Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som dlho nekúrila v byte, aj minulý rok som to tak spravila.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ved ani my nekurime,len ked bolo sychravo,ale teraz ked je pekne nám svieti celé dni slnko do okien a to nam uplne prehreje celý dom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak, to teda neviem, čo je tvojim.moje sa prebrali aj také čo som nečakala.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Tak som pofotila a prikladám. Na fotkách sú ešte pred presadením. presne tak ako som ich nadobudla (bez keramiky ) zatial len strihám kôru....

v modrom kochli je tá predpokladám Iwanagara, ten žltý list som šmikla až cca 1/3. Táto má po 3 listy na hluze a 1 kvetné púzdro,a le zato je citelne pohmatom pekne už zdurené.

V bielom kochli je tá, čo bola pravdepodobne vykydnutá, tá potrebuje nanovo presadiť, prvej stačí len na vrch trošku kôry doplniť. Táto v bielom je možno aj nejaká Katka, neviem, má len po 2 listy na každej hluze, ale zato 2 kvetné púzdra na 2 výhonoch.
Obom sa tlačia na nových výhonoch aj pidi nové korienky tak snád sa zadarí...
Takže som napätá od očakávania, či, kedy a akou farbou vykvitnú....
Tak už som ich včera obe presadila, tak aby mali aj kam nové hluzy rásť, čiže najstaršie som pritisla až k okraju kochla. Korene boli vcelku dobré, substrát som namiešala z drobných úlomkov borovicovej kôry, sem tam kúštičky polystyrénu a sem tam vlákno živého machu. na spodok kvetináča dobrá drenáž z väčších kusov polystyrénu a samozrejme som z kvetináča urobila emelntál . Teraz ich už len sem tam porosím po povrchu kôry a zalejem až o niekolko dní....

Mimochodom tá nižšia dvojlistá by mala byť toto
Epicattleya Plicaboa

= Cattleya bowringiana x Enc. plicata
http://www.flickr.com/photos/53046929@N08/6238175567/
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
krásne bude keď vykvitne...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka prišlo to?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
áno prišlo. Napíš mi ešte prosím ťa so SS adresu :-)
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Neviem, ci si pamatate, vlani ste niektore kupovali orchidky z botanickej zahrady v Nitre, dostala som tiez 3, ale sa vobec nehybu, zeby boli zo semena, alebo inak rozmnozene? Vobec neviem, ale budu, nerastu, len korene som trosku popohnala...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Tak už som ich včera obe presadila, tak aby mali aj kam nové hluzy rásť, čiže najstaršie som pritisla až k okraju kochla. Korene boli vcelku dobré, substrát som namiešala z drobných úlomkov borovicovej kôry, sem tam kúštičky polystyrénu a sem tam vlákno živého machu. na spodok kvetináča dobrá drenáž z väčších kusov polystyrénu a samozrejme som z kvetináča urobila emelntál . Teraz ich už len sem tam porosím po povrchu kôry a zalejem až o niekolko dní....

Mimochodom tá nižšia dvojlistá by mala byť toto
Epicattleya Plicaboa

= Cattleya bowringiana x Enc. plicata
http://www.flickr.com/photos/53046929@N08/6238175567/
No žial jedno z dvoch kvetných púzdier na nej začalo žltnúť....uvidíme, opatrne som nastrihla konček púzdra, tak 2-3 mm, keby sa to náhodou chcelo tlačiť von, ale nejako velmi naliate nie je. Druhé púzdro je zatial pekne zelené a aj tučnejšie.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
držím palce
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
No žial jedno z dvoch kvetných púzdier na nej začalo žltnúť....uvidíme, opatrne som nastrihla konček púzdra, tak 2-3 mm, keby sa to náhodou chcelo tlačiť von, ale nejako velmi naliate nie je. Druhé púzdro je zatial pekne zelené a aj tučnejšie.
Žial aj to druhé púzdro chytá žltkastý nádych, ale to je vyvinutejšie a pevnejšie, tak snád......že byt o bol začiatok zasychania púzdier? Neviem, čo mám očakávať, nič katlejovité mi doma zatial nevykvitlo....a Iwana si stále dáva načas, aj ked, jedno púzdro sa už trochu otvára a časť kvetn. výhonu už vykukuje von, len taká špička, ide to strášne pomaly, ale aj tu badám nádych trošičku do žltozelenej. Vzdušnej vlhkosti majú dosť, aj svetla maximum, tak tým to nebude.
No ale aspoň sa na tej novej rastline nové korienky začínajú tlačiť, tak snáď sa aspoň uchytí.
Viete mi niekto napísať, aký je priebeh toho nasadovania, usychania a otvárania kvetných púzdier, alebo máte foto? Strašne by mi to pomohlo sa zorientovať. . Mala som predstavu, že to bude zelené a potom to plynule prejde do zoschnutie, že to nebude prechádzať cez nejakú žltozelenú a žltú, ale že to proste len zo zelena zoschne a potom vykvitne.....
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

taaaak a konecne som sa dostala domov a neuveritelne sa stalo realitou moje krasky su v poriadku a dokonca kazda jedna ma stonku, niektore zenu na starych stonkach zo spiacich ociek, jedna rovno z troch naraz niektore aj zo spiaceho ocka aj novu stonku tak sa vytesujeeeeeem strasne moc a nobilka nahodili puciky, este ich necham na suchu, nech sa pekne dovyvijaju puciky, lebo nie vsetky su este jasne :P mohli by sa zvrhnut na keiky a to nepotrebujem jaaaaaaaaaaaaj taky kamen mi zo srdca padol, ze su v poriadku a mam pocit, ze sa im to aj paci taketo zanedbavanie a ze ich neokukujem kazdy den
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

a dokonca aj moja Philadelphia sa konecne prebudila a vyhnala stonku no vytesujem sa, tak vam prikladam zopar fotiek tych mojich uzasnych stoniek
Fotografia0081.jpg  
Fotografia0080.jpg  
Fotografia0078.jpg  
Fotografia0077.jpg  
Fotografia0079.jpg  

Fotografia0076.jpg  
Fotografia0082.jpg  
Fotografia0083.jpg  
1/1
2 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

nakolko mi moja darovana orchidea uhynula v gelovych gulickach, tak som sa rozhodla kupit si novu, len dufam, ze nevykape aj ta
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

silvinka77 Pozri príspevok
nakolko mi moja darovana orchidea uhynula v gelovych gulickach, tak som sa rozhodla kupit si novu, len dufam, ze nevykape aj ta
v tomto čase ak sa kupuje orch. treba ju pri preprave riadne zabaliť,lebo kvety doma opadajú.
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

lujza.j tak to ste ma teda velmi nepotesili
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

silvinka77 Pozri príspevok
lujza.j tak to ste ma teda velmi nepotesili
treba vyskúšať, kúp jednu.zabaľ do papierov a potom zvrchu natiahnu niekoľko igelitových sáčkov a šup do auta a rýchlo domov, trošku nechaj doma odstáť a potom vybaľ
1 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

[QUOTE=lujza.j;1920244]treba vyskúšať, kúp jednu.zabaľ do papierov a potom zvrchu natiahnu niekoľko igelitových sáčkov a šup do auta a rýchlo domov, trošku nechaj doma odstáť a potom vybaľ[/QUOT
myslis, ze by som ju mala aj presadit? lebo niektore baby pisu, ze by sa mali presadit hned ako sa prinesie domov.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

[QUOTE=silvinka77;1920247]
lujza.j Pozri príspevok
treba vyskúšať, kúp jednu.zabaľ do papierov a potom zvrchu natiahnu niekoľko igelitových sáčkov a šup do auta a rýchlo domov, trošku nechaj doma odstáť a potom vybaľ[/QUOT
myslis, ze by som ju mala aj presadit? lebo niektore baby pisu, ze by sa mali presadit hned ako sa prinesie domov.
každá podľa seba ja nie, aj ked substráty sú zlé, dorobím do kochla diery, aby lepšie presychala. snažím sa kupovať so zdravými korenmi, nechce sa mi už piplať so zdochlinami. zbytočne ich nevyrušujem. ak presadiť určite tak mini phalu. substrát si miešam sama.
1 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

takze ju necham samu sebou, nebudem s nou nic robit... a ako hnojis?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať