Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Dnes som si z Kauflandu priniesla 5 ks nových úlovkov z výpredaja, ale zdravých. Ks za 0,99 Eura. Uchmatla som všetky aj s podnosom 4x dendrobium nobile, presne rovnaké, ako som pred pár mesiacmi kúpila za 8 eur........
Opravujem sa, dnes som si prezrela fotky môjho staršieho dendrobka, a rovnaké sú len na prvý pohľad , takže mám iný hybrid. Líšia sa len farbou oka, ostatné rozdiely sú nenápadnejšie. Tá moja pôvodná, čo mám aj vo fotoalbume by mohla byť D.N. Himezakura "Sanasokku". Tieto nové pravdepodobne D.N. Sea Mary "Snow King", ale obe sú vraj vďačne a bohato kvitnúce tak sa teším, že zbierka sa mi predsa len rozrástla o inú.

Tu je dobrá stránka pre milovníkov D.Nobile , je tam aj popis pestovania a problémov a fotky hybridov.
http://www.yamamotodendrobiums.com/h...il_plants.html
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
som si urobila radosť dnes včera som ju zbadala a v kvetinarstve mi padla hneď pri dverách do oka............včera som odolala, dnes už nie
Je vzrastu midi a kvet ma priemer tak cca 4,5cm

1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Moc zaujímavá farba
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ďakujem Betina
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

mám otázku na vás: ak som kúpila mini orchidku a je posadená len v machu mám ju presadiť? korienky má vporiadku a nechala som ju preschnúť po prinesení domov...
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ja by som presadila.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ShakirM Pozri príspevok
mám otázku na vás: ak som kúpila mini orchidku a je posadená len v machu mám ju presadiť? korienky má vporiadku a nechala som ju preschnúť po prinesení domov...
ja každú mini presadím do kôry+ polystyrén..........
2 0
Lívia Sabová Jaroňová Lívia Sabová Jaroňová
Poraďte prosím. dostala som orchodeu v júni, na slnku je len dopoludnia a začali mäknúť listy: kvety sú neporušené! Čo mám robiť pre záchranu? Ďakujem.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Lívia Sabová Jaroňová Pozri príspevok
Poraďte prosím. dostala som orchodeu v júni, na slnku je len dopoludnia a začali mäknúť listy: kvety sú neporušené! Čo mám robiť pre záchranu? Ďakujem.
Ked makknu z nicoho nic listy, moze byt ze ma malo vody. Nemusi to byt tym ze malo polievas, ale napr. ze ma slaby/ziadny korenovy system v kochliku. Mozno by si mohla vytiahnut orchidku z kochlika sa kuknut sa ci nema odhnite korene. Tie odstirhnut a zasadit do mensieho kochlika. Napr.od 0,5L mineralky, zrezes a hotovo.
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

andersenka Pozri príspevok
ja každú mini presadím do kôry+ polystyrén..........
ďakujem, tak asi sa do toho v pondelok pustím... aj keď je tak pekne vykvitnutá... uvidíme
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
.....moje nové krásavice... voňavé denrobium nobile z Poľska a mini phala z Kauflandu
DSC00593.jpg  
DSC00594.jpg  
DSC00596.jpg  
DSC00597.jpg  
1/1
4 0
Lívia Sabová Jaroňová Lívia Sabová Jaroňová
Ďakujem za radu. Pozrela som sa na korene - sú suché aj tie čo trčia z kochlíka sú suché. Ale úplne na dne trčia dva asi ešte zdravé korene. Bože ja som sa tak bála tohoto darčeku ...a je to tu, čo ma veľmi mrzí.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Lívia Sabová Jaroňová Pozri príspevok
Ďakujem za radu. Pozrela som sa na korene - sú suché aj tie čo trčia z kochlíka sú suché. Ale úplne na dne trčia dva asi ešte zdravé korene. Bože ja som sa tak bála tohoto darčeku ...a je to tu, čo ma veľmi mrzí.
nie je suché ako suché sú suché ako nepoliate alebo suché-duté to je rozdiel, tie prvé sú ok, tie poleješ a hotovka, horšie sú tie druhé, tie treba odstrániť a zbytok ak nejaký je zasadiť do menšie kochla. poprípade daj sem foto
2 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

tak dnes už mám všetko pripravené na presádzanie miniphaly, kôra sa suší po premytí horúcou vodou, črepníček vyrobený z kelímka od jogurtu už aj s dierkami a prirobenými nožičkami aby mala kde odtekať prebytočná voda... ku večeru pridám foto ako sa mi to podarilo
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak moja štvrtok midi phalka kúpená - už aj jeden kvet odkvitol bola len v rašeliníku a ten nebol že vlhký - ale morký tak to v kvetinárstve preliali. Tak som ju vybrala - veľa koreňov teda nemala, ešte nejaký ten hnilý a suchý som odstrihla a zaškoricovala......... a foto pre porovnanie v akom kochlíku bola a v akom je teraz - dala som ho do kelímka z jogurtu.......... Tak dúfam, že sa jej bude u mňa len a len dariť Lebo je to orchidka ktorá ma po dlhej dobe aj konečne zaujala...
5 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Adelka,isto sa jej bude darit
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

moje presádzanie miniphalky, už len dúfať, že sa ujme a že sa jej bude páčiť... ach jaj
DSCN1199.JPG  
DSCN1203.JPG  
DSCN1204.jpg  
DSCN1205.jpg  
1/1
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som posledné dva víkendy vo veľkom presádzala, čo trebalo dostalo väčší kochlel, ostatným ktoré mali substrát 2-3 ročný som vymenila, dúfam že novú "krv" tie moje mrchy ocenia a tiež som šmykla jednu keiku a zasadila už som sa nato dlhšie chystala tak som taká spokojná
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Nemám také závratné úspechy s vandami ako mnohé z Vás, ale učím sa s nimi "žiť".... tak pridávam aspoň foto ako moje vandy napredujú od ich zakúpenia ako odkvitnutých ....

vanda maduvadee pink - korene jej fajné idú, aj nový list

vanda robert delight - tej tiež vrchný list podrástol

vanda - farba neznáma,ale tipujem na nejaku modro-fialovu - spodné listy vyzeraju biednejšie, mala málo koreňov - ale narastli nové a "mladia" sa a už jej jeden list u mňa narástol a tlačí sa ďalší...


vanda paki miminko - ide nový lístok
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

môj narodeninový darček...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7240284.jpg
Zobrazení: 44
Veľkosť:  31.4 KB
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať