Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

moj maly uspech...
fotografia0431.jpg  
fotografia0432.jpg  
fotografia0434.jpg  
1/1
1 0
priekalova priekalova

priekalova je offline (nepripojený) priekalova

už babka
krásny úspech
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Rozkvitla catleya - Pry. Chief Green River

3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
rozvila sa papuča, žiaľ presný názov neviem... moja zásluha to nie je, dostala som ju už s pukom :-)

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
rozvila sa papuča, žiaľ presný názov neviem... moja zásluha to nie je, dostala som ju už s pukom :-)

je to aj tvoja zásluha....puk mohol odpadnúť
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

[QUOTE=divokova;2152607]Ja tiež polievam systémom do misky už dlhší čas,pretože pri väčšom nožstve je namáčanie zdĺhavé.Ale i napriek tomu mi teraz na asi troch začali mäknúť listy a odhnili.Som z toho zúfalá,neviem prečo sa to stalo[/tiez mi ich v lete par odislo, nic som ine nerobila, asi uz bol ich cas, budem tiez polievat, nejako im makli listy a nie su premocene, ani chore, uvidime
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

[QUOTE=henrieta3;2158301]
divokova Pozri príspevok
Ja tiež polievam systémom do misky už dlhší čas,pretože pri väčšom nožstve je namáčanie zdĺhavé.Ale i napriek tomu mi teraz na asi troch začali mäknúť listy a odhnili.Som z toho zúfalá,neviem prečo sa to stalo[/tiez mi ich v lete par odislo, nic som ine nerobila, asi uz bol ich cas, budem tiez polievat, nejako im makli listy a nie su premocene, ani chore, uvidime
a nieco bude mozno aj na tych sv. stranach, kedze moja cica uz pochopila, ze nesmie orchidej ky zhadzovat, mam od aprila na vych. strane, ma celkom ine listy, je vieza, pevna, lisi sa od tychto, co su na zapade, aj ked nikdy ich slnko nepopaliloa navyse je v takom sklenenom ozdobnom puzdre, takze jej tam dolu tiez steka voda po namacni, toto asi fakt maju rady
takze na tu stranu dam este par tychto, vyskusam to, ci sa zmenia, samozrejme, nie ej to hned, ved aj tu ich par kvitlo...a este tu je problem, su tesne za pocitacom, mozno to bude hlavny problem
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Andersenka, ten papučák je úúúúúúúúúchvatný, určite ti o chvíľu zakvitne tvojou zásluhou, veď už to máš vyskúšané.
A ešte som sa chcela spýtať, ako sa darí tomu nobilku spektabilis - ide? Nedávno som sa dočítala, že nie je práve chaldnomilný, tak som sa chcela spýtať - ako sa tvári u teba?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
NO dendro spectabilis mám ho niečo vyše roka a 2 pahluzy mu prirástli, ked som ho kupovala nebololo ešte kvetuschopné............pomaličky rastie :-/
Ale teraz naposledy som dendro. munificum - tiež teplomilka objednavala a za cca mesiac mu asi 5 korienkov rastie, aj nová pahluza. A z teplomilných mam ešte cca pol roka dendro. griffithianum - tomu tiež 2 pahluzy narastli, tak uvidím či sa niekedy aj kvitnutia dočkám....
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Aj ja prispejem radou - orch. máčam v Lignohumáte - krásne ožili, púšťajú korene tie, čo na tom boli biedne a kvitnú. Len musím ešte študovať literatúru a nejaké príspevky, ako sa zbaviť machu v kvetináči.
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Ten mach v kvetináči vadí? Ja by som si myslela, že tam vytvára vhodnú klímu, aspom netreba tak často polievať - mal by dlhšie udržať vlhkosť. Nie?
Ja dávam lignohumát do každého polievania, tak by sa mi už konečne mohli trochu viac odvďačiť za starostlivosť - tie phaly sa zatiaľ veľmi nerozbiehajú ku kvitnutiu, ale dendrophaly kvitnú jedna radosť. Aspom niečo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neriešiem nič v kochly pokiaľ sú korene OK...moje phale sa pomaly rozbiehajú...v byte sa ochladilo a radiátory pustím až ked mi bude doma zima....už som to tak urobila aj minulé dva roky....v byte bolo chladnejšie a tlačili na kvitnutie ako divé
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

opičia orchidea
ATT01307.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lbebjak Pozri príspevok
Ten mach v kvetináči vadí? Ja by som si myslela, že tam vytvára vhodnú klímu, aspom netreba tak často polievať - mal by dlhšie udržať vlhkosť. Nie?
Ja dávam lignohumát do každého polievania, tak by sa mi už konečne mohli trochu viac odvďačiť za starostlivosť - tie phaly sa zatiaľ veľmi nerozbiehajú ku kvitnutiu, ale dendrophaly kvitnú jedna radosť. Aspom niečo.

Ja polievanie striedam jeden týždeň len vodou, ďalší týždeň hnojivom, ĎT lignohumátom, a zas opakujem ..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

13 phal mi zatiaľ ide kvitnúť....nehnojím už dlho, tým že stoja vo vode by som im asi popálila korienky a jedna je dokonca maxi zdochlina ani neviem aká je kvitla ked som ju kúpila a to su už nejaké roky....prebrala sa iba vďaka /asi/ tomu, že stojí vo vode....
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

lujza.j Pozri príspevok
13 phal mi zatiaľ ide kvitnúť....nehnojím už dlho, tým že stoja vo vode by som im asi popálila korienky a jedna je dokonca maxi zdochlina ani neviem aká je kvitla ked som ju kúpila a to su už nejaké roky....prebrala sa iba vďaka /asi/ tomu, že stojí vo vode....
No nie každému sa páči, keď stojí vo vode. Ja som vzala do práce dendro nobile, aby som sa nezabudla a nepoliala ho a aby bolo v chlade. Ráno prídem, idem skontrolovať a dendra nikde. Moja usilovná kolegyňa - v piatok jej bolo ľúto, že je také suché, tak ho preliala z vodovodu, ani nie odstátou vodou, ale rovno z kohútika, vraj odtieklo a keď som ho videla, tak ešte v pondelok ráno tam boli 3 cm vody, takže celý weekend mal chudáčik mokré nožičky. Môžem sa tešiť, asi to chudák neustojí. A to som ho skovala do kúta, aby si ho nikto ani nevšimol, mal tam plno svetla, pomerne chladno. Už som sa dotešila.
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

takto ma dnes privítala moja cambia, je to nejaký hybrid, meno neviem, ale po dnešnom dni v práci ma veľmi potešil
IMG_2082[1].JPG  
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

chcela som ho ešte otočiť, ale už sa nedal, ale aj takto sa dá, nabudúce sa polepším
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

prosím vás kamarátky poradte mi čo s týmto čudom, je to orchidea po mojej teraz už nebohej mame takže srdcová záležitosť, opadli jej všetky listy ale korene sú zdravé a teraz tlačí novú rastlinku ale opačným smerom, fotka je zo soboty a dnes už lístky sú natlačené do kôry

mám ju vybrať a nejako rastlinku otočiť tak aby rástla dohora alebo ju mám nechať tak a popasuje sa s tým sama?
PA120453.jpg  
PA120454.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Takúto som včera dostala
P9300294.jpg  
P9300301.jpg  
1/1
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať