Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ďalšia orchidejka mi vyhnala kvetnú stonku,tentokrát je to tá panašovaná
P4273815.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
elegant mi po kúpe rýchlo odkvitol ale po cca 2,5 mesiaci sa na predlženej stonke cez víkend takto rozvil kvet:
ešte budú zo dva kvety na stonke.............a zdá sa, že aj keika sa kulhá zase na druhej stonke
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte,

moje orchidky napadol nejaky skodca- pripajam obrazok. Mate s tym nejake skusenosti? Co zabera?

Ja som zozrate listy ostrihala, substrat vyhodila- samozrejme korene boli ozrate a vela neostalo. Mam jeden listok a dva korienky. Len mi to napadlo aj vedlajsiu orchidku.

Co mi poradite?
Roztoce.jpg  
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Nasla som dobru stranku o havedi Ponukaju nazvy chemickych roztokov na ich odstranenie.

http://orchidej.wz.cz/bestiar.html
2 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

jana- Pozri príspevok
A takto krásne mi rozkvitla táto phala okrová, už má 14 kvetov a ešte jej zostali 4 puky nerozvinuté,ale do zajtra 1 určite bude,tak sa teším
tak to je nádhera
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
v 11/10 som si kúpila orchidku a v 02/2011 som zistila,že ma dole narastednú rastlinku. Silou mocou som ju chcela oddeliť. Teraz by som to už neurobila........... pôvodná rastlina materská akosi sa nemôže "pozbierať", a malinku som nasadila, zvrchu vyzerá vskutku biedne, ale v kochlíku ma pekné zelené korene (je v kelímku od tesco jogurtu nasadená) a takto ma potešila a zároveň prekvapila, na tomto "zdochliatku" - nová rastlinka ide, len neviem či bude mať dosť síl dorásť do dospelosti. Dokonca korienok prvý jej rastie................

foto po oddelení

foto oddelenej rastlinky s rastúcou novou
1 0
vogue_san vogue_san

vogue_san je offline (nepripojený) vogue_san

Ja mam vela orchidei, presne 7 velkych, 1 strednu a 6 mini a krasne mi kvitnu tie velke a na tie male, no cakam co bude, lebo tie som kupila za vybornu cenu len s listami, tak som zvedava ake vobec budu. Tie, co sa zdali ze odchadzaju sa casom pozbierali, ale kazdy den ich rosim, myslim listy a trochu aj z hora korienky, a polievam tak raz za tyzden a vylejem prebytocnu vodu.

Mam aj sklenene kochliky aj plne a dari sa vsetkym, ani som ich nepresadzala a nechala v povodnom plastovom obale, stonky nikdy nestriham ak su krasne zelene, jedine ak cela stonka zhnedla tak som ju na uplnom koci zostrihla a potom vzdy vyrasila nova.

Co ma na jednej malinkej trapi su korene, ktore sa zacinaju tahat az mimo kochlika, osobne sa mi to vobec nepaci, myslim ze to spati celu rastlinu, listy ma krasne, plne a zelene a tie korene su tiez velmi zdrave. Chcela som izhh ch nejak obtocit v ramci kochlika, ale zlomili by sa, myslite ze ich mozem odstrihnut? Neviem ci je to rozumne, lebo prave tym ta rastlina dycha, aky mate nato nazor? Dakujem
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahoj, tu je názorná odpoveď

http://abecedazahrady.dama.cz/Pestov...9/default.aspx
0 0
vogue_san vogue_san

vogue_san je offline (nepripojený) vogue_san

Betrix,

dakujem velmi pekne za radu, skusim ju presadit
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

vogue_san Pozri príspevok
Betrix,

dakujem velmi pekne za radu, skusim ju presadit
ked presadis o cast peknych korenov pride,ale ked je zdrava a chces ju presadit ublizit by jej to nemalo.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte po skúškovom som zase tu a mám pár otázok, začala som pestovať teraz VANDU prišla mi z Holandska pred mesiacom, ale neviem čo má na lístku vypadá to ako popálenina ale je to v strede (foto)
a zároveň sa chcem aj pochváliť začína mi niečo na nej rašiť ale neviem čo, poradíte mi čo to bude? a aj s tým lístkom ako ďalej
vanda.jpg  
vanda korienky.jpg  
vanda list.jpg  
1/1
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ešte sa chcem pochváliť mojou bojovníčkou, nevydržala kým sme boli na dovolenke a po lete konečne vyhnala nové korienky a aj listy a minule ste tu vraveli, že ak mi ostalo len niečo z orchidky- odišli jej korienky tak mám ju skúsiť dať do skleníka, voláky som spravila, a chcem sa spýtať či môže byť takýto (nemám s ním žiadnu skúsenosť)
nove korienky.jpg  
nove listy.jpg  
1/1
0 0
tady tady

tady je offline (nepripojený) tady

suesin Pozri príspevok
ahojte po skúškovom som zase tu a mám pár otázok, začala som pestovať teraz VANDU prišla mi z Holandska pred mesiacom, ale neviem čo má na lístku vypadá to ako popálenina ale je to v strede (foto)
a zároveň sa chcem aj pochváliť začína mi niečo na nej rašiť ale neviem čo, poradíte mi čo to bude? a aj s tým lístkom ako ďalej
To čo raší sú korene , kvet zvykne rašiť spomedzi listov a na ten list by som nasypala škoricu.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

tady Pozri príspevok
To čo raší sú korene , kvet zvykne rašiť spomedzi listov a na ten list by som nasypala škoricu.
no ,,ono,, to bolo pri spodných dvoch listoch ale tie odišli lebo to asi tlačilo tak preto som rozmýšľaľa, že čo to asi bude
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

ahojte dievcata, dnes som vecer 17,30 bola v tescu a mali orchidejky phaly 2stonkove v keramickom crepniku dnes po 9,30 eur a od stredy budu po 8,99 eur,neodolala som a hned som si aj 2 kupila,mali vela bielych,ale treba si ich dobre prezriet,lebo v jednej som videla chrobaka a niektore boli preliate,uplna zaburina,ale da sa vybrat celkom :-)
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

A tu su ich fotocky
02052011985.jpg  
02052011986.jpg  
02052011989.jpg  
02052011991.jpg  
1/1
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Tuším mi ide nová stonka na bielom cymbidku ?
01052011979.jpg  
01052011982.jpg  
01052011983.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
podľa foto sa mi to na cymbidko nezdá, skôr na dendrophalku
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Andersenka,tak neviem potom co to je,tu su fotky
30032011675.jpg  
30032011671.jpg  
cymbidko 17.4.11.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
je to dendrobium phalaneopsis. Stará sa oň ako o phaly.
Krásna je táto čisto biela
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať