Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Chlapci a dievčatá , možno je moja otázka , ale neviem kam s ňou,-neviete niekto ako sa dá vyrobiť pevnejší záves na kvetináč, aby nebol umelý ,kúpiť sa dá kovový , ale iba retiazkový a bojím sa , aby mi nepopadali orchidejky , keď budú zavesené na strome vlani sa mi totiž stalo , že sa tie držiaky ulomili , ale nie na orch , ale na surfiniach , neviem to nikde vygoogliť a pritom som to v nejakej relácii videla robiť z drôtu ale už neskoro
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

tady Pozri príspevok
Podľa mňa je to z nesprávnej zálievky, resp. korene sú zasolené. Používaš pri polievaní konduktometer? Určite máte tvrdú vodu, treba polievať dažďovou, alebo na 1 liter prevarenej vody ktorú máte doma pridať 2 litre destilky. Ja vodu preváram a ešte prelievam cez konvicu Britu a aj tak dosahuje hodnotu vodivosti vyše 400 a ešte keby som k tomu pridala hnojivo, to je jednoducho smrtiaci koktejl. Opäť sa opakujem, ale najlepšie informácie v tejto oblasti získaš na forum orchidej cz. Inak ak by si pokračovala v polievaní tvrdou vodou, orchideje prestanú kvôli zasoleniu dýchať koreňmi a príjmať vlahu a postupne Ti odídu.
ja tiež vodu preváram a máme doma aj špeciálne filtre na kohútikoch tak neviem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Chlapci a dievčatá , možno je moja otázka , ale neviem kam s ňou,-neviete niekto ako sa dá vyrobiť pevnejší záves na kvetináč, aby nebol umelý ,kúpiť sa dá kovový , ale iba retiazkový a bojím sa , aby mi nepopadali orchidejky , keď budú zavesené na strome vlani sa mi totiž stalo , že sa tie držiaky ulomili , ale nie na orch , ale na surfiniach , neviem to nikde vygoogliť a pritom som to v nejakej relácii videla robiť z drôtu ale už neskoro
Každý plastový kvetináč má len nejakú životnosť, a tá sa skarcuje pobytom vonu alebo na svetle. My sme mali kedysi zavesené pre oknom v obávakú plastové širšie kvetináče, také v akých sa aj previslým kvetom darí, širšie, pltšie. Na ich hornom obvode mi muž prevrtal v rovnomernom odstupe 3 dierky, do toho navliekol 3 kovové S-háčiky s priemerom tyčky asi 3-4 mm. Kúpili sme kovovú rtiazku, pochrómovaú resp dobré sú aj pozinkované, aby odolávali vlhku. Ale treba vyberať také tie pozakrúcannými koncami očiek, také= prepletané, nie tie klasické retiazkové so stláčanými koncami, tie sa lúbia otvárať a to je potom galiba. Majú to v klasický želežiarstvách a potrebách, kde sa aj klince a šroby predávajú.... tie mi potom so štikačkaminastrihla na rovnakú potrebnú dĺžku, jeden koniec každej retiazky sa prevliekol na háčik zasunutý do dierky, ale to s-KO TREBA SKúSIť DO KVETINáčA A NA JEDNU AJ NA DRUHú STRANU NASTRčIť, ABY SA NEVYVLIEKAL Z NEHO PO ZAVESENí, TO SI VYSKúšAš. a PO NAPNUTý SA VšETKY 3 RETIAZKY NAVLIEKLI NA 4. HáčIK, alebo prvný krúžok na klúče a to sa zavesilo do háčika, čo bol na hmoždinku a podložku o strop preišroubovaný....toto sú pre mňa moc technické veci, toto mal na starosti muž , určite ak nejakého požiadaš, tak pomôže....
No ale malo to jednu velkú nevýhodu....po čase sa začali okraje na vrchu kvetináča praskať a lámať , práve únavou materiálu....muž povedal, že ak to ešte niekedy sprovozníme, tak jedine, že z plechu alebo takej tej tenkej gulatiny kovovej spraví okrúhly rám, krotý sa podstrčí pod okraj kvetinýča a celé to zavesenie cez háčiky bude popod to prechádzať, a teda aj celá ťažova sa vlastne prenesie cez tú obruč, kbz aj niečo prasklo na kvetináči, aby to nespadlo....no lepšie tpo neviem napísať...k realizáciíí zmien sme zatialnedospeli, už nebolo treba, kvetiny mám inakšie....možno ale pomôžem Každopádne von do vetra by bolo treba to vyskúšať naplnené hlinou ale bez kvetiny, dosť sa to usde asi kolísať, lenže je to vždy lepšie ako kupované plastové držioaky, tie sú slabé. Žial nemám ani fot, ešte skúsim v mojom archíve pokutrať a ak nájdem priložím.
2 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Už mi plne rozkvitla,má 7 kvietkov,viac asi nebude,ale neviem dať lepšie foto.
A nepoznáte niekto tento Humifyt,vraj je to aj na zakorenovanie dobré a aj na dobrý zdravotný stav rastlín,kvetov a pod.Ale kedže to stálo 1,60€,tak neviem či to bude také účinné ako Ligno,ten nemali.Obsahuje to aj humínové látky,mikroživiny.
P1120356.JPG  
P1120359.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Beti ja nemám orchiše v žiadnych obaloch a mám ich v takom poloakvarku, už som dávala sem foto , ale zopakujem , orchidkám sa to páči , a čo sa týka pestovania dendro phal tu je dobrý link
http://haki.hu.cz/local/preview/pages/Dendrobium.html
Milka, tá stránka je proste VÝTEČNÁ
Pekne postupy aj s fotkami, od rána ju sledujem a neviem sa odtrhnúť
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Beti ja nemám orchiše v žiadnych obaloch a mám ich v takom poloakvarku, už som dávala sem foto , ale zopakujem , orchidkám sa to páči , a čo sa týka pestovania dendro phal tu je dobrý link
http://haki.hu.cz/local/preview/pages/Dendrobium.html
to akvárko je fajn, len neviem,asi tam nemáš stále 1-2 cm vody naliatej, či ? Lebo ja potrebujem, aby sa mi tá voda do vzduchu odparovala, ale aby v nej neboli rovno kvetináče s koreňmi,lebo cez spodné dierky v kvetináčoch by k nim stále šla voda a to by nerobilo dobrotu. Potrekovanie rosením mi už nejako nestačí.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Takže užn som dostala info o dodaní Biplantolu NT do SR. Ide to na dobierku. Dobierka je 250 KČ. Tak som to pochopila, ale dosť sa to pedraží.
http://www.biplantol.cz/vital-nt.php
Ešte skúsim rakúsko a nemecko....
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Betina2 Pozri príspevok
Takže užn som dostala info o dodaní Biplantolu NT do SR. Ide to na dobierku. Dobierka je 250 KČ. Tak som to pochopila, ale dosť sa to pedraží.
http://www.biplantol.cz/vital-nt.php
Ešte skúsim rakúsko a nemecko....
Beti- v Rakúsku stojí Biplantol-250ml-6,70 eu, 1l-20eu , neviem ako je to z poštovným do SR mne ho doniesla neter , ale ona tam bola , myslím , že tam vyšlo poštovné cez 3eu. ale k nám-neviem
Do toho môjho poloakvárka sa vojde 3 l vody do každého dielu , keď sa vyparí dolejem , v lete som dolievala aj každé 1-2 týždne , v zime menej ,
kvetináče sú tak 4-5 cm nad vodou , ďakujem za info o závesnom aparáte
Naposledy upravil milka 60 : 14.05.11 at 16:30 Dôvod: oprava
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Beti- v Rakúsku stojí Biplantol-250ml-6,70 eu, 1l-20eu , neviem ako je to z poštovným do SR mne ho doniesla neter , ale ona tam bola , myslým , že tam vyšlo poštovné cez 3eu. ale k nám-neviem
Do toho môjho poloakvárka sa vojde 3 l vody do každého dielu , keď sa vyparí dolejem , v lete som dolievala aj každé 1-2 týždne , v zime menej
Milka a kde konkrétne v Rakúsku ho kúpila, ja som z BA, takže chodím pravidelne raz za 4-5 týždňov na nákup, tak niekde po Viedeň alebo aj do nej príležitostne by to možno šlo. Na Rakúskej oficiálnej stránke Biplantoplu som ho ani nenašla, našla som aj na maďarskej a najlepšie mi ale cena vzchádzala na nemeckej oficiálnej stránke Biplantolu, 5,45 Eur za 250 ml , 15,95 za liter a sú aj 5 l a 10 l balenia, k tomu je poštovné vrámci nemecka cez DHL 3,95 Eur, ale neviem kolko je do SR, mi to tam vzhadzovalo stále len tých 3,95. A odber tovaru je v min. hodnote 9,95 tuším. Cez tie čechy bz ma to vyšlo ze 17 Euráčov s poštovným za 250 ml., litrovka cez 28 eur s poštovným, z nemecka litrovka 20 vrátane nemeckého poštovného + niečo navyše na slovensko....
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Na obale je táto adresa odosielateĺa-Pflanzenbedarf Iris Steibauergase 36 Wien
stejne si ale myslím , že to Maďarsko je lepšie
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
milka 60 Pozri príspevok
Na obale je táto adresa odosielateĺa-Pflanzenbedarf Iris Steibauergase 36 Wien
stejne si ale myslím , že to Maďarsko je lepšie
Pardón- Nemecko a do čiech ešte musíš počítať s výmenou eura
Naposledy upravil milka 60 : 14.05.11 at 16:55 Dôvod: oprava
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ve dpráve, že rozmýšlam nad tým nemeckom. Ale chcelo by to bud 1l lebo 2x 250 ml je len 9,90 a odber musí byť aspon 9,95

Júj, ale práve pozreám, majú aj sety za lepšiu cenu v ponuke.....takže asi vezmem niektorú kombináciu, cenovo je to ešte lepšie - bud s Guanom na hnojenie (to sú ale litrovky) alebo s Contra X2 aromaterapy na posilnenie proti škodcom.....

Máš Ty alebo Tvoja neter už ten Biplantol odskúšaný?
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Ahojte , dlho som tu nebola, nestíhala som . Idem sa aj ja pochváliť . Tak najprv čo spôsobuje lignohumát
spôsobené lihnohumátom.jpg  
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

A tieto sa chystajú na kvitnutie
1.jpg  
3.jpg  
6.jpg  
vanda.jpg  
1/1
3 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Táto biela je moja láska. Bola to prvá ktorú som dostala a ešte neprestala kvitnúť. A znova ženie na kvet
2 biela.jpg  
2a.jpg  
1/1
3 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

A táto sa asi tiež zbláznila. Ledva dokvitla a ľaľa ju. 2 výhonky a tretí na odrezanej stonke
4.jpg  
4a.jpg  
1/1
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

kvietok, výhonky
5.jpg  
5a.jpg  
7.jpg  
9a výhonok.jpg  
1/1
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Okno v kuchyni
8 kvitne.jpg  
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Betina2 Pozri príspevok
Ve dpráve, že rozmýšlam nad tým nemeckom. Ale chcelo by to bud 1l lebo 2x 250 ml je len 9,90 a odber musí byť aspon 9,95

Júj, ale práve pozreám, majú aj sety za lepšiu cenu v ponuke.....takže asi vezmem niektorú kombináciu, cenovo je to ešte lepšie - bud s Guanom na hnojenie (to sú ale litrovky) alebo s Contra X2 aromaterapy na posilnenie proti škodcom.....

Máš Ty alebo Tvoja neter už ten Biplantol odskúšaný?
Biplantol doniesla mne , a zda sa že sa oplatí!!!!!! su krajšie , aj majú viac sily rásť a kvitnúť , nejde toho veľa a hnojí sa raz za 2 týždne , alebo mesiac
4 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Mypa Pozri príspevok
Táto biela je moja láska. Bola to prvá ktorú som dostala a ešte neprestala kvitnúť. A znova ženie na kvet
Kvitne pekne, len sa mi zdá, že už potrebuje presadiť a skontrolovať korene Inak je iste vydarená, ked je taká neúnavná.

A na tej ďalšej som si všimla tmavý asi čierny flak na pazuche listu, pozor na to, sleduj to prípadne vydenzifikuj, drveným aktívnym uhlím, mohla bz to byť zčínajúca pleseň alebo hubové ochorenie. Vyzerá to ako dôsledok rosenia a následnej nižšej teploty. Ale zatial sa zdá byť silná, tou dezinfekcoiu a následným sledovaním jej neuškodíš. Inak ja momentálne podobnú vec postrekujem koloidným striebrom, pôsobí to proti patogénom, baktériam a dokonca aj niektým vírusom, stopy nezanecháva žiadne, dávam to rozprašovačom hned ráno. Tak uvidíme, zmiznúť to už asi nezmizne, ale aspoň nech sa to nešíri....som ju nedávno dala na severné okno a mlžila tak asi preto to vzniklo a teraz tie teploty dosť kolíšu
Nech sa im darí. A tuším aj Vanda sa Ti chystá kvitnúť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať