Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

andersenka Pozri príspevok
Baby nemáte niektorá skúsenosť s hnojivom na orchidey - v spreji na listy?
Nedávno to spomínali na Prime v Receptári. Pýtala som sa na toto hnojivo v kvetinárstve - momentálne ho však nemali, neviem ako často sa aplikuje, ani ako sa cenovo pohybuje.....

ja som ho videla v TT v Baumaxe, stojí okolo 5 eur 150 - 200ml, nepamätám si to presne, neviem ako sa aplikuje, určite tam bude návod, chcem si ho tiež kúpiť
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
sally prepáč nepostrehla som , že už si poradila
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sayly Pozri príspevok
ja som ho videla v TT v Baumaxe, stojí okolo 5 eur 150 - 200ml, nepamätám si to presne, neviem ako sa aplikuje, určite tam bude návod, chcem si ho tiež kúpiť
tak budem teda "striehnuť" keby ho budú mať a potom určite kúpim........aj tak dík za info ))
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

milka 60 Pozri príspevok
sally prepáč nepostrehla som , že už si poradila

v pohode, nič sa nedeje
0 0
Denisa.Knapová Denisa.Knapová

Denisa.Knapová je offline (nepripojený) Denisa.Knapová

sayly Pozri príspevok
to, čo ti tam rastie je nová keika...takže gratulujem k novej rastlinke.....ešte ju nemôžeš oddeliť a zasadiť, musíš počkať kým jej narastú 3 - 5 korienkov cca 5 - 7 cm dlhé, potom ju opatrne oddeľ a zasaď normálne, môžeš ju najprv ponoriť do vlažnej vody na cca 1/2 hodinu, aby jej zmäkli korienky a nepolámali sa pri sadení a potom šup do substrátu
Sayly dakujem
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

andersenka Pozri príspevok
tú ktoru máš ako 3. takú mám aj ja.....po odkvitnutí sa jej darí, aspoň zatial...........či mi ešte zakvitne netuším........lebo v tomto akosi šťastie nemám (
Mne práve tá teraz pustila novú stonku a má aj 3 púčiky, ale či rozkvitnú neviem. To teraz v zime je také všelijaké. Zvyknú aj opadať.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dievčatá ja som ten spray na orchidejky, teda konkrétne je to hnojivo priamo na listy, kúpila pred 2 týždňami v zahradkárskych potrebách, bolo 200ml, také ružovej farby je tá nádobka a má tam zakreslené orchidejky ružové a stálo len nejaké necelých 3 €. Na budúci týždeň vám priložím fotku, aby ste videli ako to vyzerá. Niekto ale písal tu na Porade, že vraj spray upcháva póry na listoch, vraj sa nemá sprayovať, ale ja som rozprávala s predavačom a on sa smial, že je to hnojivo a veľmi dobre robí orchidejkám a hlavne teraz v zime. Raz som postriekala a majú takú peknú zelenšiu farbu...
0 0
Denisa.Knapová Denisa.Knapová

Denisa.Knapová je offline (nepripojený) Denisa.Knapová

milka 60 Pozri príspevok
Deniska vítaj medzi nami a nech sa ti tu páči, určite ti niekto poradí, Jarka krásne máš orchidky najmä ten črievičkovec
Ďakujem Milka
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Jara Pozri príspevok
Dievčatá ja som ten spray na orchidejky, teda konkrétne je to hnojivo priamo na listy, kúpila pred 2 týždňami v zahradkárskych potrebách, bolo 200ml, také ružovej farby je tá nádobka a má tam zakreslené orchidejky ružové a stálo len nejaké necelých 3 €. Na budúci týždeň vám priložím fotku, aby ste videli ako to vyzerá. Niekto ale písal tu na Porade, že vraj spray upcháva póry na listoch, vraj sa nemá sprayovať, ale ja som rozprávala s predavačom a on sa smial, že je to hnojivo a veľmi dobre robí orchidejkám a hlavne teraz v zime. Raz som postriekala a majú takú peknú zelenšiu farbu...
a podľa navodu uvedeneho na flaške - ako často treba striekať tie listy tym hnojivom? Všetky? Zas sa nemôže dostať do srdiečka?
Napíš niečo viac z info na flašy.
Dík.......
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

andersenka Pozri príspevok
a podľa navodu uvedeneho na flaške - ako často treba striekať tie listy tym hnojivom? Všetky? Zas sa nemôže dostať do srdiečka?
Napíš niečo viac z info na flašy.
Dík.......

Sľubujem, ale na budúci týždeň, hnojivo je doma, ja v práci.... No a momentálne budem mimo počítač, ale sľubujem, že čo tam bude napísané, tak to tu pricapím... . Aj fotku, čestné pionierske
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

sayly Pozri príspevok
to, čo ti tam rastie je nová keika...takže gratulujem k novej rastlinke.....ešte ju nemôžeš oddeliť a zasadiť, musíš počkať kým jej narastú 3 - 5 korienkov cca 5 - 7 cm dlhé, potom ju opatrne oddeľ a zasaď normálne, môžeš ju najprv ponoriť do vlažnej vody na cca 1/2 hodinu, aby jej zmäkli korienky a nepolámali sa pri sadení a potom šup do substrátu
keika by mala mat tri listy a pri korieky tak ako píše sayly, ked ju budeš odštikávat tak, tak aby z každej strany ostal kúsok kvetnej stonky, nafotím moje zasadené. dala som ich do fľasky od malej minerálky. na poslednej foto nie je keik! to je nová rastlinka ktorá mi narástla zo spodu. keiky rastú sú iba na kvetnej stonke! každá nová rastlinka, ale keik, je taký malý zázrak na phale aspoň pre mňa.
Snímka0306.jpg  
Snímka0307.jpg  
Snímka0308.jpg  
Snímka0309.jpg  
Snímka0267.jpg  

1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
lujza - Miltonia je veľmi nevyspytateľná. Mnoho skúsených pestovateľov píše, že sa im s ňou nedarí. Ale je viac jednoduchších druhov na pestovanie napr. Ludisia. Má krásny ozdobý list. Vyhovuje jej jemnejší substrát a netreba sa báť ani zálievky. To len ako typ.
ďakujem, dám do pamäte
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
Dievcata dnes mam velmi zly den. Mam 3 marodov - phaly. A dnes som prisla na to ze troch. Jedna mi uplne zoschla. Prisla som na to tak ze ked som sla vetrat a isla som ju preniest z parapetu tak na parapete ostal list. Boli zvednute ale dufala som ze je ok a napnu sa. Tak som ju sla pozriet a vsetky korene uschnute a srdiecko makke suche a aj pachlo trochu. Ak si pamatate tak to je jedna z tych co ked som ju kupila tak som prisla na to ze su v jednom kvetinaci dve phaly zasadene a jednej zacali zltnut a opadavat listy. Tak som ich rozsadila presadila do pet flias. Korene boli ok tak som ich zasadila. No a predstavte si ta co jej zacali zltnut a opadavat listy ostala uz len s jednym listkom ale ten sa napol a vyzera ze je z najhoriesho vonku a ta - co sa javila ok tak ta posla.

No a aby toho nebolo malo tak ked som tretiu marodku isla po vyvetrani vratit na parapet tak som sa podkla o synovu hracku a orchidka spadla na zem tak ze sa cela vysipala s pet flase. Takze som ju tekala nanovo zasadit. No a to je ta co bola zasadena v musliach a zacali jej hnit korene. Ale teraz ked sa jej to stalo tak som si ju poprezerala a korene su ok a dokonca pustila nove dva. ale stale ma zvednute listy aj ked v poslednych dnoch sa mi zdala ze jej tiez z najhorsieho vonku.

Tak som teraz zvedava ako dopadne. Taka som na seba nahnevana. Nejak sa mi nedari a to sa mi dnes celu noc snivalo o orchidkach (o ruzovom cymbidku co som vcera spominala)
zmrzka nebuď smutná, ja som zase dnes z hrôzou zistila, že čast kvetnej stonky na ktorej mám keiku mi žltne, má síce 3 listy, ale 0 korienkov, takže neviem čo potom, asi oddeliť a dat do sáčku? Ma - Ba čo ty nato?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

sayly Pozri príspevok
Ahojte babenky!....Blíži sa Valentín, to bude zas prírastkov...teda aspoň dúfam, že si moja polovička uvedomí, čím mi urobí najväčšiu radosť...a keď mu to nedôjde, tak si ju kúpim sama, ako odmenu, že som zvládla skúškové obdobie v zimnom semestri
sayly nečakaj na valentína, už si sa mala dávno odmenit!!!skúšky predsa nie sú žiadna hračka
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tara464 Pozri príspevok
Citala som ze ked orchidea hnije zo stredu cize od srdiecka tak ide proste iba o hnitie no neviem ci sa to da este zachranit jedine ak by narastol novy list a ked od konca listov ,tak je moc preliata
na nete som našla info: ak sa stane, že prídeme o srdiečko a listy nemajú odkiaľ rásť a rastlina má korene v poriadku, môže sa stať, že vyrašia nové, ale nie vždy a môže to trvať aj rok. Rastlina sa môže nechať, pokračuje sa v zálievke, nehnojiť - až keď sa objaví nový list.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
na viacerých sa jedná o všetky listy (( a taktiež nie všetky mi vyháňajú nové korene..........
Ja za príčinu dávam skôr to, že sú pri teplote maxi 17-18 stupňov cez deň.........
Čo na to vy odborníčky na orchidey hovoríte?
SOm sa zapovedala, že ak neprežijú, že s ťažkým srdcom, ale končím s nimi, aj keď na druhej strane neviem im odolať .....ako tu niektorá z VáS písala - je to ako magnet....
Lenže keď vidím ako sa tým Vasším darí, aké krásne sú a ako opäť zakvitnú tak ticho-neticho závidím........
ak sú korienky ok, tak potom by to mohlo íst o málo vody, teplota v izbe sa nedá trochu zvýšiť? ja som mala takú, listy ako handry všetky a koreň "až" jeden tak som ju presadila do menšieho kochla, aby substrát rýchlo preschol. pozviechala sa pustila korene, listy sa pomaly nalievajú a dokoca tlačí list.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mám 2 listy po krajoch také ako olemované mi to pripadá.Tie kraje sú trochu mäkšie. Na škodcoch to nevypadá. Teraz cez zimu nehnojím. Neviete náhodou príčinu.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
keika by mala mat tri listy a pri korieky tak ako píše sayly, ked ju budeš odštikávat tak, tak aby z každej strany ostal kúsok kvetnej stonky, nafotím moje zasadené. dala som ich do fľasky od malej minerálky. na poslednej foto nie je keik! to je nová rastlinka ktorá mi narástla zo spodu. keiky rastú sú iba na kvetnej stonke! každá nová rastlinka, ale keik, je taký malý zázrak na phale aspoň pre mňa.
a ta tých fľašiach máš otvory len po boku, alebo aj zo spodu?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
na nete som našla info: ak sa stane, že prídeme o srdiečko a listy nemajú odkiaľ rásť a rastlina má korene v poriadku, môže sa stať, že vyrašia nové, ale nie vždy a môže to trvať aj rok. Rastlina sa môže nechať, pokračuje sa v zálievke, nehnojiť - až keď sa objaví nový list.
hnilobu srdiečka som mala na dvoch phaloch, jeden je dokonca vyfotený v príspevku vyššie posledné foto za keikami. knihy píšu, že je to vela krát koniec u mňa nebol, obe mali zdravé korene, ale trvá to velmi dlho fakt možno aj rok, kým vyženie a či vôbec vyženie zospodu nové listy. táto ktora je tam vyfotená vyhnala tie bočné listy cca. 6 mes. dozadu zatial su bez zmeny. a tá druhá to je vlastne nová rastlina z krásnymi veľkými listami, už aj kvitla, ale nebola už rozvetvená-strapcová, ale klasika jedna stonka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
a ta tých fľašiach máš otvory len po boku, alebo aj zo spodu?
aj zospodu! a ešte v kochlíku- keramickom púzdre mám malý komienok, pre lepšie dýchanie, to sa mi osvedčilo pri všetkých, lepšie preschne subsrát aj taký hustejší. kochlík vlastne stojí na tom kamienku síce nakrivo,ale ide tam viac vzduchu. pretože vela krát sa stane, že dáš kochlík do ker. púzdra orchidka je tam tak natesno nemá ako preschnúť substrát a zhnijú korene.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať