Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Možno niekoho zaujme popis nezvyčajného opeľovania orchideí rodu Coryanthes:
http://www.masozravky.sk/forum/viewtopic.php?t=476
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
velmi zaujimavy clanok
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte, pozrite, čo mi vyrastá z novej pahľuzy Oncídia, bude to to, čo si myslím ?

Janka, aj všetci nový priaznivci týchto úúúúžasných kvietkov vitajte

to bude nová pahľuza
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Ďalšie slniečko sa rozhodlo oživiť toto studené a zasnežené počasie.
001 (6).jpg  
002 (6).jpg  
1/1
0 0
iveta53 iveta53

iveta53 je offline (nepripojený) iveta53

Dobry den, ja som dostala orchideu v roku 2002, je velmi krasna skoro stale kvitne, asi pred 6 mesiacmi ked odkvitla tak mi na listoch pustila korene, zacal tam rast dalsi kvet s listami, chcem sa spytat mam to nechat tak, alebo to mozem odrezat a zasadit do druheho kvetinaca, ak viete co s tym prosim poradte mi.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dnes som bola v lidli iba pozriet orchidee.pre istotu som si zobrala viacej tasiek-clovek nikdy nevie boli tam velmi pekne kusy.zaujala ma jedna cambria ktora mala vela pukov ale nebola rozkvitnuta.dlho som nad nou premyslala ale odradil ma ten mraz.navyse bola dost vysoka a bala som sa ze ked ju zabalim do tasiek zlomim jej stonku
najprv som sa citila ako hrdina ze som odolalaale teraz mi je smutno-preco je taka zima
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

iveta53 Pozri príspevok
Dobry den, ja som dostala orchideu v roku 2002, je velmi krasna skoro stale kvitne, asi pred 6 mesiacmi ked odkvitla tak mi na listoch pustila korene, zacal tam rast dalsi kvet s listami, chcem sa spytat mam to nechat tak, alebo to mozem odrezat a zasadit do druheho kvetinaca, ak viete co s tym prosim poradte mi.
Ivetka, keď kvitne tak ju nechaj tak, je nádherné keď keika kvitne na materskej rastline. No a pokiaľ má len listy tak tiež s ňou nič nerob, musí mať aspoň 3 silné vzdušné korene.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Privat,tesim sa s Tebou a drzim palce.Je to paradny pocit zachranit orchideu..
ahoj, prepač, som tu poprvykrat........kvôli čomu si tu orchideu dala do sáčku? A ako presne?

Pomôžte mi niekto - na niektorých orchideách mi akoby vráskaveli listy...........poväčine to je príčina vraj premokrenia, ale práveže ja ich až tak často neponáram do vody......... môže to byť aj z nízkej teploty? Jednu z takýchto s vráskavými listami som presadila - pomôže to?
A čo robiť ak odchádzajú korene?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ahoj, prepač, som tu poprvykrat........kvôli čomu si tu orchideu dala do sáčku? A ako presne?

Pomôžte mi niekto - na niektorých orchideách mi akoby vráskaveli listy...........poväčine to je príčina vraj premokrenia, ale práveže ja ich až tak často neponáram do vody......... môže to byť aj z nízkej teploty? Jednu z takýchto s vráskavými listami som presadila - pomôže to?
A čo robiť ak odchádzajú korene?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
ahoj, prepač, som tu poprvykrat........kvôli čomu si tu orchideu dala do sáčku? A ako presne?

Pomôžte mi niekto - na niektorých orchideách mi akoby vráskaveli listy...........poväčine to je príčina vraj premokrenia, ale práveže ja ich až tak často neponáram do vody......... môže to byť aj z nízkej teploty? Jednu z takýchto s vráskavými listami som presadila - pomôže to?
A čo robiť ak odchádzajú korene?
ak myslíš vráskavosť - ovysnuté alebo zmäknuté listy tak príčina môže byť tak ako píšeš z prelievania, ale aj z toho že má zase málo vody, a potom o ktoré listy sa jedná o všetky alebo iba o spodné, ktoré by chceli prirodzene neskôr odpadnúť?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Andersenka vitaj medzi nami.Myslim ze nemusis mat velke obavy z maknutia listov,teraz to aj moje viacere robia,ale pozri ci ti zenu nove korene a ci nemas od spodu nahnitu rastlinu,ak su tieto veci v poriadku,spamata sa Ti.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka vítaj a nech nájdeš vždy to , čo potrebuješ
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Este chcem ukazat ako mi pokracuju tieto uboziatka ktore by mozno dal niekto do sacku,ale ako som uz pisala,ja to mam radsej v zemine.Mam to v normalnom kelimku ale menej si to vsimam,myslim tym polievanie a hlavne to stale nevyberam.Na prvej vidno ako sa tlacia dalsie korene,myslim ze ma vyhrate.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 002.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
1/1
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Tak pripajam fotky mojich orchidei. Tu bielu som dostala pred rokom na valentina ako posledna odkvitla a velmi rychlo prva vykvitla.
Tie malinke maj este kopec pukov takze ich bude pozehnane taku mam este jednu ale vegetuje a mam aj zltu ta ma novy vyhonok a zagulatuju sa puky
IMG_6158.jpg  
IMG_6166.jpg  
IMG_6170.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Začína rozkvitať Cattleya. Pekný kontrast vonku zima, vo vnútri jar.
Naposledy upravil Ma-Ba : 28.01.10 at 15:32
Obrázok 559.jpg  
Obrázok 560.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Došla dažďová voda.
Obrázok 561.jpg  
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ma-Ba Pozri príspevok
Začína rozkvitať Cattleya. Pekný kontrast vonku zima, vo vnútri jar.
Nááááádhera!
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ma-Ba Pozri príspevok
Došla dažďová voda.
Dobra si,ja sa zmozem nanajvys na vedierko a dnes moja lenivost zvytazila a sypala som rovno sneh,ale to nebolo na orchidky-k tym sa spravam fajnovejsie.
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

aj u nas dosla :-)), ale my na liptove sme radi, konecne sme sa tuto zimu dockali snehu. orchidejky chvilku vydrzia
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Došla dažďová voda.
prídi si vziať darujem
máš krásne katky/ako všetky/ a ešte aj krásne pozadie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať