Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
beataw beataw

beataw je offline (nepripojený) beataw

Dostala som ju v juli, krasne kvitla, teraz uz nema kvietky. Chcela by som vediet ako sa o nu starat aby zase rozkvitla. Dakujem!!!
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

polievať + čakať - nám potom začali kvitnúť cca po roku
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

okrem nobiliek som nechala na balkóne aj zygá a takto sa mi odvďačilo. Už bolo nakvitnuté, ale bála som sa ako to zvládne cez ten chladný koniec týždňa, ale vydržal. Veľmi sa teším.
IMG_2019.JPG  
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Krásne zygo !!! No ja mam vonku ešte cymbidium, dendro nobile a 2 botanické masdevallky .-)

A niečo z kvitnutia -
1. DTPS purple gem blue
2. dtps. tzu chiang sapphire - prišla s pukmi
3. nový prírastok
4. a 5. Tolumnia Jairak Firm 'Peach' - prišla už s dvoma kvetmi :-)
562062_3209545496956_2121803061_n.jpg  
304301_3317427433937_831115370_n.jpg  
404682_3335780252746_372981764_n.jpg  
253158_3290847129446_1992991826_n.jpg  
561744_3290849409503_1805236362_n.jpg  

1/1
5 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Išla som do kvetinárstva a mali miniphalu za 1,7e už odkvitá, má 2 kvety...Pozriem sa lepšie a v kvetináči sú až 2 ks...Kúpila som ju
Naposledy upravil Zdenka175 : 25.09.12 at 13:23
P8280273.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Moja nová meninová Takú ešte nemám
P8280263.jpg  
P8280264.jpg  
1/1
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zdenka175 Pozri príspevok
Moja nová meninová Takú ešte nemám
Pekná, tiež mám takú vo svoje zbierke, , tak sa o ňu len pekne staraj.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Moja mama vôbec nehnojí phaly, polieva ako ju napadne a má ich na východnom okne a takto jej rastú Korene rastú z každej strany a už sa ju beriem dlho presadiť, no stále kvitne. Moje tak dlho nekvitnú
P8280265.jpg  
P8280266.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mala som na stonke kejku, a začala stonka schnúť, bála som sa , lebo mala len jeden koreň. Začala som rozprašovačom striekať ku korienku a vyhnala ďalšie, Už boli 3,listy veľké, tak som včera zasadila
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Prosím o radu, čo urobiť s phalami, ktoré sa mi neviem prečo naklonili a rastú temer v pravom uhle. Prevažujú mi už kvetináč a bojím sa, že mi popadajú z parapetu. Všetky mám v rovnakých podmienkach a len tri rastú takto čudne. Ďakujem.
Ohnutá orchidea.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lavanda Pozri príspevok
Prosím o radu, čo urobiť s phalami, ktoré sa mi neviem prečo naklonili a rastú temer v pravom uhle. Prevažujú mi už kvetináč a bojím sa, že mi popadajú z parapetu. Všetky mám v rovnakých podmienkach a len tri rastú takto čudne. Ďakujem.

Podľa mňa listy sú ťažké a nakláňajú sa.. , ja by som vybrala z kvetináča tie vzdušné korene dala dovnútra a zasadila , troška hlbšie, ale nie moc....Možno treba aj väčší kvetináč. V takýchto prípadoch si pomáham aj polystyrenom , drží stabilitu
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ďakujem za radu, asi to vyskúšam, aj keď sa toho presádzania bojím, mám pocit, že potom do kvetináča nebudem vedieť napchať korene späť tak, aby sa tam aj kôra zmestila... Ale môžem aj teraz? Veď onedlho by už mali začať vyháňať kvetné stvoly, či nie?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mam vyhliadnutu prenadhernu orchideu.

No mam dilemu, okna mam juhozapadne a severovychodne. Kde je lepsie kvietok umiestnit?
Naposledy upravil alaya1 : 27.09.12 at 19:23
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

alaya1 Pozri príspevok
Mam vyhliadnutu prenadhernu orchideu.

No mam dilemu, okna mam juhozapadne a severovychodne. Kde je lepsie kvietok umiestnit?
Ja mám na oboch, ale vraj lepšie je východné Neviem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lavanda Pozri príspevok
Ďakujem za radu, asi to vyskúšam, aj keď sa toho presádzania bojím, mám pocit, že potom do kvetináča nebudem vedieť napchať korene späť tak, aby sa tam aj kôra zmestila... Ale môžem aj teraz? Veď onedlho by už mali začať vyháňať kvetné stvoly, či nie?

Hovorí sa, že najlepšie je presádzať na jar, ale lepšie zas kým nekvitne.... Keď ju vyberieš , daj ju do vody /nie studenej/ zamočiť korene,/cca 1-2 hod/ budú viac ohýbnejšie
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Podľa mňa listy sú ťažké a nakláňajú sa.. , ja by som vybrala z kvetináča tie vzdušné korene dala dovnútra a zasadila , troška hlbšie, ale nie moc....Možno treba aj väčší kvetináč. V takýchto prípadoch si pomáham aj polystyrenom , drží stabilitu
ja ich potom ako-keby šróbujem do kochla
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aktivita tejto našej témy je už taká diétna......ale dám sem momentálny spôsob môjho polievania, už tak fungujem pár mesiacov....nenamáčam ako kedysi po preschnutí substrátu.....a potom som zlievala......do každého kochla nalejem vodu primerané množstvo a nechám tak.....viem, že to tak nemá byť , že nemajú mať "mokré nohy", ale zdochliny sa mi prebrali......keramické púzdra mám o nejaké číslo väčšie ako je kochel orch. a ten je vzdušný, čiže diery klincom porobené a na spodku keram. púzdra mám kameň, alebo keramzit.....ani na jednej mi korene nezhnili...
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Moja krstná naleje vodu do misky a večer vyleje ak niečo ostane, a nehnijú korene
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Moja krstná naleje vodu do misky a večer vyleje ak niečo ostane, a nehnijú korene
ja ani nevylievam...niečo si vypije niečo sa vyparí.... tiež nehnijú korene
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Ja tiež polievam systémom do misky už dlhší čas,pretože pri väčšom nožstve je namáčanie zdĺhavé.Ale i napriek tomu mi teraz na asi troch začali mäknúť listy a odhnili.Som z toho zúfalá,neviem prečo sa to stalo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať