Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
gastrochillus taktiež ešte raz, tentoraz v slnečných lúčoch :-)




ešte raz voňavučká cattka v slniečku

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ide mi kvitnúť celkom pekný počet phal, ale tak krivé kvetné stvoly som asi ešte ani nemala, niektoré bez šance dostať k paličke budú musieť byť "natur"...
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Môj papučkovec .
DSC00180.jpg  
DSC00179.jpg  
1/1
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Momentalne je v Ba...xe akcia na krasne kvety, cena je 7 eur. Kupila som si prve dve. Dufam, ze zvladnem ich pestovat.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak zatiaľ 30ks mi ide kvitnúť, niektoré aj po dve stonky
1 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Dobry den, aky mate nazor na nasledovnu udalost, je to bezne? V istej predajni v BA mali zlavnene rozne druhy orchidei na tretinu ceny /phalae., dendr., cymbidium a krasne mini orchidei/ + niekolko druhov izbovych rastlin.....rastliny v skvelej kondicii, len vacsinou odkvitnute. Vcera vecer som par orchidei zobral + vyhliadol som si tam jeden Stephanotis...bol som tam tesne pred zaverecnou. Dnes rano mi to nedalo a siel som naspat s cielom kupit ten stephanotis, po prichode do predajne, bol cely "stojan" s rastlinkami v akcii prec. Spytal som sa predavacky, ci ho presunuli a ona mi na to odpovie: "Rastliny v akcii sa dnes rano vyhodili". Este raz som sa utvrdil v tom ci som dobre pocul, ale stale tomu neverim. To, ze sa v supermarketoch po celom svete vyhadzuju tony jedla a miliony ludi hladuju nechapem tiez, ale toto ma zarazilo. Keby boli rastlinky poskodene /prievan, preliatie, skodcovia, vymrznute/, tak pochopim, ale zdrave rastliny ktore proste len odkvitli /vacsina z nich este mala stvoly s par kvetmi/......odhadom to boli rastliny za stovky eur.... Co si o tom myslite?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som si raz chcela kúpiť v jednej z predajní kvetinárstiev v BA majiteľky pani "H" odkvitnuté.....predavačka povedala, že v zľave nepredáva, že je to po odkvitnutí na odpis...
nemyslím si o tom nič, lebo nič s tým nespravím.....skôr ma zaráža že nemajú hanbu veľa krát predávať maxi zdochliny....
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

ahojte, chcem vas poprosit o radu. Mam doma jednu Cambriu, avsak nechce mi za nic na svete kvitnut. Ma vyhnanu novu krasnu hluzu, ktora vyhana stale nove vzdusne korene, avsak ta stara hluza je uz taka zosuverena a zozltnuta.Pestujem ju na vychodnom okne, na chodbe, kde nie je prilis teplo. Ako ju mam prinutit, aby mi znovu kvitla? vopred dakujem za rady
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Cambria musi byt 4-6 tyzdnov pri teplote 13-16C nato aby kvitla.....chladne obdobie musi byt este pred vytvorenim novej hluzy. Kedze pises, ze nova hluza sa ti uz vytvorila, tipujem ze tento rok ti uz nezakvitne, ale stale mozes skusit.....idealna teplota pre pestovanie Cambrie je 18C cez den a 13C v noci..ako vsetky orchideje, vela svetla, nie priame slnko, vyssia vzdusna vlhkost a poliat az ked substrat skoro cely obschne..

Dnes som zachranil pred vyhodenim jedno Dendrobium phal. a pekne velke Cymbidium...
1 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

no prave, ze ja ju mam na chodbe kde je do tych 18C, takze neviem kde moze byt chyba
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

silvinka77 Pozri príspevok
ahojte, chcem vas poprosit o radu. Mam doma jednu Cambriu, avsak nechce mi za nic na svete kvitnut. Ma vyhnanu novu krasnu hluzu, ktora vyhana stale nove vzdusne korene, avsak ta stara hluza je uz taka zosuverena a zozltnuta.Pestujem ju na vychodnom okne, na chodbe, kde nie je prilis teplo. Ako ju mam prinutit, aby mi znovu kvitla? vopred dakujem za rady
http://www.pluska.sk/izahradkar/pest...me-online.html


pro nasazení květů potřebuje několik týdnů chladněji 16-18st,ještě než začne rašit nová hlíza

0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

len by ma zaujimalo ci uz niekomu prezil phalaenopsis co stravil 12-18hodin pri teplote 5-10C....je to vobec mozne?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jozef0007 Pozri príspevok
len by ma zaujimalo ci uz niekomu prezil phalaenopsis co stravil 12-18hodin pri teplote 5-10C....je to vobec mozne?
čo si ho zabudol v aute?
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

nie , len tolko trva preprava z holandska...a tie kamiony vykurovane nie su...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jozef0007 Pozri príspevok
nie , len tolko trva preprava z holandska...a tie kamiony vykurovane nie su...
Zas nebud taky hamizny:-)... Ja som si v stave najvacsej zavislosti kupila max 5ks alebo 7ks normalne uz neviem:-).....myslim ze preziju ved sa bezne v zime predavaju a skoro alebo aj vsetky su z holan
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

dam vediet po zime ci prezili
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Taaaak tu je foto mojej kúpenej odkvitajúcej za 4,90€ z pôvodných 12,40€

krasna farba...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Lili0708 Pozri príspevok
Ahojte, neviete mi povedat, preco moja biela orchidea zmenila farbu na fialovu? Ked som ju kupila, bola krasna biela, potom mi uplne zoschla (ostal iba 1 zeleny list). Podarilo sa mi ju zachranit, krasne sa rozrastla, dokonca mi uz druhykrat kvitne, ale na fialovo :/. Mam pri nej este jednu ruzovu orchideu. Mohla sa od nej nejako opelit? Da sa bielej orchidee vratit biela farba? Dakujem za odpoved.
ako sa to stalo, neviem vysvetlit, ale som to videla u kamaratky, 1 skoro celkom zmenila farbu, presne, ako pises, akoby sa od 2.opelila, zvlastene je to...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
priatelia, mne sa stala taka vec. Mal som orchideu, vyhnala dve stonky (ospravedlnujem sa ak nepouzijem spravne nazvoslovie), na nich vyhnala kvety. Kvety odkvitli a opadali. Potom bolo dlho dlho nic a zrazu na koncoch oboch stoniek, zacali rasit listy. Vyrastlo na kazdom vyhonku asi po 4 listy. Boli take mensie ako tie hlavne. Orchidea potom vyhnala dve nove stonky a na nich kvety. No a nakoniec to najlepsie. Z tych povodnych stoniek, kde boli uz vyrastene liosty zacali rasit nove stonky a neskor aj kvety.
Jednak sa chcem pochvalit, co za cudo judo mi narastlo, ale hlavne sa chcem opytat, z eco s tym, ked vsetky kvety odkvitnu. Mozem tie "bocne" stonky aj z listami odreaz z hlavnych stoniek a vznikne mi z toho nova rastlina? Alebo to mam nechat tak a cakat, ake prekvapenie narastie na buduce?

Skusil som to zdokumentovat na video.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

taiko,to je super.neporadim,myslim ze su to kejky a treba ich oddelit,ale nech sa vyjadria skusenejsi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať