Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

zmrzka333 Pozri príspevok
dievcata ako vam odkvitaju orchidky? naraz vsetky kvety alebo postupne po jednom kvete?

mne najskor jeden pucik.. to som myslela,ze no ved nevadi ma este na dalsej stonke este dost..a teraz sa akoby tak nejak zosusili.. postupne kazdy jeden na tej stonke, dokonca aj kvietky nevydrzali dlho kvitnut. neviem ci mi nahodou nejak neprechladla ,ked som ju kupovala.to bolo par dni pred vianocami a puciky pritom zacali opadavat az teraz
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
janka.koc Pozri príspevok
mne najskor jeden pucik.. to som myslela,ze no ved nevadi ma este na dalsej stonke este dost..a teraz sa akoby tak nejak zosusili.. postupne kazdy jeden na tej stonke, dokonca aj kvietky nevydrzali dlho kvitnut. neviem ci mi nahodou nejak neprechladla ,ked som ju kupovala.to bolo par dni pred vianocami a puciky pritom zacali opadavat az teraz
Prepac myslela som kvety. Mam orchidky ktore kvitnu od nova a na jednej mi naraz zvedli 3 kvietky a dalsie su ok. Tak som chcela vediet ci sa mam znepokojovat alebo uz ta orchidka proste odkvita. Preto som chcela vediet ako sa vlastne chova orchidka ked uz odkvita. Ci jej vednu a opadavaju kvety postupne po jednom alebo naraz vsetky
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

Zdenka175 Pozri príspevok
Idem Vám poradiť, vždy keď sa vám budú zdať čudné korene tak rastlinku vyberte a skontrolujte korene. Aj keď kvitne. Ja som mala problém v októbri. Hnedli mi korene a kvitla nechala som ju tak. Minule mi to nedalo a práve kvitne ale vybralo som ju. A také oči mi vyskočili. Korene jeden od druhého odhnili. Za dve dlane som naodstrihovala koreňov. Ešte ,že mi ostali dobré aj na zasadenie. My sa snažíme starať o kvety čo najlepšie, no niektoré sú už raz také asi slabšie .Keď som ju dostala , zakrátko dostala pleseň na listoch a to nerosím.

Zdenka, ja som mala tento isty problem.orchidka mi krasne kvitla,len sa mi nezdali nejak korene a zvnutra bol kvetinac taky do zelena akoby tam bol mach. tak som vybrala a korene boli odhnite. zostal mozno jeden dva male.zasadila som znova ale neviem ci sa to nejako zoberie. pritom kvietky stale pekne kvitnu.. ale co bude s korenkami ..
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

zmrzka333 Pozri príspevok
Prepac myslela som kvety. Mam orchidky ktore kvitnu od nova a na jednej mi naraz zvedli 3 kvietky a dalsie su ok. Tak som chcela vediet ci sa mam znepokojovat alebo uz ta orchidka proste odkvita. Preto som chcela vediet ako sa vlastne chova orchidka ked uz odkvita. Ci jej vednu a opadavaju kvety postupne po jednom alebo naraz vsetky

mne postupne po jednom kvietku poodpadavali ...vzdy tam ale pritom zostali este nejake co kvitli nadalej. a potom postupne opadli aj tie
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
janka.koc Pozri príspevok
Zdenka, ja som mala tento isty problem.orchidka mi krasne kvitla,len sa mi nezdali nejak korene a zvnutra bol kvetinac taky do zelena akoby tam bol mach. tak som vybrala a korene boli odhnite. zostal mozno jeden dva male.zasadila som znova ale neviem ci sa to nejako zoberie. pritom kvietky stale pekne kvitnu.. ale co bude s korenkami ..
Neviem ale ja viem že musí mať orchidea najmenej 3 korene a 5 cm dlhé,ked nemá dostatočný počet koreňov treba ju dať do sačku.
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

mata10 Pozri príspevok
Neviem ale ja viem že musí mať orchidea najmenej 3 korene a 5 cm dlhé,ked nemá dostatočný počet koreňov treba ju dať do sačku.

mam to skusit teda vybrat? a ako do sacku ? co chudatka kvietky??
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

zmrzka333 Pozri príspevok
dievcata ako vam odkvitaju orchidky? naraz vsetky kvety alebo postupne po jednom kvete?
Mne odkvitajú po jednom kvietku,postupne opadávajú.
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Inak da sa aj inak ako v sacku dnes som sa docitala na tejto super stranke ze sa da aj na machu
http://www.abecedazahrady.cz/Pokojov...2/default.aspx

precitajte si je tam poradna a v niektorej casti je to tam popisane ze ako na machu.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

janka.koc Pozri príspevok
Zdenka, ja som mala tento isty problem.orchidka mi krasne kvitla,len sa mi nezdali nejak korene a zvnutra bol kvetinac taky do zelena akoby tam bol mach. tak som vybrala a korene boli odhnite. zostal mozno jeden dva male.zasadila som znova ale neviem ci sa to nejako zoberie. pritom kvietky stale pekne kvitnu.. ale co bude s korenkami ..
Janka ak má tvoja orchidejka len jeden dva malé korene a kvitne musíš sa rozhodnúť čo je dôležitejšie či kvety alebo záchrana rastlinky. Kvetmi sa ešte viac vysilí. Takže moje odporučenie: Odrezať kvet, dať do vázičky a rastlinku vložiť do sáčka a veriť, že sa zotaví a začnú rasť korienky.

Pekný deň
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jess Pozri príspevok
Prečo sú pri ďalšom kvitnutí puky a kvety menšie ako boli predtým ???
jess - Zimné kvitnutie je vždy slabšie ako keď sú dlhé, slnečné dni. A veľa záleží na spôsobe pestovania.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Toto sa mi ešte nestalo, hoci viacerí písali, že je to možné. Kúpila som peloric a moje prvé kvitnutie je takéto.
Obrázok 206.jpg  
Obrázok 554.jpg  
1/1
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Ma-Ba Pozri príspevok
Toto sa mi ešte nestalo, hoci viacerí písali, že je to možné. Kúpila som peloric a moje prvé kvitnutie je takéto.
Jéééj, však je to nádherné aj ja by som bola rada naozaj.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..dievčence ked mi odkvitnú orchidejky treba ich už presadiť?
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ahojte dievčatá...akcie nemáme momentálne žiadne, fotky orchidejok pomenej...už by mohlo byť jar/leto, že sa to tu trošku rozbehne s novými orchideami a s novými púčikmi, kvetnými stonkami...Trebalo by už konečne trošku viac slniečka, nech sa tie moje trochu preberú...Je to také smutné, keď nie sú rozkvitnuté.
U mňa je to teraz v štádiu odkvetu, len jedna bielo ružová sa snaží vyhnať list, len akosi to v polovičke stopla, tiež jej narástla stonka, na ktorej má 3 puky, no kedy rozkvitnú, neviem? Nejako sa jej nechce...
Potom sa činí už len tá najnovšia dalmatínková, tej po prinesení domov síce opadli všetky puky a kvety, ale už má nasadené nové 4 + z 2 očiek jej niečo rastie + dnes som zistila, že jej rastie nová stonka(má už asi 2 cm)
tak sa tešm aspoň z tohto...
Ludisie mi akurát včera dokvitli, tak som stonku odstrihla asi v polovičke, neviem, čo teraz sa bude diať...?
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
Ma-Ba Pozri príspevok
Toto sa mi ešte nestalo, hoci viacerí písali, že je to možné. Kúpila som peloric a moje prvé kvitnutie je takéto.
Je toto vobec mozne??? Je mi jasne ze si si kvietka nepoplietla ked odkvitli
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

beba13 Pozri príspevok
..dievčence ked mi odkvitnú orchidejky treba ich už presadiť?
Ja presadzam hlavne z dovodu skaredeho substratu alebo ked vidim ze sa nieco deje s korenmi,myslim ze netreba zakonite presadzat,lebo u viacerich som videla ze pestuju v povodnom kvetinaci a substrate.To len ja som nespokojna kym nedam cerstvy substrat a vlastny kvetinac-najnovsie kupujem farebne priehladne.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

janka.koc Pozri príspevok
mam to skusit teda vybrat? a ako do sacku ? co chudatka kvietky??
Ja by som sa mozno neponahlala s tym vyberanim.Ked si ju ocistila a zasadila do dobreho,mala by vyhnat korienky,ja som teda este sackovu neskusala a vzdy mi vyhnala,ale to trva nejaky cas.A samozrejme treba dat pozor na polievanie a ak zmaknu listy tiez sa netreba hned plasit,ak len neodhniva ona sa spamata,ale to som uz predbehla...
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
lusielaL Pozri príspevok
Ja presadzam hlavne z dovodu skaredeho substratu alebo ked vidim ze sa nieco deje s korenmi,myslim ze netreba zakonite presadzat,lebo u viacerich som videla ze pestuju v povodnom kvetinaci a substrate.To len ja som nespokojna kym nedam cerstvy substrat a vlastny kvetinac-najnovsie kupujem farebne priehladne.
myslis plastove farebne kvetinace co do nich sadis alebo tie co uz zasadene v priesvitnom kvetinaci do nich vlozis? Daj foto
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Zmrzka,tak tu su ukazky tych kvetinacov a su aj v dobrej cene od 0,50cent.,cez euro.
Lucka a Dominika 001.jpg  
Lucka a Dominika 003.jpg  
Lucka a Dominika 004.jpg  
Lucka a Dominika 005.jpg  
Lucka a Dominika 006.jpg  

1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

zmrzka333 Pozri príspevok
Je toto vobec mozne??? Je mi jasne ze si si kvietka nepoplietla ked odkvitli
Len pre porovnanie - tu sú obidve zblízka. Celkom milo ma prekvapila, v tejto verzii sa mi páči viac.
Obrázok 555.jpg  
Obrázok 208.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať