Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

neviem sa teraz rozhodnut ci tu zelenu stonku odrezat ci nie ak odrezem zelenu stonku nic sa jej nestane?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
To je super, ale ked kocke 3 mesiace na stonke po odkvitnuti ani tuk tak by som odrezala nad 3.
zmrzka ja strihám vzdy pod miestom kde bol prvý kvet na stonke, ale čítala so aj o strihaní nad tretím očkom. mne sa môj spôsob osvedčil. už sa mi stalo, že mi stonka vyhnala opätovne, aj po ďalšom strihaní
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

andika5 Pozri príspevok
neviem sa teraz rozhodnut ci tu zelenu stonku odrezat ci nie ak odrezem zelenu stonku nic sa jej nestane?
ja odstrihujem pod miestom, kde kvitla, ale ked je velmi vysoka, tak aj nizsie, a to aj ked je zelena. celkom dole som odstrihla, len ked mi uplne zoschla. jedna mi uz kvitne a na dalsej tiez daco rastie a tak sa mi zda, ze by to mohla byt aj keika (zajtra snad pofotim a prilepim). ja si myslim, ze nech odstrihnes kdekolvek, ona sa sama rozhodne, z ktoreho ocka a ci vobec nieco potlaci. mne napriklad jedna stonka zacala schnut, ale uz aj daco tlacila z ocka, tak som ju odstrihla nad tym ockom a prestala schnut.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

andika5 Pozri príspevok
neviem sa teraz rozhodnut ci tu zelenu stonku odrezat ci nie ak odrezem zelenu stonku nic sa jej nestane?
u nás se vždy počká pokud uschne tak ho šmiknem ...jinak kolikrát obrazí ale každej to dělá jinak
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

lenus Pozri príspevok
ja odstrihujem pod miestom, kde kvitla, ale ked je velmi vysoka, tak aj nizsie, a to aj ked je zelena. celkom dole som odstrihla, len ked mi uplne zoschla. jedna mi uz kvitne a na dalsej tiez daco rastie a tak sa mi zda, ze by to mohla byt aj keika (zajtra snad pofotim a prilepim). ja si myslim, ze nech odstrihnes kdekolvek, ona sa sama rozhodne, z ktoreho ocka a ci vobec nieco potlaci. mne napriklad jedna stonka zacala schnut, ale uz aj daco tlacila z ocka, tak som ju odstrihla nad tym ockom a prestala schnut.
Ahoj, ja som tiež strihala na d 3. očkom a teraz mi vyháňa 2 krásne kejky, jedna z nich vyzerá , že hneď zakvitne. Keď som nechala stonku bez strihania, tak zakvitla ešte na konci. Takže si vyber- môžeš to meniť a uvidíš. Foto priložím, keď zakvitne.
0 0
andika5 andika5

andika5 je offline (nepripojený) andika5

tak sa asi pokusim odrezat zelenu a uvidim ze co sa stane,dakujem
0 0
podstrelena podstrelena

podstrelena je offline (nepripojený) podstrelena

Dobrý deň prajem, chcela by som sa vás opýtať ohľadom ŠKODCOV. Na orchidei sa robia fľaky na kvetoch zo zadnej strany, fľaky na listoch zo zadnej strany,na substráte ale aj na spodku črepníka sa robia PAVUČINKY(iba tu,nie na kvetoch, nie na listoch) a behajú tam malinké biele potvory.Takisto aj keď sa k orchidei priblížim, vyletí z tade sivočierna muška, ktorá lieta aj do iných kvetov.Prosím vás o radu,lebo sa mi to rozšírilo na všetky 3 a neviem čo stým. Postrek nefunguje a neviem ani čo je to za škodca. Vopred ďakujem. (na druhej fotografii sú tie malé biele sviňuchy)
Naposledy upravil podstrelena : 14.03.10 at 15:00
p1.jpg  
p2.jpg  
p3.jpg  
p4.jpg  
1/1
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
pýcha môjho manžela...
mensia3.JPG  
mensia4.JPG  
mensia.JPG  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mata10 Pozri príspevok
Henrieta Sayly ma odfotene v albume ako vyzeraju tie coco chipsy tak sa mrkni.
sayly album sa mi nepodarilo najst
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
sayly album sa mi nepodarilo najst
Počkaj idem ti skopirovať obrazok.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
sayly album sa mi nepodarilo najst
Tu sú
coco chipsy.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mata10 Pozri príspevok
Tu sú
Dakujem, Matka, uz som nasla aj Sayly, krasna zbierka, tu poslednu mam aj ja, snad bude kvitnut
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
henrieta3 Pozri príspevok
Dakujem, Matka, uz som nasla aj Sayly, krasna zbierka, tu poslednu mam aj ja, snad bude kvitnut
Držím palce.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jacekova Pozri príspevok
pýcha môjho manžela...
krásna pýcha!!!!
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
podstrelena Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, chcela by som sa vás opýtať ohľadom ŠKODCOV. Na orchidei sa robia fľaky na kvetoch zo zadnej strany, fľaky na listoch zo zadnej strany,na substráte ale aj na spodku črepníka sa robia PAVUČINKY(iba tu,nie na kvetoch, nie na listoch) a behajú tam malinké biele potvory.Takisto aj keď sa k orchidei priblížim, vyletí z tade sivočierna muška, ktorá lieta aj do iných kvetov.Prosím vás o radu,lebo sa mi to rozšírilo na všetky 3 a neviem čo stým. Postrek nefunguje a neviem ani čo je to za škodca. Vopred ďakujem. (na druhej fotografii sú tie malé biele sviňuchy)
Mne sa to skor zda ako plesen v substrate. biele svinuchy lozia alebo aj skacu? CI to nie je z vlhkeho substratu . A tie musky su sive ci cierne? Na plesen v substrate je dobry odvar z praslicky zriedeny s vodou a ponorit orchidku - mne to zabralo. Na musky sa da aj mospilan, postriekat celu rastlinu a tiez zaliat orchidku. Ak by si chcela viac info tak dam. Najprv by som riesila musky a biele svinuchy a tak plesen ak je to ona. Ale ak by to boli cervce tak mospilan tiez zaberie.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja by som podstrelenej radila miesto chemikalii radsej vybrat zo substratu,riadne ocistit,vysprchovat a zasadit do noveho vzhladom na to,ako pises ze tam mas toho viac.Ak sa robia pavucinky nieco tam je schovane,ja tieto nazvy tych potvor neovladam,ale mam s nimi ake-take skusenosti.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

jacekova Pozri príspevok
pýcha môjho manžela...
A Tvoja kedy bude?Pýcha myslim.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zmrzka333 Pozri príspevok
Mne sa to skor zda ako plesen v substrate. biele svinuchy lozia alebo aj skacu? CI to nie je z vlhkeho substratu . A tie musky su sive ci cierne? Na plesen v substrate je dobry odvar z praslicky zriedeny s vodou a ponorit orchidku - mne to zabralo. Na musky sa da aj mospilan, postriekat celu rastlinu a tiez zaliat orchidku. Ak by si chcela viac info tak dam. Najprv by som riesila musky a biele svinuchy a tak plesen ak je to ona. Ale ak by to boli cervce tak mospilan tiez zaberie.
Ja som teraz vsetko presadzala zo zeminy naspat do kory, tiez som mala v 1 kvetinaci dolu biele pavuciny akokeby, ale bola to plesen. A z toho dovodu mi aj odisli niektore listy. Nemas tam tiez zem? Lebo v kore by sa nemali v com udrzat. Inak osobne si myslim, ze orchi je ciastocne masozrava rastlina, lebo musky som mala v zemine niekolko rokov. Nepomohla ani vymena zeminy, ani pecena v rure, ale ked som doniesla 1. orchi domov, nachadzala som vedla nich, na parapete mrtve musky. A odvtedy nemam musky nikde.
Ja som robila 1 chybu, preliala som ich, aj teraz, ked su presadene, stale chodim okolo nich, ci by som nemala uz poliat, ale zdrzim sa, snad nevyschnu.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
lusielaL Pozri príspevok
A Tvoja kedy bude?Pýcha myslim.

no ja akosi nemám na orchidey trpezlivosť. sú veľmi náročné... ale manžel sa v tom vyžíva... nabudúce odfotím aj ďalšiu pýchu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jacekova Pozri príspevok
no ja akosi nemám na orchidey trpezlivosť. sú veľmi náročné... ale manžel sa v tom vyžíva... nabudúce odfotím aj ďalšiu pýchu
Nasla som na nete stranku, pestovatel posiela vraj aj na dobierku, tu je adresa
chotec@lukscheiter.czchotec@lukscheiter.cz
http://www.lukscheiter.cz/index2.htm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať