Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Zdenka175 Pozri príspevok
Nie ja by som nepresádzala, keď nie je problém napr. s koreňmi...Ináč vyzerajú zdravo
stačí ak ich budem zvrchu rosiť alebo radšej trošku odspodu namočiť?
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Dievcence, mam otazku, dcere kvitne orchidea, vyzenie novu stonku,ktora vyrastie , zacne nahadzovat puky a zrazu z nicoho nic uschne.Stalo sa jej to tak na 2 phalach,hned ako zacne nahadzovat puky, uschne,neviete co to moze byt, prievan nema a polieva raz za tyzden, korene su v poriadku,aj listy.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá aj chlapci , je tu niekto z Martina?, v Martine je vraj orchidejkár , p. Jambor , - šperkár , tento pán dopestoval vanilku do kvetu a strukov. Zistite podrobnosti a aj fotky že má vela krásnych orchidejok
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

Elena30 Pozri príspevok
holky dnes su v lidli mix orchidei po 7.77e a v tescu od 13.juna dvojstonkove orchidky po 5.99e. chcela som ist do lidlu ale moc prsalo
ja tiez asi dnes skocim do lidlu mozno dnes nebude prsat a zajtra pojdem do tesca ale chcela by som iny druh orchidei ako phaly tych uz mam vela
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Elena30 Pozri príspevok
ja tiez asi dnes skocim do lidlu mozno dnes nebude prsat a zajtra pojdem do tesca ale chcela by som iny druh orchidei ako phaly tych uz mam vela
teraz som prišla z Tesca a tam majú len phaly
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

Maruška54 Pozri príspevok
teraz som prišla z Tesca a tam majú len phaly
a uz dnes maju?ved v letaku pisali ze od zajtra 13.juna tak som prekvapena ale bola som dnes v lidli kupila som si miltoniu aspon tk bolo na stitku napisane,takze neviem ci je to miltonia alebo miltoniopsis?aj by som poprosila nejake rady ohladom jeho pestovania vdaka pridavam foto
phala 019.jpg  
phala 020.jpg  
1/1
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

pridavam link kde je pisane o druhoch miltonia atď.. http://www.profizahrada.cz/a/cz/7630...vita-orchidej/
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Rozmýšľam, či zasadím kejku či nie.? Na phale začali stonky schnúť, a narástli 2 ďalšie nové stonky... Kejka má len jeden asi 4 cm koreň. Listy vyzerajú zdravo. Opíšem situáciu... Hlavná stonka čo rástla zdola, začala teraz zhora schnúť. Z jedného očka narástla stonka na bok a na tom je kejka. Aj táto bočná stonka uschla. Neviem či mám nechať a čakať alebo radšej zasadiť... Len to očko je zelené , no z jednej strany začína stonka schnúť tiež. Neviem či to dobre vidieť na fotke. Tá posledná fotka, je keď ešte bola stonka zelená...
P5190160.jpg  
P5190161.jpg  
P2280118.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Maruška54 Pozri príspevok
moje momentálne kvitnúce orchidey tie posledné tri nie je moje kvitnutie to som dostala ku dňu matiek

chcela by som sa spýtať na tie mini čo mám s nimi urobiť lebo naspodu kochlíka majú niečo ako zlisovanú kokosovú drť do kociek a zvrchu je mach...neviem či ich mám presadiť ked tu viaceré píšete o okamžitom presádzaní nerada by som o ne prišla lebo to mám od mojej nádejnej nevesty
ja som zatial mini vzdy musela presadit, lebo som kupila premocene a boli napchte len v machu, ked som ich vybrala, bolo to silno natlacene, korene som nevidela, teraz su v kore, namacam castejsie, ako velke, lebo rychlejsie vyschnu
urob podla toho, ci vidis korene...
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

ahojte tak bola som aj v tescu dnes priniesla som si 2 nove prirastky neodolala som uz ich mam 13 a dufam ze to bude konecny stav bo uz nemam ich kde davat zajtra pridam foto
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Rozmýšľam, či zasadím kejku či nie.? Na phale začali stonky schnúť, a narástli 2 ďalšie nové stonky... Kejka má len jeden asi 4 cm koreň. Listy vyzerajú zdravo. Opíšem situáciu... Hlavná stonka čo rástla zdola, začala teraz zhora schnúť. Z jedného očka narástla stonka na bok a na tom je kejka. Aj táto bočná stonka uschla. Neviem či mám nechať a čakať alebo radšej zasadiť... Len to očko je zelené , no z jednej strany začína stonka schnúť tiež. Neviem či to dobre vidieť na fotke. Tá posledná fotka, je keď ešte bola stonka zelená...
ak by listy na keike začali byť mľandravé, že by znak "málo vody" budeš asi musieť risknúť a zasadiť opatrne s jedným koreňom aj ked určite vieš že by mali byť tri
1 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

davam slubene foto novych prirastkov ale akosi som z nich sklamana asi som prebrala bo som sa nevedela rozhodnut a rozptylovali ma moje deturence a musim ich presadit bo maju tak taky zeleny povlak v crepniku
phala 021.jpg  
phala 022.jpg  
1/1
2 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

holky dakujem za súhlasy a bodíky
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Nové výhonky a nový kvietok
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
1/1
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja uz nenakupujem nic, lebo uz naozaj nemám miesto manžel ma ešte sem tam nahovára, nech si urobím radosť, ale uz to naozaj nejde a tiez ich namáčanie a hnojenie a starostlivost mi uz robia značné problémy, lebo sa uz pomalicky posúvam k dňu D a mojim tehu bruškom a v tom teple sa mi uz nic nechce... včera ráno, nechcelo sa mi spat, tak som vyskúšala všetky namáčať a teraz sa podržte v "jazierkovej" vode, najnovšie všetko polievam len ňou a všetkému sa krásne darí, tak uvidíme, čo to spraví s orchiškami dúfam, ze mi z nich nebudú vyliezať žaby ))
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Andersenka - táto
orch.jpg  
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
je krásna
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Nový prírastok
100_1569.jpg  
100_1568.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Phal. stobartiana x Phal. bastianii - zmena farby až po zelenkavu po cca 15 - 16 dňoch kvitnutia
IMG_1201 - kópia.jpg  
0 0
2802 2802

2802 je offline (nepripojený) 2802

Ahojte, ja som dostala orchideu od dcéry k narodeninám vo februári. Teraz jej zvädli kvietky a predpokladám, že odpadnú. Potom bude mať tú pauzu 2 mesiace a znova mi zakvitne? Alebo mám s ňou niečo urobiť? Vopred ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať