Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

to je nejaké robustné
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lbebjak Pozri príspevok
to je nejaké robustné
skús písať k veci lebo inak si
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

beba13 Pozri príspevok
Ma-Ba to mám tie napadnuté listy odstrániť?
odstránila som 5 listov,tak uvidím či sa to nebude šíriť dalej
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
V Hornbachu na Galvániho v BA. Ks za 6,99. A videla som ich tam už niekoľkokrát, len bývali o čosi drahšie.
dakujem, obcas tam chodievam, ale nevidela som ich, snad sa mi podari, velmi sa mi paci, len teraz ich mam vela, snad sa este 1 medzi ne nezmesti
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Po dlhej dobe som sa tu vyskytla a pozerám, že ste toho už doooooosť popísali, naposledy som čítala asi stranu 600. Chcem sa s vami podeliť o radosť z mojej orchideiky, ktorú som dostala pred rokom k narodeniu svojho synčeka- vtedy mala 6 vetvičiek, dnes sa prejavuje trošku inak- z odstrihnutej vetvičky vyhnala dve kejky ( ak je to ten správny názov )- spodná púšťa už dva korene a horná krásne kvitne, posielam fotečky .
orchid (5).jpg  
orchid (4).jpg  
orchid.jpg  
1/1
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

žienky mám otázku: dnes som bola u kolegyne a tá má svoje orchideje celý čas namočené vo vode.... asi 1,5cm kvetináča je ponoreného vo vode..tvrdí, že predtým jej vôbec nekvitli a teraz keď to tak robí, kvitnú a že aj jej svokra to tak robé a orchideje sú celé obsypané kvetmi.
Je to možné? Neodhnijú takto korene? Moje tiež nechcú kvitnúť, ako im mám pomôcť?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

millienka Pozri príspevok
žienky mám otázku: dnes som bola u kolegyne a tá má svoje orchideje celý čas namočené vo vode.... asi 1,5cm kvetináča je ponoreného vo vode..tvrdí, že predtým jej vôbec nekvitli a teraz keď to tak robí, kvitnú a že aj jej svokra to tak robé a orchideje sú celé obsypané kvetmi.
Je to možné? Neodhnijú takto korene? Moje tiež nechcú kvitnúť, ako im mám pomôcť?
je to mozne, ale neviem, ci by som to skusala, snad pokusne 1-2, lebo moja kamaratka ma v zemi, krasne kvitnu, v podstate stale a mne zplesniveli, ked som to skusala
ale nieco na tom bude, ja mam kvetinace na kerazite a ten v horucavach namacam, mozno by mohol byt stale mokry, lepsie by sa odparila voda
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dievčence chcem Vás poprosiť - ktorá odoberáte časopis "KOUZELNÁ ORCHIDEJ".......... v čísle 3 malo byť písané o druhu podangis dactyloceras môžte to nascanovať a priložiť ako foto ??? rada by som sa dozvedela o tomto druhu a hlavne jej pestovaní.....

http://kouzelnaorchidea.cz/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

teraz čerstvá. síce iba dva, ale tlačí ďalšiu stonku
Snímka1908.jpg  
Snímka1910.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Rozkvitla mi biela phala s ružovým stredom a to onc. ornithorhynchum fakt vonia vanilkovo-čokoládovo, vždy ked idem okolo stola tak ju cítim
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Beti a kde máme foto,hmmmmmmmmmm???
JA som dnes objavila stonku na oncidiu sharry baby .) takže aj ja budem mať kvitnutie........a tieež voňavé
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
teraz čerstvá. síce iba dva, ale tlačí ďalšiu stonku
To je krása, nádhera, ani slov nemám..........až slintám pri pohľade na ňu...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
To je krása, nádhera, ani slov nemám..........až slintám pri pohľade na ňu...
dík aspoň niečo mi kvitne, lebo bieda, kvitnú iba tie ktoré kvitnú stále
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no mne sa už každým dňom rozvije prvý z "AŽ" troch pukov - od kúpy mi ešte nekvitla a to budú čoskoro 3 roky už...takže sa nemôžem dočkať......
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
no mne sa už každým dňom rozvije prvý z "AŽ" troch pukov - od kúpy mi ešte nekvitla a to budú čoskoro 3 roky už...takže sa nemôžem dočkať......
...no ale zase lepšie ako nič mne ke´d rozkvitla tá jedna mrcha po 4r, dala mi "AŽ" dva kvety a navyše to je taký druh ktorý kvitne krátko.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
prvé tri - kvitnutie v robote, tá tretia - to je kvitnutie pri kúpe. ale asi o ňu prídem. bola v mokrom rašeliníku, presadila som ju, ale korene odchádzajú listy gumovatejú

a philadelphia - trošku už viac rozvitá.........ale musím ju za denného slniečka odfotiť, snáď cez víkend sa to už podarí...

A trošku z môjho kvitnutia doma - veľa toho nieje na ten počet orchidiek čo mám. Ale ešte 6 stoniek nie je rozvitých............z toho dve miniphalky )

a ešte - dendrophalka v robote sa chystá kvitnúť - zatiaľ je to na 10pukov a neviem či sa ešte jedna stonka nebude tlačiť
DSC02842.jpg  
DSC02845.jpg  
DSC02853.jpg  
DSC02823.jpg  
DSC02824.jpg  

DSC02826.jpg  
DSC02827.jpg  
DSC02841.jpg  
1/1
4 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
prvé tri - kvitnutie v robote, tá tretia - to je kvitnutie pri kúpe. ale asi o ňu prídem. bola v mokrom rašeliníku, presadila som ju, ale korene odchádzajú listy gumovatejú

a philadelphia - trošku už viac rozvitá.........ale musím ju za denného slniečka odfotiť, snáď cez víkend sa to už podarí...

A trošku z môjho kvitnutia doma - veľa toho nieje na ten počet orchidiek čo mám. Ale ešte 6 stoniek nie je rozvitých............z toho dve miniphalky )

a ešte - dendrophalka v robote sa chystá kvitnúť - zatiaľ je to na 10pukov a neviem či sa ešte jedna stonka nebude tlačiť
krasne kvitnu, vidim, ze nie su na parapete, ja uz dlo uvazujem, ze ich dam na taku policku, prazi tu dost slnko, sklo je horuce
nevzdavaj sa, mozno neodide, ja som dostala 4 nove, vsetky premocene, ale som hned presadila, 2 s velmi malymi korienkami, vyhanaju stale nove, 1 ma tiez take listy, ale vidim, ze korene rastu, vychadzaju aj nove listy, len ich slabo postriekam, korene, nenamacam, stoja na kerazite kvetinace mokrom, uvidis, neodide, ked sa bude mat u teba dobre
inak, zostala mi uz len 1, tak nebude z toho nic, boli 4 papuce, nemala som ich rozsadit, ale tato sa snad zachova
a tia zvadnute listy podloz niecim, postupne sa spamataju
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Beti a kde máme foto,hmmmmmmmmmm???
JA som dnes objavila stonku na oncidiu sharry baby .) takže aj ja budem mať kvitnutie........a tieež voňavé
tiez sa tesim budem mat ruzove, uz teraz vonaju tie puky
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
prvé tri - kvitnutie v robote, tá tretia - to je kvitnutie pri kúpe. ale asi o ňu prídem. bola v mokrom rašeliníku, presadila som ju, ale korene odchádzajú listy gumovatejú

a philadelphia - trošku už viac rozvitá.........ale musím ju za denného slniečka odfotiť, snáď cez víkend sa to už podarí...

A trošku z môjho kvitnutia doma - veľa toho nieje na ten počet orchidiek čo mám. Ale ešte 6 stoniek nie je rozvitých............z toho dve miniphalky )

a ešte - dendrophalka v robote sa chystá kvitnúť - zatiaľ je to na 10pukov a neviem či sa ešte jedna stonka nebude tlačiť
pekné kúsky, nemám ani jednu takú
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ked som ju dostala, mala iba take malunke kvietky. Potom odkvitla a po 1/2 roku sa ukazala v plnej nadhere...
P1030788.jpg  
P1030789.jpg  
P1030790.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať