Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
ventuska ventuska

ventuska je offline (nepripojený) ventuska

Najkrajsie mi orchidea kvitla,ked som ju uplne prestala polievat
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
vanda robert delight black rozkvitla

2 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

pred rokom som nechtiac poliala srdiačko jednej orchidejky....postupovala som podla rád ktoré som tu na PORADE obdržala a orchidea mi vyhnala novu KEJKU....pôvodnej MAME orchidejke odpadli všetky lístka a zhnili jej všetky korienky (aj tie v substráte)....ale stále na nej rastie KEJKA....vyhnala mi len jeden korienok ktorý ale rastie do hora....už na lístkoch vidno aká je nedoživený lebo sa k nej nedostáva voda... poraďte, čo s ňou keď má len jeden korienok a 4 krásne veľké listy, ale už začínajú mäknúť...ak ju donútim aby vyhnala nové korienky? Ďakujem za všetky rady
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Táto mi prvý krát tak veľa zakvitla, teším sa z nej
P7120138.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Včera som polievala phaly a ostala som milo prekvapenáminule som si nevšimla novú rastlinku. Vyhnilo jej srdiečko, nedávno odvitla a teraz zo spodu vyrástla nová rastlinka to už bude štvrtá nová rastlinka - asi sa im začína u mňa ľúbiť
P7120136.jpg  
P7120137.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tieto mi teraz kvitnú
P6140256.jpg  
P6150263.jpg  
P7120139.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ivkapeto Pozri príspevok
ahojte dievcence,
snazim sa pestovat crievicnikovec a jemu sa u mna nepaci, pomaly schne a vedne a ja by som chcela vidiet jeho kvietok, mam ho z botanickej zahrady.
aky mate substrat? a kde ho mate polozeny, ma listy cele zelene jednofarebne...
dakujemmmmmmmm
veru, ani u man sa mu nepaci, uz som rozsadzala, boli 4ks, 3 odisli, mam len 1, este doma nekvitla
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Baby, veru aj u mňa sa orchideám prestalo dariť . Na niektorých lístkoch mám také bodky akoby vyžraté od dačoho, ale žiadnych škodcov nevidím :-( fňuk a ešte raz fňuk

Kvitne mi akurát bohate nobilko a z phál iba 4 kusy
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Rozkvitáme -Dendrobium nobile - presne o rok , a tilandsia Caput Meduse tiež už červenie
Naposledy upravil milka 60 : 20.07.12 at 14:50 Dôvod: oprava
dendrobium nobile 004.jpg  
tilandsie.jpg  
1/1
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
niektoré moje čo sa letnia
letnenie.jpg  
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Dodik_1 Pozri príspevok
pred rokom som nechtiac poliala srdiačko jednej orchidejky....postupovala som podla rád ktoré som tu na PORADE obdržala a orchidea mi vyhnala novu KEJKU....pôvodnej MAME orchidejke odpadli všetky lístka a zhnili jej všetky korienky (aj tie v substráte)....ale stále na nej rastie KEJKA....vyhnala mi len jeden korienok ktorý ale rastie do hora....už na lístkoch vidno aká je nedoživený lebo sa k nej nedostáva voda... poraďte, čo s ňou keď má len jeden korienok a 4 krásne veľké listy, ale už začínajú mäknúť...ak ju donútim aby vyhnala nové korienky? Ďakujem za všetky rady
cim skor zasadit, 1 koren je lepsie, ako nic, ked nedostava vyzivu...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Mile pestovatelky, ked pridu opat tie horucavy, neroste orchidejky, par som si poriadne pokazila, bolo tak teplo, ze odisli listy, ktore som kropila, aj ked ich vacsinou poutieram, stalo sa, nejako sa si zaparili. Ziadna velka katastrofa, len budem dlhsie cakat na niektore kvety.
A zakvitla moja vytrvala encyclia, aj fialove oncidko, ale uz nefotim, tieto su najvytrvalejsie.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Mile pestovatelky, ked pridu opat tie horucavy, neroste orchidejky, par som si poriadne pokazila, bolo tak teplo, ze odisli listy, ktore som kropila, aj ked ich vacsinou poutieram, stalo sa, nejako sa si zaparili. Ziadna velka katastrofa, len budem dlhsie cakat na niektore kvety.
A zakvitla moja vytrvala encyclia, aj fialove oncidko, ale uz nefotim, tieto su najvytrvalejsie.
kvitne moja Violeta a Lesana
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Adel, tu je fotka tých "dierok". Netuším, čo to môže byť, žiaden škodca nie je viditeľný. Mám to na niektorých aj doma, aj v práci.
Naposledy upravil jess : 21.07.12 at 18:12
mbb 038.jpg  
mbb 038a.jpg  
aq 024.jpg  
aq 013.jpg  
aq 019.jpg  

aq 023.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Adel, tu je fotka tých "dierok". Netuším, čo to môže byť, žiaden škodca nie je viditeľný. Mám to na niektorých aj doma, aj v práci.
nie som síce Adel.....ale ja by som to potrela endiexom...zdá sa mi že na niektorej mojej som to tiež videla....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ahoj Lujza, Adelka to chcela vidieť . Ono to nie je hnilé, je to suché a také zhrubnuté. Endiex nemám, nestačí škorica ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Ahoj Lujza, Adelka to chcela vidieť . Ono to nie je hnilé, je to suché a také zhrubnuté. Endiex nemám, nestačí škorica ?
ja zajtra kuknem na moje .....no ja endiexom, ale viem že dievčatá aj škoricou. viem, že to nie je hnilé
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

[QUOTE=henrieta3;2108645]Mile pestovatelky, ked pridu opat tie horucavy, neroste orchidejky, par som si poriadne pokazila, bolo tak teplo, ze odisli listy, ktore som kropila, aj ked ich vacsinou poutieram, stalo sa, nejako sa si zaparili. Ziadna velka katastrofa, len budem dlhsie cakat na niektore kvety.


Ja som v tých horúčavách postriekala ráno, keď som išla do práce a to ešte taká horúčava nebola a večer zasa. V tej panelákovej džungli to stihlo vyschnúť, takže to zatiaľ prežili. Ale na kvitnutie si tiež budem musieť ešte počkať. Dosť som ich na jar presádzala, tak im dávam čas.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak kočky, pridala som do predchádzajúceho môjho príspevku ešte zopár pliag, ktoré mi chytili orchidey. Neviem, čo s tým a z čoho to je. Zajtra teda kúpim ten endiex.
0 0
vodič vodič

vodič je offline (nepripojený) vodič

Ahoj andersenka a lujza.j kúpil som si dve nové orchideje: phala ,o tú sa ako-tak viem starať ,ale mám aj cambriu (aspon podľa obrázkov som zistil ,že je to ona). Viete mi prosím vás poradiť ako sa mám starať o cambriu ? To ,čo som si našiel na nete sú rozroruplné tvrdenia (jedny píšu ,že je suchomilná ,druhý ,že potrebuje vlhkosť , ďalší , že je tepolmilná ,iní ,že chladnomilná...) a ja sa v tom vôbec nevyznám. prikladám aj obrázky. A vlastne ani neviem ako presne sa tá moja volá. Viete poradiť ? Bolo na nej napísané "orchidea mix ".
Má tri veľké pahľuzy a jednu maličkú ,tá je trochu zvráskavená. Na substráte rastie mach. Neviem prečo. Má to tak byť ? Čítal som ,že v prírode tiež rastú aj na machu. Ďalej som si všimol ,že mi pri nej rastie nejaká malá rastlinka (asi burina. označil som ju na fotke červenou šípkou) a zo spodu kvetináča vyrastajú nejaké malé huby. Je to v poriadku ? Môžem ju mať tam k ,kde phalu ? Alebo potrebuje polotieň ? Na kvetináči je nálepka 18-25 stupňov celzia, polotieň. Ja mám pred oknom vysokú brezu tzn. ,že by jej teoreticky slnko nemalo ublížiť? Okno je zhruba na východ. Ďakujem vám za rady .
PS: obraciam sa na vás preto ,lebo asi pred trištvrte rokom som sa tu pýtal ,kde sa dajú kúpiť cambrie (teraz už viem ,že sa tak volajú ) a vy ste mi vtedy poradili...
cambria 3.jpg  
cambria.jpg  
cambria 2.jpg  
mach.jpg  
rastlinky.jpg  

1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať