká malá, aby nezabrala veľa miesta, ale potešila
beba, je krásna
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja som si kúpila listové hnojivo v spreji - je na ňom uvedené že je na podporu rastu a kvitnutia. Má sa od marca do jesene raz týždenne striekať listy a vzdušné korene. V zimnom období - každé 2 týždne.
Hnojiť ich aj iným hnojivom, kt. sa rozrába vo vode.........?????
Bojím sa až sa "neprehnoja" a neodídu..........
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
kamaratka ma poprosila o radu.jej phala ma v kvetinaci pekne zelene korene a zda sa uplne v poriadku.ale vzdusne korene jej nepribudaju a aj tie co ma odumieraju.poradila som jej aby ju presadila lebo uz ma vela korenov a vyliezaju jej aj spodom kvetinaca.zaujimal by ma vas nazor.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Moja nová od dcéry k MDŽ.
001 (8).jpg  
0 0
cibusik cibusik

cibusik je offline (nepripojený) cibusik

rozborova Pozri príspevok
Moja nová od dcéry k MDŽ.
Tak ta je naozaj nadherna, taka jemnucka!
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Mám obavy.Včera som sa tu dočítala,že si z baumaxu priniesli domov nielen orchidku ale aj tarantuly.Mna by asi porazilo,pretože mám z toho strach,mám fobiu z pavúkov a mám 2 ročného syna.Vážne zvažujem,či mi strach dovolí si kúpiť dalšiu orchidku.Ak sa tak rozhodnem,asi ju hned prekuknem doma,aby som nemala potom nohaté prekvapenie.Čo vy na to?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
infinityfx21 Pozri príspevok
Mám obavy.Včera som sa tu dočítala,že si z baumaxu priniesli domov nielen orchidku ale aj tarantuly.Mna by asi porazilo,pretože mám z toho strach,mám fobiu z pavúkov a mám 2 ročného syna.Vážne zvažujem,či mi strach dovolí si kúpiť dalšiu orchidku.Ak sa tak rozhodnem,asi ju hned prekuknem doma,aby som nemala potom nohaté prekvapenie.Čo vy na to?
podla vsetkeho su to len famy v style jedna pani povedala.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

jajax Pozri príspevok
podla vsetkeho su to len famy v style jedna pani povedala.
Takže sa toho netreba obávať?Ale ked tak nad tým rozmýšlam,takú potvoru možem priniesť domov hociako a nemusím o tom ani vedieť.Ale aj tak je to také nepríjemné.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
jajax Pozri príspevok
kamaratka ma poprosila o radu.jej phala ma v kvetinaci pekne zelene korene a zda sa uplne v poriadku.ale vzdusne korene jej nepribudaju a aj tie co ma odumieraju.poradila som jej aby ju presadila lebo uz ma vela korenov a vyliezaju jej aj spodom kvetinaca.zaujimal by ma vas nazor.
Ja by som presadila
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
infinityfx21 Pozri príspevok
Mám obavy.Včera som sa tu dočítala,že si z baumaxu priniesli domov nielen orchidku ale aj tarantuly.Mna by asi porazilo,pretože mám z toho strach,mám fobiu z pavúkov a mám 2 ročného syna.Vážne zvažujem,či mi strach dovolí si kúpiť dalšiu orchidku.Ak sa tak rozhodnem,asi ju hned prekuknem doma,aby som nemala potom nohaté prekvapenie.Čo vy na to?
Tak tarantulu v orchidke by som si asi vsimla uz v obchode. Ved to je obrovsky pavuk. Ja som si tak doniesla domov v cymbidiu mnohonozky (take male stonozky) ale vyliezli az ked som ho polievala. Tak vam poviem ze par noci sa mi snivalo ako mi lezu do ucha. Teraz ich pri kazdom polievani zbieram a len dufam ze ich vyzbieram. Ale minule som tam nasla aj ine - take cierne hlisty alebo pijavice ci co. Tak naozaj neviem co s tym urobit.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčene už ste počuli o hnojive na orchidey - vo forme tyčiniek?

Náhodne som na to natrafila,
nemá niekto s tým skúsenosti?

tu je link kde to nájsť:
http://www.kvetyazahrada.sk/shop/detail.php?tid=3699
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zmrzka333 Pozri príspevok
Tak tarantulu v orchidke by som si asi vsimla uz v obchode. Ved to je obrovsky pavuk. Ja som si tak doniesla domov v cymbidiu mnohonozky (take male stonozky) ale vyliezli az ked som ho polievala. Tak vam poviem ze par noci sa mi snivalo ako mi lezu do ucha. Teraz ich pri kazdom polievani zbieram a len dufam ze ich vyzbieram. Ale minule som tam nasla aj ine - take cierne hlisty alebo pijavice ci co. Tak naozaj neviem co s tym urobit.
ja by som osprchovala korene, prevarila tu drt a presadila
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

cibusik Pozri príspevok
Myslim, ze si spominala v nejakom prispevku kvetinarstvo, kde maju papucky. Aj ta na fotke je krasna, ale podobnu, uz mam a chcela by som teraz taku viackvetu. Urcite sa vsak pojdem pozriet do toho kvetinarstva! Dakujem Ti za info
nemas zaco, mozno si tam vyberies inu peknu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať