Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Ahojte dievčence dlho som tu nebola ale sem tam očkom mrknem čo mate nove.

Potrebovala by som poradiť s jednou mojou bojovníčkou našla som na nej z boku hnilobu srdiečka tak čo sa dalo som vyrezala a zasypala škoricou a dala do menšieho kvetináča ale začal mi žltnúť ďalší list tak som ho odstránila ale mam taký dojem že sa mi vytvorilo ďalšie ložisko ale zároveň sa mi tam niečo kľuje. Neviem či to mam zas vyrezať a dať do kôry alebo do skleníku??? Čo by ste urobili vy???
Ďakujem za každú radu a ešte pripájam pár fotiek.
DSC_3033.JPG  
DSC_3039.JPG  
DSC_3042.jpg  
orch1.jpg  
1/1
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

sisima Pozri príspevok
môj narodeninový darček...
Príloha 80322
Krásny darčeka. Všetko najlepšie k narodeninám
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Pekný podvečer orchidejkárky.
Podľa predchádzajúcich rád som "zaskleníkovala" hynúcu orchidejku a čuduj sa svete, vyhnala najprv korienok-dva a potom aj pekný výhonok. Teraz však neviem dokedy mám nechať orchidejku v plastovo-fľašovom "skleníčku". Poraďte prosím, kedy ju treba zasadiť. Už je čas, alebo mám ešte čakať. Dnes som jej musela odstrihnúť jeden starý veľký list, lebo sa na ňom uvelebila pleseň, zrejme v dôsledku malého priestoru vo fľaši.
Ďakujem všetkým za rady a odpovede
orchidejka 001.jpg  
orchidejka 002.jpg  
orchidejka 003.jpg  
orchidejka 004.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kkaja Pozri príspevok
Ahojte dievčence dlho som tu nebola ale sem tam očkom mrknem čo mate nove.

Potrebovala by som poradiť s jednou mojou bojovníčkou našla som na nej z boku hnilobu srdiečka tak čo sa dalo som vyrezala a zasypala škoricou a dala do menšieho kvetináča ale začal mi žltnúť ďalší list tak som ho odstránila ale mam taký dojem že sa mi vytvorilo ďalšie ložisko ale zároveň sa mi tam niečo kľuje. Neviem či to mam zas vyrezať a dať do kôry alebo do skleníku??? Čo by ste urobili vy???
Ďakujem za každú radu a ešte pripájam pár fotiek.
bojím sa že hniloba tam ešte je kukla by som ešte pod ten posledný list, prípadne by som ho odstránila, ak by tam hniloba nebola tak ja by som ju dala do skleníka do kôry nie /aspoň ja nie/ má málo korenov.
ak by si ju chcela aj tak zasadiť tak malý vzdušný kochel
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mareko Pozri príspevok
Pekný podvečer orchidejkárky.
Podľa predchádzajúcich rád som "zaskleníkovala" hynúcu orchidejku a čuduj sa svete, vyhnala najprv korienok-dva a potom aj pekný výhonok. Teraz však neviem dokedy mám nechať orchidejku v plastovo-fľašovom "skleníčku". Poraďte prosím, kedy ju treba zasadiť. Už je čas, alebo mám ešte čakať. Dnes som jej musela odstrihnúť jeden starý veľký list, lebo sa na ňom uvelebila pleseň, zrejme v dôsledku malého priestoru vo fľaši.
Ďakujem všetkým za rady a odpovede
podľa mňa má ešte čas, aby bola zasadenávečer dám foto mojej tá tiež ešte čaká na kochel v skleníku
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Vďaka, tak ju ešte nechám regenerovať :-), nech si ešte počká.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
Nemám také závratné úspechy s vandami ako mnohé z Vás, ale učím sa s nimi "žiť".... tak pridávam aspoň foto ako moje vandy napredujú od ich zakúpenia ako odkvitnutých ....

vanda maduvadee pink - korene jej fajné idú, aj nový list

vanda robert delight - tej tiež vrchný list podrástol

vanda - farba neznáma,ale tipujem na nejaku modro-fialovu - spodné listy vyzeraju biednejšie, mala málo koreňov - ale narastli nové a "mladia" sa a už jej jeden list u mňa narástol a tlačí sa ďalší...


vanda paki miminko - ide nový lístok
.....ale veď ty si šikuľka, krásne ti to raší.kvitnutie je už iba otázka času
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kkaja Pozri príspevok
Ahojte dievčence dlho som tu nebola ale sem tam očkom mrknem čo mate nove.

Potrebovala by som poradiť s jednou mojou bojovníčkou našla som na nej z boku hnilobu srdiečka tak čo sa dalo som vyrezala a zasypala škoricou a dala do menšieho kvetináča ale začal mi žltnúť ďalší list tak som ho odstránila ale mam taký dojem že sa mi vytvorilo ďalšie ložisko ale zároveň sa mi tam niečo kľuje. Neviem či to mam zas vyrezať a dať do kôry alebo do skleníku??? Čo by ste urobili vy???
Ďakujem za každú radu a ešte pripájam pár fotiek.
Nebudu so mnou mnohe suhlasit, ja uz ziadne metody neskusam, lebo nakoniec aj tak odisli, ked ma taketo 2 korene, normalne by som ju zasadila a obcas postriekala vodou
mam tu par, co som dostala v zlom stave, povedala som im, bud, alebo
2 0
zuzana.ppt zuzana.ppt

zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac
dobry den,

asi 10 dni dozadu som bola na sluzobke a dcere nakazala poliat ruze v hornej izbe a na orchideu zabudnut. samozrejme dopadlo to uplne naopak. ruze boli uplne vyschnute , ale orchiedai mala 3-dnovy uplne vodnaty kupel. myslite, ze sa da zachranit??? toto su dnesne foto ((((((( trojdnovy kupel bol presne 10 dni dozadu
P1020537.jpg  
P1020539.jpg  
P1020538.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzana.ppt Pozri príspevok
dobry den,

asi 10 dni dozadu som bola na sluzobke a dcere nakazala poliat ruze v hornej izbe a na orchideu zabudnut. samozrejme dopadlo to uplne naopak. ruze boli uplne vyschnute , ale orchiedai mala 3-dnovy uplne vodnaty kupel. myslite, ze sa da zachranit??? toto su dnesne foto ((((((( trojdnovy kupel bol presne 10 dni dozadu
vyber z vázy nech rýchlejšie preschne, poprípade dorob diery na kochly horúcim klincom/opatrne/ aby rýchlejšie preschla
1 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

ahoj, Lujzi vidim,ze si tu, prosim ta, odhnila mi od srdiecka jedna zlta phala, postupne zozltli vsetky listy a dnes uz mam iba 1 a korene tiez nic moc,myslis,ze sa este moze prebrat? Pokusila som sa jej urobit sklenik ala Milka,podoba sa na ten tvoj v prispevku 12115,teda skoro,len ked som tam dala vodu,tak sa zacala robit plesen na korenoch,tak som ich dnes umyla a dala to tam bez vody,neviem co s tym,porad, dakujem
29072011019.jpg  
29072011018.jpg  
29072011017.jpg  
29072011015.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana- Pozri príspevok
ahoj, Lujzi vidim,ze si tu, prosim ta, odhnila mi od srdiecka jedna zlta phala, postupne zozltli vsetky listy a dnes uz mam iba 1 a korene tiez nic moc,myslis,ze sa este moze prebrat? Pokusila som sa jej urobit sklenik ala Milka,podoba sa na ten tvoj v prispevku 12115,teda skoro,len ked som tam dala vodu,tak sa zacala robit plesen na korenoch,tak som ich dnes umyla a dala to tam bez vody,neviem co s tym,porad, dakujem
v tomto prípade si myslím, že je koniec myslím že to je hnilé celé a už nemá z čoho vyrásť zdraví list ani koreň. tiež som o jednu nedávno prišla stáva sa porozmýšľaj kde sa mohla stať chyba nabudúce sa jej vyvaruj a kúp si pre potešenie novúúú
do skleníku zásadne dávať orch.suchú, aby sa nestihla spraviť plieseň
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

lujza.j Pozri príspevok
v tomto prípade si myslím, že je koniec myslím že to je hnilé celé a už nemá z čoho vyrásť zdraví list ani koreň. tiež som o jednu nedávno prišla stáva sa porozmýšľaj kde sa mohla stať chyba nabudúce sa jej vyvaruj a kúp si pre potešenie novúúú
do skleníku zásadne dávať orch.suchú, aby sa nestihla spraviť plieseň
dakujem,myslela som si,este ju tam chvilku necham,preistotu. Ja som ju kupila uz s takym ciernym flakom ako 1 euro na liste,ale nerozsirovalo sa to dlho,aj kvitla a akonahle odkvitla,tak sa to zacalo zvacsovat a nakoniec som cely list (to bol uplne najvrchnejsi)odstrihla,ale postupne zacali zltnut dalsie az po spodok a ked uz boli len 3,tak som zbadala,ze stred je cierny,cize to odhnilo.Nechapem,lebo som si davala pozor,aby nesla voda do srdiecka,skoda jej, bola krasna
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana- Pozri príspevok
dakujem,myslela som si,este ju tam chvilku necham,preistotu. Ja som ju kupila uz s takym ciernym flakom ako 1 euro na liste,ale nerozsirovalo sa to dlho,aj kvitla a akonahle odkvitla,tak sa to zacalo zvacsovat a nakoniec som cely list (to bol uplne najvrchnejsi)odstrihla,ale postupne zacali zltnut dalsie az po spodok a ked uz boli len 3,tak som zbadala,ze stred je cierny,cize to odhnilo.Nechapem,lebo som si davala pozor,aby nesla voda do srdiecka,skoda jej, bola krasna
myslím, že bola zasadená príliš hlboko a tak jej odhnilo srdiečko zo spodku na to treba dávať pozor, poprípade trochu substrátu odobrať
3 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

lujza.j Pozri príspevok
myslím, že bola zasadená príliš hlboko a tak jej odhnilo srdiečko zo spodku na to treba dávať pozor, poprípade trochu substrátu odobrať
aha,takto vyzerala,ta v strede
010620111267.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana- Pozri príspevok
aha,takto vyzerala,ta v strede
hmm, bola pekná škoda ak to to bola zlatá tiež som takú mala
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
hmm, bola pekná škoda ak to to bola zlatá tiež som takú mala
skus ju obstrihat, neviem, ci su vsetky korene dite, zasadit do sucheho substratu a o tyzden trosku substrat pokropit, ja to uz robim tak, ziadne skleniky a sacky, lebo aj tak sa potom musi presadit a niekedy to nezvladne
skus a uvidis
0 0
zuzana.ppt zuzana.ppt

zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac
dakujem za odpoved lujza. mam aj obstrihat tie korene? nemala by som ju rychle presadit? uz som si aj kupila specialny substrat, ale necham si radsej poradit

zuzana
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Pre andersenku,všetko najlepšie k narodeninám
002.jpg  
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzana.ppt Pozri príspevok
dakujem za odpoved lujza. mam aj obstrihat tie korene? nemala by som ju rychle presadit? uz som si aj kupila specialny substrat, ale necham si radsej poradit

zuzana
korene ? čo je s koreňmi? no ak sú hnilé tak tie treba odstrániť, zasypať škoricou alebo endiexom,aby ďalej nehnili.a dať do nového substrátu, ak je potom korenov podstatne menej vyrob si menší kochel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať