Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ja doplním, že je viacero predajcov, ktorí ponúkajú už vzídené rastlinky ešte v sterilnom prostredí (tzv.orchipack) , alebo už ja schopné zasadenia.

http://www.orchideenvermehrung.at/deutsch.htm
http://www.roellke-orchideen.de/zum-...pack/index.php
.....
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

Mypa Pozri príspevok
Postup je zložitý, keďže je nutné nájsť odlišné rastliny a vymeniť medzi nimi peľ jemným prenesením peľových zrniek najlepšie veľmi jemným štetcom. Výsledok opeľovania sa prejaví za viac ako mesiac, keď sa vytvorí semeníkový obal na mieste kvetu. Ten musí dozrieť. Celý semenník vyzerá vtedy inak a semienka potom z obalu vypadávajú. Stále je však veľmi komplikované vychovať rastlinku a vypestovať ju do rozmerov kupovaných zo semienok. Zo stovky semienok možno dlhšie obdobie prežije 1, ak nie ani to. Potom je tu požnosť rozmnožovania známeho ako In Vitro, čo znamená z latinského "V okne" alebo skôr "V skle". Takéto pestovanie prebieha za "bezpečnostných" podmienok zaisťujúcich bezpečné pestovanie bez prísunu škodlivín, cuzopasníkov a len v rámci látok, ktoré sú priamo pestovateľom kontrolované. Takto postup rozmnoženia pripomína skôr vedecký pokus. Pôda, v ktorej rastlinka klíči a prežíva obsahuje morské riasy typu agaru na spevnenie inak tekutej hmoty a špeciálne tekutej kultúry so zložením pre správnu výživu. Rastlinka, alebo semienka sa pred zasadením do agaruového substrátu vkladajú až čo sú sterilizované špeciálnym roztokom. Aj prevdzušňovanie takto pripravených zasadených rastliniek je komplikované, veľmi komplikované, žiada si špeciálne zariadenie, ktoré privádza do pestovania vzduch očistený od akýchkoľvek škodlivín. Celý postup môže byť pri obstarávaní všetkých potrebných vecí nákladný. Nákladnosť síce prináša ovocie v podobe vyššej úspešnosti úrody pri dodržaní postupov. Tento postup sa používa najmä pri drahých odrodách. Ak by si veľmi chcela vypestovať si orchideu odporúčam kúpiť si orchideu v skle
ahoj presne toto som si tiez nasla na nete okrem tych flasiek s rastlinkami nasla som aj ze sa daju semiacka kupit este budem premyslat zatial to mi len tak prebehlo myslou a na to opelovanie to jaka druha rastlina by mala byť?mohlo by byt aj derophal, črievička alebo nelly isler - zial tie mam odkvitnute?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
cattleya pekne rozkvitla........
IMG_1092.jpg  
IMG_1093.jpg  
1/1
3 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Takto mi dopadla mini phala od Andersenky Listy sú preč, korene sú maličké , len jeden je veľký.myslíte, že má šancu? Raz som zachraňovala jednu, nemala tiež listy. Skúšala som aj sáčok, neskôr keramzit, ale pošla...
P5190158.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
CATTKA ešte raz - VONIA !!



Phal. stobartiana x Phal. bastianii

1 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Zdenka mne tiež toto urobila jedna zachraňovaná orchidka od kolegyne a teraz vyháňa malú rastlinku aj keď materská rastlinka pošla.., takže držím palce..
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

pre Andersenku: videla som diskusiu na zahrade - info: v Baumaxe majú "Stíňovku" - 65% 1,5 x 5 za 21€, ale v Hornbachu som videla ten istý rozmer, ale len 45% a tá stála 11€. Tak som nad ňou stála, že by stačila aj tá 45%, veď potrebujú predsa nejaké to slniečko, ale zatiaľ som to nekúpila, budem to potrebovať tak cca od augusta. Rada by som poznala tvoj názor.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Chcela by som vás povzbudiť k vytrvalosti. Na jednej phale mi takto odhnilo srdiečko. Ešte sa mi to nikdy nestalo. Nádej som jej moc nedávala. Ale korene mala, listy tiež, tak som len opatrne polievala a pozrite ako mi kvitla.Niekedy treba len vydržať.
P2280119.jpg  
P2280120.jpg  
1/1
6 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Takto mi dopadla mini phala od Andersenky Listy sú preč, korene sú maličké , len jeden je veľký.myslíte, že má šancu? Raz som zachraňovala jednu, nemala tiež listy. Skúšala som aj sáčok, neskôr keramzit, ale pošla...
nie je dobre skusat vsetky metody, ja uz hned zasadim, nepolievam, rosim, hned tu nieco ukazem, je u mna v karantene, aha, co jej puci, ale vyzera to na korene, zeby odtial? inak listy ma este stale zosuverene, ale uz sa narovnavaju, korene ma v poriadku, rastu aj nove
IMG_2990.jpg  
IMG_2988.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

a tu ukazem 1 z botanickej zahrady v Nitre, rok sa nehybala, asi bude kvet? su este 3 sestry...
tie su asi zo semena, lebo sa vobec nehybali, ale kravskemu hnoju neodolaju...
IMG_2997.jpg  
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pôvodca textu príspevku: Melnick
Lujza, dnes som ich už toľkokrát pochválila, že im idem asi aj na nervy. Čo ma prekvapuje, že domáci ( rozumej manžel) sa akosi divne po mne pozerá, keď ich chválim. Asi si myslí, že mi šibe, ale ja sa iba vytešujem
lujza.j Pozri príspevok
nehaj tak.... toto plemeno to nechápe...hlavne že my vieme o čo ide
To je také úžasné, že existuje miesto kde sa navzájom chápeme.
Dnes som poskytla azyl dvom orchideám - Dendrobium nobile . Dúfam, že sa im u mňa bude dariť

Nemala som ešte tento druh, takže tu trocha snorím.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Moje orchidejky
DSC00130.jpg  
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
vyfarbenie kvetu - vľavo práve rozvitý, vpravo kvitnúci týždeň

0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

andersenka Pozri príspevok
vyfarbenie kvetu - vľavo práve rozvitý, vpravo kvitnúci týždeň

pekná je, veľmi sa mi páči..... a som zvedavá na tú tvoju vandu, máš novšiu fotku ?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
a tu ukazem 1 z botanickej zahrady v Nitre, rok sa nehybala, asi bude kvet? su este 3 sestry...
tie su asi zo semena, lebo sa vobec nehybali, ale kravskemu hnoju neodolaju...
bude kvietok?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
nie je dobre skusat vsetky metody, ja uz hned zasadim, nepolievam, rosim, hned tu nieco ukazem, je u mna v karantene, aha, co jej puci, ale vyzera to na korene, zeby odtial? inak listy ma este stale zosuverene, ale uz sa narovnavaju, korene ma v poriadku, rastu aj nove
a preco odtialto? vidim, ze asi korene, len som dufala, ze konecne 2 stonky, asi sa potrebuje predychat?
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

holky dnes su v lidli mix orchidei po 7.77e a v tescu od 13.juna dvojstonkove orchidky po 5.99e. chcela som ist do lidlu ale moc prsalo
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

moje momentálne kvitnúce orchidey tie posledné tri nie je moje kvitnutie to som dostala ku dňu matiek

chcela by som sa spýtať na tie mini čo mám s nimi urobiť lebo naspodu kochlíka majú niečo ako zlisovanú kokosovú drť do kociek a zvrchu je mach...neviem či ich mám presadiť ked tu viaceré píšete o okamžitom presádzaní nerada by som o ne prišla lebo to mám od mojej nádejnej nevesty
P1010234.jpg  
P1010243.jpg  
P1010244.jpg  
P1010245.jpg  
P1010246.jpg  

P1010248.jpg  
P1010251.jpg  
P1010250.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Baby, nejako mi odchádzajú spodné listy orchideí. Chvalabohu len spodné, ale z viacerých. Tak sa sckvrknú, ovädnú, zožltnú a odpadnú . Za posledné mesiace spústa. Čo by to mohlo byť ?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Maruška54 Pozri príspevok
moje momentálne kvitnúce orchidey tie posledné tri nie je moje kvitnutie to som dostala ku dňu matiek

chcela by som sa spýtať na tie mini čo mám s nimi urobiť lebo naspodu kochlíka majú niečo ako zlisovanú kokosovú drť do kociek a zvrchu je mach...neviem či ich mám presadiť ked tu viaceré píšete o okamžitom presádzaní nerada by som o ne prišla lebo to mám od mojej nádejnej nevesty
Nie ja by som nepresádzala, keď nie je problém napr. s koreňmi...Ináč vyzerajú zdravo
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať