Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Blažo Blažo

Blažo je offline (nepripojený) Blažo

lujza.j Pozri príspevok
akú?
No ako uz bolo spominane, asi trosku viac vody, ale myslim, ze to nie je uplna katastrofa.

jana- Pozri príspevok
určite áno, keby náhodou nie,tak si kúpiš náhradníčku
Nepripada do uvahy, lubim tuto co mam A dievca od ktorej som ju dostal.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Blažo Pozri príspevok
No ako uz bolo spominane, asi trosku viac vody, ale myslim, ze to nie je uplna katastrofa.


Nepripada do uvahy, lubim tuto co mam A dievca od ktorej som ju dostal.
tak odober trochu substrátu z vrchu, aby srdiečko nebolo v mokrom
1 0
evinkka evinkka

evinkka je offline (nepripojený) evinkka

ďakujem, skúsim. Akurát čítam české fóra, snáď mi tam pomôžu.
Ešte raz vďaka za ochotu
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

takže pripájam slúbené fotečky - oncídko kvitne po 3 rokoch a má neuveriteľne veľké kvety - až 5 cm na výšku, ked bola kúpená boli ovela drobnejšie...a cyklámenová doriteas má spolu neskutočných 67 kvetov + nerozvinutých pukov...pritom prednedávnom dokvitla na podobnej halúzke....a biela s ružovým stredom je moje domáce kvitnutie...po príchode z dovolenky ma milo prekvapila aj dalšia phala, už má 5 cm kvetný výhonok, bude celá ružová a okrem nej sa tlačia výhonky aj na dlaších dvoch. medzi nimi aj páskavá marhulová, čo ešte kvitne na pôvodnej skrátenej stonke.
2011_08_21_1724.jpg  
2011_08_21_1726.jpg  
2011_08_21_1728.jpg  
2011_08_21_1730.jpg  
2011_08_21_1732.jpg  

2011_08_21_1735.jpg  
2011_08_21_1736.jpg  
2011_08_21_1739.jpg  
2011_08_21_1746.jpg  
1/1
3 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

Betina2: krasne su
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Blažo Pozri príspevok
Joj dakujem hrozne moc, super rady aj clanky, hned som aj zavaznu chybu objavil. Tak dufam, ze mi to ta moja chudinka prezije
U mňa sa namáčanie neosvedčilo, tak prelievam vodou zhora.
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

namacanie je fajn, pokial je v crepniku narobene dostatocne vela dierok aby to mohlo dobre preschnut
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
je mozne, ze rastie koren spomedzi listov? lebo je taky spicaty, ako kore, ale nie je to cudne?
tiez mi 1 vychadza spomedzi listov, som sa tesila, ze bude kvitnut, neviem, ci je to normalne, ale asi sa to stava
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

toto je moja nová meninová, teším sa
20082011028.jpg  
20082011024.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina - nádhera )

Jana - všetko najlepšie
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

ďakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jana- Pozri príspevok
toto je moja nová meninová, teším sa
Všetko najlepšie
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

[QUOTE=andersenka;1830581]Betina - nádhera )

Prospieva im pobyt na balkóne na chránenom mieste Na Katke mi ďlašie 2 nové hluzy vyháňa...minule tam ešte neboli...ak stihnú vyzrieť do konca jesene, tak nových bude spolu už 6 a to by aspoň na jednej mohla zakvitnúť , no nie? A na jar po odkvitnutí (ak bude kvitnúť ) ju asi budem musieť na 2 časti rozdeliť, už prerastá úplne von z kochla na jednej strane a všetko nové sa tlačí na tú jednu stranu, už sa jej aj jeden list stihol nalomiť, dnes som ju podopierala podpernými paličkami, aby sa nové hluzy nezlomili

PS: nestihla som tú cyklámenovú doriteas na fotke otočiť...tak neskôr v albume sa toho aj viac pomestí A Zygo už stihlo odkvitnúť...ale už aj tlačí odspodku 2 nové hluzy, ale sú ešte malinké...dúfam, že nechytí nejakú hnilobu a pod....zatial vypadá OK, lepšie ako jedna z tých 2 miltoniopisiek :
A kamoške, čo som jej na výmenu dala oddelenú časť z tohto môjho žltého oncidia, tak jej už sa tiež krásne ujala a veru obrastá nádherne, o pár mesiacov aj túto moju vzrastom doženie
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Beti, ďakujem :-)
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jana- Pozri príspevok
toto je moja nová meninová, teším sa
Podľa fotečky sa zdá, že je to taká tá sýtocyklámenová, tak poteším ŤA, po 2 mesiacoch mi už na dvoch kolienkach na skrátenej stonke vyháňa a tiež úplne nový kvetný stvol na nej rastie, už má asi 5 cm, čo ma teda prekvapilo, lebo som čakala, že ked zo skrátenej rastie, tak že na novú si počkám . Vyzerá, že to bude produktívna rastlinka.
Nech sa jej darí....

PS: takmer odpísaný staroružový sparený pelorik čo prišiel o všetky listy aj kvety, tak už má novučký lístoček asi 2,5 cm velký priamo z kýpťa zo stredu srdiečka, takže asi bude rásť pekne zo stredu rastie, akoby tam ten predošlý list zostal.
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

tak len dúfam,že aj moja bude taká produktívna :-)
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Určite bude, ak je zdravá a ak by sa jej predsa len dlho nechcelo, obvykle pomôže zníženie teploty o niekolko stupňov na pár týždňov a potom zase normál....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

[QUOTE=Betina2;1830622]
andersenka Pozri príspevok
Betina - nádhera )

Prospieva im pobyt na balkóne na chránenom mieste Na Katke mi ďlašie 2 nové hluzy vyháňa...minule tam ešte neboli...ak stihnú vyzrieť do konca jesene, tak nových bude spolu už 6 a to by aspoň na jednej mohla zakvitnúť , no nie? A na jar po odkvitnutí (ak bude kvitnúť ) ju asi budem musieť na 2 časti rozdeliť, už prerastá úplne von z kochla na jednej strane a všetko nové sa tlačí na tú jednu stranu, už sa jej aj jeden list stihol nalomiť, dnes som ju podopierala podpernými paličkami, aby sa nové hluzy nezlomili

PS: nestihla som tú cyklámenovú doriteas na fotke otočiť...tak neskôr v albume sa toho aj viac pomestí A Zygo už stihlo odkvitnúť...ale už aj tlačí odspodku 2 nové hluzy, ale sú ešte malinké...dúfam, že nechytí nejakú hnilobu a pod....zatial vypadá OK, lepšie ako jedna z tých 2 miltoniopisiek :
A kamoške, čo som jej na výmenu dala oddelenú časť z tohto môjho žltého oncidia, tak jej už sa tiež krásne ujala a veru obrastá nádherne, o pár mesiacov aj túto moju vzrastom doženie
tiez mi zacina kvitnut fialove onci, zygo nedel, ja som tak o 1 krasne prisla, ale ked budes chciet vymenit a bude uz delitelne, dost velke nove vyhonky, mozem vymenit za encycliu, ak by si mala zaujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

[QUOTE=henrieta3;1830860]
Betina2 Pozri príspevok
tiez mi zacina kvitnut fialove onci, zygo nedel, ja som tak o 1 krasne prisla, ale ked budes chciet vymenit a bude uz delitelne, dost velke nove vyhonky, mozem vymenit za encycliu, ak by si mala zaujem
Zygo si určite ešte počká zopár mesiacov, možno aj viac na delenie...kúpené bola s 2 dospelými hluzami a teraz mladé 2 začínajú, ale stále to budú len 4 ks ...ale ak sa zadarí, tak určite dám do placu info, ak by som chcela meniť Encykliu ešte nemám, ale sa mi velmi páči Kludne aj kúpim oddelok, ked bude dostatočne silný Daj mi vedieť cez SS Už som sa dostala doštádia, ked už jeden druh (phaly) nestačí a už si zbierku rozširujem o viacero rôznych Pestré je to zaujímavejšie Tým ale nazavrhujem žiadne phlay, mne každá robí radosť, ked sa jej darí. Zrovna teraz som našla kvetný výhon na midiphale cyklámenovej, podobnej, ako čo mi teraz tá obsypaná ružová doriteas kvitne, len bude menšia a tiež obsypaná stonka, bola kúpená súčasne s midi Philadelphiou, ale tá si dáva načas

Ale mamkine dokatované Cambrie aj oncidko začali nové hluzky vyháňať, tak asi už sú za vodou, ale o jednu rastlinu sme aj tak prišli, už bolo príliž neskoro, totálne odhnili a zmäkli všetky hluzy ...a netuším vôbec, ako kvitli (ani jednu)
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte.Ked viete prosim poradte mi ze Oncidku asi sweet sugar ma take zlte male kvietky take ako sem dala Betina 2 hore fotky sa vonku na balkone paci slnecne miesto alebo staly tien dole medzi kvetmi?????Slnecne miesto je na parapete hore a svieti tam priamo slnko od skoreho rana asi az do 12.30hod a je tam poriadne teplo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať