Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Dasia19 Dasia19

Dasia19 je offline (nepripojený) Dasia19

Ahojte,

dostala som asi pred pol rokom orchideu dendronium. vsetko bolo v poriadku, riadne som sa o nu starala, ale teraz ma na spode listov kvapocky a na substrate pavucinu. Viete mi poradit ci je to choroba a co s nou je? Dakujem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ake je to dendro - nobile, či dendrophala? chcelo by to určite FOTO !!!
0 0
Dasia19 Dasia19

Dasia19 je offline (nepripojený) Dasia19

je to dendronobile biele, len teraz nekvitne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
táto mini botanická kvitne v priebehu tohto roka už tretíkrát. Škoda len že vždy ma na stonke iba po 2 kvety, v priebehu týždňa sa jej farba zmení do zelenkava - takú na nej milujem, prvýkrát kvitla cca 2 týždne len, druhýkrát asi zo 6 týždňov a teraz sa nechám prekvapiť ako dlho bude robiť radosť
http://img.janforman.com/IMG15572vtf.JPG

mojej masdevalke mystica prirastajú aspoň nové listy
http://img.janforman.com/IMG152628r6.JPG

DTPS purple gem blue konečne rozkvitol http://img.janforman.com/IMG15377nuq.JPG http://img.janforman.com/IMG1543x8fv.JPG



Moja phal. pulchra - v máji kvetuschopné o 24-30mesiacov, ale akúsi hnilobu mala od začiatku, začala vyháňať novu rastlinku, tak možno bude zachránená
http://img.janforman.com/IMG1622ciri.JPG

Mini orchidka - keika na stonke - neviem či z nej niečo bude, lebo stonka zvrchu schne.............a ešte aj rastlinku z boku vyhodila..
http://img.janforman.com/IMG1625t9ee.JPG

Ionocidium Popcorn 'Haruri' - prirastá nová pahľuza, rastlinka je prcek, na výšku ma cca 10cm, je to hybrid a rastlinka je dospelá,kvetuschopná http://img.janforman.com/IMG1535t6is.JPG

Tohoto papučáka som dostala, resp. len matersku rastlinku a takto krásne jej ide nová rastlinka http://img.janforman.com/IMG1531rpcj.JPG
Na papučákoch bellatulum a deperle aspoň nové lístky prirastajú .-) aj na žltom, tak sa snáď niekedy aj kvetu dožijem
Moja papuca je stale rovnaka, 3 odnoze presadene su davn prec, neviem, ci by nemala byt v pode zasadena, ked ma take tenke korene...
hnilobu som mala skoro na vsetkych, ale pripisujem to postreku vodou v sparnom dni, neviem, listy som poodstrihovala, uvidime...
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

ahojte, chcem sa opytat, takmer pred mesiacom mi odkvitli 2 dvojvyhonkove orchie, na oboch mi stonka vyschla uplne az po listy, je sanca, ze este ta stonka zkvitne ci uz ani nie? za radu dakujem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Moje trošku :do mlyna: , to prvé menšie neviem názov , Miška -si tu ?ty si mi ho už identifikovala , ale zabudla som- hlavaderavá
oncidium - 002.jpg  
oncidium sweet sugar 001.jpg  
1/1
1 0
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

moje uspesne pokusyyyyyyyy
fotografia0421.jpg  
fotografia0424.jpg  
fotografia0425.jpg  
1/1
1 0
sueinka1906 sueinka1906

sueinka1906 je offline (nepripojený) sueinka1906

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu. Mám úplne zdravú orchideu, no v substráte sa mi objavili malinké biele bodky akoby v pavučinke. Tiež sa v tom substráte rýchlo pohybuje minijaturný chrobáčik striebornej farby, zdá sa že skáče, keď sa ho idem dotknúť. Čo to prosím Vás je a môže to orchidee uškodiť? Ako sa toho mám zbaviť? Ďakujem!!!!!
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mňa potešila miniphalka a ešte táto ružová
P8100157.jpg  
P8200160.jpg  
P8180158.jpg  
1/1
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

ahojte potrebujem holky od vas radu co mam robit s orchidkou ktorá ma dva nove korene a ostatne polohnile a podla mna uz aj zhniju. listy ma tri jeden je taky polomäkky a tie dva su uplne nove listy len ja mam pocit ze sa jej zastavil rast kvoli tym korenom a ma este aj holu kvetnu stonku tu rozmyslam odstrihnuť len vaham ci je to dobry napad. momentalne ju mam bez zeminy len tak v crepniku uz 2dni. chcela by som dosiahnut aby pustila niekolko novych korenov nutne to potrebuje neskor pridam foto vdaka za pomoc
Naposledy upravil Elena30 : 26.08.12 at 10:47
babkina orchidka 001.jpg  
babkina orchidka 002.jpg  
babkina orchidka 003.jpg  
babkina orchidka 004.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Elena30 Pozri príspevok
ahojte potrebujem holky od vas radu co mam robit s orchidkou ktorá ma dva nove korene a ostatne polohnile a podla mna uz aj zhniju. listy ma tri jeden je taky polomäkky a tie dva su uplne nove listy len ja mam pocit ze sa jej zastavil rast kvoli tym korenom a ma este aj holu kvetnu stonku tu rozmyslam odstrihnuť len vaham ci je to dobry napad. momentalne ju mam bez zeminy len tak v crepniku uz 2dni. chcela by som dosiahnut aby pustila niekolko novych korenov nutne to potrebuje neskor pridam foto vdaka za pomoc
Preco vonku? tam asi korene nevyzenie, ja taketo ocistim od zlych korenov, zasadim do sucheho, ten makky list podopri, aby sa nedotykal crepnika. Uz sa mi raz aj narovnal, len som striekala zhora substrat, nie zeminu. Ale niektore sa vzdaju, uvidis, ako sa rozhodne, tiez uz nezachranujem za kazdu cenu, ale skusit treba...
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

milka60 a henrieta3 dakujem vám za radu to je babkina orchidka achcela by som ju jej zachranit ked jej odstranim tie nahnile korene ostanu jej len dva malicke zakrpatene korene aj tak ju mam zasadit do substrátu?vdaka
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ahojte mile pestovatelky. Po vyse roku sa sem opat vraciam a prosim o radu. Na jednej phale som si vsimla cez kvetinac ze pri koreni je plesen, vybrala om ju a zistila ze ta plesen je zrovna na takom mieste, ze keby to odrezem ostane tomu mojmu chudatu len jeden maly korienok. Vyse roka sa s nou trapim uz som si myslela, ze z nej nic nebude, ale etraz vyhnala dva krasne nove listky. Nerada by som o nu prisla lebo je to phala s takymi malymi kvietkami .
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Teraz je akcia v tescu na Phaly cca 5 e. Mala som dovolené si vybrať, no nekúpila som, také mali čo už mám
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

Elena30 Pozri príspevok
ahojte potrebujem holky od vas radu co mam robit s orchidkou ktorá ma dva nove korene a ostatne polohnile a podla mna uz aj zhniju. listy ma tri jeden je taky polomäkky a tie dva su uplne nove listy len ja mam pocit ze sa jej zastavil rast kvoli tym korenom a ma este aj holu kvetnu stonku tu rozmyslam odstrihnuť len vaham ci je to dobry napad. momentalne ju mam bez zeminy len tak v crepniku uz 2dni. chcela by som dosiahnut aby pustila niekolko novych korenov nutne to potrebuje neskor pridam foto vdaka za pomoc
ja dávam do predierkovaného mailnkého kelímka zvrchu cez dierky krízom pichnem špajdle aby mi orchidka držala na mieste a polievam ako normálne phaly namáčam keď je špajdla úplne suchá a do mesiaca, mesiaca a pol mi vyhnala buď korienok abo lístoček aj ked zo začiatku po presadení ešte chradla pokým si nezvykla
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

pre milku60 nemam raselinik ani mach dnes som ju zasadila do substrátu pre orchidky do malej fľaše od jupika narobila som od spodu dierky a dufam ze sa preberie.

pre Ivusik_Pampusik dala som ju do malej flase od jupika spajle som tam nedavala dierky som narobila len od spodu vychadzaju jej síce dva nove korienky ale sa mi vidi ze nerastu no uz len pockam a dufam ze sa preberie z nostalgie a zacne rast asi asi ju prestanem vsimat lebo kukam na nu aj 10x za den a to na vsetky co mam vdaka za rady dam vediet ako je na tom potom
0 0
priekalova priekalova

priekalova je offline (nepripojený) priekalova

už babka
dievčatata už dávate do vnútra orchidee, ktoré ste letnili vonku
0 0
b_yanka b_yanka

b_yanka je offline (nepripojený) b_yanka

ahojte.mam orchidku uz dva mesiace v sacku.Nema skoro ziadny povodny korienok,ani novy si nevyhnala ale vcera sm si vsimla,ze rasi novy listocek. Som velmi rada ze bojuje,chcela by som jej pomoct,mozem ju zasadit do substratu alebo radsej este pockat,prosim poradte,mala velmi zaujimavo sfarbenykvet, nechcem o nu prist. Dakujem.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som sa pýtala na radu, že či zasadiť kejku , lebo jej schne stonka, na ktorej rastie a má len jeden koreň. Nechala som a už jej narástli 2 nové korene, len ešte sú krátke Oplatilo sa čakať. Nič výnimočné som nerobila
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

ja som dnes skovávala orchidky z balkóna, lebo odchádzam na predĺžený weekend mimo a bojím sa tých poklesov teplôt vo štvrtok. Ako ste na tom vy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať