Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina2 Pozri príspevok
Jasné, že sa pridám, tak ma potom prosím upozorni, ked to bude aktuálne. A v BA si ich môžme aj osobne odovzdať (teda ak by ste to do BA objednávali) Tiež mi niektoré od nich mútia hlavu a sa mi vemi páčia.
No buď budem ja objednávať, alebo kamoška z BA
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ešte niečo na ten dnešný deň - u nás zasa bez slnka
Adelka -neviem , či pleionka kvitne neskoro , ale je mi to jedno , hlavne , že kvitne , možno ju mám v chlade-8 stup.a je na sev okne


Adelka - poznáš túto strámku?
http://zahrada.dmm.cz/
Naposledy upravil milka 60 : 01.12.11 at 10:10 Dôvod: doloženie
okno v kuch. 001.jpg  
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tak táto sa mi páči
http://zahrada.dmm.cz/detail.aspx?pid=853&back=1
ešte počkám, či sa tá moja posledná uchytí...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Aj mne!!!!!!
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Tak táto sa mi páči
http://zahrada.dmm.cz/detail.aspx?pid=853&back=1
ešte počkám, či sa tá moja posledná uchytí...
je krasna, mala som podobnu bieloruzovu, ale uz biedna bola pri kupe, myslim, ze ju uz nemam, lebo niektor uz neviem identifikovat
najviac sa tesim z malych nobiliek, budu snad kvitnut, este neviem, co z nich rasi, andersenka, nasa vymena sa nepodarila, ale nobilko urcite 1 vymenim, myslim, ze betina chcela? len treba pockat na kvet a na teplo
a tie, co mi kupila znama v NA v botanickej, myslim, ze za euro, sa vobec neprebudzaju, zazili tam asi velmi tazke chvile
este nieco sa mi podarilo rozmnozit, ked pokvitne, uvidim, asi ta encyclia, neviem presne
ja kupim, alebo vymenym take krasne zybo, ako mam v albume, pekny den...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Ešte niečo na ten dnešný deň - u nás zasa bez slnka
Adelka -neviem , či pleionka kvitne neskoro , ale je mi to jedno , hlavne , že kvitne , možno ju mám v chlade-8 stup.a je na sev okne


Adelka - poznáš túto strámku?
http://zahrada.dmm.cz/


Nie, nepoznám Milka, pokukám .-)

Ale na českom fóre ju niekto tam dával......
0 0
kryptokoryna kryptokoryna

kryptokoryna je offline (nepripojený) kryptokoryna

Na mojej štvorročnej orchidke mi vyrástla ďalšia, má dva krásne lístky, zopár koreňov aj stonku pripravenú na kvitnutie. Uvidím ako sa bude vyvíjať ... Chcem Vás upozorniť, hlavne nás začiatočníčky pri kupovaní orchideí treba sledovať, kde predajca tieto kvety skladuje a ako sa o ne počas predaja stará, či ich nemá ich uložené v prievane, robiť si občasný prieskum.
Dá Vám bližšie info o pestovaní, zalievaní, potrebnom črepníku a hnojení...?
Ak áno ste na správnom mieste skoro vždy.
Už som videla, že skrz predaj dali predavačky kvety pred predajňu von, aby sa predali. Dostali poriadnu príučku od vetra a chladu a po pár týždňoch im opadli kvety aj puky.
Mám osvedčené kvetinárstvo, tam si ich rada kupujem, lebo sa dobre o ne starajú. Teraz ma však sklamali. Bola som si tam jednu vybrať. Myslela som si že už vedia, ako kladiem dôraz na starostlivosť a preto som verila. Jedna mi padla do oka Takú ešte nemám, bola dosť drahá a predavačka mi ju odporučila. Orchideu som skontrolovala vizuálne cez celofán. Jeden púčik bol dolu spadnutý a tak som len mávla rukou, že asi to je manipulovaním. Keď som kvet doma rozbalila, zistila som, že mnohé stonky sú zrezané, kvety do týždňa opadli, listy žltnú a odchádzajú.... Pokúsim sa ju zachrániť no neviem... Vtedy mi predavačka povedala, že tá sa mi oplatí...veru oplatila!!!
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Vidis, nikdy nemas istotu, ja mam aj z kvetinarstva, aj z teska, aj z vypredaja v baumaxe, ale tie som brala skor z lutosti, aby ich nevyhodili. Ked su v obch. retazci, treba kupit hned na zaciatku, ale podla mna nie su take citlive, veru ja tu aj v zime vetram, nech si zvykaju, su na parapete pod normalnym oknom, nie je plastove. Cize prievan tu je, ale ako som si vsimla, skor im prekaza letna horucava. Ked niekedy najdem, dam ich do takeho velkeho akvaria, minule bolo vyhodene, ale rozbite, tam im bude dobre, ja ich nerozmaznavam. Urobim pre ne, co sa da, ked tu nechcu zostat, neda sa nic robit, teraz by som uz mozno zachranila aj tie, co odisli, hlavne by som tak skoro nerozsadzala.
Pekny vikend zelam...
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Poprosím o radu: dnes som zistila, že moja orchidejka prišla o všetky korene - mojou vinou. Čo s ňou? Presadila som ju do nového substrátu,( medzi jedným listom vykúka malý korienok)len neviem, či sa ešte spamätá.Poradíte?
0 0
kryptokoryna kryptokoryna

kryptokoryna je offline (nepripojený) kryptokoryna

Cením si Tvoju skúsenosť. Ja cez zimu dávam do okien za kvety penovú izoláciu. Ako som nedávno písala, jedna moja orch. prežila mrazivú noc v aute, tým s Tebou súhlasím, že nie sú extra citlivé, no prievan im možno škodí ak majú kvety a puky alebo sa mýlim a musím zisťovať ďalej. Vďaka za inšpiráciu asi sa dám tiež na zachraňovanie, také rastlinky sú fakt za dobrú cenu akurát že nekvitnú to znižuje ich šancu na predaj. Tiež ich mám na okne, darí sa im na juhovýchodnej strane ale už boli aj premiestňované počas roka a kvitli takmer rok. Ja som ich pred mesiacom presadila a už im idú nové stonky. V januári ich začnem postupne prihnojovať aby zosilneli a keď zakvitnú podporím kvet hnojivom na kvitnutie.Také akvárium alebo vitrína môže byť super nápad no asi by mi to zabralo v byte veľa miesta do budúcnosti však nevylučujem. Mám radosť, keď mám okná celé farebne zakvitnuté. Manželova matka ich vie ,,vytrestať,, tak, že ich dlho nezalieva sú v slabšom svetle a miernom chlade. No potom krásne zakvitnú a sú nádherné. Tiež pekný víkend prajem.
0 0
kryptokoryna kryptokoryna

kryptokoryna je offline (nepripojený) kryptokoryna

kryptokoryna Pozri príspevok
Cením si Tvoju skúsenosť. Ja cez zimu dávam do okien za kvety penovú izoláciu. Ako som nedávno písala, jedna moja orch. prežila mrazivú noc v aute, tým s Tebou súhlasím, že nie sú extra citlivé, no prievan im možno škodí ak majú kvety a puky alebo sa mýlim a musím zisťovať ďalej. Vďaka za inšpiráciu asi sa dám tiež na zachraňovanie, také rastlinky sú fakt za dobrú cenu akurát že nekvitnú to znižuje ich šancu na predaj. Tiež ich mám na okne, darí sa im na juhovýchodnej strane ale už boli aj premiestňované počas roka a kvitli takmer rok. Ja som ich pred mesiacom presadila a už im idú nové stonky. V januári ich začnem postupne prihnojovať aby zosilneli a keď zakvitnú podporím kvet hnojivom na kvitnutie.Také akvárium alebo vitrína môže byť super nápad no asi by mi to zabralo v byte veľa miesta do budúcnosti však nevylučujem. Mám radosť, keď mám okná celé farebne zakvitnuté. Manželova matka ich vie ,,vytrestať,, tak, že ich dlho nezalieva sú v slabšom svetle a miernom chlade. No potom krásne zakvitnú a sú nádherné. Tiež pekný víkend prajem.
Prte Henrieta3
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daniela12345 Pozri príspevok
Poprosím o radu: dnes som zistila, že moja orchidejka prišla o všetky korene - mojou vinou. Čo s ňou? Presadila som ju do nového substrátu,( medzi jedným listom vykúka malý korienok)len neviem, či sa ešte spamätá.Poradíte?
ja už nezachraňujem, hodím do koša a kúpim si druhú, nemám nato nervy, trvá to nekonečne dlhý čas kým majú opäť koreňe, alebo naopak listy. ale môžeš dať do skleníku podla "milka 60", alebo využi sáčkovú metódu.pozri v téme alebo ti dievčence poradia niečo iné. ja som dávala do skleníka, korene narástli, ale bola tam niekoľko mesiacov.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

nechaj ju tam, nepolievaj, len zo zaciatku zhora oros, nejakym postrekovacom, ja mam taky jemny z gliskur nejakeho tuzidla na vlasy, dobre vyplachni horucou vodou, striekaj len na koru, nie na rastlinu, uvidis, mozno o mesiac-2, sa ukazu nove korene. Asi o 2 t. ju mozes aj preliat, ale nenamacat. Ked sa ma spamatat, spamata sa, dievcata tu pouzivaju aj ine metody, mne sa neosvedcili, rastlina sice zakorenila, ale po presadeni odisla. podla mna orchidejky maju rady pokoj, zboku uvidis, ci pusta koren, uvidis, dobre to dopadne, uz som mala 1 aj s celkom vraskavymi listami a uz sa chytila, ale trva to asi od leta.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

nechaj ju tam, nepolievaj, len zo zaciatku zhora oros, nejakym postrekovacom, ja mam taky jemny z gliskur nejakeho tuzidla na vlasy, dobre vyplachni horucou vodou, striekaj len na koru, nie na rastlinu, uvidis, mozno o mesiac-2, sa ukazu nove korene. Asi o 2 t. ju mozes aj preliat, ale nenamacat. Ked sa ma spamatat, spamata sa, dievcata tu pouzivaju aj ine metody, mne sa neosvedcili, rastlina sice zakorenila, ale po presadeni odisla. podla mna orchidejky maju rady pokoj, zboku uvidis, ci pusta koren, uvidis, dobre to dopadne, uz som mala 1 aj s celkom vraskavymi listami a uz sa chytila, ale trva to asi od leta.
a este k tomu, ak su ovisnute listy, podopriem ichbielou penou na boku kvetinaca, aby sa neopierali o okraje...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
ja už nezachraňujem, hodím do koša a kúpim si druhú, nemám nato nervy, trvá to nekonečne dlhý čas kým majú opäť koreňe, alebo naopak listy. ale môžeš dať do skleníku podla "milka 60", alebo využi sáčkovú metódu.pozri v téme alebo ti dievčence poradia niečo iné. ja som dávala do skleníka, korene narástli, ale bola tam niekoľko mesiacov.
ani ja už nezachraňujem , je to beh na dlhé trate a výsledok v nedozierne
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte Holky.Zase som tu dlho medzi vami nebola,ale polepším sa.A bude mi asi 7 orchidiek kvitnút,potom pridám foto.A pekného Mikiho Vám všetkým želám.
1 0
ninula.k ninula.k

ninula.k je offline (nepripojený) ninula.k

Dobrý deň doma mám dendrobium nobile, chcela by som sa spýtať čo zo stonkou ktorá už odkvitla má sa nechať tak alebo ostrihnúť?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ninula.k Pozri príspevok
Dobrý deň doma mám dendrobium nobile, chcela by som sa spýtať čo zo stonkou ktorá už odkvitla má sa nechať tak alebo ostrihnúť?
nie som odbornicka na tento druh, ale vyssie pisali, ze ju treba nechat trosku vyschnut v chladnejsej miestnosti a potom ozivovat, polievanim a tepl. prostredim
ja som 2 oddelila, aj stara uz vyzerala ako na zahodenie, do chladu som nedavala, mam len 1 miesto, uz zacali vyhanat, asi listy, tak ju skus nechat na pokoji a uvidis
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
začína rozkvitať dendrophalka, len je ťažko uhádnuť jej farbu..........ešte keď ani slnko nesvieti :/

je to nadherna farba, konecne som nasla nieco kvitnuce, nemas ju na palicke? vyrazaju mi velmi divoke stonky, prisla som sa pozriet, ako podopierate, to robi ten kr. hnoj, tak dlho mi nekvitli, ze si uz ani nepamatam, ako som ich podopierala, teda na kupovanych som to vedela upravit, ale philadelphia uz dlho rastie, chcela som ju nechat tak, ale asi musim pohladat dlhsiu palicku, uz niekolko mesiacov a stale len rastie rozkonaruje sa, uz sa velmi tesim, snad ju zase cica nezhodi...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Ahojte Holky.Zase som tu dlho medzi vami nebola,ale polepším sa.A bude mi asi 7 orchidiek kvitnút,potom pridám foto.A pekného Mikiho Vám všetkým želám.
tak sa toľko netúlaj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať