Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

foza Pozri príspevok
Dievčatá, od susedy som dostala orchidku, bo ju chcela vyhodiť. Vravela som jej nech to nerobí, nech sa pokúsi o jej záchranu. Povedala, že ona ju zachraňovať nebude, že ak chcem sa môžem o to pokúsiť sama. Tak som si ju vzala, len som nemala po ruke foťák, aby som ju hneď zväčnila. Ona vlastne ani nemala korene v substráte len bola položená navrchu na zemine. Zdalo sa mi, že všetky korene sú zhnité, no keď som ju namočila zistila som, že ostali krásne 3 ks cca 13 cm dlhé, ostatné som obstrihala, všetko vydezinfikovala škoricou a zasadila. Lístky boli síce zošúverené, také bez života. Už je tomu 10 dní a myslím, že lístky sa trošku začínajú vystierať, aj keď ten 3 naspodku začína žltnúť. Uvidím, či sa mi podarí ju zachrániť, priebežne budem pridávať fotky. Držte mi palce, dúfam, že sa mi to podarí!
držím ti palce, takáto záchrana poteší a velmi
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Ja som si tak adoptovala orchidku od mami. Kupovali sme si ich spolu uplne rovnake mne odkvitla znova zakvitla a mame schradla len odkvitla a potom nic nemenna darmo som mame vysvetlovala ako polievat... zacal jej vyhanat novy listocek ale ako rastol tak praskol otvoril sa ako hadov jazyk vtedy som si ju vzala k sebe a teraz ten hadi jazyk dalej rastie a verim ze coskoro aj cela orchidka zakvitne
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

lujza.j Pozri príspevok
lusiela, pokiaľ viem keiky rastú na kvetnej stonke zo spacieho očka. miesto kvetov vyrastú listy a neskôr aj korene, už som tu dávala foto.dva mám ešte na stonkách bez korienkov a dva už mám zasadené. každopádne poteší všetko čo sa novo tlačí
Mas pravdu,ale ja som uz videla aj novu rastlinku ktora narastla takto zo spodu,preto s napatim sledujem vsetko co je spicate.Dakujem za reakciu.
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

milé spolupestovateľky orchidejok :-)

musím uznať, že fórum som nečítala dosť dlho a teraz vidím, že sa to tu naozaj rozrástlo - čo do tém, čo do nových druhov orchidejok. Aj ja som si kúpila v januári v kvetinárstve ďalšiu - síce bielu - ale je veľmi krásna :-) Niesla som ju v tej zime peši domov. Tak som sa bála, že mi zamrzne. Ale dúfam, že jej nič nie je. Však už sú to dva týždne čo ju mám doma a rozkvitli jej i tie ostatné púčky, ale zase jeden mi padne :-/ Takže už mám spolu 4 kusy. Z toho mi kvitne iba táto biela. Pevne verím, že ak budem trpezlivá - mohli by moje ďalšie tri orchidejky zakvitnúť. Bola by som rada. Predsa - keď kvitnú všetko v dome je akoby živšie. Snáď po čase si i ja vytvorím tu na porade album :-)
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Zuzkahris, ďakujem za privítanie. Určite priložím obrázky mojich kvietkov. Na liste jednej orchidei som zbadala takú akoby vysušenú dierku a sú v nej suché žilky. Mám pocit, že sa zväčšuje. Čo to môže byť ??
Zatiaľ som len priložila obrázok do sekcie "muškáty" pre inšpiráciu. Už po dva roky sa mi podarilo vypestovať takýto "stromček".
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

ja som mala tiež také niečo na liste, ale len som to prepichla ihlou a vydezinfikovala škoricou ( teda aspoň mne tak radila pani v kvetinárstve) a ten fliačik mi postupne zmizol :-))
0 0
janakova29 janakova29

janakova29 je offline (nepripojený) janakova29

Skúsim tú škoricu, ale na liste nie je fliačik ale už diera so žilkami. Ostatné listy sú v poriadku.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, minule som prikladala foto tejto orchidky, lebo ma milo prekvapila novými kvetnými výhonkami a tu sú kvety... Nevedela som, čo to bude, lebo som ju kupovala v akcii odkvitnutú, len sa chcem spýtať, je to Dendrobium phalaenopsis?
P1088610.JPG  
P1218677.JPG  
P1278706.JPG  
P2028758.JPG  
P2028756.JPG  

1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dominika mas ju krasnu.Urcenie druhu nechavam na inych.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja som dnes skumala moju cambryu-?-dobre hovorim?Minuly rok som dostala oddelok a okrem jedneho noveho vyhonu sa nedialo nic.Dnes som objavila dva nove,nevidno ich dobre,su potiahnute supou,ale zaujima ma ci ma nadej ze bude v poriadku,hlavne ked som do jedneho rypala co to je.Nebude mi tam hnit?Uz som ju zasadila.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

lusielaL Pozri príspevok
Dominika mas ju krasnu.Urcenie druhu nechavam na inych.
Ďakujem
tipujem to podľa tvaru kvetov a ešte takúto foto som našla na nete a zdá sa mi, že by to mohlo byť to isté, tá moja má drobnučké kvietky, nie veľké ako iné orchidky
dondrobko.jpg  
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

to janakova29

tak to by som riešila tou škoricou, ale mohli by sa vyjadriť k tomu aj iné poraďáčky, ale myslím si, že tá škorica pomôže :-)
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
dominica Pozri príspevok
Ahojte, minule som prikladala foto tejto orchidky, lebo ma milo prekvapila novými kvetnými výhonkami a tu sú kvety... Nevedela som, čo to bude, lebo som ju kupovala v akcii odkvitnutú, len sa chcem spýtať, je to Dendrobium phalaenopsis?
je to dendro phal. mám tiež také
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
krater Pozri príspevok
Ja som si tak adoptovala orchidku od mami. Kupovali sme si ich spolu uplne rovnake mne odkvitla znova zakvitla a mame schradla len odkvitla a potom nic nemenna darmo som mame vysvetlovala ako polievat... zacal jej vyhanat novy listocek ale ako rastol tak praskol otvoril sa ako hadov jazyk vtedy som si ju vzala k sebe a teraz ten hadi jazyk dalej rastie a verim ze coskoro aj cela orchidka zakvitne
Aj ja verím že ťa čoskoro obdarí krásnymi kvetmi. Držím ti palce.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Lusi máš pravdu keiky rastú aj zo substrátu , uvidímš neskôr čo vyrastie sama som zvedavá
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

dominica Pozri príspevok
Ahojte, minule som prikladala foto tejto orchidky, lebo ma milo prekvapila novými kvetnými výhonkami a tu sú kvety... Nevedela som, čo to bude, lebo som ju kupovala v akcii odkvitnutú, len sa chcem spýtať, je to Dendrobium phalaenopsis?
..tá je úúžasná, máš ju ozaj nádhernú
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
dominica Pozri príspevok
Ahojte, minule som prikladala foto tejto orchidky, lebo ma milo prekvapila novými kvetnými výhonkami a tu sú kvety... Nevedela som, čo to bude, lebo som ju kupovala v akcii odkvitnutú, len sa chcem spýtať, je to Dendrobium phalaenopsis?
dominica neviem či tu ide o dendrobium lebo ja som si pred 2 týždňami kúpila 2 odkvitnute v Košiciach na výstave, ale tie majú iné listy. Najlepšie Ti asi poradí Ma-Ba.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

janakova29 Pozri príspevok
Zuzkahris, ďakujem za privítanie. Určite priložím obrázky mojich kvietkov. Na liste jednej orchidei som zbadala takú akoby vysušenú dierku a sú v nej suché žilky. Mám pocit, že sa zväčšuje. Čo to môže byť ??
Zatiaľ som len priložila obrázok do sekcie "muškáty" pre inšpiráciu. Už po dva roky sa mi podarilo vypestovať takýto "stromček".
No najlepšie by bolo pridať fotku, aby sme videli ako tá dierka vyzerá, či je to nejaké ochorenie, alebo s ňou zle zaobchádzali v obchode a je poranená...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

milka 60 Pozri príspevok
je to dendro phal. mám tiež také
myslím, že mi už aj Ma-Ba raz písala, že je to dendr. phala
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

beba13 Pozri príspevok
..tá je úúžasná, máš ju ozaj nádhernú
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať