Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Takto sa chystá zakvitnúť moja najobľúbenejšia
1.jpg  
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

dendrobium phalaenopsis
3.jpg  
3 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

a takto mi zakvitla Vanda - hurááá
2.jpg  
2a.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
nové prírastky:

Mokara chao praya gold a vanda lamellata (V.Noi x Rhyn. coelestis) a christensonia vietnamica
Naposledy upravil andersenka : 31.05.12 at 12:28
MKA chao praya gold.jpg  
V_ lamellata (V_ Noi blue x Rhyn_ coelestis.jpg  
526158_2939458824958_1815786850_1688512_1262258406_n.jpg  
1/1
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

chcem sa spýtať či mam už zacat s hnojenim mojej zachraňovanej phaly ktora nemala ziadne listy ale teraz uz jej jedn vychadza a neviem ci mozem uz hnojit alebo este pockat kuk príspevok15918 na predposlednej strane dik
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

ahoj milka60 vdaka je vlastne kmotrina ktoru dostala odo mna na narodky,ale ma prekvapila lebo ju mam asi doma mesiac a za taky kratky cas som si nemyslela ze daco vyzenie a vyhnala tak mozno to nebude na dlhu trat ale uvidim budem cakat cim ma prekvapi. je na vychodnom okne v kuchyni aj v obyvacke mam vychodne okno mám ju do obyvaku preloziť?a este sa chcem spytat ake druhy orchidei su chladnomilne?vdaka
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Melnick Pozri príspevok
Krásne sú a ja tie moje liečim už druhý týždeň - zdá sa, že tri sa spamätávajú a ďalšie .... uvidím.

no je to riadna pliaga tie štítničky, niekto mi povedal, že sú to vlnatky, no nech sa volajú akokoľvek - NEMÁM ICH RADA.
Ja sa dnes vytešujem, lebo okrem toho, že mám orchideiky pekne zakvitnuté, dnes som zbadala, že dve púšťajú ďalšie konáriky a zdá sa, že budú obsypané kvetmi. Teším sa o to viac, že sa jedná o moje vyliečené "pacientky".
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Lujza, dnes som ich už toľkokrát pochválila, že im idem asi aj na nervy. Čo ma prekvapuje, že domáci ( rozumej manžel) sa akosi divne po mne pozerá, keď ich chválim. Asi si myslí, že mi šibe, ale ja sa iba vytešujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Melnick Pozri príspevok
Lujza, dnes som ich už toľkokrát pochválila, že im idem asi aj na nervy. Čo ma prekvapuje, že domáci ( rozumej manžel) sa akosi divne po mne pozerá, keď ich chválim. Asi si myslí, že mi šibe, ale ja sa iba vytešujem.
nehaj tak.... toto plemeno to nechápe...hlavne že my vieme o čo ide
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, neviete, čo môže byť týmto listom? Možno sa to tu už riešilo, ale neviem, kde to nájdem. Ešte som taký problém nemala.
Od slnka to nie je, lebo sú roky na tom istom mieste a netienim ich ani počas letných horúčav. Vďaka.
Fotografia0075.jpg  
Fotografia0072.jpg  
1/1
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

chlapci a dievcata co s odkvitnutym dendrom nobile a cattleyou? kupila som tento rok a nemam s nimi este skusenosti.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

betrix Pozri príspevok
Ahojte, neviete, čo môže byť týmto listom? Možno sa to tu už riešilo, ale neviem, kde to nájdem. Ešte som taký problém nemala.
Od slnka to nie je, lebo sú roky na tom istom mieste a netienim ich ani počas letných horúčav. Vďaka.
to sú dve rôzne orch.? ak áno to prvé mám aj ja nejaká huba, alebo iná nepríjemná gebuzina....odstrihla by som tú časť listu, rez zatrela endiexom... to druhé neviem...možno iné dievčatá, ale aj taký "druh" mám....listy nechradnú tak neriešim....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
kúpená odkvitajúca midi phala
IMG_1045.jpg  
IMG_1049.jpg  
1/1
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

Ahoj milka60 dakujem idem si ich vyhladať
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

andersenka Pozri príspevok
kúpená odkvitajúca midi phala
Taká pekná žiarivá farba, u nás som ešte takú nevidela..
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdeni, to mi tak pekne odfotilo za slnečného dňa
0 0
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

pre Betina 2 mala by som zaujem o Epicattlea Plicaboa Dancing Queen (v albume)
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

ahojte rozmyslam ze by som skusila vypestovat orchidku zo semiacka ma tu niekto s tým skusenost?vdaka
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Postup je zložitý, keďže je nutné nájsť odlišné rastliny a vymeniť medzi nimi peľ jemným prenesením peľových zrniek najlepšie veľmi jemným štetcom. Výsledok opeľovania sa prejaví za viac ako mesiac, keď sa vytvorí semeníkový obal na mieste kvetu. Ten musí dozrieť. Celý semenník vyzerá vtedy inak a semienka potom z obalu vypadávajú. Stále je však veľmi komplikované vychovať rastlinku a vypestovať ju do rozmerov kupovaných zo semienok. Zo stovky semienok možno dlhšie obdobie prežije 1, ak nie ani to. Potom je tu požnosť rozmnožovania známeho ako In Vitro, čo znamená z latinského "V okne" alebo skôr "V skle". Takéto pestovanie prebieha za "bezpečnostných" podmienok zaisťujúcich bezpečné pestovanie bez prísunu škodlivín, cuzopasníkov a len v rámci látok, ktoré sú priamo pestovateľom kontrolované. Takto postup rozmnoženia pripomína skôr vedecký pokus. Pôda, v ktorej rastlinka klíči a prežíva obsahuje morské riasy typu agaru na spevnenie inak tekutej hmoty a špeciálne tekutej kultúry so zložením pre správnu výživu. Rastlinka, alebo semienka sa pred zasadením do agaruového substrátu vkladajú až čo sú sterilizované špeciálnym roztokom. Aj prevdzušňovanie takto pripravených zasadených rastliniek je komplikované, veľmi komplikované, žiada si špeciálne zariadenie, ktoré privádza do pestovania vzduch očistený od akýchkoľvek škodlivín. Celý postup môže byť pri obstarávaní všetkých potrebných vecí nákladný. Nákladnosť síce prináša ovocie v podobe vyššej úspešnosti úrody pri dodržaní postupov. Tento postup sa používa najmä pri drahých odrodách. Ak by si veľmi chcela vypestovať si orchideu odporúčam kúpiť si orchideu v skle
1.jpg  
2.jpg  
1/1
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať