Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

caute, chcem sa opytat, nemate niekto skusenosti s phalaenopsisom gigantea?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Krasna dracica...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Tak, taka radost na vianoce, moja philadelphia sa mi vysypala 2x, lebo sa bojim, ze prechladnu na okne, davala som ich na policku vedla a...1 kvitnuca stopka je uz zlomena, ale bolo to na nieco dobre, mala dost hnilych korenov, bola dost premocena. Kusok kvetu zostal, uvidime, co z nej bude, ale som jej aspon ocistila a ostrihala hnile korene, uz polievam v zime len 1x za 2 tyzdne. A pritom zvonka nebolo nic vidiet. Ale aj ked vyhnala velky kvet, zdalo sa mi, ze nie je celkom ok, lebo jej nerastli listy. Tak uvidime, aspon sa jej ulavi. Dcera mi doniesla 1 odhnite srdiecko, bielej phaly, nedavam jej velku nadej, ale ma 2 sidty a par korenov, presadila som ju do sucheho a uvidime. Ostatne kazdym dnom zakvitnu, uz sa vytesujem.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Tak, taka radost na vianoce, moja philadelphia sa mi vysypala 2x, lebo sa bojim, ze prechladnu na okne, davala som ich na policku vedla a...1 kvitnuca stopka je uz zlomena, ale bolo to na nieco dobre, mala dost hnilych korenov, bola dost premocena. Kusok kvetu zostal, uvidime, co z nej bude, ale som jej aspon ocistila a ostrihala hnile korene, uz polievam v zime len 1x za 2 tyzdne. A pritom zvonka nebolo nic vidiet. Ale aj ked vyhnala velky kvet, zdalo sa mi, ze nie je celkom ok, lebo jej nerastli listy. Tak uvidime, aspon sa jej ulavi. Dcera mi doniesla 1 odhnite srdiecko, bielej phaly, nedavam jej velku nadej, ale ma 2 sidty a par korenov, presadila som ju do sucheho a uvidime. Ostatne kazdym dnom zakvitnu, uz sa vytesujem.
zelam vsetkym...
vv.jpg  
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Všetkým prítomným aj tým , ktorí tu kedy budú želám Šťastné a Veselé sviatky , veľa lásky a pohody a do Nového Roku 2012 pevný krok , želá , milka
1 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

Aj ja sa pripajam. Prajem všetkým príjemné prežitie Vianočných sviatkov, hlavne veľa pohody a radosti.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Všetkým známym aj menej známym prajem šťastné a veselé...


VIANON~1.jpg  
1 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Všetkým Vám prajem šťastné a veselé
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Anka aj Tebe - šťastné, veselé, pokojné, požehnané vianočné sviatky...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Taaaaaaaaaak a tu je moje cymbidko v plnej kráse:


6 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

tak to je skutočne krásny vianočný darček. Nech ťa dlho teší.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
to je už moje kvitnutie............
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Adelka je nádherné, fakt sa vydarilo.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ďakujem Ala, mám ho na schodisku, v robote, môžeš prísť kuknúť life....
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Uf, to je škoda, doma by sa viac vynímalo a robilo parádu
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka to je krása , je síce pravda , že doma by si ho mala na očiach , ale v robote v chlade bude dlho kvitnúť
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
presne tak Milka, doma taký chlad nemám..............cca 7.12. sa začali rozvíjať kvety, tak uvidím ako dlho bude kvitnúť, pridám info potom :-)
0 0
slavulka7 slavulka7

slavulka7 je offline (nepripojený) slavulka7

Vie mi niekto poradiť? Mam jednu orchideu, ktorá už strašne dlho nekvitla a tuším uz nema ani korene, listky sú už skoro cele zvednuté, no neodpadli, vyhnala ďalšiu stonku, aj pučiky kvetv mala, ale tie opadali a na jednej stonke mi vyrastli nové listky a tak stojí už asi rok. Vie mi niekto poradiť či sa s ňou ešte dá niečo robiť? Aspon s tými listkami
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

slavulka7 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradiť? Mam jednu orchideu, ktorá už strašne dlho nekvitla a tuším uz nema ani korene, listky sú už skoro cele zvednuté, no neodpadli, vyhnala ďalšiu stonku, aj pučiky kvetv mala, ale tie opadali a na jednej stonke mi vyrastli nové listky a tak stojí už asi rok. Vie mi niekto poradiť či sa s ňou ešte dá niečo robiť? Aspon s tými listkami

no ked nemá korene tak sú nato nejaké záchranné "akcie" avšak je to dlhodobá piplačka. neviem čo myslíš lístkami na stonke? miesto kvetu ti zo spiaceho očka vyrástli listy? ak áno, je to keika nová rastlinka dá sa oddeliť od "matky" ak má aspoň 3 listy a aspoň 3 koreňe cca. 5cm dlhé. ak ale nemá orch. žiadne korene nemá táto rastlinka ako rásť. ja by som stonku odstrihla a dala ju do vázy s vodou, je buď-alebo, možno časom korienky dorastú.
1 0
slavulka7 slavulka7

slavulka7 je offline (nepripojený) slavulka7

presne tak, namiesto kvetu su tam listky a su 3, no korene nema žiadne. a rastlina ako taka, ma tak akurat vzdušne korene, ale v zemi žiadne. tak mam ju odstrihnuť a dať do vody? Pomôže to?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať