Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2802 Pozri príspevok
Ahojte, ja som dostala orchideu od dcéry k narodeninám vo februári. Teraz jej zvädli kvietky a predpokladám, že odpadnú. Potom bude mať tú pauzu 2 mesiace a znova mi zakvitne? Alebo mám s ňou niečo urobiť? Vopred ďakujem.
http://www.agrocs.sk/pestovanie-orchidei/
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá prosím nedá sa mi poslať minikomentár- stratil sa mi - , čo mám robiť???????
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahoj, keď odpadnú kvietky a nevyschne stonka, tak z nej treba odrezať nad druhým alebo tretím očkom a nechať tak, možno zakvitne o dva mesiace možno aj o rok, je to rôzne. Skús si tu trochu čítať, ak je to Tvoja prvá orchidea, tu sa dozvieš veľa.
1 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
AHOJTE,tak takáto je u mňa momentálna situácia čo sa phal týka.Nemám veľmi času vás tu častejšie navštevovať ale dúfam,že sa vám darí a to vdaka skvelím poradkyňám,ktoré aj mne pomohli v začiatkoch.Držím palce.
P6230341.jpg  
2 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
chcem sa spýtať, musia či nemusia byť tie naše orchidky v prisvitných kvetináčikoch? lebo veľa fotiek vidím, že sú v kadejakých ozdobných, nepriesvitných kvetináčkoch....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
*ala* Pozri príspevok
AHOJTE,tak takáto je u mňa momentálna situácia čo sa phal týka.Nemám veľmi času vás tu častejšie navštevovať ale dúfam,že sa vám darí a to vdaka skvelím poradkyňám,ktoré aj mne pomohli v začiatkoch.Držím palce.
Máš ich krásne !!!!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

*ala* Pozri príspevok
AHOJTE,tak takáto je u mňa momentálna situácia čo sa phal týka.Nemám veľmi času vás tu častejšie navštevovať ale dúfam,že sa vám darí a to vdaka skvelím poradkyňám,ktoré aj mne pomohli v začiatkoch.Držím palce.

Ahojky,

nádhera, moje si dali pohov, ale začínajú rašiť už stonky, tak uvidím zasa raz aké farby vlastne mám....
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
prosím dievčence poraďte mi čo s týmito mojími dvoma . už som naozaj zúfala neviem čo robiť, aj som presadila, ale stále nič. minulý rok sa im veľmi darilo na južnom okne, z toho som ich prehodila do východného (vraj je lepšie a hľavne je do cesty - chcela som sa pýšiť ) odvtedy sa im takmer vôbec nedarí
jedna aj nahodila puky, ale nič viac, nie a nie ich rozlepiť, dokonca začali malé púčiky uschínať a opadávať...
čo s nimi????
P6271031.jpg  
P6271032.jpg  
1/1
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Helik3 Pozri príspevok
prosím dievčence poraďte mi čo s týmito mojími dvoma . už som naozaj zúfala neviem čo robiť, aj som presadila, ale stále nič. minulý rok sa im veľmi darilo na južnom okne, z toho som ich prehodila do východného (vraj je lepšie a hľavne je do cesty - chcela som sa pýšiť ) odvtedy sa im takmer vôbec nedarí
jedna aj nahodila puky, ale nič viac, nie a nie ich rozlepiť, dokonca začali malé púčiky uschínať a opadávať...
čo s nimi????
Ten prvý obrázok sa mi ale vôbec nepáči. Svetová strana s tým nemá nič spoločné. Mne sa vidí, že majú málo vlahy. Sú úplne zošúverené. Skúsila by som to celé namočiť do vody. Ak nemáš dažďovú, skús Lucku. Bojím sa, že pokaziť sa už nedá nič. Tak smelo do toho. Držím palčeky.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Helik3 Pozri príspevok
prosím dievčence poraďte mi čo s týmito mojími dvoma . už som naozaj zúfala neviem čo robiť, aj som presadila, ale stále nič. minulý rok sa im veľmi darilo na južnom okne, z toho som ich prehodila do východného (vraj je lepšie a hľavne je do cesty - chcela som sa pýšiť ) odvtedy sa im takmer vôbec nedarí
jedna aj nahodila puky, ale nič viac, nie a nie ich rozlepiť, dokonca začali malé púčiky uschínať a opadávať...
čo s nimi????

Možno potrebujú viac vody..........Aj ja mám jednú, že nahodí puky a neroztvoria sa, opadnú......Zachraňujem ju, mala málo koreňov, mám ju v menšom kvetináči a polievam menej........
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
namočila som ich do dažďovej vody, následne nechala odtiecť dala naspäť do okna, tak uvidím čo sa bude diať...
zatiaľ ďakujem za rady
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

ja by som chcela pochvalit je krasna obsypana kvetmi, ale som si vsimla, ze je zasadeny v keramickom crepniku. chcela by som sa opytat ked by som orchidee napr. 3 kusy chcela zasadit do velkeho crepnika, myslite ze by to bolo dobre pre tie kvietky, lebo neviem, kazdy hovori ze by to malo byt v priehladnom crepniku, ale ja som na flore videla aj v takychto velkych nadobach a viac orćhidei. ak by ste k tomuto nieco vedeli mohli by ste mi to napisat? dakujem Lakvova
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

ale ja som citala ze hnojit treba len vtedy ked kvitne, ked nekvitne netreba.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Helik3 Pozri príspevok
prosím dievčence poraďte mi čo s týmito mojími dvoma . už som naozaj zúfala neviem čo robiť, aj som presadila, ale stále nič. minulý rok sa im veľmi darilo na južnom okne, z toho som ich prehodila do východného (vraj je lepšie a hľavne je do cesty - chcela som sa pýšiť ) odvtedy sa im takmer vôbec nedarí
jedna aj nahodila puky, ale nič viac, nie a nie ich rozlepiť, dokonca začali malé púčiky uschínať a opadávať...
čo s nimi????
ako píše Zdenka.....určite má malo...alebo žiadne korene v kochly ako to je tak, namočenie do dažďovej vody jej nepomôže.treba presadiť do menšieho vzdušného kochla + vzdušný substrát.
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Pre ivka22
ivka ja mám zasadené 2 v 1 , sú spokojné , mám ich tak už viac ako rok , kvitnú striedavo , ale je priesvitný , som presvedčená , že phalenopsisi potrebujú priesvitný pre dobrú fotosyntézu aj koreňmi , ale netvrdím , že je to na 100% dobré, niekomu vyhovuje niečo iné , je to moja skúsenosť

dalšie 2 fotky sú z mojich kvitnúcich phaliek a posledná je moja prvá zachránená
Naposledy upravil milka 60 : 30.06.12 at 12:05 Dôvod: oprava
phalky 002.jpg  
phalky 003.jpg  
phalky 004.jpg  
prvá zachránená 001.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

irma1 Pozri príspevok
Ten prvý obrázok sa mi ale vôbec nepáči. Svetová strana s tým nemá nič spoločné. Mne sa vidí, že majú málo vlahy. Sú úplne zošúverené. Skúsila by som to celé namočiť do vody. Ak nemáš dažďovú, skús Lucku. Bojím sa, že pokaziť sa už nedá nič. Tak smelo do toho. Držím palčeky.
tak veru, namocit aj tie suche korene a pozri sa, co je vnutri, ci normalne korene neodhnili, mam tu podobne 2 v karantene, listy sa pomaly vyrovnavaju, aj rastu nove, ale je to nadlho...
a presadila by som ju
1 0
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

ahojte dievcence,
snazim sa pestovat crievicnikovec a jemu sa u mna nepaci, pomaly schne a vedne a ja by som chcela vidiet jeho kvietok, mam ho z botanickej zahrady.
aky mate substrat? a kde ho mate polozeny, ma listy cele zelene jednofarebne...
dakujemmmmmmmm
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ivkapeto - ja mám jeden , má zelené listy - čiže je temperovaný , zelenobiele listy- je teplomilný , ja mám môj vonku , v polotieni a pod strieškou , viem , že nemá nikdy úplne vyschnúť, je zasadený v orchidejovom substráte , a nesmie mu nikdy do ružice prísť voda , mám ho od vianoc ,vela skúseností nemám , akurát mu ženú 2 nové ružice , snád sa niekto ozve kto má hodne skúseností
0 0
ventuska ventuska

ventuska je offline (nepripojený) ventuska

Kazda rastlina si potrebuje oddychnut
0 0
ventuska ventuska

ventuska je offline (nepripojený) ventuska

Neprestavaj polievat a po case znova zakvitne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať